Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

Recenze uživatele kacer4 k tomuto seriálu (2)

Za sklem (2016)

Zatiaľ je to najlepšie, čo som v slovenskej seriálej tvorbe videl (mimo dokumentov). Toto bolo za posledné roky jediné, čo som dokázal sledovať v komerčnej televízii (aj keď len v archíve). Z hlavnej dvojice by som pochválíl Maštalíra. Koleník sa tvári síce drsne, ale výkonom zaostal. Prekvapila Magálová, ktorá to miestami výrazne ťahala. Dejovo je to asi štandart, scenáristi mohli ísť trochu hlbšie. Seriál tu má hodnotenie 67%, čo je podľa mňa o min 10% ako si zaslúži. Stále ma ťaží ale otázka, či je ten Dunaj fakt taký špinavý alebo ho tvorcovia len tak upravili... ()

Série 1 (2016) (S01)

Prekvapivo vydarený počin. Miestami scenáristi mierne uleteli, ale väčšinou to bolo konzistentné a pozerateľné. Trošku mám pochybnosti o Koleníkovi. Často sa mi nehodil na tú postavu. Maštalír a Magálová tam pasujú bez problémov. Vysoko hodnotím veľmi odvážne a trefné odkazy (Kali, Clean and Wash, Bongy). Určite sa pustím aj do druhej série. ()