Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

13/13 Má to hezky vystavěný vodnický svět, bohužel ten casting to dost často zabíjí. V malých roličkách je to samá Voldánová nebo Hejma a podobní neherci, ale naštěstí holčičí hvězdičky současné mladé generace to dávají s přehledem. Poláková je vyloženě k užužlání, trojice jezin Pazderková, Plodková a Nováková vyloženě baví, Doležalová jako topička je na jistotu a takhle se vám to nakonec poskládá jako radost k pokoukání celé. Překvapující bilance.(24.11.2014)

Trochu infantilní seriál vykrádající témata kde se dá. První díl nic moc, ale pokud překonáte alespoň první půlhodinu a přehlídku vykopaných herců i neherců v podobě Voldánové a Hejmy, tak už vás nic horšího asi nečeká. Dobrá zpráva je, že tyto postavy se tam jen občas mihnou a seriál se rozjede do takové roztomilé estrády. Většina herců svou roli zvládá s přehledem a i ten Bartoška je krásně sarkastický a nesympatický vodník. :)) Taková pohodovka, která si vystačí bez umělého smíchu a přehršle vulgarit, což oceňuji.(13.12.2016)

Po dlouhé době něco, na co jsem se v ČT docela těšil, jak na základě tématu, tak především dobře vypadajících trailerů. Po první episodě to zatím nebudu hodnotit, ale přesto dost věcí mi přišlo zvláštních - jak je ostatně na veřejnoprávní TV poslední dobou zvykem. Především mi uniká význam toho, proč na jednu stranu naberu poměrně reprezentativní výběr slušných herců (excelují Sobota, Langmajer nebo Chýlková), a na straně druhé je promíchám se strašidelně vyhlížejícími pseudocelebritami, zvláště vodnická rada se jimi hemží - Ondřej Hejna, kterého proboha dokonce nechali (opakovaně) mluvit ve stylu "paní nesu vám psaní", taková ta modní blogerka Františka, a jiné příšery, vybrané dle nejasného klíče... Co alespoň místy funguje je humor, především různé vodnické vtípky a narážky, ale i tady mám pocit, že v trailerech ty pointy vynikly mnohem lépe, než tady, podivně pospojované něčím, co pravděpodobně měl být pokus o nějakou společenskou satiru. Šanci tomu ještě dám, v naději, že pilot byl takový zmatený protože je to pilot. EDIT po 12 episodach - nastesti pseudocelebrity jen ukázněně dělají křoví, vodnická mytologie je docela propracovaná a temná, a humorných narážek je tak akorát. Takže nakonec jeden z nejzajímavějších českých počinů posledních let.(8.9.2014)

Zase jsem po dlouhé době cítil něco.....něco jako závan starých dobrých hereckých časů. A to ne proto, že seriál jakoby lehce vykrádal Dr. Mráčka.....zkrátka Langmajer (fakt pan herec), Sobota (díky Okresní přebore za znovuobjevení) Bartoška (a to ho normálně nemusím), Chýlková, ale i mladé pušky Příkazký, Poláková, Hádek......fakt jako bych zase měl tu čest s Menšíkem, Sovákem, Myslíkovou, Libíčkem. Možná bych tu zápletku až tak nehrotil a držel bych se hesla méně Dana Browna, méně politické satyry a více Václava Vorlíčka".........ale určitě jeden z nejlepších projektů tuzemským televizních stanic pro tento rok.(23.1.2015)

Po zvláštnom prvom diele o ktorom som si myslel všeličo sa predsa len druhý diel viac vyfarbil. Treba uznať ,že je to zaujímavý seriál. Seriál tiahnu výborní herci (Langmajer, Poláková, Lišková, Holub, Chýlková, Sobota...) a to je základ. Postavy z vodného sveta ironizujú suchý svet. Pustiť sa scénaristicky do takejto látky je v skutku odvaha. Mám dojem, že práve tento konečne zanechá nejakú stopu v mysliach divákov. Zdá sa , že R.Bajgar sa inšpiroval aj u francúzského geniálneho filmu "Delikatesy". Je celkom možné , že zvýšim hodnotenie o nejakú hviezdičku naviac. Zatiaľ však palec nahor tvorcovia a možno aj potichu vysloviť myšlienku "konečne slušný seriál" ... Po treťom diele pridám lepšie hodnotenie. Najlepší český seriál v súčasnej dobe v TV a konštatujem ,že R.Bajgar dokázal prelomiť ľady.(13.9.2014)

• - Najhoršie vraj bolo nakrúcanie v starej čističke odpadových vôd v pražskej Bubenči, filmovací deň trval 14 hodín a voda tam strašne zapáchala. Herci aj členovia štábu sa zabávali na predstave, ako zlatý slávik sedí štrnásť hodín v smradľavej vode, keďže šéfa vodníkov mal pôvodne hrať Karel Gott, ale na poslednú chvíľu odmietol kvôli pracovným povinnostiam. (krasomama)

• - Spoiler: Když Laušman (Jiří Langmajer) páchá sebevraždu, vjíždí do Vltavy starší model Audi A8, než ve kterém předtím jezdí. (Jirka_Globus)

• - Samotné natáčení scény Laušmanovy (Jiří Langmajer) sebevraždy vzbudilo na pražské Kampě celkem rozruch a muselo se několikrát opakovat. Dokonce zde zastavil jeden z výletních parníků, který plul okolo. (Jirka_Globus)