E-Fox

Obecně, v jakémkoli druhu umění, mi vadí křečovitá snaha vštípit okolí dojem, že právě přišli do styku s něčím novým a vyjímečným. Tenhle film diváka přímo prosí o nadšená zvolání, jak je to geniální a jak to všechno pasuje do sebe. Inu, ráda bych zajásala.. ale proč??? Celé dílo pro mě postrádá hloubku a nějaký opravdový prožitek, i když by to ne něm mělo celé stát, představitel hlavní role není zrovna přesvědčivý (Amy Smart je na tom trochu líp), ze scénáře křicí znatelné úsilí o vytvoření co nejvíce zajímavých alternativ, co se všechno mohlo stát, a místy ani nedává moc smysl a srdcervoucí závěr působí taky poněkud nedostatečně (další dobré připomínky viz. komentář kleopatry). Ve výsledku se mi zdá, že touha po originalitě nějak degradovala celý film. Rozhodně není špatný, je to chytlavé sci-fi, při kterém mě párkrát zamrazilo v zádech, založené na dost dobrém nápadu. Nic víc, nic míň. ()

ali-n

Možnosť zmeniť svoj osud tým, že v minulosti niečo neurobíte alebo urobíte inak, je veľmi lákavá. Asi by som sa do toho pustil aj ja. Lenže ako vidieť, čakať sa dá po návrate do reality čokoľvek. Butterfly Effect má vynikajúci scenár, prvú polovicu filmu som mierne povedané tápal a čakal na aké také vysvetlenia. Celkovo mi film pripomenul jeden z mojich najobľúbenejších snímkov - Donnie Darko. Pre Ashtona zrejme to naj, v čom sa objavil, hral skutočne srdcom a keby bola možnosť, vrátil by som sa do časov premiéry tohto filmu a povedal mu, nech neberie tie blbosti, ktoré mu budú v budúcnosti ponúkané. MOJE NAJ - Tempo! Šlape to a k záveru som sa už cítil ako na 110 metrov cez prekážky. -Keď dokážem šrámy, môžem ich aj liečiť.- ()

bass

Po schlédnutí mě napadlo jediné "Jak je možný ,že jsem to už neviděl?". Od začátku do konce jsem neodtrhl oči od TV ()

Juri-Sai.

Jeden z mála filmů který mnou otřásl až do základů. Je až nepopsatelné jaké pocity sem měl po shlédnutí a jak vám film dokáže přehodnotit vaše priority. Musím říct že to je jeden z nejlepších kousků co sem zatím viděl. ()

sirrgulo

V úvodu snímku, při návratu do Evanova dětství jsem se trošku ztrácel v ději, jeden otřesný zážitek z dětství následuje druhý až si nakonec Evan začne psát deník, také díky oknům, která často mívá. Brzy však dospěje a poprvé se vrátí v čase aby zachránil svou milovanou. Jenže vždy se to nějak pokazí a díky příjemné hudbě, kvalitním hereckým výkonům a solidní porci napětí jsem se nenudil. A hlavně jsem byl zvědav, kdy se mu konečně podaří změnit minulost, aby v budoucnu nikdo netrpěl a všichni byli šťastní, možná kromě něho. ()

sendisis

Velké překvapení. Nečekaně skvělý psychologický thriller. Jasně, využívá pár již ověřených triků, ale stejně mě to bavilo. Zajímavý a dobrý film. ()

yatan

tak strasne premrhany napad som naposledy videl u Benjaminovi Buttnovi..Priserne zahrane kazdym kto vo filme hral..amatersky rezirovane..a soundtrack ako tak stal za to..vlastne rozmyslam co stoji v tomto filme za to vidiet..Je to velka skoda..velmi zaujmavy napad ale tak strasne nasekane sekvencie za sebou urobia cloveku v hlave chaoz ktory filmu skor skodi ako pomaha a ak to bol zamer, tak strasne ametersky,naivne a plytko spravene..nehovoriac o tom ze vacsina scen je uplne zbytocnych a od veci..(napr.scena s vyfajcom vo vazani) Ashton Kutcher ma presvedcil ze je dreveny jak sane..normalne som sa siel pozret ci nema raspberry v 2004 ale nie..bol nominovany sice tri krat za rok ale to bolo v 2003..ale 88% ?realne mi chcete povedat ze toto je lepsi film ako Mullholand Dr. alebo tak dobre ako 12 opic?? asi som z ineho sveta...4/10 brak.. ()

J0ke3R

Ashton Kutcher ve své nejlepší roli.Tento film mě chytl od samotného začátku (kdy si malý Ashton prožil krušné dětství) až po senzačně vyřešený konec.Oba palce nahoru.Celý film jsem si říkal….jak tohle může dopadnout 95% ()

p.i.t.b.u.l

Viděl jsem ho až dnes a to jen kvůli pozitivnímu hodnoceni zde na CSFD. Možná jsem čekal něco vyjímečného, ale to nepřišlo. Místo toho jsem shlédl film, který jsem si představoval jinak. A v tom je právě jeho kouzlo. Filmy s putováním v čase mám rád, tady to tvůrci podali trochu odlišně, což ale nikterak nezměnilo kvalitu filmu. Film ubíhá rychle, nenudí Vás zbytečnými věcmi okolo a navíc zde hrají neokoukaní herci, což je pro mně velké plus. Děj filmu má své kouzlo, je zde ukázán příběh chlapce, který má od malička výpadky paměti. Jako malý kluk spolu se svými kamarády zažijí pár věcí, které si vůbec nepamatuje. Nicméně nejsou to jen krásné věci, ale většina je tragických. Proto se jeho matka rozhodne, že se odstěhují z města a začnou znovu. V průběhu středoškolských let si však Ashton Kutcher začne některé vzpomínky vybavovat a zjistí, že je může změnit a to právě putováním v čase. Na zbytek se raději podívejte.Film má mé velké plus za výborný scénář a já ho mohu jen a jen doporučit ke shlédnutí. ()

DooFooS

Originalita se s každou další kopií daného tématu vytrácí, ale přesto k těmto filmům o cestování v čase přistupuji skorem nekriticky a The Butterfly Effect rozhodně patří k lepšímu průměru. ()

Titleist

Filmy o cestování v čase mě baví, je to podle mě ještě neprozkoumaný kousek filmografie, ve kterém se ještě dá přijít s absolutně originálním námětem. The Butterfly effect je asi vůbec nejlepší snímek na tohle téma, ikdyž Frekvenci si pouštím stále radši. ()

Pilinka

Perfektní filmový zážitek a film jak má být a tak jak se mi líbí. Řádně zamotaný děj, který nám vlastně ukazuje, že cokoli uděláme stojí za h***o jenže u některých ve větší míře. Jen škoda, že nějaká záhada nevydržela delší dobu filmu a hned se vysvětlila. Těžký rozhodování mezi 5* a 4* ale nakonec **** kvůli otřesný písničce na závěr ;)... ()

rogger

KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILER: Prekvapenie! Velmi dobre na mňa zapôsobil Ashton Kutcher. Naozaj sa chopil svojej úlohy ako profesionál a vymačkal z nej všetko emócie, šarm, charizmu, charakter. V mojom provizórnom rebríčku poskočil z roviny "príležitostných srandistov" do roviny charakterných a serióznych hercov. Ale v podstate celkové herecké obsadenie bolo velmi citlivo vybrané a postavy v každom štádiu deja boli silno vierohodné. Námet na film je vynikajúci a myslím si, že v ďalších rokoch sa niektorí režiséri nechali touto témou zlákať. Teda aspoň z časti a niektorými momentami mi to pripomenulo Prekliaty ostrov(2010) či Click-život na dialkové ovládanie(2006). Samozrejme,že každý je v základe o niečom inom, ale podstata zmyslu vplývania na životný osud či hrátky s pometenou myslou, sa v týchto filmoch stretávajú. Čo sa týka zrežírovania námetu mám asi len dve výtky a to sú pri jednom až moc rúžovom alternatívnom osude na high school a taktiež Happyend. Myslím si,že 90% tak silných a dramatických minút by si zaslúžilo poriadnu ranu divákovi na konci. No nevadí, aspoň som to mohol v posledných 10tich minútach rozdýchať. ()

Denda3

Osudový dotek mě naprosto vtáhl do děje. Přistihla jsem se jak si promítám možnosti které bych volila já a pokaždé když se Evan vrátil vymýšlela jsem co se asi stalo tentokrát. I když jsem viděla film víckrát, vždy mě zaujala jiná scéna. Neodepřela bych mu jedinou hvězdičku. ()

sunjata

Co říct? Možná se více rozepíšu po několikanásobném shlédnutí. Prostě slušnej nářez. Vřele všem doporučuju. Jediný co Evanovi nevěřím, je zachování duševního zdraví po tolikanásobném přervání kontinuity jeho životního příběhu. Z toho by se musel člověk zákonitě pošahat. ()

CrazymanM

Velice povedené sci-fi,lehce romantické,opravdu se mi to velmi líbilo.Jediným drobným nedostatkem mi přijde hlavní hrdina,ten mi moc nešel pod fousy,začátek taky nebyl až tak zajímavej,ale pak se to rozjelo,prostě super,opravdu doporučuji! ()

egbert

Nemyslím si, že si film zaslouží pozitivní hodnocení jen proto, že se dokázal vyhnout některým klišé a je lepší než pár jemu podobných. ()

Adam's

Dokonalý scénář, ze kterého se podařilo vykřesat maximum. Film snad pro každého diváka, složitý, ale ne moc, s romantickou zápletkou, která na sebe nestrhne veškerou pozornost, atraktivní blondýnka v hlavní roli a ucházející rozuzlení. Pro komplikované filmy mám slabost a v duchu jsem jej neustále srovnával s nedostižným Mementem, byť je to film žánrově někde jinde. A Butterfly Effect rozhodně obstál se ctí. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz