King Kong vs. Godzilla

• Japonsko Kingukongu tai Gojira (více)

Ponorka narazí do plovoucího kusu ledu do kterého byla Godzilla (Gigantis) v předchozím dílu zasypána. Jakmile to zjistí armáda, vyšle proti Godzille rakety a letadla, ale Godzillu to nezastaví a půjde dál na Tokio. Mezitím je nalezen na tropickém ostrově lidoop, kterému místní domorodci říkají King Kong. Poté, co zničí obrovskou chobotnici, je polapen a odvezen z ostrova, protože vědci věří, že on je jedinou nadějí na záchranu Tokia. Godzilla mezitím začne pustošit celé Japonsko a při prvním setkání Konga zažene do města. King Kong tam najde ženu, do které se zamiluje a začne město ničit (s ní v ruce). King Konga nakonec polapí a odvezou ke Godzille. Začne největší souboj nejslavnějších obřích monster. (Spinosaurus)

wosho

Co první Godzillu pasovalo na nadprůměrný film (obžaloba jaderných zbraní a odpovědnost vědce za své činy) tak tomuto filmu zcela schází. Godzilla i Kong jsou pouze pro zábavu a demolice, něco hlubšího jim schází. Navíc je v celém filmu nadsázka a humor, který i náznak něčeho napínavého totálně odbourává. Ale coby prča na nudné odpoledne je KK vs G je vhodná, ale né pro každého. ()

TERRORDROME

Godzilla naprosto stratila vážnosť prvých dvoch dielov a získala tým na zábavnosti. Novinári v honbe za senzáciami idú na dáky ostrov a okrem domorodcov ( na hnedo natretý japonci ) tam nájdu aj King Konga ktorý predvedie svoje schopnosti keď zmláti obriu chobotnicu čo napadla dedinu. Za odmenu ho ľudia ožerú a priviažu k plti napchatej dynamitom. Keď sa potom z ľadovca vyhrabe Godzilla, japonci neváhajú a použijú Konga aby ju nakopal. Ich súboje sú naozaj srandovné . Kong urobí výpad, kotúľ a tresne si hlavu o skalu, godzilla od radosti máva rukami akoby chcela odletieť, Kong sa šúcha dolu kopcom po zadku, narve Godzille do papule strom a ona sa ho zasa snaží zahrabať kameňmi. Čo sa týka samotného King Konga, ten nevyzerá moc ako gorila, ale skôr ako retardovaný orangutan. Z ľudských hercov sa dá zapamätať jedine cholerický šéf novín ( alebo televízie, neviem ) ktorý je tu takou milou komickou figúrkou ( aj keď tu je vlastne nechcene komické všetko ). Stupídne, infantilné, zábavné. ()

willis

Na tohle musí být člověk předem připravený, aby se dokázal pobavit. Tedy, dva týpci (jeden převlečený za velkýho ještěra a druhý za veleopa postiženého lupénkou), si to rozdávaj v detailně vymodelovaných maketách měst. Mezitím na ně střílí tanky na klíček a letadla na dálkové ovládání. Ovšem mezihra, kdy se obě nestvůry ve filmu nevyskytují není zas tak zábavná, a to může být pro někoho problém. ()

KubykF

Nakolik se mi líbil první díl Godzilly z roku 1954 pro svou depresivní atmosféru, roztomilé ale skvělé triky a nemilosrdné monstrum drtící vše živé, King Kong vs. Godzilla mě naprosto rozsekal! Absurdní show, u které jsem se bavil od začátku do konce, a mám pocit, že o nic jiného asi ani nešlo. Pokud chcete zažít oldschool Godzillu a nechcete se prohryzávat vším marastem, tak první Godzilla a tenhle námrd by neměly chybět v hledáčku! :D ()

arcticsky

Bravo! Myslím, že se ti herečtí kašpaři navlečení a válející se v overalech nemotorné Godzilly a komediálně naladěného Konga při natáčení hodně bavili. Po vší té spoušti, hezké řádce zničených domů, vozidel a vlaku je nejlepší výrok na závěr: "Lidstvo by mělo přehodnotit svůj vztah k přírodě a zvířatům. Měli bychom si z nich vzít příklad!" Slušná zábava! ()

pend

I Japonci umí natočit King Konga. A s Godzillou k tomu. Po opakovaném shlédnutí přidávám ještě půl hvězdičky, protože jsem se dokonale bavil - zejména soubojové scény jsou geniální... ()

