Reklama

Reklama

Boku no Hero Academia

(seriál)
  • Japonsko 僕のヒーローアカデミア (více)
Trailer 4
Animovaný / Akční / Fantasy
Japonsko, (2016–2023), 54 h 33 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scénář:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Hrají:

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(139)

Obsahy(1)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midariya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

(více)

Videa (46)

Trailer 4

Recenze (36)

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle šónen mi naprosto sedl a věřím, že v Šónen Jumpu splňuje přesně, co má manga splňovat - přátelství, usilovná práce a vítězství! Líbilo se mi, jsem ráda za druhou sérii a myslím si, že je opravdu jedná o velice kvalitní šónenovku. Lepší než všechny ty Titáni, SAO a Tokijští ghúlové dohromady. Mně se to líbilo hlavně z toho důvodu, že to velice dobře umělo přenést emoce. Ale chápu, že tohle není šálek pro každého. Samozřejmě to má své slabiny a určitě si lze povšimnou, že to jede podle vyšlapaného úspěšného mustru, ale pro mě to má tu správnou jiskru, kterou u šónenovek hledám. Slabší 5*. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Jak by to vypadalo kdyby Saitama chodili do školy.......tak asi takhle, sice né tak moc šíleně, ale furt dost nápaditě a napínavě. Příběh je ze začátku předvídatelný a i naivní, však od čtvrtého dílu, to nabere adrenalin a jede až do konce. Hlavně bravůrně se povedlo do třinácti dílů, vměstnat to co by jiní tvůrci roztáhli do nějakých dvaceti šesti dílů. V poslední době, se tahle bravůrní technika objevuje častěji a nutno uznat, že to svědčí, to člověk pak může za den zkouknout celý seriál a přitom vyhlížet druhou sérii. Která už, už aby se objevila, pač mně zajímají charaktery i jejich vývoj, tak i příběh samotný a neposlední řadě se těším i na akci. Jo hlavní hrdina svoji schopnost sice ještě tak úplně nezvládá, ale narozdíl od jiných hrdinů nefňuká a ani neskuhrá, co by měl dělat, jde prostě do akce, ale né bezmyšlenkovitě. I ostatní postavy, vypadají zajímavě, byť jim nebylo dáno tolik prostoru, ale vzhledem k počtu dílů a délky jednoho dílu, je to furt výborný, jak se to autorům povedlo, vykreslit ty hlavní charaktery. Místy mi animace připomínala tvorbu od Hiroyuki Imaishi, taková lehce potřeštěná až absurdní, pak to zase sklouzlo do normálu. Ze začátku hlavně dost legrační, od pátého dílu hlavně akční a zaměřené na hlavní postavu a jeho kámoše i rivala. Tak sem zvědavý, kam to až dojde, vypadá to lépe než sem čekal. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zajímavé anime se superhrdiny. Odehrává se to ve světě, kde 80% lidí má nějaké schopnosti. Náš hlavní hrdina je ale jeden z mála, kdo je nemá. a má díky tomu těžký život. Vše se změní, když potká svého oblíbeného hrdinu. Ten mu dodá sebevědomí a předurčí ho k velkým věcem. Dál se to dost rozjíždí. Mladý Midoriyo se dostanu na UA, školu superhrdinů, a to mu změní život. Společně se spolužáky trénují, bojují se zlem a zlepšují své schopnosti. Akce je tam opravdu hodně a dost schopností je poměrně originálních. Dost prostoru se tu věnuje i záporákům. Je jich hodně a mají zde důležitou roli. Zatím mám za sebou 5 sérií a hodně mě to baví. Uvidím dál. Je tam i dost zajímavých zvratů. "Stanu se největším hrdinou všech dob." ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalý, optimistický, přehnaný a podivný rozjezd plný slz, nářků a křiku s doplněním o naivitu a pohádku... Nu, jsme u 9 EP a konečně to nabralo na zajímavosti. A to velmi hezky. Trochu mi to připomíná start One Piece, který jsem si zalíbil až u konce Arlong aku. 30-40 díl? Nějak tak. Ve chvíli, kdy už všechny jiné série 2x skončí. Tak nějak však pochybuji, že by měl Boku no Hero Academia naplánovaných 400 dílů.... ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Čirý destilát toho, co si představíte pod pojmem šónen, a to se všemi jeho plusy i mínusy. U komentářů k první řadě HeroAca často čtu či slyším, že její začátek je těžkopádný, nudný, pomalý, utahaný jak jelení říje a že Deku je otravný hlavní hrdina, přičemž postupně to naopak začne být zajímavé. Můj názor je přesně opačný: začátek si plně získal mou pozornost právě tím, jak příjemně civilně představuje alternativní svět superhrdinů a věnuje velkou pozornost psychologickému vývoji hlavního hrdiny, který si navíc své speciální schopnosti musí oproti mnohým jiným šónenovským hrdinům zasloužit a poctivě odedřít. V této části pro mě tkvěla největší síla tohoto anime a právě díky ní si HeroAca získalo mou plnou pozornost. Žel bohu, po nástupu na superhrdinskou školu se zprvu nadějný seriál zvrhne do stokrát viděného mustru „šónen hrdina na divné škole“, což neznamená nic jiného než interakci s divnými spolužáky a divnými učiteli, kteří jsou ztvárněni těmi nejprovařenějšími typy postav, které v generickém anime o divné škole prostě nesmí chybět – šikanátor, srdcař, chudák s mindrákem, grázl, postava tajemná jak hrad v Karpatech, premiant, třídní idol, obdivovatelka hlavního hrdiny a tak dále, inovace nula nula. Tyto postavy napsané jak přes kopírák se tak společně s hlavním hrdinou vrhají do stokrát viděných situací, jež si příběhová šablona o divné škole opět žádá, a tomu všemu vévodí zcela mdlé finále, z nějž si už kromě směšného hlavního záporáka nevybavuji žádný moment, žádný zajímavý souboj. Ze zvědavosti jsem se podíval i na prvních pár dílů druhé řady, které však bohužel jen potvrdily mé obavy, že se bude pokračovat ve stejném duchu jako druhá polovina první řady. Pokud si potrpíte na šónen jak řemen nebo jste jich naopak ještě moc neviděli, pak jste na správné adrese, ovšem pokud čekáte něco víc než jen generickou podívanou, doporučuji zalovit v jiných vodách. Neurazilo, nenadchlo. ()

Galerie (3 162)

Zajímavosti (6)

  • Když žáci z 1. A oslavují Vánoce, tak mají na konci svých vánoční čepic každý jiný znak. Jedná se o znak jejich Quirku (schopnosti). (JamesConnorG)
  • Seriál Boku no Híró akademia je natočen podle stejnojmenné manga série. (kickwait)
  • Když se název školy U.A. (yuuei) přečte pozpátku, vznikne slovo eiyuu - hrdina. (KCM)

Reklama

Reklama