cimrman2.

To jaké dnes učiníme rozhodnutí můze potenciálně v budoucnu ovlivnit životy milionů lidí! To že existujeme (narodili jsme se) je souhra XnaY událostí! Tenhle film zpracovává efekt motýlích křídel Sci-Fi způsobem a dělá to velmi napínavě a dobře. Hraní si s časem měnění minulosti a tím vytvoření jiné budoucnosti tohohle se zde nabažíme dosyta. První polovina to když byly hlavní postavy ještě děti je rovněž dobrá a druhá polovina do  první perfektně zapadá. Cestování časem které baví to je Osudový dotek! ()

hrumsrt

Jednou za čas si objevím film, kterého se nemůžu nabažit, pustím si ho v krátkém časovém období třeba desetkrát a pořád jsem z něho stejně odstřelený.. A jedním z takových diváckých zážitků mi byl před lety i právě Osudový dotek. Duo prakticky neznámých tvůrců se rozhodlo, že značka Nezvratný osud jim nestačí a vyrukovali se svým nápadem, který představili světu, sklidili úspěch a zase se po nich slehla zem... Životopisný příběh o klukovi, který trpí výpadky paměti, a proto si od mala píše deníky, kam si zapisuje každý svůj den, když následně zjistí, že jejich zpětným pročítáním se může do svojí minulosti zase vrátit.. A tady přichází nejgeniálnější pojetí cestování časem v možná celé historii filmu! Pouze po vlastní ose a vy jako jediní nositelé původní minulosti následně obdržíte bolestiví kopanec v podobě "efektu motýlích křídel", který v zdejším provedení je svou efektností tak cool.. V hlavní roli mnou nepříliš oblíbený Ashton Kučera jako Evan, jehož arogantní pojetí svých rolí mě nepřestává urážet, který ale tady předvádí výkon, se nímž si ho chci navždy pojit! Příběh o osudové lásce, za níž je hlavní hrdina ochotný obětovat celý svůj současný život... Každý posun v čase ho přibližuje k jeho sobeckému cíli, ale současně si pokaždé vyžádá cenu, kterou není Evan ochotný zaplatit. Jenže ve svojí vytrvalosti je zas a znovu odhodlán vyzkoušet jinou verzi budoucnosti, bez ohledu na přepych jaký mu ta současná nabízí, s nadějí, že tentokrát by to mohlo vyjít... Elegantní podívaná, která ve mně zůstává napořád a i když ve svojí romantické lince jde někdy o klišé, tak pokaždé se projeví krásně lidským způsobem. Někdy je varianta přítomnosti nepříjemná, že si přejete, aby už to skončilo a šlo se jinam, jindy hodí hlavnímu hrdinovi pod nohy tak velký klacek, že nevěříte, jak ho ještě dokáže překonat, ale v každém případě mě nejen baví onu verzi sledovat, nemůžu se dočkat, co se nám ukáže příště.. Filmový masterpiece, který mě hladí po duši a pokaždé jde o intenzivní zážitek, ke které si i v budoucnu chci zase vrátit, protože Butterfly Effect (český překlad je omyl) mě nepřestává fascinovat. 100% ()

LiDoOp

Výtečný snímek. Byl jsem napnutý od začátku, až do konce. Když jsem o něm slyšel poprvé, říkal jsem si: Aha, tam hraje ten týpek z "Hele vole, kde mám káru", to bude určitě děsná pitscho*ina. Ale přesvědčil mě, že je velmi talentovaným hercem, který to může dotáhnout hodně daleko. Ale už se nesmí vracet ke svým původním rolím, to by byl jeho konec. U Amy Smart platí něco podobného, ale ta byla dobrá (i když asi jen na 10 minut) už v Interstate 60. ()

old salt

Skoro 4. Úvod vynikající, ale druhá půlka se už jen opakuje ...(až jsem si vzpomněl Na hromnice o den více a říkal si, kolik variant nám scénář ještě nabídne).. Škoda... Mohl to být skvělý film. ()

(CZ)Prince

Priznam se, ze jsem to od tohoto filmu vubec necekal.Z nevineho nazvu se vyklubal opravdu velmi poveddeny film nad kterym sem se hodne zamyslel jeste hodne dni po shlednuti (vlastne i ted ).Originalni napad, vyborne vykony hercu a muj oblibeny zanr delaji sve a proto davam *****.Libi se mi o!!! ()

HorstFuchs

Perfektní příběh, kterým sem se nechal i trochu unést :)... Nejsem sice zastáncem žádných scifi o cestování v čase, ale tohle se mi víc než líbilo. Úžasný a originalni příběh dokáže vytvořit skvělou atmosféru. ()

mr.sulas

Nějak mi došla slova!V určitých případech je to dobře,a jsem rád,že to bylo zrovna u tohoto snímku:-)!To o něčem svědčí! ()

Sekel

Nehororovy thriller, nedramaticke sci-fi, nenapinavy horor. Par povedenych scen, ale trailer je lepsi, nez samotny film. ()

Yossarrian

Kvalitní snímek, pro milovníky časových smyček povinnost. Občas se objeví scény při kterých to trochu skřípe (nelogické naběhnutí hlavního hrdiny přímo k poštovní schránce s bombou uvnitř, vraždící lenny atp.)...ale v globále velmi povedené dílko. 85% ()

LarryW

Kdyby zůstal na konci ležet připoután na lůžku s tím, že žádný deník není a nevymysleli si tu nastavovačku s "návratem do dětství pomocí videa" a happyendem mohlo to celé vyznít lépe, takhle slabé čtyři...ta krásná bezvýchodnost se na konci rozplynula, stejně jako kouzlo filmu...ale nenudil jsem se ()

jukyn

Zlatá knihovna. Film který se musí vidět několikrát,aby se pochopil.Výkony mladých herců jsou uchvacující a tato podívaná opravdu stojí za to.Neskutečně poutavá záležitost.FILM KTERÝ SE MUSÍ VIDĚT ()

Groower

Po delší pauze jsem opět shlédnul tento film a musím ještě trochu osolit své hodnocení. Skvělý scénář a perfektní herecký výkon Kutchera. ()

hiro14

Vynikajuci emocialny pribech, ,kde hlavny hridina dokaze menit osudy ludi a tim, ze cita svoje zapisky v denniku a vracia sa do minulosti, aby napravil to co sa vtedy stalo, co v zabricini zmenu zivota. Ide o jeden najlepsi film aky som videl ()

crow-x

Skvělý film, který mi ve správnou chvíli otevřel oči. Film je výborně natočen, herecky je skvěle obsazen. MIluju filmy o cestování v čase ale tohle je unikát.. ()

Meleth

Tak teď opravdu nechápu ty oslavné ódy, ba co víc, takové umístění v Top filmech. Průměrný film a la Donnie Darko, nic víc. A Ashton? Ne děkuju... ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz