PopStory - Série 1 (2016) (série)

Žánry a styly (S01E03)

(epizoda)
Dokumentární / Hudební
Česko, 2016, 56 min

Jakub Skalický

Pavel Hlavatý

Iva Jonášová (vypravěč), Richard Adam, František Ringo Čech, Jiří Černý, Costa Cordalis (a.z.), Martha Elefteriadu, Tena Elefteriadu, Karel Gott (a.z.), Eva Hurychová (a.z.), Václav Hybš, Michael Jackson (a.z.), Petr Janda, (více)

Jak se praví v úvodu dílu – česká a slovenská populární hudba přijímala a přejímala vlivy ze zahraničí. Některé dobové žánry a módní vlny infikovaly tuzemský pop silně, některé méně a jiné prakticky vůbec. (Česká televize)

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Věděl jsem, že čeští zpěváci za naší "železnou oponou" zdarma kopírovali zahraniční hity , ale že v takovém množství. Dokument tedy pojednává o úpadkové období české hudby. Nejhezčí písně vznikly ve folku. V současnosti je česká pop či rock scéna neposlouchatelná a valí se sem příšerný hip hop. V dokumentu mě pobavil Petr Janda  vyjádřením i italském disku. ()

bubun

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce. ()