Neviditelní (TV seriál)

Neviditeľní

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 13x55 min)

"Židi prošli holocaustem a dneska mají vlastní stát. Teplouše dřív zavírali, dneska se ženěj. Černoši jsou v Americe prezidentama. Jenom my děláme, jakože nejsme." Jsou věci mezi nebem a dnem, kterým můj stoprocentní aquagen nerozumí, ale co se týká sekt, lobbismu a žab v želé, tak na to jsem odborník. Asi proto se mi mezi 7111 českými vodníky hodně líbilo, což hodlám zapít výjimečně osvěžujícím Lochnessem 1960 s naprděnými bublinkami od místní potvory.(25.9.2016)

• Lukoboss

Strašná tragedie a amatérismus, nepomáhá ani snaha narvat tam co nejvíc známých a profláklých herců. Dokonce mám pocit, že tam chvílema neumí hrát vůbec nikdo. To nemůže nikdo myslet vážně. A už vůbec ne, že se to tváří jako "nástupce" Jak utopit Dr. Mráčka. Škoda investovaných peněz a taky škoda dalších slov a úderů do klávesnice...(12.9.2014)

Dojmy z úvodní epizody: Přesycenost postavami a snad až příliš mnoho děje se snažili tvůrci vtěsnat do úvodního dílu. Dobré herecké obsazení, ale vadily mi ty mediální celebrity mezi vodnickou radou, jejichž přítomnost mi přišla jen prvoplánovaná a nikterak vtipná i vzhledem k tomu, že to jsou neherci. Humorné scénky, či spíše 'vodnické' vtípky se tu nalézt dají, jen jich na komedii je poskrovnu a nemají moc velkou razanci. Taková směsice se sociálním dramatem a satirou. A styl pseudodokumentaristického vyprávění mi též nepřipadal zrovna štastný. Určitě se však podívám na další díly. Alespoň tu na plnou hubu vysvětlili, kdo že je ten lobista... :) edit: Druhý díl byl o poznání lepší a další díly už také ujdou. edit: Od poloviny seriálu to tak nějak přestává být poutavé a děj je čím dál méně zajímavý... (komplet 13 dílůl) Tři hvězdy s odřenýma ušima.(7.9.2014)

• honajz

Po celém seriálu. Zpočátku to mělo zajímavě našlápnuto a hodně mne to bavilo. Zajímavě vytvořený svět, jeziny, nejasná postava Laušmana, omlazující voda a tajemná jeskyně, propojení s církví. Jenže někde po třetině to dech ztratilo a stala se z toho rozplizlá kravinka o ničem, nic nebylo nikam dovedené, natož do konce, vtipy se opakovaly a nudily, celé se to najednou soustředilo na pokus vodníků restituovat celý svět (ach, jak vtipná satira!), jenže ani to není nijak dotažené, a i to je podáno utahaně, až se jeden nudí. Čekal bych třeba záběry z oné tajemné vodnické jeskyně, nic, Laušman někam odplave, a pak najednou něco má. Ta církev je taky nakonec jen povrchní vtípek, nikam dál nedotažený. Dokonce se v následujících dílech ani nedodržují zákony dané v začátku seriálu. Promarněný potenciál. Jediné plus - super exteriéry a lokace kolem Vltavy.(4.2.2015)

Nemám televizi, takže nesleduju ani seriálovou tvorbu. Občas se dívam na ceskatelevize.cz a když jsem tam zabloudila naposledy, vykoukli na mě Neviditelní, kteří mě zaujali a o víkendu příjemně pobavili. Nečekala jsem, že hodnocení na čsfd bude tak špatné, dost možná je to tím, že na seriály nekoukám a přicházím tak o pravé perly, které běžně dostávají 4 hvězdičky. Každopádně po utrpení způsobeném jedním dílem seriálu o tupých alkoholicích z Pálavska, co by si rádi říkali Vinaři, mi Neviditelní přijdou jako ucházející dílo.(28.10.2014)

• - Během křtu dětí ve 4. díle vodnický kněz Jaromír Dulava ponoří do vody jedno z dětí, při následném záběru, kdy ho vrací matce, je však naprosto suché. (Matylda13)

• - Samotné natáčení scény Laušmanovi (Jiří Langmajer) sebevraždy vzbudilo na pražské Kampě celkem rozruch a muselo se několikrát opakovat. Dokonce zde zastavil jeden z výletních parníků, který plul okolo. (Jirka_Globus)

• - Režisér Radek Bajgar netají, že pri tvorbe námetu sa voľne inšpiroval slávnou komédiou Jak utopit Dr. Mráčka (1974). Pred začiatkom nakrúcania sa stretol s jej režisérom Václavom Vorlíčkom, autorom knihy Petrom Markovom a vdovou po scenáristovi Milošovi Macourkovi. Vorlíček dokonca prijal čestnú rolu jedného z členov vodníckej rady. (krasomama)