Skandální život Lady Worsley

(TV film)
  • Česko Skandální život Lady Worsleyové (více)

Úžasný pravdivý příběh o bohaté anglické dědičce lady Seymour Worsleyové. Seymouřin útěk přiměl jejího muže dohnat milence své ženy před soud a rozpoutat jeden z největších sexuálních skandálů osmnáctého století! V roce 1781 vyvolá lady Seymour Worsleyová pobouření, když uteče se svým milencem, kapitánem Georgem Bissetem. Rozzuřený manžel, vážený člen parlamentu sir Richard Worsley, na to reaguje tím, že Bisseta zažaluje za cizoložství a požaduje rekordních dvacet tisíc liber jako náhradu za újmu na svém "majetku" - lady Seymour. Zatímco se Seymour a Bisset ukrývají v londýnském hotelu, sir Richard je odhodlaný dokázat s pomocí svých právníků manželčinu nevěru prostřednictvím řady záludných intrik. Richard u soudu lže, vykresluje své manželství v tom nejlepším světle a přesvědčuje ostatní, aby udělali totéž. Bisset čelí bídě a vězení, dokud Seymour nevymyslí odvážný plán na záchranu svého milence. Odhalí ale šokující tajemství, které ohrozí její vlastní pověst... V hlavní roli se představí Natalie Dormerová, známá ze seriálů Tudorovci a Hra o trůny. (HBO Europe)

Rockerman

Lehce erotický (bez viditelné erotiky) příběh možná jedné z prvních feministek v historii. Zajímavé to začalo být až když si lady Worsley dodala u soudu odvahy a zveřejnila všechny své " postelové partnery", o kterých manžel nejenže věděl, ale je i " dodával". Nevyhledávám příliš podobné filmy, ale tento se mi zdál býti zajímavým. ()

mira.l

Když pominu to, že tyhle kostýmní historické filmy obecně můžu, tak tohle je docela zajímavá taškařice... Příběh neobvyklé trojice (no, ona to ve výsledku vlatně nebyla trojice) z doby, kdy manželka byla sice manželka, ale v poněkud jiném smyslu slova než dneska, de facto to byl majetek manžela, se kterým si mohl nakládat, jak chtěl, a běda, když se to majetku nelíbilo, když se ozval nebo když si dokonce chtěl žít podle svého. Manžel navrhne manželce poněkud zvláštní "zpestření" milostných hrátek, kdy ona si bude užívat s dalším mužem, kterého většinou on vybere a on to bude ... pozorovat klíčovou dírkou. No, nejen pozorovat. Možná tolerovatelné, protože lady Worsley chtěla pro manžela udělat první poslední, kdyby to bylo s jedním mužem a ne se šestadvaceti. Každopádně zvláštní. To, co vypadalo zpočátku jako nevinná hra, se zvrtlo v něco, co se částečně dalo čekat. Manželka se zakoukala do jednoho z milenců, měla s ním dítě a utekla s ním. Vzhledem k době se s tím manžel, navíc vážený člen parlamentu, nehodlal smířit, dochází k soudní při, kde až po nějaké době vyjde najevo, co je vlastně manžel zač. Manželka odhaluje tajemství, které ohrozí její pověst a může ji poslat na úplné dno. Přichází o dceru, manžel žádá značné odškodné, nakonec dostává sumu, která v soudní síni vyvolá smích. Manželka také není zrovna svatá, kdo je větší hajzl, už je na posouzení diváka. Já si myslím, že nikterak moc nevyhrála, nakonec ji opouští i milenec a otec dítěte. Ano, řeklo by se byla to prostě kurva, ale ono to vzhledem k tomu, v jakém tehdy byly manželky postavení, není zase tak jednoznačné. Odvahu ale měla, to šechna čest. Celkem rád dám za čtyři, už jen za ty kostýmy. ()

MirkaP

7/10. Úúúúžasné kostýmy. Zajímavý příběh, kdy jsem jen nechápala, proč po soudu (pojednaném dost nudně a rozvlekle) se nesebrali a neodjeli někam pryč, třeba do té Francie. Ale bylo to napínavé až do závěrečných titulků ()

Wecfarien

Natalie Dormer v hlavní roli (proto a jedině proto jsem se na to dívala) je standardně dobrá, jinak je to spíš průměrná historická televizní inscenace z dílny BBC o jednom zámožném soutěžícím o titul vola vyšších vrstev a jeho manželce. Pro skalní fandy Natalie doporučuju, jinak spíš ne. ()

Scaevola

Excelentnímu televiznímu snímku se podařilo shromáždit všechno podstatné: Dobře rozehraný příběh založený ještě ke všemu na skutečných událostech, skvělé herce zvládající uměřeně i nejproblematičtější a nejožehavější party svých rolí (ani pro jeden týden není Natalie dost) a skvělou výpravu, jak je ostatně u BBC zvykem. To vše doplňuje morálně ambivalentní vyznění, které každého nechává na pochybách, kdo že je vlastně viníkem a kdo obětí. Škodí tak pouze vyloženě televizní kamera a rámování scén, které si dává záležet na jisté statičnosti a zřejmé levnosti. ()

zigy

Na konci 18 .století byly ženy majetkem mužů.....ale když se jedna pak naštvala, tak to svému manžílkovi dala stejně pořádně sežrat...měla k tomu důvod....více prozrazovat nebudu, snad jen, že se jedná o velmi lechtivé téma natočené velmi konzervativně, což hodnocení shodilo o dost níže.... ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 3 herci 3 výprava 5 celkem 15 hodnocení 75% Celkem pochopitelná nevěra Símůr. Ztratila svou čest v ložnici s mrcastníkem.. V té době však byla žena majetek ješitného muže, a tak došlo k soudu.Z nevěrnice se však kajícnice nestala a manželství se stalo příčinou rozvodu.:-)) ()

Pythonator

Na televizní film skvělé a v rámci vlastního žánru podobných barokních ženských slátanin dokonce vynikající. Copak ale můžu hodnotit víc? Filmy s těmi navoněnými vyčesanými panáky a nafoukanými navlečenými dámami jsou stále stejně nesnesitelné. Zajímavé je, že tato dáma byla zjevně kurva, ale mohla se vymluvit na to, že jí to přikázal manžel, takže se mohla stále tvářit jako dáma. Já jí to nebaštil. Pokud děvence docvakne až u 26. chlapa, že nemusí dělat kurvu, tak to je nejspíš pořádná kurva. ()