Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

RafaKrakal

Filmu by rozhodně přidalo kdyby byl natočen jako původně plánovaný nízkorozpočtový thriller, tedy bez docela nekvalitního sci-fi závěru. Zůstalo - li by u původního záměru, tak bych bylk zcela nadšen, neboť scény v bunkru jsou jednoduše geniální, k čemuž přispívá i skvostný herecký výkon Johna Goodmana. Bohužel jakmile se hlavní hrdinka dostane z bunkru kvalita filmu značně upadne a původně skvělý thriller přechází do naprosto podprůměrného sci-fi. Naštěstí sci-fi pasáž je velmi krátká a moc tak nezkazí celkový zážitek z filmu, který byl pro mě osobně vysoce nadprůměrný, 80%. ()

Romeroo

Nejlepší ulice co jsem kdy viděl, vůbec se to nedá srovnat s tou nováckou! Tahle ulice je sice místy taky hloupá, ale strhne Vám půlky k sobě svou atmosferou, která vygraduje strhujícím finále. Herecky Goodman na jedničku, krásně labilní postava mu sedla jak kondom. Když už scénáři docházel dech, vždycky se objevil záchraný bod, který to krásně nakopnul, HELP, fotka, náušnice, postava venku. Více takových bunkrových záležitostí, mlask! ()

Fleatful

Skvělý snímek, který mi pokazil závěr. Goodman udělal velký dojem, protože část filmu netušíte, zda je klaďas či záporák. ()

Brano

Veľa som od tohto filmu nečakal, no príjemne ma prekvapil. Musím uznať že som bol od začiatku do konca v napätí a nevedel som stále čo je pointou filmu a čo sa bude diať. Nepredvídateľné, napínavé so slušnou atmosférou a dobrými hereckými výkonmi. Celé napätie je budované najmä z nevedomosti niečoho neznámeho. Bohužiaľ film potopil strašne stupídny záver, ktorý mi pokazil celkový dojem z filmu a kvôli ktorému musím ubrať na hodnotení. Je to veľká škoda. ()

XXXXXXXX

Je Howard visionář, paranoik, nebo snad schyzofrenik? Škoda závěrečné 15minutovky, která mi brání udělit absolutní hodnocení. Tentokrát tedy "jen" za 4. ()

dzberry

Ať si kdo chce co chce plácá, bylo to dobrý(!), já totiž tyhle záhadologické poťapanosti moc rád... Bylo tam napětí, svištělo to kupředu bez bezradného přibržďování, byl tam skvělý obtloustlý strejda, se kterým byste nechtěli sdílet toitoiku, ani kdyby vás mělo rozervat, bylo to mystické, místy až shyamalanovské... jednoduché, napínavé, pár herců, já byl spokojenej jako želvička. ()

Sholi

Nebýt toho finále, film bych doporučoval. Bohužel pro mě zklamání a pochybuji, že si ho ještě někdy pustím. ()

george82

Slušně mrazivé. Goodman tohle umí víc než nějaký fotry. Konec mě trochu překvapil a nečekal jsem původ katastrofy. Nic extra úžsného, ale těch 70% si to zaslouží. ()

iN

Dokud se děj nepřesune ven, tak celkem dobrý "psycho" film. Ale potom? To už je typický, pro mě už dost okoukaný Abrams... Kéž by ten film skončil jen otevřením venkovních dveří. ()

Vykuk

Tady to kolem Cloverfield tématiky je mi vyloženě nesympatické, proto jsem s filmem taky otálel a nakonec je to fajn podívaná, hlavně díky hereckým výkonům, působí to celkem uvěřitelně a o to na konci depresivněji:) Snad se ničeho podobného nedožiju:) ()

regentor

Laciná slátanina pro tři až čtyři herce , natočená někde ve sklepě za pár doláčů aneb jak ujetý tyran-vizionář si postaví bunkr kde se zavře i s kumpánem-podržfackou .Na povrchu stačí ulovit slečnu která jim dělá společnost . Žádné překvapivé momenty v rámci žánru, jen žvanírna s pseudopsychologickým podtextem. Hraní scrables jen vyplňuje čas před vařením špaget a další nudou on line.Slečnu to přestane bavit a tak si po večerech spíchne obleček i s filtračním dýchacím systémem..jako parodie snad za jednu hvězdu. Pokud čekáte zábavu či napětí jděte rychle jinam.Howgh. ()

Felisr

Ač jsem velká fanynka sci-fi, slovo Cloverfield mi vůbec nic neříkalo, takže můžu po právu slušně ohodnotit. Za všechny herce, atmosféru a to váhání mezi..... ()

mrclTV

Škoda, že je to tak riedke, prvých 40 minút sa vôbec nič nedeje, potom sa konečne niečo na pár minút deje, a potom sa zase nič nedeje a až po hodine a 10 minútach to začne byť opäť zaujímavé. Film je vlastne z veľkej časti predvídateľna nuda, prepojená s niekoľkými vtipmi najčiernejšieho humoru (fakt som sa pár krát zasmial) a zopár zaujímavých okamihov. Akurát John Goodman hraje dobre podivína, čo rad zastiera a neviete, čo od neho čakať, inak nie je veľmi čo chváliť. Bohužiaľ, smiešny záver (nepáčilo sa mi, akým smerom sa film uberal) ma presvedčil, že si to ani 2* nezaslúži. No a prepojenie s filmom Cloverfield? Žiadne (okrem názvu) nevidím. ()

Merlinousek

Vážně nemám co vytknout. Celou dobu oscilujete mezi "je to magor" a "ne, venku se fakt něco stalo" stejně jako to zažívá Michelle. Díky tomu vás to drží pěkně pod pokličkou a někdy nemůžete ani dýchat, stejně jako ti tři v bunkru. Jindy se zase uvolníte, skládáte si puzzle a posloucháte hity z jukeboxu. Je vám, ale jasné, že tak tomu nebude nadlouho. A když se věci zase rozhýbou, jen zíráte, cukáte s sebou, trpíte a pak ... ergh! Děj se vůle boží! __Perfektní herecké výkony, vše docela uvěřitelné. Michelle sympoška. Howard nervák. Bunker vymazlenej. Průběh realistickej. Závěr nečekanej a epickej. Ponaučení: 1) udělat si rekvalifikaci na švadlenu 2) nevyhazovat petky! __Za mě těsných, ale 5*. Doporučuji ;). ()

Rooseman

Není to trhák, ale naprosto super film. Dobrý je začátek, a naprosto fantastický konec. Ten jsem opravdu nečekal a byl jsem hrozně rád, že celá záležitost neskončila zabitím záporáka a útěkem. Jsem taky nadšený z toho, že některé otázky zůstaly nezodpovězeny. Jako například, co se doopravdy stalo s tou dívkou z fotky nebo jestli byl Howard skutečně bad guy. Nakonec z 10 Cloverfield Lane vznikla docela zajímavá podívaná s extrémní racionálností hlavní hrdinky. Jasně, její těsné několikanásobné uniknutí smrti bylo bezpochyby nereálné, ale vůbec mi to nevadilo. A ten konec, byl skvělý. Upřímně mě překvapil a celkový dojem z filmu vyhnal minimálně o pět procent výš. ()

AlexUnited

Vyjadrujem maximálnu spokojnosť. Napínavý trhák, ktorý sa presne trafil do môjho vkusu a počas ktorého človek sústavne premýšľa, ako to celé vlastne je, kde je pravda a či je teda ten Goodman kladný hrdina alebo záporák. Opäť sa mi potvrdilo, že dobre vystupňované napätie, dusná atmosféra a mysterióznosť sú pre mňa omnoho cennejšie než nejaké veľkolepé efekty či akčné scény. ()

SAINTS

Ulica Cloverfield 10 velmi dobre laviruje medzi nizko rozpočtovym indi a mainstreamom.Film skryva v sebe viacere žanre (horor,drama,sci-fi) a nechce skončit iba pri jednom.Cely film si vystači len s troma postavami ktore su vvšak velmi dobre zahrane a väčšina času vo filme sa odohrava pod zemou v bunkri. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)