Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

JamesSi

Pojeďte do Houstonu bojovat proti vetřelcům! Byl Goodman good man? Odehrává se před tímto filmem fincherovský thriller o zmizelé teenagerce a po něm Bojiště: Los Angeles? Jak Goodman tak rychle vydedukoval, že záře na obloze znamená útok a že se pak musí zůstat dva roky v krytu? Chcete DIY návod jak si udělat protiradiační oblek s kačenkou? A co Cloverfield? Bylo nutné to s ním spojovat? Tenhle film je prostě o přežití a tak je trefné, že jsem ho přežil. 7/10 ()

Wicky

Klaustrofobická, atmosférická pecka. Scénář je skvěle sestavěný tak, aby diváka na necelé dvě hodiny zaryl do sedačky a nepustil. Čistě zrežírovaný, komorní opus se skvělou Winstead a především vynikajícím Goodmanem. Víc takových. 8/10 ()

see_sawandrew

Další letošní debut, který je mnohem vyzrálejší než filmy "osvědčených" páprdů. Vypadá to, že konečně přišel čas mladých a o poznání kreativnějších kameramanů a scénáristů, kterým stačí jen štít v podobě vstřícného producenta (thx, J. J.). Narozdíl od Cloverfieldu, kde kromě stupidních postav nebylo nic než CGI, má tohle skutečně napětí a grády. 10 Cloverfield Lane skvěle pracuje s diváckým očekáváním a dokáže zatajit dech i v momentech, kdy to divák čeká nejméně. I klidná scéna, kdy postavy hrají slovní hru, se může během několika vteřin změnit v boj o holý život, a přesně takto by měl klaustrofobický thriller vypadat. Všechno tu klape jako na drátkách - McCrearyho hudba je místy až nepříjemná a kamera skvěle evokuje POV. Winstead příjemně překvapila a suverénní Goodman snad ani zklamat nemohl. Dokud se filmy jako tento budou promítat v komerčních kinech, máme stále naději na kvalitní filmovou produkci. 90% ()

Lukoboss

Nebýt toho úplně blbýho konce, kterej fakt vypadá, jako že k tomu nepatří, šlo by hned hodnocení výš. Minimalistickej thriller v malým prostoru o pár hercích je fakt dobrej, casting se povedl, ale to, co z toho vyleze, to si ten film fakt nezasloužil. Herectví zejména J Goodmana je naprosto excelentní, hraje paranoidního podivína naprosto skvěle. Ostatní ale nijak zvlášť nezaostávají. Já jenom fakt nevím, co tvůrce vede k tomu, takhle posrat konec filmu. A proto, že to má v názvu Cloverfield, tak tam narvou.... to bez spoileru fakt nejde. Velká chyba... a škoda zároveň. ()

honzii

Je na tom hodně znát, že je to udělané bez větších zkušeností a občas to spíš než špičkový film připomíná lepší horor nebo nějaký tv seriál. Člověk za tím cítí ten scénáristický konstrukt a John Goodman se musí hodně snažit, aby svou roli vybalancoval. Přes všechny neduhy jde stále o zajímavý nápad, Goodman si roli opravdu užívá a napětí se díky základní premise prostě nevyhnete. Na druhou stranu film, který tak úpěnlivě čeká na pointu, si nemůže dovolit takové laciné molotovové finále, sakra. Smíšené pocity, ale nelituju shlédnutí. ()

joora1

Proč mi to přišlo spíš jako ůvod k seriálu než jako film? A to nechci snižovat kvalitu, protože v dnešní době jsou seriály někdy kvalitnější než filmy. Ulice Cloverfield má špetku tajemna. Herci hrají dobře, ale vy přesto víte, že vás čeká nějaký zvrat nebo něco nečekaného. Směřuje to k tomu úplně od samého počátku a já nevím, jestli to je dobře. A to navzody tomu, že čekáte, jestli bude Johm Goodman vizionář nebo se z něj vyklube psychopat. Musím ale říct, že posledních cca 15 minut filmu mi tam prostě nepasovalo a takhle jsem si to finále nepředstavoval ani v nejmenším. ()

KoRner

Ja som si vôbec nepridal názov filmu k žiadnemu inému a preto sa mi celý ten záverečný twist veľmi páčil. Mary Elizabeth je správne silná hrdinka, ktorá vás ani chvíľu stopáže nenaserie a Goodman je teda správny úchyl. Nevyspytateľná jednohubka, plná napätia. ()

