Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Epizody(13)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

banders77

5 hvězdiček na truc všem, co se na to pořádně nepodívali a po 10 minutách dávají odpad. Za mě 70%. Oblíbení herci. Sobota potěšil, nevim, proč ho obsazovali do rolí dementů, když je dobrej v normálních rolích. Už jako dítěti mi to přišlo trapný ()

KiR0

Přiznávám se, že jsem v počátku tohoto seriálu cítil jakési zklamání. Možná to bylo tím, že jsem z reklamy nabyl zcela mylného dojmu, že se jedná o jakési volné pokračování kultovního filmu "Jak utopit dr. Mráčka" a ejhle, na rozdíl od jiných seriálů tento dostává stále lepší spád a těším se na další pokračování. ()

marcelita

V záplavě doktorských serialů je toto pro mě výtaná změna. Co mě baví asi nejvíc je,že tam nehledám nějaké kraviny co mě tam nesedí...není to realné a proto mě to baví. Je to jako pohádka,taky jí nevyčítám kdejakou nepřesnost. Za mě super a proto i to hodnocení. ()

LennyCowler odpad!

Výsměch všem dobrým českým seriálům. Vůbec nechápu, že se na tom angažovali i jinak kvalitní herci. Naprosto suché, nevtipné a zbytečné. To jsem opravdu nečekal. ()

metalmaus

Čekal jsem víc od Vinařů a jsem zklamanej, takže jsem si na webu pustil první díl na webu a pro mne překvapení podzimu. ()

cumimnabednu

Važme si takových seriálů. Kde se netlačí na pilu. Jsem štastný, že tento seriál vznikl a děkuji všem jeho tvůrcům a protagonistům. Báječně se při něm bavím. Cením si toho vodnického mikrosvěta, který tu byl vytvořen. Cením si zobrazení lobismu, pletichaření, politikaření představitelů politiky, policie, církve. Moc se mi líbí role lobisty Lauschmana, Jezin, policejní komisařky, i ta vážná role Luďka Soboty. A herecké obsazení vůbec. Z tohoto seriálu necítím nucenost necítím plánovitost. Prostě jen pohodu. Věřím, že se herci museli při natáčení dobře bavit, tak jako já před obrazovkou. Už dlouho mi v televizi chyběl seriál, který by byl úsměvný, měl jen pár dílů a zajímavé téma. Dobře jsem se bavil dříve při seriálu Poste restante (kde také nechyběla hravost, tajemno a nadhled) a nyní Neviditelní. A proč si nepřipomenou téma vodnictví, které tak podobně a skvěle bylo zachyceno v minulosti v báječné komedii Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách. Vida, žádný konec. ()

randomofamber

Konečně původní seriál, u kterého se zasměji díky ryze českému humoru spočívajícím ve slovních hříčkách, vtipném překrucováním historie tak aby včlenila vodníky či narážkami do podsvětí zkorumpované politiky a církve a dalšími typy humoru... Je mi naprosto jasné, že většina lidí, kteří sledují bezduché a trapné seriály typu "Ordinace v růžové zahradě" nebo třeba "Cesty domů" nemůže rozdýchat o mnoho chytřejší tragikomický humor a je mě to naprosto jedno. Já jsem za tento seriál rád a dávám plný počet s tím, že pátou hvězdu dávám natruc všem (nejen vyjmenovaným) bezduchým, nudným a zbytečným seriálům, které už dávno měli skončit případně vůbec neměli vzniknout. Pevně doufám, že tvůrci tohoto seriálu včas rozpoznají kdy skončit aby se nakonec s postupujícím časem i tento seriál nestal rozčvachtanou břečkou, což je sice možná vodnické, ale nesledovatelné... ()

papez12

v poslednej dobe stali serialy nie za vela. tento serial s vybornou temou vodnikou je svetielko nadeje v inak impotentnom svete serialu poslednych rokov. Najma teda napad a prevedenie vodnickych veci je velmi pohodove a serial v skutku podareny. Cakal som ze Ludek Sobota dostane viac priestoru, no mal ho malo a este aj jeho postavu po par dieloch zabili, co sa mi nepaci ale co sa da robit. Neviem si pomoct ale mam pocit ze keby mal Ondra Vetchy nejaku hlavnu rolu v tomto serialy, tak by tento serial bol o dost lepsi. On Langmarej aj Bartoska su take istoty, ale Langmajer nie je zdaleka takych hereckych kvalit ako Vetchy a Bartoska hra zaporaka (teda aspon na mna tak posobi), to neni moc dobra kombinacia. Radek Holub dost dobry!!!!! Tematika vyborna, prevedenie slusne a obsadenie priemerne. Vadi mi jedine to ze sa tak skoro zbavili Sobotu..... 4 hviezdicky za tematiku a za to ze fakt je to dobre. ()

Ekenc odpad!

