poster

Hrdinové ohně

 • USA

  Only the Brave

 • USA

  Granite Mountain

  (pracovní název)
 • USA

  Granite Mountain Hotshots

  (pracovní název)
 • USA

  No Exit

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Hrdinovia ohňa

 • Nový Zéland

  Only the Brave

 • Austrálie

  Only the Brave

 • Velká Británie

  Only the Brave

Drama / Životopisný

USA, 2017, 134 min (Alternativní: 118 min)

Komentáře uživatelů k filmu (361)

 • DaViD´82
  *****

  Fight Fire With Fire. Tak takhle se vzdává hold nefalšovaným hrdinům. Ne že jejich činy nafouknete a přepálíte do nerealistických božích zásahů shůry, ne tak že jejich vlastnosti zbavíte byť jen náznaku vad charakteru, ne tak že pro samý patos, vlající vlajky a vzletné proslovy není prostor na nic jiného. Naopak, většinu stopáže věnujete postavám, vztahům mezi nimi a jejich nedostatkům i vadám; prostě boji se sebou samými. Důsledkem je, že tím jak jsou napsané (a zahrané!) přirostou k srdci a v závěrečném (doslova i do písmene) infernu si hnedle můžete dovolit naředit jinak sympaticky realistický přístup k látce i neznatelnou trochou toho patosu a... A projde vám to, jelikož to rázem má nebývale upřímný emocionální dopad (navzdory tomu, že od počátku víte k čemu to neodvratně směřuje) jako žádný jiný katastrofický snímek blahé paměti. Nemluvě o celkovém režijním podání. Od Kosinského se sice promyšlený a působivý audiovizuál (majestátní požáry tu mají až vyloženě hypnotický rozměr) dal očekávat, tentokrát se k tomu však přidal i scénář, který zdánlivě jasnou lacině oslavnou žánrovku dokázal povýšit v poctivé pomalu budované drama stavící na postavách. Nenechá vás to chladnými. Což navzdory ožehavému tématu není u podobného typu snímků ani zdaleka samozřejmostí. PS: Pokud vás to zaujalo, tak doporučím dokumentární minisérii Fire Chasers.(24.1.2018)

 • Marsik
  ****

  K tomu netřeba mnoho dodávat, film je o všem vypovídající. Byla to obrovská tragédie a čest jejich památce. Po filmařské stránce fantasticky a věrohodně natočeno. V závěrečné pasáži jsem ani nedutal. 80%(19.2.2019)

 • BMW12
  ***

  Nejdříve zhodnotím příběh, který se odehrával do závěrečné akce. Děj byl zajímavý, ovšem čekal jsem od toho trošku více, některé pasáže byly nudnější. Ovšem když se něco dělo, když hasili požáry, tak to bylo napínavé. A závěrečná akce, která trvala dlouho, byla perfektní. Bohužel se smutným koncem. Nedokážu si představit, co ty manželky a děti musely cítit. Film hodnotím 3,5*.(12.6.2019)

 • Marze
  ***

  Větší důraz je kladen na osobní život hrdiny. Film je emočně silný a dramaticky na výši.(5.3.2018)

 • luka4615
  ****

  Skvělý životopisný snímek o partě požárníků, kteří kvůli ochraně lidí, majetku a tisíců hektarů lesa neváhají dávat všanc své vlastní životy. Only the Brave má kromě silné nosné kostry příběhu, krásných reálií Arizony a vztahové chemie mezi požárníky a jejich rodinami i přidanou hodnotu v podobě zcela chybějícího "popcornového" patosu. Celý film tedy ve finále nepůsobí uměle a "švihle", nýbrž příjemně civilně a uvěřitelně. Nemáte tedy problém se zcela ztotožnit s partou Granite Mountain Hotshots a prožívat s nimi jejich radosti, smutky i strachy. Lví podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Nebýt tedy roztahané první poloviny, o plném hodnocení by vážně nemohl být pochyb. Nicméně i přes tento nedostatek je film Only the Brave výborným životopisným filmem, který nabídne náhled mezi stmelené požárnické družstvo, a který nám detailně přiblíží událost, o níž většina z nás neměla ani ponětí. A to je moc dobře. „The world's full of people taking chances.“(27.1.2018)

 • Riddick77
  *****

  ...no tak jsem si zas po dlouhé době u filmu pobulel no... a co... 9/10(29.1.2018)

 • silentname
  *****

  "Only The Brave" je podľa mňa silným. Myslím si síce, že počas celého filmu je to trošku mix. Je to veľmi dobré v rámci tvorby postáv, charakterov a ja ako divák som ich dokázal dosť dobre prijať. Trošku som ale čakal, že sa dočkáme nejakého silného eventu. Najmä z titulu, že tu máme príbeh hasičov hrdinov. A uvidíme silné požiare, no na druhú stranu som mal pocit, že neprinášajú nič také výrazné. Všetkého sa dočkáme až v najväčšom požiari, proti ktorému budú musieť bojovať. A bude tam tá akcia, ktorú som od filmu očakával. Ale nemôžem povedať, že to prichádza príliš neskoro ani nič podobné. Film má dobrý spád, je výborne orientovaný na postavy a venuje im dobrú dávku času. A tým pádom ich chceme sledovať, spoznať a dokážeme vidieť aj tímového ducha a priateľstvo. A na tom je film hlavne postavený. A funguje to dobre. Ako dráma je to super, len som tam čakal práve viac akcie. Ale keď akcia príde, tak je to skutočne silné. A budete vnútri niekde veriť, že sa to skončí dobre (Pokiaľ ste teda náhodou nemali naštudované, čo sa skutočne stalo. Ja som nemal.). Ale život bohužiaľ nie je vždy šťastný koniec. A tento film to veľmi dobre spracoval. Je to silný film, ku koncu som sa neubránil slzám a myslím si, že zobral týchto hrdinov veľmi dobre. Takže ho osobne môžem veľmi silne doporučiť. Hodnotenie: A-(18.2.2018)

 • berny2468
  *****

  Výborný film. Pro me velké překvapení. Nevěděl jsem, co od filmu očekávat, ale tohle ve me ještě nějakou dobu zůstane. Výborně vykreslené postavy kterým rozumíte. Takhle se točí životopisné filmy, jenž chtějí vzdát hold hrdinům. Ukázat je i s chybami a o to víc s nimi v závěru soucítite. Konec byl pro mne vcelku psychicky náročný, což se ne každému filmu podaří a za to zaslouží režisér velkou pochvalu. Krásné majestátní záběry. Přehledná "akce" a hlavně vše vypadá velmi realisticky. Spousta kvalitních herců, kteří předvedli výborné výkony a vkusná hudba. Myslím, ze zatím jeden z nejlepších filmů minulého roku. Pro mne tedy určitě......90%.(12.6.2018)

 • Lokutus
  ***

  O poznání zajímavější než Spielbergova podobně stopáží silně přestřelená novinářská agitka/reklama na Washington Post...(1.6.2018)

 • Lacike
  ***

  Klasicky Kosinski. Dokonala technicka stranka, ale po dejovej stranke to pôsobi casto sterilne. Jedina linia, ktora poriadne funguje po emocionalnej stranke je ta o napravenom fetakovi Tellerovi. Je to taky standardny pribeh o napravenom luzrovi. Lenze ostatne linie su na tom o dost slabsie a finale, ktore asi malo byt velkym dojakom ma nechalo uplne chladnym. Ohnivych scen sa tu prilis vela nedockame. Film sa viac venuje postavam a ich zazemiu v klasickom americkom style, cize je kladeny velky dôraz na vyzdvihovanie tazkej prace obycajnych amikov. Nastastie to nepôsobi otravne a celkom to funguje. Rozhodne lepsie ako v nedavnom filme Life on the Line, ktory sa pre zmenu zaoberal opravarmi elektrickych vedeni. Dost velkym problemom je prestrelena stopaz. Bud by to chcelo o polhodinu skratit, alebo poriadne rozviest do serialu. Takze za jedno pozretie tento oldschoolovo chlapsky film stoji. P.S. Trochu vtipne mi pripadalo vyzdvihovanie Brolinovej postavy. Od zaciatku bolo jasne, ze je len otazkou casu, kedy to kvôli jeho netradicnym rieseniam niekto odskace. Snad pocet zachranenych ludi pocas jeho kariery bol väcsi ako pocet poziarnikov, ktori kvôli nemu chcipli. 6/10.(27.1.2018)

