Úžasná paní Maiselová

(TV seriál)
  • USA The Marvelous Mrs. Maisel
Komedie / Drama
USA, (2017–2019), 23 h 10 min (Minutáž: 43–76 min)

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, (více)

Série(3) / Epizody(26)

Midge Maisel (Rachel Brosnahan) má dokonalý život. Milujícího manžela Joela (Michael Zegen), dvě děti, skvělou postavu a nádherné apartmá na Upper West Side. Dokonce Joela podporuje v jeho snu být stand-up komikem a zajišťuje mu lepší časy pro vystoupení v klubu Gaslight, který vede nevrlá Susie Meyerson (Alex Borstein). Její život ale nabere úplně jiný směr ve chvíli, kdy Joelův stand-up skončí fiaskem, on se přizná k nevěře a Midge ještě tu noc opustí. Naštvaná a trochu opilá Midge se vrátí do klubu, chopí se mikrofonu a zjistí, že pro záři reflektorů se narodila spíš ona než její manžel. A tak se spolu se Susie, její novou manažerkou, pustí do nelehkého úkolu stát se profesionální stand-up komičkou. (Elyssea)

Trailer 2

Kaluž

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík! ()

Hwaelos

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči. ()

zdepapepa

Nevím, jestli je to dobře, že jsem dříve než MMM viděl Gilmorova Děvčata nebo jestli je to špatně. Těch podobností je tam totiž podezřele mnoho v čele s kadencí dialogů. Ty jsou nepopiratelně kvalitně napsané, je tam ale znát (i v ději) častý anachronismus. Váhavým doporučuji si pustit nějaký sestříhaný výběr stand-up scén. Ty mě totiž přesvědčily se na seriál podívat, protože stand-up komiky mám rád a dvakrát tolik ty, kteří preferují observační/pozorovací humor - humorem je to o několik tříd výše než kratičké medailonky, které byly např. v Seinfeldovi. Co zbývá je klasické vztahové drama (zde opět bohatě stačí poznámka, že se vracíme zpět ke "gilmorkám") občas proložené krásnými záběry hodnými stříbrného plátna, kterým zdárně sekundují herecké výkony všech zúčastněných. ()

Patw

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd. ()

Lenny.M

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů. ()

• V scéne vo väzení Abe (Tony Shalhoub) hovorí Lennymu, že sa mýlil, keď sa zmienil o žene v Playboyi ako o Miss September a hovorí, že v skutočnosti bola Miss December. Poukazuje na to, že v ľavom dolnom rohu bolo vidieť veniec. Ide o odkaz na pravdepodobne najznámejšiu rolu tohto herca, Adriana Monka zo seriálu Monk (2002–2009), ktorý vynikal práve takouto pozornosťou a ktorému tiež žiadny detail neušiel. (Astonko)
  • Séria bola oficiálne potvrdená ešte pred premiérou druhej série. (Astonko)
  • „Byt“, ve kterém žije Midge (Rachel Brosnahan) a její manžel Joel (Michael Zegen), byl vytvořen na stejném místě jako byt, kde bydlí rodiče Midge, ale s modernějším designem (koncem padesátých let) inspirovaný částečně filmy Doris Day, podle návrháře Billa Grooma. (mrtynbaca)