Tak todhle si Radek Bajgar mohl odpustit. Na seriál jsem se docela těšil. Je to dobrý nápad navázat na úspěšný film jak utopit doktora Mráčka a vytěžit téma vodníků na českých tocích, ale takhle proboha néé. ()

sbinda

No a je to, kromě 3 dílů jsem viděl všechny. Z prvního dílu jsem byl nadšenej, měl nadhled, vtip, zápletku i narážky na naší dobu. Zasloužené 4 hvězdy a já se těšíl na další. S následujícími díly však bylo víc a víc patrné, že autoři vystříleli střelný prach právě na prvním dílu. Zbytek padal rapidně do průměru TV tvorby jakoby autoři nevěděli co s nápadem dál. Poslední díl byl ukázkovým hřebíčkem do rakve. V jednom záběru přijde jedna z "jezyn" k bossovi, zamrká očičkama a v druhém záběru už jsou spolu forever a navíc dostane tu nejvyšší funkci ve vodnické radě. Cože?! Proč?! Neurovnaný maglajz jen aby bylo nějaké-jakékoliv zakončení. Propojení dějů a vysvětlení otazníků prostě dohromady neazafungovalo. Utopených 80%, za mě vylovených sotva 35%, ()

Chlasta

Ze zacatku jsem si serial opravdu uzival. Zajimave provedeni a namet, herecke obsazeni. Nicmene kazdy dilem to bylo horsi a horsi (predevsim diky plytkemu scenari), kdy posledni dily jsou vylozenym pruserem... horko tezko jedna a pul hvezdy, pul pridavam za titulni znelku. ()

Ruda.neck

Díl od dílu větší a větší slátanina. Přežít se to dá jen díky hereckému umění (a vzhledu) některých hereckých celebrit. ()

Aileena

Asi se budu opakovat, ale vážně není v mých silách pochopit některá hodnocení. Prosím vás pěkně, pokud jste příznivcem hororů nebo máte náladu na drama či záhady. Proč si pouštíte komediální seriál a hlavně cítíte potřebu jej vašim hodnocením poslat do hlubin? Takže pokud se vám naopak moc přemýšlet nechce a máte náladu se pobavit a odreagovat. Tento seriál vřele doporučím. Třeba se svým humorem nezavděčí každému, ale já věřím, že většina se alespoň někdy zasměje. Závěr přiznávám slabší než start, nedokončená dějová linka Johany a Vydry mladšího trochu mrzela, ale pokud by se tvůrci rozhodli postavit na tomto pokračování, já se zlobit nebudu. Za mě pěkných cca 70%. Ještě jeden dodatek: Barbora Poláková ve své roli naprosto the best. ()

Fililu12345

Chvilkami slabší, ale jinak se jedná o super nápad, možná trochu odkoukaný, ale zábavný. Beru to jako příjemnou oddechovku s kvalitním hereckým obsazením. ()

Unn

Musím říct, že jako český seriál mě opravdu překvapil. "Fantazy" postavené na základech historické Prahy je výborný nápad. Poutavý příběh, zajímavé postavy a různé typy humoru jsou plus tohoto seriálu. Hlavně jsem ocenila, že se netlačí nijak na diváka. Žádné přehnané akční scény, žádné emoční vysávaní. Herci nepřehrávali, působili velice přirozeně a někteří až roztomile. Bavila jsem se až do konce. ()

Hhelenka

Vůbec nedokážu pochopit tolik negativních komentářů tady. Podle mě jsou Neviditelní spolu s Čtvrtou hvězdou naprosto dokonalé, vtipné a neotřelé seriály. Konečně se v Čechách zas podařilo něco kvalitního na rozdíl od stále narůstajícího počtu seriálů typu Ulice, Přístav a podobně... ()

verbal_cohle

Grandiozní úvod. Dobrá kombinace předchozích vodníkovských vesmírů. Postupně se ale celý seriál rozplizl a skoro nic se mu nepodařilo dořešit do konce. Také jsem se nedočkal pořádné satiry.. ()