Boku no Hero Academia

• Japonsko 僕のヒーローアカデミア (více)
Japonsko, (2016–2024), 59 h 21 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scénář:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (více)

Série(7) / Epizody(151)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

kirmakX6on

u tohoto seriálu mě několik let odrazovalo, že hlavní hrdina neměl mít podle úvodních popisů na několika anime webech žádné schopnosti - tudíž jsem se obával, že to pravděpodobně bude anime o uřvaném snaživci (což tak trochu je) a bude to děsně nudný ...pozitivní zpráva je, že mu schopnost je hned v prvních dílech předána. Anime rozhodně nudný není a i přes jistou infantilitu občas balancující na hraně fantasmagority ho lze doporučit všem, kteří rádi koukají na boje s využitím nejvšemožnějších nadpřirozených schopností (minimálně co do jejich množství anime nemá obdoby). Tvůrci též velmi šikovně posouvají příběh, dostatečně rychle na to, aby anime nestagnovalo, ale dostatečně pomalu na to, aby vydrželo...no, po třetí sérii to odhaduji ještě tak na dalších 6. 65% ()

hruska.32

Anime, které mi připomnělo proč je superhrdinský žánr tak populární. Skvělý vývoj postav a animace na špičkové úrovni. Příběh (hlavně u mě) vyniká díky tomu, že už jako malý jsem koukal na superhrdinské filmy, či seriály. Mohl bych ho popsat ještě několika přídavnými jmény. Vzrušující, motivační, epický, dojemný, vtipný a akční❤️. Jediné, na co si postěžuji, tak není k anime samotnému. Je to ohledně českých titulek na Netflixu, kdy tam jsou bohužel překlepy. Ale ani to mě nezastavilo, abych 1. a 2. sérii napálil pět z pěti na ČSFD. A taky mě to donutilo k nákupu mangy :-). S napětím čekám na další série. ()

Víteček

Po dvou řadách dobré. Pomalu se to rozjíždí, ale jak to nabere rychlost, tak je to zábavné, vtipné, pěkně rozmanité a ten grafický styl je prostě fajn. Má to spoustu zajímavých postav s rozmanitými schopnostmi a každý má něco do sebe (jen Bakugo je zatím k nevydržení). Škoda jen ženských postav, které zde mohli v klidu mít větší a rovnoměrnější prostor, ale protože anime musí být zaměřeno buď na chlapce nebo děvčata , tak hrají druhé housle a většina jich je tam hlavně na jednu věc a to na očumování. ()

JackStrange

Jako večerníček pro 5 leté japonské děti to asi ujde. Vy ostatní se nad sebou prosím zamyslete. Skončeno po čtyřech dílech. ()

Mancunian

Boku no Hero je anime s výborným nápadem, zajímavými postavami a suprovým provedením. Samozřejmě trpí některými neduhy rozsáhlých anime, a to, že má spoustu slabších či nic neříkajích epizod, které jen vyplňují prostor. Některé postavy jsou otravné a jejich příběh vás nebude absolutně zajímat. To bylo asi k výtkám, teď to lepší. Hlavní arcy jsou naprosto skvělé a souboje hrdinů s padouchy vás nenechají chladnými. Úhlavní nepřátelé mají výborné backstory a dávají hrdinům dost zabrat. Nikdo tam nemá nic zadarmo a sympatie si právě proto vytvoříte nejen s hrdiny, ale i s těmi, co jim chtějí život pořádně znepříjemnit. Zatím kolem 8/10. ()

JudgeLemire

Nápadité, sympatické a v rámci světa velmi dávající smysl. Deku je zábavným hlavním hrdinou, All Might správně hrdinský a vedlejší postavy buď mají originální schopnosti, příběh nebo charakter. Není to dokonalé, někdy trochu nudí ,,Hrozínek" je strašný a pátá série je obecně slabší, ale kolem a kolem velmi příjemné anime. ()

Andy.222

Po většinu času se jedná o tradiční byť kvalitní šónen - je tu většina prvků, které jejich odpůrci nemají rádi, a přestože bych řekl, že jejich množství se pohybuje v mezích tolerance, chápu že to může leckoho odradit. Co musím nejvíce vynachválit je práce s vedlejšími postavami a záporáky. Téměř všechny důležitější dostaly alespoň jednu epizodu která rozebírá jejich příběh a co je dělá tím kým jsou a díky tomu jim můžeme rozumět a fandit jim. Vedlejší postavy obecně dostávají celkem dost prostoru, takže i když vám hlavní hrdina nesedne (což by mě překvapilo, je to celkem sympaťák) pořád si budete mít koho vybrat. (Viděno prvních 5 sérií) ()

RanMori

Ze začátku jsem si říkala, že je to šílená ujeťárna a nechápala to vysoké hodnocení. Pak jsem ale první serii zhltla a hodnotím taktéž. Je to plné nadsázky i sebeparodií, ale i vážných a hlubších témat, což z celého seriálu dělá krásně vyváženou záležitost. Dokonce se i oblíbené charaktery nakonec vylouply, což mi ze začátku přišlo až nemožné.  PS: Shigaraki je fakt zástupcem typického creepy pojetí, které dokážou jen Japonci. ()

AtomCZ

Boku se hodnotí špatně ať už z důvodů nestálých kvalit jednotlivých sérií od animace až po děj. Obecně se jedná o velmi oblíbený shonen který je asi i dobrý start do nové generace klasických shonenů, ale zároveň vám doporučuji vynechat celou sérii se školním festivalem... je tak nudná že už ani nevím její pořadí. Obecně mi manga příjde jako lepší ()

sh3riff

moc se mi nelíbí jak všichni mluví jenom o tom jak je to shōnen, podle mě to není vůbec žánr a nijak relevantní o čem se tam vlastně jedná .. první série dobrá, pak už mi to přišlo klišé a nudné .. v každé epizodě několikrát připomínáli že Pepa je Pepa a co umí vždy když byl na obrazovce .. ve třetí to připomínali ještě častěji a od třetí je šílená rekapitulace .. 4 minuty intro a outro a z 23 minutového dílu máte pomalu jenom 10 ()

Kaktus97

Tohle je druh anime který mě osobně nevadí ale určitě se najde spousta lidí kteří tento styl rádi nemají. Rozhodně to ale podle mě není ten druh anime od kterého zhlédnete polovinu první série a přemýšlíte o tom jestli má vůbec cenu dale to sledovat. Já osobně bych ale vytknul pár věcí a to třeba to že mi přijde že se souboje někdy strašně vlečou a jsou zbytečně natahovavé na více dílů. Mangu jsem nečetl takže netuším jak se od ní anime liší. Ale pokud máte více času a chcete se podívat na anime o superhrdinech tak mohu jen doporučit ale opravdu upozorňuji na to, že tento styl nemusí sedět každému. ()

martas2000

Příběh o začátcích super hrdiny v anime stylu. I přes mírné nedostatky v práci s hlavní postavou je to fenomenální dílo. Přední stránkou je práce se světem a z vedlejšími postavami. Unikátnost vývoje záporáka paralelně s hrdinou a neuvěřitelně napsaný charakter Endeavour. Anime a manga 100% ()

enevy

Téma už velmi profláknuté. Hrdina loser, který se tvrdou dřinou vyprocovává. Pro mě obyčejná šónenovka (aspoň první série). Hodně mi to připomínalo One punch man, který však je od dvě třídy výše a to hlavně animačně, humorem aneb charaktery. Postavy jsou tady nic neříkající a v podstatě po měsíci od zhlédnutí si na nikoho pořádně nepamatuji až na hlavního hrdinu u kterého jsem měl určité obavy (jakožto losera bez schopností) kde budou nadmíru velké emoční výlevy, ale naopak bavil mě. První sérii bych rozdělil na 3 části. Před nástupem na akademii (celkem zajímavá). Dále pár dní na akademii - horší. A nakonec útok na akademii, který už byl o ničem. Zbytečně dlouhý, záporací tristně slabí. Ač to zní jako kritika, druhou sérii plánuji. Celá série až na poslední třetinu odsýpala. Originalita sice žádná, což úplně nevadí. Diváci jsou nyní nalazeni na super hrdiny a proč ne, když to funguje. I přesto, že vše už bylo jinde a lépe zpracováno. Škola, superschopnosti, spolužáci, útok na školu, rivalita. Boku no Hero Academia to vše slepuje do jednoho pořádného šónenu, který funguje u dětského publika obstojně. ()

Raichu.Cz

Ne vždy někdo ocení anime, ale když člověk nemá na vybranou, tak prostě může zkusit zkouknout anime jako třeba My Hero Academia. Hned pozitivní věc je že se mi opravdu líbí postavy, mají v sobě opravdu dobrý charakter, přátelství a chování. Další je samotný příběh, je naprosto jednoduchý ale zároveň emotivní a někdy i zábavný.  Hudba z cela akční, až to naprosto ale naprosto sedí k seriálu. Za mě 99% ()