Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

Po zvláštnom prvom diele o ktorom som si myslel všeličo sa predsa len druhý diel viac vyfarbil. Treba uznať ,že je to zaujímavý seriál. Seriál tiahnu výborní herci (Langmajer, Poláková, Lišková, Holub, Chýlková, Sobota...) a to je základ. Postavy z vodného sveta ironizujú suchý svet. Pustiť sa scénaristicky do takejto látky je v skutku odvaha. Mám dojem, že práve tento konečne zanechá nejakú stopu v mysliach divákov. Zdá sa , že R.Bajgar sa inšpiroval aj u francúzského geniálneho filmu "Delikatesy". Je celkom možné , že zvýšim hodnotenie o nejakú hviezdičku naviac. Zatiaľ však palec nahor tvorcovia a možno aj potichu vysloviť myšlienku "konečne slušný seriál" ... Po treťom diele pridám lepšie hodnotenie. Najlepší český seriál v súčasnej dobe v TV a konštatujem ,že R.Bajgar dokázal prelomiť ľady.(13.9.2014)

• Haniczka

Velice rozpačitý dojem blízký tomu, když se potopím v centru Prahy na dno zahnědlé Vltavy a neuvidím ani konec své ruky. A pak hmátnu vodou a do dlaně se mi pravděpodobně zatoulá nějaké to hovínko a určitě ne třpytivá perla. Jestli má být seriál takhle neviditelný, pak to chápu a pak se to také povedlo. Rozhodně bych ale změnila klíčovou barvu plakátů, reklamy a vizuálu z modré na žluto-hnědou.(24.9.2014)

• Kimon

Ohhh, takové herecké obsazení a takové zklamání. Inu, určitě nejsme světoví přeborníci v tvorbě scénářů filmových komedií, ale já jsem se bohužel ani trochu neusmál, natož abych řechtal. Už jsem si zvyknul, že s Jiřím Bartoškou nemohu očekávat jakoukoliv komedii (týká se to ostatně i Chýlkové). Ale abych Jirkovi neškodil, řek bych, že mu lépe sluší s jeho kukučem dramatické role. Příkladem může být Život a doba soudce A. K.. Tam mu to fakt sekne. Zato Jirka Langmajer zahraje cokoliv. Jeho přirozený herecký výstup zvládá nejenom komedie, ale i krimi žánry. No a Luděk? S přibývajícími lety změnil herecký styl k lepšímu. Blahopřeji Luďku a díky.(23.9.2014)

Televizní bomba podzimu...což ovšem nezabrání zdejším českobijcům, aby spustili svůj tradiční evergreen. Jsem rád, že ze seriálu jde pohoda a né pozérské negace, který si na csfd "užívám" až dost. (po 10dílech 4* - skvělej casting, Kristýnka Liška Boková je nekrásnější vodnice v dějinách českého vodnictví )(11.11.2014)

• triatlet

Konkurenceschopný - seriál . V poslední době na ČT platí "čím větší reklama, tím větší trapárna". ------------------- Úvodní díl byl tak zaplevelený postavami, že jsem se při něm málem utopil. S přibývajícími díly překvapí občas nějaký vtip (přátelství na facebooku). Celkově ovšem vodníci působí dost suše.(5.9.2014)

• - Během křtu dětí ve 4. díle vodnický kněz Jaromír Dulava ponoří do vody jedno z dětí, při následném záběru, kdy ho vrací matce, je však naprosto suché. (Matylda13)

• - Během rozhovoru Vydry (Jiří Bartoška) a Laušmana (Jiří Langmajer) v prvním díle, kdy oba aktéři sedí ve vodě na židlích, se v záběrech změní poloha ucha na kýblu, samotného kýblu a větve, která leží na břehu. (Jirka_Globus)

• - Natáčení probíhalo od podzimu 2012 do 18. července 2014 ve třech natáčecích blocích. Natáčení probíhalo v Praze na Kampě, ve Žlutých Lázních, v Holešovickém přístavu, na Dětském ostrově, v čističce odpadních vod v Bubenči, ve Strašnicích, Podolské Porodnici, Podolském přístavu, aquaparku v Čestlicích a mnoha dalších lokacích. (Jirka_Globus)