King Kong vs. Godzilla

• Japonsko Kingukongu tai Gojira (více)

Ponorka narazí do plovoucího kusu ledu do kterého byla Godzilla (Gigantis) v předchozím dílu zasypána. Jakmile to zjistí armáda, vyšle proti Godzille rakety a letadla, ale Godzillu to nezastaví a půjde dál na Tokio. Mezitím je nalezen na tropickém ostrově lidoop, kterému místní domorodci říkají King Kong. Poté, co zničí obrovskou chobotnici, je polapen a odvezen z ostrova, protože vědci věří, že on je jedinou nadějí na záchranu Tokia. Godzilla mezitím začne pustošit celé Japonsko a při prvním setkání Konga zažene do města. King Kong tam najde ženu, do které se zamiluje a začne město ničit (s ní v ruce). King Konga nakonec polapí a odvezou ke Godzille. Začne největší souboj nejslavnějších obřích monster. (Spinosaurus)

Norton.

na to jak je tenhle film starý je to docela slušné , dost jsem se nasmál u efektů ale rok stáří to omlouvá.Jinak docela super ()

blondboss

Tak sa svetla sveta dočkala aj prvá farebná verzia godzillej story, tentokrát aj s opičiakom v hlavnej úlohe. Je celkom zaujímavé sledovať, ako sa postupne vizuálne zdokonaľovali tieto stvorenia, samozrejme na tú dobu je to stále ešte veľký shit, ale vidno tam trochu rozdiel oproti prvému hranému filmu. Každopádne toto bolo dosť priemerné a amatérske, ale ten súboj King Konga a Godzilly bol aj napriek strašným efektom celkom slušný. Slabé tri hviezdy. 50 % ()

Nikolas__

5/10 - Je to tupé, ale to je i nová verze, a to ještě více. Celkově mě to ale nechalo chladným, až na ty souboje - ty jsou tak hrozné a tak příšerně vtipné že je naprosto miluju, pouštím si je pravidelně pořád. ()

Fang

s prateli a pivem, vskutku zabavne! Nejlepsi, v zaverecnem souboji udela Kong parakotoul a narazi hlavou do sutru, takze zustane chvili v bezvedomiiii :)))))))))))))))))))))))) ()

Grimaldi

Konečně jsem si našel čas na nějaký film od legendární společnosti Toho. A nezačal jsem ničím menším než legendárním snímkem King Kong vs. Godzilla. Bohužel jsem spatřil mezinárodní anglickou verzi, což pravděpodobně přispělo k mému mírnému nespokojení. I když jsem totiž bral ohled na dobu vzniku, myšleno velké užití miniatur a až komické souboje titulních monster, tak můj největší problém ležel ve scénáři. Nenávaznost některých scén spolu s nelogickým chováním a motivacemi mnohých postav mě jednoduše iritovala. Vždy když se objevil nějaký kaidžú mě film bavil, ale stejně jako dle komentářů u podobných filmů snímek jako celek kazí lidské postavy. A v tomto případě i americká distribuce svým přestříháním, doplněním a nadabováním. Snad můj další Toho film seženu v originálním provedení, věřím že to filmu jenom prospěje. ()

Grizzlac

Absolutně nevtipná parodie na cokoliv. Nevím jestli tak špatné triky byly záměrem, ale chtělo to lekci od pana Zemana, možná bych se pak bavil o něco lépe. ()

DannyBurino

Další skvělý film s Godzillou je sice vidět že zub času na tom dost zabral, ten japonec v brýlích co vedl tu televizní společnost mi trochu připomínal komisaře Živa z Fantomase, ale samotný boj s Godzillou a King Kongem byl překvapivě dobrý na to co jsem čekal. ()

OLAFtrueLOVE

Nechápu, že to v žánru nemá komedii :D Samotný film si už moc nepamatuji, ale na 10ti minutové videjko na YouTube si najdu čas do dnes. Nevím zda by se souboj dal nazvat epickým, ale nudit se u něj rozhodně nebudete. ()

Makotřas

Pět hvězdiček nebo nula? To záleží na úhlu pohledu... Před čtyřiceti lety bych dal asi NULA, ale ten film je dnes až tak zábavný, že neodolám. Odoláte vy? Návnada: domorodci házejí na Konga hořící louče a oštěpy, ty se ovšem viditelně odrážejí od plátna, na něž je obraz Konga za domorodce promítán; úderná jednotka jakýchsi na film domalovaných třesoucích se duchů (že by vojáci? skoro jsem se jich bál, tak to byl přízračný záběr!) svazuje uspaného Konga; Gojira s Kongem se válejí v prachu pod Fuji jako malí kluci (tomu Kongovi rošťárna přímo kouká z očí - zvlášť při detailu jeho malovaného obličeje!). A poučení na konec? Moudrý japonský vědec radí: staráme se špatně o přírodu a měli bychom si vzít z Konga a Gojiry příklad (sic! sic!! sic!!!) ()

Prehistar_

A mě se to líbilo :-). Ty staré figurky mají něco do sebe a demolice "hračkové základny" či vláčku se mi líbí mnohem víc než některé triky z novodobých filmů. Má to prostě něco do sebe. Těch 99 kč utracených v levných knihách rozhodně nelituju. ()

King Kong se vrací?

King Kong se vrací?

28.07.2014

Studio Universal chystá nový filmový vesmír, ve kterém by se měli potkat Drákula, Vlkodlak nebo Mumie. Klasická monstra ale nebudou ta jediná, která bychom měli v budoucnu potkávat na velkém plátně.… (více)