Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

Po zvláštnom prvom diele o ktorom som si myslel všeličo sa predsa len druhý diel viac vyfarbil. Treba uznať ,že je to zaujímavý seriál. Seriál tiahnu výborní herci (Langmajer, Poláková, Lišková, Holub, Chýlková, Sobota...) a to je základ. Postavy z vodného sveta ironizujú suchý svet. Pustiť sa scénaristicky do takejto látky je v skutku odvaha. Mám dojem, že práve tento konečne zanechá nejakú stopu v mysliach divákov. Zdá sa , že R.Bajgar sa inšpiroval aj u francúzského geniálneho filmu "Delikatesy". Je celkom možné , že zvýšim hodnotenie o nejakú hviezdičku naviac. Zatiaľ však palec nahor tvorcovia a možno aj potichu vysloviť myšlienku "konečne slušný seriál" ... Po treťom diele pridám lepšie hodnotenie. Najlepší český seriál v súčasnej dobe v TV a konštatujem ,že R.Bajgar dokázal prelomiť ľady.(13.9.2014)

Zatím zkouklé všechny díly dvakrát a musím říct že je to dobrý.. Má to nápad, vtip a povedené narážky na momentální dění. Už se těším na další.. Jako je možný, že se to jako vetšina českých věcí pos*re, ale zatím vlna kritiky je dle mého úsudku neobjektivní.. I když chápu že milovníkům Ulice a Růžové zahrady se asi tento typ seriálu líbit moc nemusí vzhledem ke kladeným intelektuálním požadavkům na diváka...(27.9.2014)

Komentář psaný po zhlédnutí prvního dílu: Tento seriál bude asi sloužit v učebnicích jako typický příklad, jak u nás dopadla filmová/televizní tvorba v případě, že máme k dispozici slavné herce, buclatý rozpočet, oblíbené (přitažlivé) téma a vše se to odehrává v současnosti (velice důležitá okolnost, která podle mě například zachraňuje seriál "první republika"). Naši tvůrci (scénáristé) jsou buď hrozně naivní, nebo hloupí a nebo ještě hůře, myslí si, že naivní a hloupí jsou diváci. Jinak si nedovedu vysvětlit tu trapnou, neustále se opakující satiru na dnešní dobu, kde se trefujeme do milionkrát omletých věcí, u kterých jsem si myslel, že vysvětlení jejich existence již máme všichni za sebou (ano, korupce není doména České republiky a nevymyslel ji ani Klaus, ani Zeman ani Babiš, tak nás prosím ušetřete toho omílání, jak je to tu strašné). Mytologie vodníků je zde nulová. Dozvídáme se nepotřebné a nevtipné kraviny, ale zda skutečně potřebují k fungování vodu, tu nikdo neřekne (předpkládám z namáčení nohou Sobotovy postavy a z toho, že se vodníci snaží stále pohybovat ve vodních stavbách). Pan Bartoška by měl začít hrát a nedoufat pouze v to, že JE, jinak ho do kapsy hravě strčí i Luděk (to není nic proti Luďkovi), ale Barťák je přecejenom herec s větším rozsahem a měl by nám ho předvést. Proč je vůbec móda používat vynikající herce (Bartoška, Chýlková, Langmajer) pro ztvárnění plochých, pitvořících se postav - prostě holt komerce, komerce, komerce.(8.9.2014)

"Židi prošli holocaustem a dneska mají vlastní stát. Teplouše dřív zavírali, dneska se ženěj. Černoši jsou v Americe prezidentama. Jenom my děláme, jakože nejsme." Jsou věci mezi nebem a dnem, kterým můj stoprocentní aquagen nerozumí, ale co se týká sekt, lobbismu a žab v želé, tak na to jsem odborník. Asi proto se mi mezi 7111 českými vodníky hodně líbilo, což hodlám zapít výjimečně osvěžujícím Lochnessem 1960 s naprděnými bublinkami od místní potvory.(25.9.2016)

Je to divné. Zlatej Mráček. Autoři to zde moc překombinovali. Tak strašně to chtěli mít vodnické že to až přehnali. Co mně potěšilo, byla vodnická rada. Objevilo se v ní spousta neherců. Zpěvák Ondřej Hejma, hlasatelky Pavlína Danková, Jolana Voldánová, módní kritička Františka Čížková, ředitel rádia Frekvence 1 Michel Fleischmann, režisér Václav Vorlíček, psycholog Ivan Douda.(28.11.2014)

• - Natáčení probíhalo od podzimu 2012 do 18. července 2014 ve třech natáčecích blocích. Natáčení probíhalo v Praze na Kampě, ve Žlutých Lázních, v Holešovickém přístavu, na Dětském ostrově, v čističce odpadních vod v Bubenči, ve Strašnicích, Podolské Porodnici, Podolském přístavu, aquaparku v Čestlicích a mnoha dalších lokacích. (Jirka_Globus)

• - Najhoršie vraj bolo nakrúcanie v starej čističke odpadových vôd v pražskej Bubenči, filmovací deň trval 14 hodín a voda tam strašne zapáchala. Herci aj členovia štábu sa zabávali na predstave, ako zlatý slávik sedí štrnásť hodín v smradľavej vode, keďže šéfa vodníkov mal pôvodne hrať Karel Gott, ale na poslednú chvíľu odmietol kvôli pracovným povinnostiam. (krasomama)

• - Spoiler: Když Laušman (Jiří Langmajer) páchá sebevraždu, vjíždí do Vltavy starší model Audi A8, než ve kterém předtím jezdí. (Jirka_Globus)