Reklama

Reklama

Úžasná paní Maiselová

(seriál)
  • USA The Marvelous Mrs. Maisel
Trailer 2
USA, (2017–2023), 39 h 23 min (Minutáž: 43–76 min)

Hrají:

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, Barbara Kingsley (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(43)

V roce 1958 v New Yorku vede Midge Maiselová spořádaný život - manžel, děti a elegantní večeře na Jom kipur v jejich bytě v Upper West Side. Ale život nabere nečekaný spád a musí rychle najít svou další přednost - proměna z hospodyňky ve stand-up komičku je divokou volbou pro všechny kromě ní. (Prime Video)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (61)

venison 

všechny recenze uživatele

Kombinace atmosféry amerických pozdních 50. let a nekorektního stand-up humoru dělají ze seriálu "The Marvelous Mrs. Maisel" neokoukanou zábavu. Roztomilá Midge je sice lehce naivní panička z vyšších vrstev, ale díky jejímu černému humoru a ostrých židovských vtipech jí to prominete. Její rodiče jsou naprosto výborní, manažerka k sežrání a celkově se toho kolem Midge děje spoustu zajímavého. Ovšem ne vždy to vyjde a i tohle je na tomhle seriálu děsně sexy. Doporučuji spíše ženám, které mají rádi sofistikovaný humor, ale klidně můžete ke sledování přizvat i mužské polovičky. Budou muset sice přetrpět pasáže s oblečením a šminkama, ale myslím, že scény na pódiu jim tohle utrpěníčko lehce vynahradí. Pro děti ne, mluví tam často jako dlaždiči. Skvěle vybalancováno. Pokračování je vkusné a kvalita neupadá, i když pár mrzení proběhlo. První série je nejgeniálnější, ve druhé se více střídá prostředí a lehce mě už nebavila linka s rodiči, ve třetí jsem cíleně přeskakovala scény, kde na pódiu celkem pravidelně a neodbytně zpívá Shy. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Marvelous Mrs. Maisel je jeden z nejoceňovanějších seriálů současné doby a tak mě zajímalo, jestli opravdu stojí za sledování nebo je to jeden z těch, co mě budou míjet. A nyní, po dosledování třetí řady, musím přiznat, že se přidám do skupiny těch, co seriál oslavují.   Seriál není nepodobný předchozí tvorbě Amy Sherman-Palladino, hlavní hrdinka má také nevyčerpatelnou slovní zásobu a vtipnou odpověď úplně na všechno. Také se jí rozpadl vztah a jako matka samoživitelka si musí vybudovat vlastní život znovu, akorát s tím rozdílem, že tady vidíme to budování.    Midge je za každých okolností dokonale vypadající žena a Rachel Brosnahan ve své životní roli válí. Ostatně celé obsazení nemá slabou stránku a všechny postavy mají své kouzlo, včetně skvělých hvězdných hostů. Retro zasazení přináší perfektní kostýmy a dobová atmosféra je lahůdkou navíc. Ale to nejdůležitější je, že to je vážně vtipné. Není to jen komedie a nabízí to i vážné situace, stejně jako romantické vztahy, ale když dojde na stand-upy, tak to šlape naplno. Škoda, že právě stand-upů ve čtvrté řadě docela ubylo. Vtip nezmizel, ale Midge se vydává trochu jinou cestou než po které kráčela předtím. Jsem docela zvědav na to, jak se příběh uzavře pátou sérií. Dopředu se vědělo, že pátá řada bude poslední a po jejím dokoukání se nemůžu zbavit pocitu lehkého zklamání. Nejvíc mi v téhle řadě vadilo, to že se tam skákalo v čase a to tak drasticky, že jsem si několikrát říkal, kam přesně tohle zasadit. Chápu, že tvůrci chtěli ukázat střípky z budoucnosti Midge, ale mě to nesedělo. Navíc ubylo i vtipných stand-up výstupů, které patřily mezi největší devízum seriálu. I tak ale nejde na Midge vzpomínat ve špatném, protože málo seriálů si udrží takovou kvalitu takhle dlouho. ()

Reklama

adam9 

všechny recenze uživatele

Tits up! Totální binge-watch. Během čtyř dní jsem zkouknul všechny tři dosavadní série. Gilmorky jsem nikdy nesledoval, ale něco mi říká, že bych s nimi žádný problém neměl, ba naopak. To, jakým způsobem totiž Amy Sherman-Palladino napsala hlavní postavu Midge, je vskutku masterpiece. A co teprve ten scénář, který má během neuvěřitelně rychlých a místy uštěpačných dialogů (funguje to hlavně díky skvělé Susie a otci) a stand-upovým scénám komediální říz toho nejvyššího kalibru. Rachel Brosnahan je v roli famózní - to šílené tempo a rytmus, když promlouvá, ať už k divákům během stand-upu nebo i v normální konverzaci, musí být neskutečně těžké. Ona to ale zvládá jak nic, přitom soudě podle rozhovorů se od Midge charakterově značně liší. Skutečně výborná herečka a moje okamžitá favoritka. I když v seriálu přišlo pár dílů a především několik nepříliš šťastných naložení s vedlejšími postavami, tak právě její charisma a Midgin humor mě natolik očarovaly, že mi to vlastně bylo jedno. Stand-upové scény jsou skvělé, nekonečný šatník barevných šatů úchvatný, ale TEN charakter! Svérázná, nezávislá a zároveň ne přehnaně feministická, důvtipná, rozkošná, správně drzá a především neuvěřitelně pozitivní. Midge by nemohla být mou manželkou, ale kdybych se do ní někdy zamiloval, tak bych už asi nikdy nepřestal. Její manžel Joe je holt v zajetí až do konce života a nic s tím nemže dělat. Moc dobře mu rozumím. Seriál se navíc odehrává v 50. a 60. letech v USA, a to pro mě nikdy není krok vedle. Je až s podivem, jak málo divácké pozornosti se mu dostává, ještě že Glóby a Emmy to vnímají opačně. ()

Klara 

všechny recenze uživatele

Páni! Nikdy jsem nebyla na komediální seriály ani filmy, já jednoduše miluji dramatické a depresivní počiny. Ale tohle! Tohle mi vzalo dech a donutilo mě pár věcí přehodnotit. Jistě, možná to bude jediný komediální seriál, na který se kdy podívám, ale i tak je to velký úspěch. Tenhle seriál - a to mám zatím dokoukanou jen první sérii - je úžasný. Skvělé herecké výkony, úžasná hudba, výborný příběh a newyorská atmosféra, kdo by si přál víc? Vůbec se nedivím, že tento seriál sklízí tolik úspěchů, je také proč! ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči. ()

Galerie (844)

Zajímavosti (21)

  • Amy Sherman-Palladino vysvetlila koncept seriálu takto: "Chcela som urobiť príbeh o žene, ktorá si myslela, že zabodovala... Dostala všetko, a potom, bam, sa to všetko rozpadne. Okrem toho objaví ambície a potrebu hovoriť hlasom, o ktorom úprimne nevedela, že existuje." (Arsenal83)
  • V rozhovore z roku 2018 Rachel Brosnahan povedala, že bezdôvodná nahota ju vo všeobecnosti frustruje, pretože je únavná a odvádza pozornosť od príbehu, ale rada sa v pilotnom diele vyzliekla, pretože si myslela, že je to vtipné. Povedala, že to nie je o sexe alebo sexualizácii. Jej postava práve narážala na dno, aké si nevedela predstaviť. (Arsenal83)
  • Séria bola oficiálne potvrdená ešte pred premiérou druhej série. (Astonko)

Související novinky

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama