Reklama

Reklama

Úžasná paní Maiselová

(seriál)
  • USA The Marvelous Mrs. Maisel
Trailer 1
Komedie / Drama
USA, (2017–2023), 39 h 47 min (Minutáž: 43–76 min)

Hrají:

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(43)

Obsahy(1)

Midge Maisel (Rachel Brosnahan) má dokonalý život. Milujícího manžela Joela (Michael Zegen), dvě děti, skvělou postavu a nádherné apartmá na Upper West Side. Dokonce Joela podporuje v jeho snu být stand-up komikem a zajišťuje mu lepší časy pro vystoupení v klubu Gaslight, který vede nevrlá Susie Meyerson (Alex Borstein). Její život ale nabere úplně jiný směr ve chvíli, kdy Joelův stand-up skončí fiaskem, on se přizná k nevěře a Midge ještě tu noc opustí. Naštvaná a trochu opilá Midge se vrátí do klubu, chopí se mikrofonu a zjistí, že pro záři reflektorů se narodila spíš ona než její manžel. A tak se spolu se Susie, její novou manažerkou, pustí do nelehkého úkolu stát se profesionální stand-up komičkou. (Elyssea)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (53)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Úžasná paní Maiselová je prostě úžasná! Lehce parodický seriál zobrazuje 50. léta jako ze stránek módních časopisů a filmových žurnálů. Všichni jsou vždy perfektně oblečení, ženy se usmívají a vrtí se při chůzi v houpavém tanečním kroku. Paní Maiselová je dokonalost sama, vždy nádherně sladěné oblečení (i rukavičky a klobouček!), má skvělou rodinu, krásný byt, stará se o domácnost – bezchybný obrázek vzorové ženy 50. let. Až na to, že se to začne trochu hroutit. A až na to, že paní Maiselová má pořádně prořízlou pusu, a když se dostane jako stand-up komička na pódium, začnou se z ní sypat výrazy a obrazy, že by se červenal i námořník….. Paní Maiselová si dál udržuje image vzorové ženušky, ale postupně začíná žít úplně jinak a rozkládá systém zevnitř. ….. Seriál disponuje skvostně napsanými, především ženskými, postavami: ať už je to sama paní Maislová, její zdánlivě chladně povznesená matka, rabijácká manažerka, soupeřka – zemitá komička, skrytě snobská lady, střelená švagrová – konvertitka. Mužské postavy jsou spíše pro doplnění, ale i tak mají co nabídnout, vévodí otec marně se snažící udržet zdánlivě dokonalou rodinu, u kterého však není jisté, jestli to v skrytu duše vůbec chce. ……  Oceňuji komediální linku, která se nevyskytuje jen ve vystoupeních paní Maiselové, ale zejména – a možná ještě víc – v třeskutých dialozích, které na sebe kulometně pálí jednotlivé postavy. Když přičteme výpravu opulentních šatníků, hotelů a klubů – za kterou musela produkce utratit majlant – máme tu seriálovou perlu. SHRNUTÍ: Když zjistíte, co vás opravdu baví, nestaráte se, jestli to zapadá do vašeho dosavadního životního stylu. A možná začnete přemýšlet, jestli do svého životního stylu zapadáte vy. MÓDNÍ OKÉNKO: I kdyby seriál nenabídl nic jiného než módní kreace, i tak by si zasloužil maximální pozornost. Variace oblékání na padesátá léta ohromuje neskutečnou ženskostí a elegancí, někdy i vtipem. Samozřejmě, většina hereček zde má dokonalou postavu, takže na nich oblečení o to více vynikne. Paní Maiselové to sluší za všech okolností, ať už na pláži, při pikniku nebo v klubu. Oceňuji souhru jejích outfitů, které jsou vyladěné do posledního detailu a vždy si hrají s doplňky. Kloboučky rozhodně byly krásným doplňkem, který dokázal oblečení pozdvihnout ještě na vyšší úroveň. Třetí řada ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli je to dobře, že jsem dříve než MMM viděl Gilmorova Děvčata nebo jestli je to špatně. Těch podobností je tam totiž podezřele mnoho v čele s kadencí dialogů. Ty jsou nepopiratelně kvalitně napsané, je tam ale znát (i v ději) častý anachronismus. Váhavým doporučuji si pustit nějaký sestříhaný výběr stand-up scén. Ty mě totiž přesvědčily se na seriál podívat, protože stand-up komiky mám rád a dvakrát tolik ty, kteří preferují observační/pozorovací humor - humorem je to o několik tříd výše než kratičké medailonky, které byly např. v Seinfeldovi. Co zbývá je klasické vztahové drama (zde opět bohatě stačí poznámka, že se vracíme zpět ke "gilmorkám") občas proložené krásnými záběry hodnými stříbrného plátna, kterým zdárně sekundují herecké výkony všech zúčastněných. ()

Lenny.M 

všechny recenze uživatele

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík! ()

Galerie (444)

Zajímavosti (4)

  • Séria bola oficiálne potvrdená ešte pred premiérou druhej série. (Astonko)
  • „Byt“, ve kterém žije Midge (Rachel Brosnahan) a její manžel Joel (Michael Zegen), byl vytvořen na stejném místě jako byt, kde bydlí rodiče Midge, ale s modernějším designem (koncem padesátých let) inspirovaný částečně filmy Doris Day, podle návrháře Billa Grooma. (mrtynbaca)
  • Tato epizoda byla jednou z nejúspěšnějších videí na Amazon Video, dosáhla diváckého hodnocení 4,9 hvezdiček. (mrtynbaca)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama