Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Radek Bajgar

Radek Bajgar

Jiří Hájek

Jiří Langmajer, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Luděk Sobota, Simona Babčáková, Kristýna Boková, Kryštof Hádek, Lenka Vlasáková, Barbora Poláková, Roman Luknár, Lukáš Příkazký, Iva Pazderková, Jana Plodková, Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Sandra Nováková, Ondřej Hejma, Jolana Voldánová, Václav Vorlíček, Eva Leinweberová, Ivan Douda, Marian Roden, Markéta Děrgelová, Jaromír Dulava, Liliana Malkina, Richard Stanke, Radek Holub, Eliška Křenková, Ondřej Malý, Lucia Siposová, Jan Slovák, Martin Veliký, Michal Bumbálek, Jiří Kniha, Ondřej Nosálek, Petr Reidinger, Marie Doležalová, Pavlína Danková, Jan Vlas, Vojta Vovesný, Slávek Bílský, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Vojtěch Vondráček, Marie Jansová, Františka Čížková, Johan Mádr, Tomáš Kůgel, Matěj Anděl, Ivo Bureš, Zdeněk Palusga, David Steigerwald, Marika Šoposká, Dana Pešková, Jindřich Kout, Magdaléna Bianka Ištoková, Markéta Zehrerová, Lenka Stolařová, Petr Klimeš, Tomáš Kobr, Daniela Šišková

Malý ale sympatický seriál pro nenáročného diváka, který si může oblíbit i divák náročnější, a to pro jeho pohodu. První díl se snaží jakoby generačně navázat na slavnou komedii "Konec vodníků v Čechách". Jsem ale rád, že postupem času šel seriál svým vlastním směrem, protože mám pocit, že jinak by se z toho stala špatná parodie. Seriál koreluje porevoluční a i dnešní "divoké" období (podvody, uplácení, kartely - kmotrovství), je to trochu zvrácené, ale přesto (a možná i proto) se divák obstojně baví. Plejádu herců představují herci legendární, slavní a populární. Mně se hodně líbila Barbora Poláková, která představovala naivní a pitomou blbku. Když jsem s ní ale viděl šou "Tvoje tvář má známý hlas", zjistil jsem, že v seriálu moc herectví nepředvedla, neboť taková zřejmě je i ve skutečnosti. Co se týče její postavy, tam naopak příroda nešetřila.(7.4.2017)

Tento seriál mě přivedl na myšlenku dobrovolně začít platit koncesionářské poplatky, ačkoliv televizi dlouhodobě nemám a nesleduji a české televizi bych nadto neplatil už jen z přesvědčení. To, co tady vzniklo, nemá obdoby - herecky, famozitka. Langmajer, Babčáková a Sobota ve svých archetypech, k tomu smrtící koktejl těch nej roštěnek současnýho českýho světa: Plodková, Boková, Sandra Nováková a dokonce samotná Velká Blondýna... Ale hlavně, hlavně to neskutečně trefný a přitom laskavý podobenství současné společnosti, kde hrstka utajených vyvolených ovládá svět, ty zase přes různý převodní páky (doktorka Mráčková alias vrchní státní zástupkyně Bradáčová :) ovládaj kluci odněkud z "Atolu" a jediná šance je v tom, že se celej ten zmrdisystém zakousne na vlastním přezmrdování.... Kdo nepochopil, že tenhle seriál není o vodnících, ale o svobodných zednářích a způsobu, jakým ovládli svět ("...a až dosadíme svýho papeže..."), tak nemá co sem psát žádný komentáře.(9.4.2015)

"Židi prošli holocaustem a dneska mají vlastní stát. Teplouše dřív zavírali, dneska se ženěj. Černoši jsou v Americe prezidentama. Jenom my děláme, jakože nejsme." Jsou věci mezi nebem a dnem, kterým můj stoprocentní aquagen nerozumí, ale co se týká sekt, lobbismu a žab v želé, tak na to jsem odborník. Asi proto se mi mezi 7111 českými vodníky hodně líbilo, což hodlám zapít výjimečně osvěžujícím Lochnessem 1960 s naprděnými bublinkami od místní potvory.(25.9.2016)

Konečně český seriál, který skutečně využívá toho nejlepšího, co se u nás dá najít - výborní herci a chytrý humor v satirické komedii založené na překvapivě propracované a lehce absurdní mytologii vodníků mezi námi. Na takový solidní základ se už dá vystavět cokoliv. (Pod)vodnické pletichaření, policejní patálie a dokonce i hledání 100% nevěsty jsou ok, ale ta rádoby náboženská zápletka by tam vůbec nemusela být a nikdo by ji nepostrádal. Čechům to není vlastní, neumí s tím pracovat a tak to tam působí jak pěst na oko.(13.9.2014)

Paráda, zajímavý scénář s originálním tématem, místy velmi vtipné. Společenská satira s vodníky? Proč ne... Skvělý Luděk Sobota, Langmajer i Poláková. I ostatní jsou dobře obsazeni. Trochu jsem měl problém s hudbou, jako z kouzelné školky, nebo z nějakého ubohého večerníčku, ale nakonec jsem si nějak zvykl. Dobrý komediální seriál je to, co v Čechách chybí, a málokomu se podaří vyšplhat alespoň na průměr !! Ani vizuálně to nevypadá špatně ♪♫(6.9.2014)

• - Najhoršie vraj bolo nakrúcanie v starej čističke odpadových vôd v pražskej Bubenči, filmovací deň trval 14 hodín a voda tam strašne zapáchala. Herci aj členovia štábu sa zabávali na predstave, ako zlatý slávik sedí štrnásť hodín v smradľavej vode, keďže šéfa vodníkov mal pôvodne hrať Karel Gott, ale na poslednú chvíľu odmietol kvôli pracovným povinnostiam. (krasomama)

• - Spoiler: Když Laušman (Jiří Langmajer) páchá sebevraždu, vjíždí do Vltavy starší model Audi A8, než ve kterém předtím jezdí. (Jirka_Globus)

• - Natáčení probíhalo od podzimu 2012 do 18. července 2014 ve třech natáčecích blocích. Natáčení probíhalo v Praze na Kampě, ve Žlutých Lázních, v Holešovickém přístavu, na Dětském ostrově, v čističce odpadních vod v Bubenči, ve Strašnicích, Podolské Porodnici, Podolském přístavu, aquaparku v Čestlicích a mnoha dalších lokacích. (Jirka_Globus)