Godzilla - Útok z neznáma

• Československo Útok z neznáma (více)
Trailer

Godzilla se opět musí utkat se zlem. A to s tříhlavým monstrem, kterého chce využít pro své plány na ovládnutí planety - mimozemská civilizace. V pořadí šestý film s Godzillou. Jedna z hlavních inspirací pro ''Mars útočí'' Tima Burtona. (Chupacabre)

Trailer

JFL

V pořadí šestý film v němž se objevil legendární ničitel japonské zástavby Godzilla představuje pro vývoj žánru japonských filmů s monstry zásadní změnu. Filmy se stávají především nenáročnou únikovou zábavou, kde prim hrají speciální efekty a fantastická prostředí nepoznaných (v tomto případě mimozemských) světů. Hlavní atrakcí však stále zůstávají monstra. V Útoku z neznáma producenti postavili Godzillu a taktéž populárního Radona proti strašlivé tříhlavé příšeře nazvané King Gidora (všichni tři se utkali již v o rok starším filmu). Godzilla samozřejmě ze všech tří monster dostává největší „herecký“ prostor. Útok z neznáma pro ni znamenal obrat od hrozivé příšery k miláčkovi převážně dětského publika. V mnohých scénách gigantický ještěr figuruje coby vlastenecký artikl (obzvláště v záběrech s horou Fudži) a současně se stává i objektem soucitu a vlídnosti ze strany lidských hrdinů. Měnícímu se věkovému průměru diváků odpovídá komiksová stylizace chování, pohybů a mimiky Godzilly převzatá z dobových animovaných seriálů. (původně napsáno pro obal DVD společnosti Filmhouse) ()

kitano

Verim tomu ze niekto moze povedat, ze je to stara capina a koli zastaralym efektom a celkovo koli staremu filingu ktory film ma, sa na to ani nedokaze pozerat. Nie vsak ja. Ja som sa nechal uniest a zaver filmu, kde tri monstra likviduju mesto a potom bojuju medzi sebou ma doslova strhol. Je treba povedat, ze je to nieco uplne ine - doslova neopozerane. V japonsku beru godzillu uplne inac a preto nemaju vo filme potrebu vysvetlovat odkial sa nabrala a co je zac. Je to jednoducho godzilla a hotovo. Je to sucast japonskej mytologie. Nech je to akokolvek stary film, zabery z dialky, ako godzila nici mesto maju v sebe stale silu a obrovske caro. A nech sa amici akokolvek snazili s digitalnymi monstrami tento a ine filmy napodobnit, nikdy sa im to ani zdaleka nepodarilo. Holt original je original a verim tomu ze mnohi, ktory by sa odhodlali si tento film pozriet by boli (hlavne zaverecnou sekvenciou nicenia mesta) velmi prekvapeni. (9/10) ()

zelvopyr

Lahůdka, škoda že v ní nebyla i Mothra, pak by to bylo dokonalé. Samotná zápletka mi přišla značně vynalézavější než obvyklé Godzilly (kde je normálně taková, že se prostě někde vynoří a začne blbnout). Akorát mě prudilo zrecyklování několika scén bitvy z prvního filmu s Radonem, které jsem už v něm komentoval jako vrcholně špatné z vojenského hlediska. ()

Lima

7) GODZILLA vs MONSTER ZERO (1965)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Lehce do sci-fi hávu laděná Godzilla. Téměř veškerý děj se tentokrát točí kolem mimozemšťanů z planety X (nacházející se u Jupitera), kteří jsou terorizováni Kingem Ghidorahem (zde Monstrum Zero), trojhlavým drakem, šlehajícím paprsky a ničícím vše, co mu přijde do cesty. Za návod na superlék na všechny nemoci "půjčí" pozemšťané X-anům na pomoc Godzillu s Rodanem, kteří se utkají ve velké "historické" bitvě. Ta spočívá v komickém metání šutráků po sobě, Ghidorah je poražen a Godzilla může spustit TANEC VÍTĚZSTVÍ. Kdyby vás zajímalo, jak takový tanec vypadá, nuže: Godzilla skáče, při jednom skoku překříží nohy, při tom jedna ruka bouchne do břicha, druhá zamíří ke spánku, jako když salutuje voják. Při druhém skoku si nohy a ruce vymění strany atd. V ději nastane ještě několik zvratů a nakonec ke slovu přijde i vynálezce Tetsuo a jeho přístroj, jehož zvuky zparalyzují mimozemšťany. Pokud Vám ničení mimozemšťanů za pomocí jim nepříjemných zvuků něco připomíná, pak ano, máte pravdu - film Tima Burtona MARS ÚTOČÍ. Celkově vzato: málo Godzilly, hodně ufounů a méně zábavy na účet tvůrců. ()

xxmartinxx

Godzilla tu skoro není, místo něj zoufale stereotypní ufoni. Navíc tak dlouhý rozjezd, a to jen kvůli nejhorším dosavadním soubojům (a trikům obecně - vždyť jsou i vidět ty špagáty, na kterých Radon visí) v sérii. Vůbec se divím, že za skoro všemi díly stojí stejný režisér, ten rozdíl kvality kus od kusu je celkem znatelný. ()

• S výnimkou Mothry má tento film rovnaké obsadenie monštier ako predošlý. Taktiež ich hrajú rovnakí herci. (MerlinPolcic)
  • Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur)