Pustina (TV seriál)

Wasteland

(festivalový název)

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 8x56 min)

Štěpán Hulík

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Jan Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastázie Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach

Komentáře uživatele movieband k tomuto TV seriálu

Na české poměry něco nezvyklého a svým způsobem vyjímečného. Dušek se Stivínovou podali výborné herecké výkony a dobře jim sekundovali, jak Eliška Křenková, tak Leoš Noha (kterému mimochodem role kriminalisty neskutečně sedla). Pustina je uhrančivá svou atmosférou, podmanivá ponurou - melancholickou hudbou a působivá hereckými výkony. Seriál je spíš dramatem, kde linka s vyšetřováním hraje druhé housle a je víc zaměřená na zdeformovanost lidských charakterů. Na poli seriálové tvorby rozhodně zážitek roku 2016. P.S. Jedna nevýhoda. Místy je seriál utahaný a občas mi přišlo, že se dost přešlapovalo na místě. Surovosti na mě bylo taky dost. P.P.S. Kamera byla perfektní! Jednoduše diváka vtáhla do děje a pustla až při závěrečných titulcích. 80%(11.11.2016)