Czernozub

Ty efekty jsou zde opravdu zvláštní. U oštěpů odrážejících se od plátna, na které je promýtána obří chobotnice, které hází japonci natření krémem na boty se člověk musí řezast smíchy, stejně jako u soubojů obou monster. Zklamala mě jen jedinná věc- nedošlo na lámání vláčků... ()

Israha

V mnoha ohledech přelomový moment filmografie Godzilly. První barevný, historicky (při započítání inflace) nejvýdělečnější, a především přinášející do série elementy nadsázky a humoru, které se udržely v podstatě po celou dobu trvání éry "Showa". Což o to, film je to chvílemi opravdu zábavný, trikovými záběry se nešetřilo, tempo děje se nikde moc nezdržuje a snaží se nás co nejrychleji vhodit do centra konfliktu dvou titánských bytostí, hodně se zde parafrázují scény z původního černobílého Konga, Godzilla vypadá asi nejlépe za celou Showa éru, a celkově je ten nadhledem obohacený přístup k tématu na tehdejší dobu svěží a jakýmsi způsobem roztomilý. Problémem nicméně jsou veletoče v tónu příběhu, který se jednou tváří jako naprostá ptákovina, a pak v další scéně se vedou "vědecké" dialogy a řeší se budoucnost Japonska se smrtelnou vážností; a pak také naprostý nedostatek silné příběhové linky, která se dá skutečně shrnout větou "potkají se Kong a Godzilla, a vymlátí ze sebe duši". Nic jiného tu není a pak se to ve scénách, kdy monstrózní protagonisti slezou z obrazovky, docela vleče. Jakoby tehdy Ishiro Honda a společnost Toho úplně netušili, kam chtějí svou ságu o obří radioaktivní nestvůře směrovat, a výsledkem je tento zábavný, ale poněkud nerozhodně se tvářící film. Já jakožto fanoušek poctivé okázalé epiky v kaiju žánru jsem si tenhle díl příliš neoblíbil (byť musím přiznat, že s opakovanými shlédnutími mi s vědomím toho, co čekat, přijde stravitelnější). ()

MickeyStuma

Ano, Godzilla je zpět. A protože vydavatelství novin a televizní stanice chtějí ohromnou senzaci, využijí toho. Nenapadne je nic jiného než přivézt Konga ze známého ostrova a postavit ho proti Godzille. A tak tu máme monster film využívající dva monster fenomény. Radiací vzniklou Godzillu a skutečné zvíře Konga. Tvůrci se ale s originalitou moc netrápili, takže děj obsahuje mnoho známých scén od obou monster, což je vcelku škoda. To už mohli rovnou dané scény z prvotních snímků převzat, čímž by rozpočtově ušetřili. Komediální nadhled nijak nevadí. Naopak celý koncept odlehčuje a než-li nervydrásající drama vytváří příjemnou filmovou zábavu. Vcelku pobaví i domorodé obyvatelstvo ostrova Konga vytvořené z Japonců. Technická stránka triků je hodná své doby, takže k tomu je potřeba zhlížet okem shovívavým. Modely vozidel jsou rozpoznatelné, masky monster zrovna tak. Jediný skutečný zvířecí obr je chobotnice a jeho začlenění do hraných scén je po technické stránce povedené. Scénář je v daných událostech značně zjednodušen, takže v rámci dějového vývoje obsahuje spoustu nejasností a podivností. Co se týče příběhu, nic fenomenálního se skutečně očekávat nedá. Je to klasika, ale zábavná klasika. V tomto skutečně nic proti ničemu. V rámci filmové série jak Kong Konga tak Godzilly se jedna o zajímavý nápad je postavit proti sobě, ale nutností je to pouze pro fanoušky těchto monster filmů. Běžného diváka nenadchne. A jedna moralita na konec, která na konci všeho dějství zazní. "Lidstvo musí znovu přehodnotit svůj vztah ke zvířatům a přírodě. Měli bychom se od nich učit. Co k tomu víc říct?" ()

helraiser

Tak tohle byla parádas velkým P. Dvě megapotvory proti sobě, navíc když se jedná o Godzillu a King Konga to prostě nemohlo dopadnout špatně a taky, že ne. Je to naprostá bomba se vším šudy, jen škoda toho kecání okolo, nebejt toho tak to je naprostá dokonalost. Je prostě vidět, že Japončíci filmy tohoto typu uměli točit. Pro monsters maniaky povinnost. ()

AnanAss

Když se ze zimního spánku (a ne moc kvalitního zamražení) probere legendární monstrum, je nutno proti němu nasadit pokud možno podobný kalibr a z hluboké džungle je potřeba dopravit neméně známou opici. Polovinu stopáže se toho moc neděje… i když komické šamanské rituály domorodců a opíjení primáta také stojí za to. Ale to hlavní přichází při střetu ikonických nestvůr, kdy spolu přerostlý opičák a ozářená ještěrka svádí nelítostný boj, dovádí na svahu, válejí se po vyprahlé planině, hází po sobě papundeklové kameny a likvidují polovinu Japonska, které bylo pořízeno v modelářských potřebách. Dobrá komedie, špičkové využití modelů hraček, plastových vojáčků i komparzistů navlečených do strašlivých gumových obleků a ideální kombinace k lahvi vína. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Likan7

2 týpci v obleku zapomínají, že hrají Godzillu a King Konga a ve finále týhle vtipný, trochu komediální části Godzillých dobrodružství, si dávají po držce jakoby to byli 2 zápasníci v ringu. Hází po sobě kamením, podráží si nohy, mlátí do sebe ocasy, kopou jak při MMA. Papundedl kam se podíváš, ale svý neopakovatelný kouzlo to má. Samozřejmě něco jako příběh a lidské herce nemůžete vůbec brát vážně, ba co víc ani zmiňovat. Je to film, kde King Konga přivážou na supertenký a supersilný nitě a odtáhnou ho ke Godzille, aby se utkali :-) ()

Clark_Kent

Krásná idea s patřičně odhodlaným a vysoce houževnatým Kongem. O tom, že je Kong mnohem silnějším než samotná Godzilla, jsem ani minutu nepochyboval. Je to vzrušující podívaná. Za Konga, rozhodně nejvíc. ()

mrclTV

Kto by to bol povedal, že mix Godzilly, remaku King Konga a komédia na hranici paródie môže nielen vzniknúť, ale dokonca aj fungovať. A ono to fakt funguje. Scény ako opitý Kong, súboj s chobotnicou, bláznivý šéf, pašovanie!, parodovanie Godzilly (všade o nej rozprávaju a už má aj vlastný film!) - nájde sa tu množstvo vtipných vecí. A netreba zabúdať hlavne na DVA epické súboje oboch hlavných predstaviteľov, ktoré sú plné bláznivých kung-fu chvatov, smiešnych prestrihov, zábavných grimás a ničenia všetkého okolo, jednoducho hilarious stuff. A tradične na záver príde aj ponaučenie. Nedocenený šperk minulosti. (Ľudia nezabúdajte, že hlavný žaner tohto filmu je komédia až potom je to sci-fi akčný monster film.) ()

Stejšn

Je to samozřejmě neskutečně dementní, ale párkrát jsem se u toho i zasmál. Zřejmě jediný film, kde uvidíte King Konga létat na baloncích. ()

King Kong se vrací?

King Kong se vrací?

28.07.2014

Studio Universal chystá nový filmový vesmír, ve kterém by se měli potkat Drákula, Vlkodlak nebo Mumie. Klasická monstra ale nebudou ta jediná, která bychom měli v budoucnu potkávat na velkém plátně.… (více)