 • Alementina
  ***

  kdyz ta prvni hodka a pul je tak strasne zdlouhava a utahana, ze to ani ten konec nezachrani... A pritom ten americky obycejny zivot na malomeste vypada tak krasne, Brolin s Connelly jsou užasní, skoro jsem si říkala, že takhle bych si dokazála představit žít, ale rychle mě to přeslo. ... no nevedela jsem, jak to dopadne, tak to byl hodně velký nádech při scéně přistání vrtulníku.(28.1.2018)

 • Praxis
  *****

  Sympatické budovaní vztahů. Takhle se scénáristi všech zemí učte, jak máte svého diváka nechat si všechny postavy do jedné totálně zamilovat... Abyste to pak v závěrečném akčním infernu děsivě zužitkovali. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval. Působivý vizuál, nic jiného od Kosinskeho nemůžeme čekat, ale tentokrát přišel i velice silný scénář, který i pod tou trochou amerického patosu a hrdinství nemůžete odstřelit... Prostě ohnivá zimomriavková lahůdka... 90%(29.1.2018)

 • JASON_X
  ****

  Po čertech zatraceně těžké hodnocení... Kdyby všechen ten patos byl jen naoko, nebo aspoň s občasným spikleneckým pomrkáváním na diváka, jak jsem dlouho doufal... Ale když on je kupodivu myšlený úplně vážně. Všichni arizonští hasiči jsou proto stoprocentní chlapáci ve stetsonech, kostkovaných košilích a džínách s opasky s obrovskými přezkami a se stoprocentně chlapáckými hláškami. Jejich ženy jsou stoprocentně kúl a sexy farmářské kočky (v košilích a džínách s opasky s obrovskými přezkami). Hasičská práce je taky stoprocentně chlapácká a kúl a sexy. Po chvíli už tenhle stereotyp bohužel začíná nudit. A nudí hlavně telenovelické mezihry z osobních životů hrdinů mezi jednotlivými požárnickými zásahy... Ale když ony ty zásahy jsou fakt hrozně zajímavé a skvěle natočené. A když ony se ty chlapácky prosté rozhovory přece jenom dobře poslouchají. A když ona Jennifer Connelly to s koňma tak dobře umí. A největší plus filmu - všichni, tedy opravdu úplně všichni ti frajeři a frajerky jsou stoprocentně bílí! V dnešním americkém filmu zázrak. Ani jeden latiník, ani jeden negr. A na konci mi bylo docela smutno a měl jsem jasno - kdybych se narodil v Arizoně nebo Texasu nebo tam někde, chtěl bych být požárníkem! Jako náborová agitka na americké hasiče funguje tenhle film myslím dokonale.(4.2.2018)

 • Rakosnicek77
  ****

  Hodně tvrdé řemeslo! Člověk nevěděl dne, kdy se nemusel vrátit z práce.(13.10.2019)

 • Wiliem
  ***

  S životopisnými snímky to je vždy na pováženou, příběh sice dobrý ale nějak to úplně nefungovalo, až příliš patosu snad. 65%.(30.12.2018)

 • Morholt
  *****

  Tohle mě bavilo. Kosinski naservíroval příběh, ve kterém sice oheň a jeho hašení hrají dost výraznou roli, ale víc než na efekty se soustředil na linky obou hlavních postav, tedy nestora požárnického sboru a hasičského nováčka. Ono je sice pravda, že obě tyto linie jsou tak trochu klišé, ale v celkovém kontextu to zase tolik nebije do očí. Kor když Teller s Brolinem hrají jak o život. Sympatické jsou i vedlejší postavy a mě osobně potěšila přítomnost mé oblíbenkyně Jennifer Connelly. Jinak na nějaké vizuální pyromanské orgie zapomeňte. Film se snaží práci požárníků podat tak, jak asi skutečně vypadá, ale mě to bavilo o to víc a o to víc byl silnější i závěrečný dopad. Skvělá pocta pro The Granite Mountain Hotshots a zároveň poklona všem hasičům. 90%(27.2.2018)

 • italka63
  *****

  Velmi dobré a smutné. Je jen dobře, že je tato tragická událost lidem připomenuta. Výborný Josh Brolin podtrhl skvělý zážitek.(30.6.2018)

 • classic
  ***

  ...Ako napovedá samotný názov filmu, do profesie hasiča sa treba vrhať : „Len odvážne” ... Podľa mňa patrí vôbec k jednému z najviac najnebezpečnejších povolaní na svete. V jeho epicentre nepomôžu ani tzv. ohňovzdorné deky, pod ktorými sa schovali devätnásti odhodlaní ochrancovia arizonskej prírody, ktorí bohužiaľ zahynuli pri vykonávaní si svojej povinnosti : A americký režisér Jožko Kosinski o tom nakrútil pozoruhodný, strhujúci a smutný film. Táto neveselá udalosť z roku 2013 ma normálne prekotila zo stoličky, lebo som nemal o Granite Mountain Hotshots naštudovanú akúkoľvek informáciu, film sa v podstate celý niesol v typickom duchu, ako keď príde medzi týchto ostrieľaných borcov jedno mladé ucho, závislé na drogách, ale so životným elánom - zmeniť svoj život, pokiaľ sa dá. Zo začiatku je z neho klasický outsider, ktorý ale chce niečo dokázať, a tak je to už len otázkou času, kedy sa začlení do kolektívu, a bude si navzájom rovný so všetkými kolegami. De - facto pozeral som sa, aký život vlastne má takýto hasič z daného regiónu... / Režisér opäť obsadzuje svojho kamoša Jeffa Bridgesa, ktorý si ale nezahral v Nevedomých, no tentokrát s menšou, vedľajšou úlohou. Mimoriadny herecký výkon podáva na plných 100 % JOSH BROLIN, ktorý akoby si skutočnému Ericovi Marshovi z oka vypadol, zručne mu sekunduje Miles Teller v úlohe Brendana McDonougha. Ansámbel je na vysokej úrovni, i s veľmi hysterickou Jennifer Connelly, ktorá sa vôbec fyzicky nemení. Za ďalší kvalitný filmový atribút jednoznačne považujem KAMERU CLAUDIA MIRANDU, ktorý snímal všetky Jojové snímky. Zaujímavý kameraman, kde je veľkou škodou, že nemá viac zákaziek. Kosinski / Miranda = perfektný tandem. Niektoré scény sú veľmi silné, napríklad : „Horiaci medveď” . Filmový štáb si dal extrémne záležať, aby horiace sekvencie pôsobili nadmieru autenticky, až sugestívne, mrazivo, nepríjemne, realisticky. Záverečné zúčtovanie bolo pre mňa jedno z najsilnejších za posledné obdobie - minimálne desať rokov ! Vadil mi najprv rušivý strih, ktorého je tu plno, neskôr sa to stabilizovalo, a tak nakoniec prišiel Kosinski so sekvenciou, ktorá ma položila na lopatky !(31.1.2018)

 • kaylin
  ****

  Silný příběh, dobré postavy, které jsou skvěle zahrané výbornými herci, a do toho výborná práce v terénu, ať už s ohněm nebo bez něj. Tohle se prostě povedlo, navíc kamera tu má místy opravdu skvělé záběry, které dovedou jak nadchnout, tak mrazí. Stejně jako mrazí z finále tohoto hasičského filmu.(12.2.2018)

 • ArsenalEagle
  ****

  Skvěle natočený hrdinský film, který ač je klasicky americký, tak strašný skutečný konec není jako z Hollywoodu. Emoční, ale ne sentimentální, silný a tvrdý film, kterých zas tak tolik bohužel (nebo spíše naštěstí) není. Lepší poklona ani vzniknout nemohla.(25.9.2018)

 • corpsy
  ***

  Počas celého snímku sa dejú dramatické veci. Či už v ohňom zaplavených lesoch a lokalitách, ale na súkromných poliach ústredných postáv. Nič však neprekoná záver, kde sa to všetko vlastne skĺbilo pod jednou strechou, v jednu emotívnu bombu. A to je na vyše dvojhodinový snímok naozaj málo.(27.1.2019)