Reklama

Reklama

Boku no Hero Academia

(seriál)
  • Japonsko 僕のヒーローアカデミア (více)
Trailer 2
Japonsko, (2016–2024), 62 h 57 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scénář:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Hrají:

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(160)

Obsahy(1)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

(více)

Videa (183)

Trailer 2

Recenze (39)

Hromino 

všechny recenze uživatele

Čirý destilát toho, co si představíte pod pojmem šónen, a to se všemi jeho plusy i mínusy. U komentářů k první řadě HeroAca často čtu či slyším, že její začátek je těžkopádný, nudný, pomalý, utahaný jak jelení říje a že Deku je otravný hlavní hrdina, přičemž postupně to naopak začne být zajímavé. Můj názor je přesně opačný: začátek si plně získal mou pozornost právě tím, jak příjemně civilně představuje alternativní svět superhrdinů a věnuje velkou pozornost psychologickému vývoji hlavního hrdiny, který si navíc své speciální schopnosti musí oproti mnohým jiným šónenovským hrdinům zasloužit a poctivě odedřít. V této části pro mě tkvěla největší síla tohoto anime a právě díky ní si HeroAca získalo mou plnou pozornost. Žel bohu, po nástupu na superhrdinskou školu se zprvu nadějný seriál zvrhne do stokrát viděného mustru „šónen hrdina na divné škole“, což neznamená nic jiného než interakci s divnými spolužáky a divnými učiteli, kteří jsou ztvárněni těmi nejprovařenějšími typy postav, které v generickém anime o divné škole prostě nesmí chybět – šikanátor, srdcař, chudák s mindrákem, grázl, postava tajemná jak hrad v Karpatech, premiant, třídní idol, obdivovatelka hlavního hrdiny a tak dále, inovace nula nula. Tyto postavy napsané jak přes kopírák se tak společně s hlavním hrdinou vrhají do stokrát viděných situací, jež si příběhová šablona o divné škole opět žádá, a tomu všemu vévodí zcela mdlé finále, z nějž si už kromě směšného hlavního záporáka nevybavuji žádný moment, žádný zajímavý souboj. Ze zvědavosti jsem se podíval i na prvních pár dílů druhé řady, které však bohužel jen potvrdily mé obavy, že se bude pokračovat ve stejném duchu jako druhá polovina první řady. Pokud si potrpíte na šónen jak řemen nebo jste jich naopak ještě moc neviděli, pak jste na správné adrese, ovšem pokud čekáte něco víc než jen generickou podívanou, doporučuji zalovit v jiných vodách. Neurazilo, nenadchlo. ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ultimátní prototyp všech shounen příběhů typu from zero to hero a zároveň vtipná japonská odpověď na tradiční americké superhrdinské a x-menovské mýty. Obratně se tu balancuje na hranici mezi poctou a promyšlenou dekonstrukcí výše zmíněného, která spočívá především v tom, že hlavní hrdina, i jeho velký vzor, mají od začátku zásadní handicap. Který - jaké překvapení - překonávají šíleným odhodláním, neústupnou vytrvalostí a především naprostou absencí pudu sebezáchovy. My Hero Academia je ovšem víc než jen obvyklou poctivou náloží silných emocí, soubojů a urputného sebezlepšování. Je také skvěle propracovanou vztahovkou mnoha zajímavých postav, která se postupně během několika sérií rozprostře do neobvyklé šíře, aniž by při tom ztratila na kvalitě. ()

Reklama

LeitoSE 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Shounen pre najmenších. Je to plné energie, dej je síce predvídateľný, ale má spád a tvorcovia sa to nesnažia nijako umelo naťahovať. Tematicky aj kresbou, podobne ako Tiger & Bunny, oveľa bližšie západnému konzumu s komiksami o superhrdinoch, pričom sú ale stále zachované klasické východné hodnoty. Pri tak silno prefláknutej téme je celkom fajn, že schopnosti aj boje sú tu celkom nápadité, len hlavná postava nemusela preplakať každú jednu epizódu. 13/13 – 70% ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalý, optimistický, přehnaný a podivný rozjezd plný slz, nářků a křiku s doplněním o naivitu a pohádku... Nu, jsme u 9 EP a konečně to nabralo na zajímavosti. A to velmi hezky. Trochu mi to připomíná start One Piece, který jsem si zalíbil až u konce Arlong aku. 30-40 díl? Nějak tak. Ve chvíli, kdy už všechny jiné série 2x skončí. Tak nějak však pochybuji, že by měl Boku no Hero Academia naplánovaných 400 dílů.... ()

Blondsky 

všechny recenze uživatele

Miluji ten svět, hlavního hrdinu, zbylých 19 spolužáků, hrdiny i záporáky. Neskutečně chytlavé, zábavné a svým způsobem neoriginální anime, které ale až směsně lehce dře superhrdinský žánr na kost, ale takovým způsobem, že se vždy jen potíte u napínavosti jednotlivých scén, řvete nadšením u soubojů Izuky či All Mighta (nebo klidně i koholi jiného!) a culíte se od ucha k uchu, jak je to strašně lehce až sprostě podáno, ale tak briliantně. Každá ze sérií až na pátou (zatím) má minimálně 1 absolutně godlike story arch, který mě vždy vystřelil ze sedačky a nevěřil jsem tomu, co se děje (doteď se vlastně nemůžu rozhodnout, zda je lepší School Sport festival, All for one nebo Overhaul linka). Ano zbytky těch sérii už nemají tak silné archy, ale nepůsobí zbytečně a minimálně skvěle dokreslují postavy a svět. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že se ta pátá série jen rozehřívá, protože má extrémní potenciál a čekat týden na další díl, který uteče pocitově během minuty je fakt pain. Neskutečně si všechny highlighty užívám a to poselství je hrozně dobře zpracováno. A Izuku FTW! ()

Galerie (3 509)

Zajímavosti (6)

  • Todoroki Shouto má každé oko jiné barvy, tomu se odborně říká heterochromie. (KCM)
  • V epizodě Yuga Aoyama svým Navel laserem vyryje do kamene během tréninku větu „il faut se méfier de l'eau qui dort“. To v naší řeči značí přísloví „tichá voda břehy mele“. (KCM)
  • Motto školy U.A. „Plus Ultra“ lze najít i na vlajce Španělského království. (KCM)

Reklama

Reklama