poster

Godzilla - Útok z neznáma

 • Japonsko

  Kaijű daisenso

 • anglický

  Godzilla Vs. Monster Zero

 • anglický

  Invasion of Astro-Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1965, 93 min

Režie:

Iširó Honda

Hudba:

Akira Ifukube
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Ptákovina a veleještěrovina, ovšem svým osobitým způsobem zábavná, s rozkošnými triky a omamnou vůní braku, který to s divákem myslí jen a jen dobře. Vážná atmosféra původního snímku je totiž tatam, Godzilla váli, když tančí vítězný tanec na Planetě X, omráčený Radon při dopadu na záda kope nohama jako naštvané děcko, poražení mimozemšťané ustupují do budoucnosti a kus Japonska se opět musí vzpamatovat z nevyžádané návštěvy uřvané demoliční čety. Na to, jak moc blbé to bylo, to bylo opravdu dobře natočené. Čtvrtá hvězdička je za opět úžasnou Ifukubeho hudbu.(3.7.2016)

 • janek85
  *****

  Mám z toho hodně moc velký filmový zažitek. Asijská kinematografie, jako taková, dělá vynikající filmy se speciálními efekty a obzvlášť filmy typu Godzilla... Tohle byl film postavený hlavně na speciálních efektech, jež dělali kvalitu, nedotknutelnost a prostě bez nich by tento film nevzniknul, za speciální efekty dávám 3*. Já osobně jsem asijskou kinematografii nikdy moc nepodporoval, avšak tento snímek mi ukázal, že patří mezi nejlepší kinematografii na světě. Je to první japonský film, jež jsem viděl. Teď k částem filmu: Začátek byl celkem nudný, ale střed byl hodně zajímavý a konec, ten by se dal popsat jako geniální, strašně moc mi přidal na mém hodnocení. Scény mi přišly vynikající, v jedné části se mi jevili jako za 2. sv. války. Musím poznamenat taky na dobře provedené výkony hlavních herců. Filmové stvůry byly bez jakékoli chybičky zpracovány. Tento film mi dal hodně a určitě teď budu mít radši asijskou kinematografii než doposud. 93% Přístupnost:od 12 let(31.3.2007)

 • xxmartinxx
  *

  Godzilla tu skoro není, místo něj zoufale stereotypní ufoni. Navíc tak dlouhý rozjezd, a to jen kvůli nejhorším dosavadním soubojům (a trikům obecně - vždyť jsou i vidět ty špagáty, na kterých Radon visí) v sérii. Vůbec se divím, že za skoro všemi díly stojí stejný režisér, ten rozdíl kvality kus od kusu je celkem znatelný.(22.5.2014)

 • JFL
  ***

  V pořadí šestý film v němž se objevil legendární ničitel japonské zástavby Godzilla představuje pro vývoj žánru japonských filmů s monstry zásadní změnu. Filmy se stávají především nenáročnou únikovou zábavou, kde prim hrají speciální efekty a fantastická prostředí nepoznaných (v tomto případě mimozemských) světů. Hlavní atrakcí však stále zůstávají monstra. V Útoku z neznáma producenti postavili Godzillu a taktéž populárního Radona proti strašlivé tříhlavé příšeře nazvané King Gidora (všichni tři se utkali již v o rok starším filmu). Godzilla samozřejmě ze všech tří monster dostává největší „herecký“ prostor. Útok z neznáma pro ni znamenal obrat od hrozivé příšery k miláčkovi převážně dětského publika. V mnohých scénách gigantický ještěr figuruje coby vlastenecký artikl (obzvláště v záběrech s horou Fudži) a současně se stává i objektem soucitu a vlídnosti ze strany lidských hrdinů. Měnícímu se věkovému průměru diváků odpovídá komiksová stylizace chování, pohybů a mimiky Godzilly převzatá z dobových animovaných seriálů. (původně napsáno pro obal DVD společnosti Filmhouse)(14.8.2008)

 • ledzepfan
  ***

  Zase Honda, zase ufounský děj, zase dobře natočeno a zase nuda... Nemůžu si pomoct ale mě ty emzácké zápletky asi moc neberou-Nebo spíše mám pokaždé silný dojem, že Honda chce točit film o mimozemšťanech a nejjednodušší cestou jak ho realizovat je přidružit k tomu nějákou tu Godzillu aby mu to TOHO odkleplo a zaplatilo. Monstra jsou tady zase jen bezduché loutky a nějáká destrukce nestojí za řeč: Pár papírových chatrčí v nějáké vesnici a pár betonových v nějákém malém městečku-toť vše(!!).. Pak tu jsou dvě bitky G+R-vs-KG obě se stejným-a až nudně jednoznačným- průběhem a výsledkem. Navíc už tu vykukují náznaky blížícího se úpadku Gsérie.konkrétně(a nejzřetelněji)v godzillím"tanečku výtězství", který dává jasně tušit, že studio je připraveno nechat Godzillu infantilně šaškovat i do budoucna. Monstra mají extrémně málo prostoru a pokud od oka odhadnu, že vyplňují 15% délky filmu, je to možná číslo dost nadsazené. Abych jen nebrblal, filmařsky je to rozhodně lepší než pozdější Fukudovy patlaniny a čistě jako scifíčko- bez očekávání důrazu na monstra -to má své kouzlo. Ani esteticky to není tak"plastově vyblité"jako pozdější a dějově velmi podobný Destroy All Monsters...Takže-katastrofa to není ale jinak průměr, průměr, šeď, šeď.(6.8.2013)

 • - Tento film sa stal jednou z hlavných inšpirácii režiséra Tima Burtona pre jeho film Mars útočí! (1996). (dyfur)

 • - Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace