Reklama

Reklama

PopStory - Série 1 (2016) (série)


Žánry a styly (S01E03)

(epizoda)
  • Slovensko Žánre a štýly
Dokumentární / Hudební
Česko, 2016, 56 min

Režie:

Jakub Skalický

Kamera:

Pavel Hlavatý

Hrají:

Iva Jonášová (vypravěč), Arnošt Kavka (a.z.), Richard Adam, Helena Blehárová (a.z.), Jiří Vašíček (a.z.), Vlasta Průchová (a.z.), Jiří Suchý, Karel Vlach (a.z.), Josef Zíma, Karel Štědrý (a.z.) (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Jak se praví v úvodu dílu – česká a slovenská populární hudba přijímala a přejímala vlivy ze zahraničí. Některé dobové žánry a módní vlny infikovaly tuzemský pop silně, některé méně a jiné prakticky vůbec. (Česká televize)

Recenze (3)

bubun 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Věděl jsem, že čeští zpěváci za naší "železnou oponou" zdarma kopírovali zahraniční hity , ale že v takovém množství. Dokument tedy pojednává o úpadkové období české hudby. Nejhezčí písně vznikly ve folku. V současnosti je česká pop či rock scéna neposlouchatelná a valí se sem příšerný hip hop. V dokumentu mě pobavil Petr Janda  vyjádřením i italském disku. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celé šedesátky, sedmdesátky a osmdesátky jely na vlně kopírování hudby s českými texty, zdroje byla rakouská televize, kterou chytali v Bratislavě, v příhraničí potom rakouská a německá rádia. Někdy byla kvalita kopie i textu blátivá, jindy zase celkem slušná. Nějaká autorská práva nikdo neřešil. Ale hlavně šlo o to, že dobová vyloženě autorská tvorba byla taková nijaká. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama