King Kong vs. Godzilla

• Japonsko Kingukongu tai Gojira (více)

Ponorka narazí do plovoucího kusu ledu do kterého byla Godzilla (Gigantis) v předchozím dílu zasypána. Jakmile to zjistí armáda, vyšle proti Godzille rakety a letadla, ale Godzillu to nezastaví a půjde dál na Tokio. Mezitím je nalezen na tropickém ostrově lidoop, kterému místní domorodci říkají King Kong. Poté, co zničí obrovskou chobotnici, je polapen a odvezen z ostrova, protože vědci věří, že on je jedinou nadějí na záchranu Tokia. Godzilla mezitím začne pustošit celé Japonsko a při prvním setkání Konga zažene do města. King Kong tam najde ženu, do které se zamiluje a začne město ničit (s ní v ruce). King Konga nakonec polapí a odvezou ke Godzille. Začne největší souboj nejslavnějších obřích monster. (Spinosaurus)

dyfur

.......síce staré a s naivnými trikmi....ale má to atmosféru a čaro :)   PS: pozrite si rozpočet a tržby ....... ()

Crawler-D

Jakmile se na začátku dozvíte, že film vznikl k 30. výročí vzniku společnosti Toho, nelze nadále nic očekávat. Jen snahu vytřískat z oblíbených ikon béčkových filmů další peníze (což se jim ostatně povedlo). Samotný film je vcelku zábavný, ale ne tak trapně, že by se člověk za břicho popadal. Navíc zamrzí, že soubojům King Konga s Godzillou je věnováno mnohem míň času, než by se na oslavence slušelo. ()

-Bomba-

Fight mezi dvěma mega známými monstry nedopadl vůbec špatně, přesně tohle jsem od filmu očekával. Akorát je dost velká škoda, že na první mini akcičku (sorry ale ta bitka s chobotnicí byla hodně slabá) musíme čekat půl hodiny, plus se v celém filmu pořád jenom kecá a kecá. Komediální nádech neuškodil, ba naopak. Závěrečný souboj je prostě skvělý a osobně jsem teda fandil Godzille. ()

Mol

Totální masakr. I King Kong z roku 1933 měl lepší efekty, ale tady se na to nehrálo. Kdysi katastrofický film, dnes bych ho spíš hledal v sekci komedií. Kult. ()

DannyJ

Hahá! Epic battle! Na tohle lidstvo čekalo. Natočit film o tom jak se rubaj dvě nejznámější ničivý monstra kinematografie byl asi nejlepší nápad co Japonce kdy mohl napadnout! Nastává jediná otázka.. KOMU FANDIT? Bude to milovaný chlupatý opičák King Kong také známý pod názvem "chlápek v hnědym kostýmu" nebo hrůzostrašná radioaktivní ještěrka Godzilla a.k.a. "chlápek v zelenym kostýmu" ? Ještě, že se tam nevyskytovala Gappa... To by byl teprve "souboj titánů"! ()

Nivenx

Tahání King Konga do Godzilly. Ach ne! Ale dejme tomu dá se na to dívat, ale pouze jednou. Vícekrát bych to vidět opravdu nechtěl. Je tam až moc zbytečných nesmyslů. ()

ing.Frosty

Plesnivý Kong a gumová Godzilla už při pohledu způsobí záchvat smíchu. Natož, když se do nich navlíknou herci, kteří s největší pravděpodobností byli v kostýmu slepí a snaží se si navzájem ublížit. Doporučuji koukat ve 3 a více lidech, pokud možno pod vlivem omamných látek. Umřete u toho. ()

Cedr

Oproti prvním dvěma filmům je King Kong vs. Godzilla přeřadil na odlehčenější family-friendly notu, která se na dlouho této sérii stala standardem. Dobrodružný trikový velkofilm jak se patří. ()

Mr.Bulanek

Další pohodový snímek z Godzillí série. Pokud si na sebe rádi navléknete nějaký latexový obleček a pak šlapete a kopete do modelů pod vámi, tak jste tady správně. Závěrem se vám dostane bonusu v podobě wrestlingu s King Kongem. ()

neoBlast

Ani nevím jak "objektivně" k filmu přistoupit, ano je to hloupý a neskutečně zastaralý film. Ale např. za půlku aktuální filmové sezóny 2013 nepamatuji zábavnější snímek, tenhle po Oscarech opravdu nepokukuje. S godzillí sérií nemám příliš zkušeností, ale jeji "střetnutí" s ikonickým gigantem americké kinematografie je prostě... povedené. Věřím, že jsou popsáný stohy erudovaných prací o významech/alegoriích či symbolizmu, stejně jako výsměšné články o naivnosti a papundeklovosti. Ale stručně - je to hlavně zábavných 90 minut. 70 % ()

Kmotr76

Oproti první (a koneckonců i druhé) Godzille a dalších kaiju společnosti TOHO sledujeme jasný kvalitativní propad, který ale vůbec nevadí. Přesně ten film, který je tak hloupý, až je zábavný. Scéně, kdy King Kong rve strom Godzille do tlamy, se nelze nesmát. Stejně jako souboji King Konga s obří chobotnicí nebo Kongově jízdě po zadku z hořy Fudži. Souboj dvou legendárních příšer zcela naplnil má očekávání, možná je i po shlédnutí první Godzilly předčil. ()

Compadre

Vyloženě sranda...Opičák se rve s gumovým ještěrem (přesně s takovým jsem si hrál, když jsem byl malej a ted hraje ve filmu..to jsou zvraty). Ono gumy je tam vůbec dost. I herci jsou totiž úplně gumoví. Celej film by byl neskonale drsnej, kdyby měl režisér o tunu doláčů víc, než evidentně měl. King Kong dává do držky chobotnici, King Kong dává do držky Godzille, ta zas dává do držky jemu...navíc po vzoru pohádkových draků umí chrlit plameny..nevídáno. Kong má zas skrytou schopnost šlehat z prstů blesky. Ty souboje mezi oběma bestiema jsou boží. Obě se totiž rvou jak ožralí námořníci..no, tyhle starý japonský opičárny si budu muset nastudovat, protože tohle se panstvo každý den nevidí :)))) ()

Castrator

Tento film má stejné výsledné hodnocení jako King Kong z roku 1976, to je velmi, velmi legrační:-D Skoro jako tento film, který je hrozná srágora, jako snad všechny monster movie z Japonska, ale samozřejmě tento i jiné filmy hodnotím v žánru tzv. monster movies, kde se musí přimhouřit obě oči, jinak z filmu nebude nikdo nic mít. Tak to prostě u starých filmů s triky je a je nuto k nim takto přistupovat. Jen pro fanoušky monster movies a starých pakáren, kdo očekává něco na způsob Jacksonova King Konga nebo nových verzí Godzilly, bude opravdu hodně moc zklamán. ()

Wade

Tohle byla zábava a to dost velká. Během filmu si obě monstra jasně získali mojí pozornost a jejich vzájemné střetnutí bylo vyvrcholení celé téhle zábavné taškařice. Kongovo kotrmelec spolu s pohyby Godzilly a také vše ostatním jako např: vojenská základna kterou jako bych si stavěl sám na koberci mě donutili tomuhle prostě dát 4 hvězdy, protože já se královsky bavil. -- 75% --- 7/10 IMDb ()

drackula

Ak sa človek naladí na správnu vlnu a je ochotný akceptovať štýl v akom je tento film natočený, bude sa naozaj kráľovsky zabávať. Žiadne morálne ponaučenia, dvojzmyselné narážky, politická propaganda ale iba číra zábava. Zábava určená pre široké masy, ktorá našla ohlas. Ak ste teda pripravený na odľahčený monster film, môžem vám tento snímok vrelo odporučiť. Nie náhodou je tento film v Japonsku historicky najnavštevovanejší z celej série filmov o Gojire. 80% ()

Dreadd

King Kong, shodou okolností světový přeborník ve hře Выдержай, пионер!, se tentokrát utkává s Gojirou, která chce zvítězit čestně, a proto místo plivání ohně raději používá chvaty z juda. Souboje monster jsou částečně točeny pomocí stop-motion, ale většinou jsou v kostýmech herci a jejich střety vypadají hodně komicky. Obzvlášť když po sobě hází nebo kopou papundeklové balvany nebo je King Kong nabíjen elektřinou z blesku. Ona komická absurdnost se ale stala kultovní naprosto po právu. ()

Mr.Jackass

Už jen kvůli závěrečné scéně trvající zhruba 8 minut jsem nucen dát 4* :D 2 plastikové rádobynestvůry se tahají za ocas padají na papírové hotely,chrlí oheň mlátí se,škrtí se, házejí po sobě kameny... no neskutečná podívaná, kdo neuviděl neuvěří :) ()

King Kong se vrací?

King Kong se vrací?

28.07.2014

Studio Universal chystá nový filmový vesmír, ve kterém by se měli potkat Drákula, Vlkodlak nebo Mumie. Klasická monstra ale nebudou ta jediná, která bychom měli v budoucnu potkávat na velkém plátně.… (více)