Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Epizody(13)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

zekon

Tak první díl byl odpuzující, ale na rady spolupařanů jsem dodíval. Pak se to rozjelo na plné koule a velmi slučně dívatelný seriál, jenže pak to jakoby narazilo a nic se nikam neposouvalo. Herci famózní, ale i když to mělo mít něco společného s Macourkem, tak moc teda ee. Blbá blondýna Barbora Poláková, samozřejmě postava, to bylo super. Ale co tam dopr***e dělali Hejma, Voldánová a nula Liška......to sem fakt nepobral. ()

musolini

Super obsazení,dobře vymyšlené,mě se to líbilo a čekal jsem,jak to prostě bude dál.Prostě oddechový seriál,bez moře krve a těžkých zápletek se super hereckýma výkonama.Já byl spokojen... ()

ssarka odpad!

prosím řekněte,že za to alespoň dostali herci dobře zaplaceno..jinak netuším,PROČ by někdo v něčem takovým chtěl hrát...:( ()

Signore

Lehce nadhodnocuji; na místní poměry velmi originální námět s převážně velmi kvalitním hereckým složením (neherce nepočítám); bohužel i tento seriál trpí typickými neduhy českých seriálu (nemluvím o telenovelách), které doplácejí na - patrně - neexistující dramaturgii (fakt je, že konec působí zcela zoufale, a to se nezmiňuji o tom, že jedna dějová linie zcela vyšuměla do ztracena). Celkové hodnocení tedy v prvé řadě oceňuje originalitu nápadu (a částečně i zpracování). ()

NSN

Hodnoceno po prvním a pro mě posledním díle. Už ten se ke konci neskutečně táhl a nudil, ačkoliv byl obsazen velkým množstvím populárních tváří. Ale to nestačí. Musím jim to věřit. ()

sha.piro

Seriál umí pobavit a v některých případech zaujmout i obsazením / výkony (Poláková - Babčáková - Holub). Žádným zázrakem ho ale nazývat nelze. ()

Sansnom70

Hodně otevřený konec. Už se těšíme celá rodina, že se natočí pokračování. Komedie, fantasy, krimi, zkrátka zápletka jak má být a bavili jusme se u toho celá rodina. ()

Hombre8

Ale jo. Trochu netradiční, o něco více vtipné a navíc s určitým zajímavým přesahem. Docela se líbilo. 65%. ()

bilder

Nevydržela jsem, i když jsem se opravdu moc snažila. Ta jedna hvězdička je jen za herecké obsazení. Tolik dobrých herců a takový paskvil, to je k nevíře! ()

Ferguson

Komentář psaný po zhlédnutí prvního dílu: Tento seriál bude asi sloužit v učebnicích jako typický příklad, jak u nás dopadla filmová/televizní tvorba v případě, že máme k dispozici slavné herce, buclatý rozpočet, oblíbené (přitažlivé) téma a vše se to odehrává v současnosti (velice důležitá okolnost, která podle mě například zachraňuje seriál "první republika"). Naši tvůrci (scénáristé) jsou buď hrozně naivní, nebo hloupí a nebo ještě hůře, myslí si, že naivní a hloupí jsou diváci. Jinak si nedovedu vysvětlit tu trapnou, neustále se opakující satiru na dnešní dobu, kde se trefujeme do milionkrát omletých věcí, u kterých jsem si myslel, že vysvětlení jejich existence již máme všichni za sebou (ano, korupce není doména České republiky a nevymyslel ji ani Klaus, ani Zeman ani Babiš, tak nás prosím ušetřete toho omílání, jak je to tu strašné). Mytologie vodníků je zde nulová. Dozvídáme se nepotřebné a nevtipné kraviny, ale zda skutečně potřebují k fungování vodu, tu nikdo neřekne (předpkládám z namáčení nohou Sobotovy postavy a z toho, že se vodníci snaží stále pohybovat ve vodních stavbách). Pan Bartoška by měl začít hrát a nedoufat pouze v to, že JE, jinak ho do kapsy hravě strčí i Luděk (to není nic proti Luďkovi), ale Barťák je přecejenom herec s větším rozsahem a měl by nám ho předvést. Proč je vůbec móda používat vynikající herce (Bartoška, Chýlková, Langmajer) pro ztvárnění plochých, pitvořících se postav - prostě holt komerce, komerce, komerce. ()

EdnaBedna

Po prvním dílu je to nadějné, dobří herci, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Po přečtení, že to má být něco jako Jak utopit Dr. Mráčka jsem čekala obr průser, ale je to příjemné a celkem vtipné. ()

andaAanda

výborné obsazení a některé jednotlivosti, ale celkově je to slabé, blbý scénář, blbě zřežírovaný. moc motivů, špatná práce s timingem, příliš laciných prvoplánových odkazů k současné společenské situaci, příliš civilní herectví, chudá stylizace. pokud vám o tomle seriálu bude někdo svými slovy vyprávět, bude to jistě lepší zážitek než ho skutečně vidět. ()

stanslon

Po První republice jsem k seriálům ČT skeptický, ale tenhle mne docela překvapil. Po prvním díle těžko hodnotit a nechávám to na později, ale jediné co mi tam zatím vadilo, to trapné okopáváni Babiše prezidentským portrétem. Jinak se mi zdá, že Langmajer bude hvězdou seriálku a že snad nebude horší než ty Novácké a Primácké. Je jasné, že se inspiroval Doktorem Mráčkem, dokonce to asi symbolizuje jeho pan režisér a zajímavé jsou i vodnické týpky. Jen doufám, že ani Františka z Blesku, ani Ondřej Hejma nedostanou větší prostor v dalších dílech a budou jen symbolizovat tak jako dosud. Specielně obsáhlejší vystoupení té dámy bych asi nesl dost těžce. Je to blbina, ale také byla jako zábava natočena a nehraje si na velké dílo . ()

Hansolo35 odpad!

Nuda, prolozena "biblickymi" odkazy. Vydrzel jsem asi deset minut. Sledovat to cele se neda. Langmajer posledni dobou hraje porad stejne a ostatni darmo mluvit. Mrackovi to nesaha ani po kapajici sos :-( Edit: po zhlednuti pateho dilu snizuju i tu jednu hvezdicku. Vesela hudba ma evokovat vesely pribeh. Neevokuje. Je to bezbreha N. U. D. A. ()