Evonichna

Paráda. Oceňuji originalitu. Film je od začátku do konce napínavý a během sledování, si kladete otázky, zda to je zase jedno z těch klasických klišé nebo ne - odpověď je, ne není. Vřele doporučuji. ()

klukluka

Nějaký periodikum, tuším že Týden, to zařadilo do top 10 roku 2016. Asi vtip..? Takový klenoty hrají od jedenácti večer denně na NOVĚ vždycky tři za sebou. Takže krmení tohoto typu. Hlava se při tom neunaví. ()

Han22

Na začátku jsem si vzpoměl na jeden blbý fór - kdy je holka připravená na sex? Když se probudí polonahá a připoutaná ve sklepě. Tohle přesně se stane hlavní hrdince, ale tady je to trochu jinak. Únosce se k nějakému sexu nemá, místo toho tvrdí, že hrdinku a ještě jednoho chlápka zachránil, protože venku právě probíhá něco jako Den nezávislosti (film, ne svátek). Co teď? Únosce je postupem času čímdál větší magor, důkazy o mimozemské invazi jsou nepřesvědčivé, ale jsou, chvíle klidu se střídají se stupňujícím se napětím (hraní šarád) a vše vrcholí fantastickým útěkem. Potud v pořádku. SPOILERY! Jednozačným spoilerem je už název Cloverfield a žánr sci-fi na ČSFD. A bohužel to očekávané finále není vrcholem, ale spíše lacinou, v temnotě utopenou nastavovanou kaší, bez které by se film obešel. Nicméně i tak výborný thriler/horor s pár mrazivými scénami. ()

iXtr3m3

Nebolo to zlé, ale s Cloverfieldom to má väčšiu spojitosť okrem záveru až teraz po pozretí si Paradoxu. Ale zatiaľ z existujúceho univerza to najslabšie. ()

EKLEKTIK

"A jestli se tam zasekneš, tak ti bohužel nepomůžeme. Tak se tam nezasekni." Ať je to horor, nebo to není horor, ať je to sci-fi, nebo to není sci-fi... I když fikce to vlastně je a strašidelný taky. Stejně jako ukecaný či nudný, ale pořád mi to připomínalo i nějaký jiný filmy, například "Saw", "Dožeň, co se dá" nebo "Den nezávislosti". ()

jakeer

Ťažko napísať niečo nové, Matty sa rozpísal kvalitne a do bodky s ním súhlasím. Snáď len, že tá trilerová časť odohrávajúca sa v bunkri je tak dobrá, že ten záver ani nemusel byť. Aj v zaujímavostiach sa dozvedáme, že bol nakrútený v podstate dodatočne a preto naozaj pôsobí ako z nejakého iného filmu. Ale triler je to naozaj výborný. ()

Junglista

Buď už si Cloverfield z roku 2008 moc nepamatuju nebo tý spojitosti prostě nevěřim. Kdybych se blbec nenechal lehce namasírovat několika komentáři před zkouknutím, vůbec bych si to s tím filmem nespojil (kromě názvu). Ale co, je to výbornej nerváček s jako vždy skvělým Johnem Goodmanem a MacGyverem v džínách. Mám rád tyhle psychologický hry na malym prostoru a k tomu ještě hádačka, jestli je hlavní hrdina maaa... gooooooooooor nebo ne? Tady se to autorům daří a vyloženě sem si to vychutnával. Jen ten konec mě trochu zklamal, to bohužel přiznávám. Ale minimálně za prvních cca 80 minut to fakt stojí. ()

Prcek54

Hitparáda! Tenhle snímek ukazuje to pravé kouzlo klaustrofóbního sci-fi, které je hodně na hranici s psychologickým thrillerem. Geniální gradování napětí a rozebírání morálních otázek, který si ani divák nedokáže na první dobrou okamžitě odpovědět. A to se prakticky celý film točí kolem tří postav v jednom sklepě. John Goodman byl geniálním sklepmistrem a Mary Elizabeth herecky podtrhává boom současného trendu silných uvědomělých hlavních ženských hrdinek! ()

SpaceOdyseus

Mam rad komorni thrillery a to je presne tento pripad. Hororova atmosfera houstne od prvnich scen, scenar si s divaky chytre hraje, Goodman je skoro az demonicky a mysteriozno by se dalo krajet. Tak se mi to libi! ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)