Godzilla - Útok z neznáma

Godzilla: Invasion of the Astro-monster

Sci-Fi

Japonsko, 1965, 93 min

• xxmartinxx

Godzilla tu skoro není, místo něj zoufale stereotypní ufoni. Navíc tak dlouhý rozjezd, a to jen kvůli nejhorším dosavadním soubojům (a trikům obecně - vždyť jsou i vidět ty špagáty, na kterých Radon visí) v sérii. Vůbec se divím, že za skoro všemi díly stojí stejný režisér, ten rozdíl kvality kus od kusu je celkem znatelný.(22.5.2014)

Celkem dobré několikáté pokračování Godzilly, tentokrát z planety X. Mimozemšťani samozřejmě maximálně trapní a s rádoby “nejlepší technikou”, přitom mají místnost všeho řízení úplně prázdnou :). Setkání tří monster ale dopadlo zábavně, fighty mezi nimi byly docela svěží a rozhodně nejlepší byl vítězný taneček Godzilly, ten neměl chybu :). SPOILER: Jako v každém správném sci-fi se tu objevily nějaké hovadiny, například ta největší: Xany (obyvatelé planety X) se dalo porazit pouhým zvukem, to by ještě takový průser nebyl ale lidé nepoužili žádný vysokofrekvenční přístroj nebo tak. Oni použili vynález přítele jedné z hrdinek, který měl údajně chránit dámy (před čím, to už se neví, nejspíš před krádeží kabelky atd. To ale nechápu, jak by fungoval, asi by ho ten zloděj vždycky sám zapnul) a vydával vysoké zvuky. Když ho následně použijí na stráže a jasně vidí, že je účinný, tak nesmyslně další Xany likvidují pěstmi. Prostě debilotina :).(5.4.2010)

Mám z toho hodně moc velký filmový zažitek. Asijská kinematografie, jako taková, dělá vynikající filmy se speciálními efekty a obzvlášť filmy typu Godzilla... Tohle byl film postavený hlavně na speciálních efektech, jež dělali kvalitu, nedotknutelnost a prostě bez nich by tento film nevzniknul, za speciální efekty dávám 3*. Já osobně jsem asijskou kinematografii nikdy moc nepodporoval, avšak tento snímek mi ukázal, že patří mezi nejlepší kinematografii na světě. Je to první japonský film, jež jsem viděl. Teď k částem filmu: Začátek byl celkem nudný, ale střed byl hodně zajímavý a konec, ten by se dal popsat jako geniální, strašně moc mi přidal na mém hodnocení. Scény mi přišly vynikající, v jedné části se mi jevili jako za 2. sv. války. Musím poznamenat taky na dobře provedené výkony hlavních herců. Filmové stvůry byly bez jakékoli chybičky zpracovány. Tento film mi dal hodně a určitě teď budu mít radši asijskou kinematografii než doposud. 93% Přístupnost:od 12 let(31.3.2007)

7) GODZILLA vs MONSTER ZERO (1965)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Lehce do sci-fi hávu laděná Godzilla. Téměř veškerý děj se tentokrát točí kolem mimozemšťanů z planety X (nacházející se u Jupitera), kteří jsou terorizováni Kingem Ghidorahem (zde Monstrum Zero), trojhlavým drakem, šlehajícím paprsky a ničícím vše, co mu přijde do cesty. Za návod na superlék na všechny nemoci "půjčí" pozemšťané X-anům na pomoc Godzillu s Rodanem, kteří se utkají ve velké "historické" bitvě. Ta spočívá v komickém metání šutráků po sobě, Ghidorah je poražen a Godzilla může spustit TANEC VÍTĚZSTVÍ. Kdyby vás zajímalo, jak takový tanec vypadá, nuže: Godzilla skáče, při jednom skoku překříží nohy, při tom jedna ruka bouchne do břicha, druhá zamíří ke spánku, jako když salutuje voják. Při druhém skoku si nohy a ruce vymění strany atd. V ději nastane ještě několik zvratů a nakonec ke slovu přijde i vynálezce Tetsuo a jeho přístroj, jehož zvuky zparalyzují mimozemšťany. Pokud Vám ničení mimozemšťanů za pomocí jim nepříjemných zvuků něco připomíná, pak ano, máte pravdu - film Tima Burtona MARS ÚTOČÍ. Celkově vzato: málo Godzilly, hodně ufounů a méně zábavy na účet tvůrců.(9.12.2010)

Na tomhle zábavném zábavném béčkovém dílku mě asi nejvíc překvapily propracované a často i mechanické kulisy a rekvizity a záběry letu lodi vesmírem vypadaly kupodivu velmi realisticky. Příběh je neuvěřitelně překombinovanej, herci toporní a nějaký hlášky naprosto stupidní, ale jako celek to překvapivě funguje. Naprosto mě odrovnal vtípek(?) s obrácením lodi o 180 ° ve stavu beztíže při prvním letu na planetu X :-D No a pak ten ochránce dam, svíjející se Xané, geniální monstra v čele s Gojirou a jejich bránici cupující bitky… Perfektní!(7.9.2009)

• - Tento film sa stal jednou z hlavných inšpirácii režiséra Tima Burtona pre jeho film Mars útočí! (1996). (dyfur)

• - Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur)