Boku no Hero Academia (TV seriál)

• Japonsko

僕のヒーローアカデミア

• Japonsko

Boku no Híró akademia

My Hero Academia

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2016–2020, 34 h 58 min (Minutáž: 23–24 min)

Tenhle šónen mi naprosto sedl a věřím, že v Šónen Jumpu splňuje přesně, co má manga splňovat - přátelství, usilovná práce a vítězství! Líbilo se mi, jsem ráda za druhou sérii a myslím si, že je opravdu jedná o velice kvalitní šónenovku. Lepší než všechny ty Titáni, SAO a Tokijští ghúlové dohromady. Mně se to líbilo hlavně z toho důvodu, že to velice dobře umělo přenést emoce. Ale chápu, že tohle není šálek pro každého. Samozřejmě to má své slabiny a určitě si lze povšimnou, že to jede podle vyšlapaného úspěšného mustru, ale pro mě to má tu správnou jiskru, kterou u šónenovek hledám. Slabší 5*.(30.6.2016)

Obyčejný "dětský" šónen, který to co dělá, dělá velmi dobře. Jenom podle zasazení je vidět, že se to nesnaží lámat rekordy, nesnaží se to být něčím výjimečným, snaží se to jenom zabavit. A že to baví. Svět plný superhrdinů a superzloduchů, a jeden malý chlapec, který nemá žádnou schopnost. Chvíli jsem se bál, že později získá nějakou ultimátní schopnost a celé se to zvrhne, a přestože ultimátní schopnost získal asi ve třetím díle, tak to velmi dobře zpracovali a nestal se z něj overpowered týpek. Celé to má dobře vykreslené (i když archetypální) charaktery, které byste tam očekávali (akorát Eraserhead je trošičku specifičtější, a proto taky nejlepší). Je tam určitý charakterový vývoj. Občas je to i vtipné, na rozdíl od Fullmetal Alchemist, který má podobný typ humoru, ale tam nefunguje. Ale hlavní jsou bitky, to se od tohoto očekává asi nejvíce. A v tom to exceluje. Rvačky jsou dynamické, rychlé, ale zároveň taktické, mají šťávu. Naprosto nejlepší je rvačka AllMighta a toho ptačího týpka v intru (které má skvělou hudbu). Přímo z děje je rozhodně nejlépe provedená bitva Eraserheada s padouchy. Není dokonalá jenom z akčního hlediska, ale i z toho příběhového (nechci to dále nějak rozmazávat). Všechno je to navíc podtržené skvělým soundtrackem a animace, i když jednodušší, je taky pěkně zpracovaná. Celkově to asi ničím nepřekvapí, je to seriál sestávající hlavně z mlátiček, ale spoustu času dostávají i samotné charaktery. Pro děti je to dostatečně rychlé a barvené, pro starší publikum to má akci, která má koule a jednoduchý, přesto zábavný příběh. Za mě spokojenost.(3.8.2017)

Manga se mi líbí, takže na anime sem se těšil. Bohužel mě ale zklamalo. Zbytečně roztahaný děj, kdyby šlo o nějakou 50 epizodní sérii tak neřeknu, ale při 13 epizodách, to byla hrůza. Druhá série je jasná, bohužel pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, tak se dočkáme jen turnaje a ten pořádný příběh se začne odvíjet až v případné třetí sérii. Uvidíme, co si pro nás tvůrci tedy připraví dál. První série 60%.(27.6.2016)

Shounen pre najmenších. Je to plné energie, dej je síce predvídateľný, ale má spád a tvorcovia sa to nesnažia nijako umelo naťahovať. Tematicky aj kresbou, podobne ako Tiger & Bunny, oveľa bližšie západnému konzumu s komiksami o superhrdinoch, pričom sú ale stále zachované klasické východné hodnoty. Pri tak silno prefláknutej téme je celkom fajn, že schopnosti aj boje sú tu celkom nápadité, len hlavná postava nemusela preplakať každú jednu epizódu. 13/13 – 70%(27.8.2016)

Japonské shonen anime vypilované do prosté dokonalosti a milostný dopis americkému superhrdinskému komiksu. Tvůrci zkrátka superhrdiny chápou. A tak se nám, divákům, dostává do rukou tato neuvěřitelně slibná záležitost, která má před sebou jistě ještě mnoho sérií. Ale k věci - první série My Hero Academia je třináctidílný shonen, tedy chlapecké akční anime. Tento žánr s sebou ovšem přináší mnoho samozřejmých a v současnosti již k smrti otřepaných motivů. A My Hero Academia si tyto motivy bere k srdci, ale ukazuje je upřímně, zajímavě a takovým způsobem, že i to nejstarší klišé působí čerstvě. Jako světla nad rajčaty v supermarketu. Pomalý rozjezd nevadil, a to hlavně proto, že na rozdíl od běžného shonenu, kdy čekáte, až se něco začne dít, My Hero Academia zvládá bavit, i když se tam vlastně nic moc neděje. Velice silnou stránkou a hlavním důvodem, proč dát tomuto anime šanci, jsou postavy (způsob, jakým jsou napsané, ale i jejich design po všech stránkách) a akce. A v obou těchto věcech hrdinové excelují a je zkrátka radost to sledovat. Pokud bych měl mít výtku, je to rozhodně padouch. Ani by tolik nevadilo, že je většinu série nepřítomný. Ale všechno na něm je zatím generické. Čemuž nepomáhá fakt, že je to snad jediný design z mangy, který se nepodařilo přeložit úplně bezchybně z mangy do anime, tj. ztrácí faktor děsu a hrůzy, kterým v manze disponuje. Protože mimo to na něm skutečně nic moc není. To je ovšem jen drobný mušinec na stropě Sixtinské kaple. My Hero Academia je nový vrchol shonenu a skvělá ukázka toho, čeho je kvalitní superhrdinský příběh schopný.(27.2.2018)

• - Když se název školy U.A. (yuuei) přečte pozpátku, vznikne slovo eiyuu - hrdina. (KCM)