Reklama

Reklama

Úžasná paní Maiselová

(seriál)
  • USA The Marvelous Mrs. Maisel
Trailer 2
Komedie / Drama
USA, (2017–2023), 39 h 23 min (Minutáž: 43–76 min)

Hrají:

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, Barbara Kingsley (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(43)

V roce 1958 v New Yorku vede Midge Maiselová spořádaný život - manžel, děti a elegantní večeře na Jom kipur v jejich bytě v Upper West Side. Ale život nabere nečekaný spád a musí rychle najít svou další přednost - proměna z hospodyňky ve stand-up komičku je divokou volbou pro všechny kromě ní. (Prime Video)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (60)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pani Maiselová by aj bola úžasná, len keby nerobila ten stand-up. A to je pritom ústredný motív seriálu, avšak tá dramatická vložka, vzťahy v rodine, to ešte bavilo. Akonáhle vystúpi na pódium, nepočul som jeden poriadny vtip. Úplne pripomína vulgárne komičky typu prasnica Salátová, alebo skôr do detailu a štýlom vystupovania je to Lujza Garajová Schrameková, dokonca som istý čas nadobudol podozrenie či tá Lujza nekopíruje tie stand-upy rovno z tohto seriálu. Navyše tie vtipu sú tu plné amerických reálií danej doby alebo histórie a nie vždy si človek vybaví kontext. Takže nič, ani kútikom úst mi nešklblo, a to som si na neho zavesil rybársky háčik. ()

adam9 

všechny recenze uživatele

Tits up! Totální binge-watch. Během čtyř dní jsem zkouknul všechny tři dosavadní série. Gilmorky jsem nikdy nesledoval, ale něco mi říká, že bych s nimi žádný problém neměl, ba naopak. To, jakým způsobem totiž Amy Sherman-Palladino napsala hlavní postavu Midge, je vskutku masterpiece. A co teprve ten scénář, který má během neuvěřitelně rychlých a místy uštěpačných dialogů (funguje to hlavně díky skvělé Susie a otci) a stand-upovým scénám komediální říz toho nejvyššího kalibru. Rachel Brosnahan je v roli famózní - to šílené tempo a rytmus, když promlouvá, ať už k divákům během stand-upu nebo i v normální konverzaci, musí být neskutečně těžké. Ona to ale zvládá jak nic, přitom soudě podle rozhovorů se od Midge charakterově značně liší. Skutečně výborná herečka a moje okamžitá favoritka. I když v seriálu přišlo pár dílů a především několik nepříliš šťastných naložení s vedlejšími postavami, tak právě její charisma a Midgin humor mě natolik očarovaly, že mi to vlastně bylo jedno. Stand-upové scény jsou skvělé, nekonečný šatník barevných šatů úchvatný, ale TEN charakter! Svérázná, nezávislá a zároveň ne přehnaně feministická, důvtipná, rozkošná, správně drzá a především neuvěřitelně pozitivní. Midge by nemohla být mou manželkou, ale kdybych se do ní někdy zamiloval, tak bych už asi nikdy nepřestal. Její manžel Joe je holt v zajetí až do konce života a nic s tím nemže dělat. Moc dobře mu rozumím. Seriál se navíc odehrává v 50. a 60. letech v USA, a to pro mě nikdy není krok vedle. Je až s podivem, jak málo divácké pozornosti se mu dostává, ještě že Glóby a Emmy to vnímají opačně. ()

Reklama

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Úžasná paní Maiselová je prostě úžasná! Lehce parodický seriál zobrazuje 50. léta jako ze stránek módních časopisů a filmových žurnálů. Všichni jsou vždy perfektně oblečení, ženy se usmívají a vrtí se při chůzi v houpavém tanečním kroku. Paní Maiselová je dokonalost sama, vždy nádherně sladěné oblečení (i rukavičky a klobouček!), má skvělou rodinu, krásný byt, stará se o domácnost – bezchybný obrázek vzorové ženy 50. let. Až na to, že se to začne trochu hroutit. A až na to, že paní Maiselová má pořádně prořízlou pusu, a když se dostane jako stand-up komička na pódium, začnou se z ní sypat výrazy a obrazy, že by se červenal i námořník….. Paní Maiselová si dál udržuje image vzorové ženušky, ale postupně začíná žít úplně jinak a rozkládá systém zevnitř. ….. Seriál disponuje skvostně napsanými, především ženskými, postavami: ať už je to sama paní Maislová, její zdánlivě chladně povznesená matka, rabijácká manažerka, soupeřka – zemitá komička, skrytě snobská lady, střelená švagrová – konvertitka. Mužské postavy jsou spíše pro doplnění, ale i tak mají co nabídnout, vévodí otec marně se snažící udržet zdánlivě dokonalou rodinu, u kterého však není jisté, jestli to v skrytu duše vůbec chce. ……  Oceňuji komediální linku, která se nevyskytuje jen ve vystoupeních paní Maiselové, ale zejména – a možná ještě víc – v třeskutých dialozích, které na sebe kulometně pálí jednotlivé postavy. Když přičteme výpravu opulentních šatníků, hotelů a klubů – za kterou musela produkce utratit majlant – máme tu seriálovou perlu. SHRNUTÍ: Když zjistíte, co vás opravdu baví, nestaráte se, jestli to zapadá do vašeho dosavadního životního stylu. A možná začnete přemýšlet, jestli do svého životního stylu zapadáte vy. MÓDNÍ OKÉNKO: I kdyby seriál nenabídl nic jiného než módní kreace, i tak by si zasloužil maximální pozornost. Variace oblékání na padesátá léta ohromuje neskutečnou ženskostí a elegancí, někdy i vtipem. Samozřejmě, většina hereček zde má dokonalou postavu, takže na nich oblečení o to více vynikne. Paní Maiselové to sluší za všech okolností, ať už na pláži, při pikniku nebo v klubu. Oceňuji souhru jejích outfitů, které jsou vyladěné do posledního detailu a vždy si hrají s doplňky. Kloboučky rozhodně byly krásným doplňkem, který dokázal oblečení pozdvihnout ještě na vyšší úroveň. Třetí řada ()

Klara 

všechny recenze uživatele

Páni! Nikdy jsem nebyla na komediální seriály ani filmy, já jednoduše miluji dramatické a depresivní počiny. Ale tohle! Tohle mi vzalo dech a donutilo mě pár věcí přehodnotit. Jistě, možná to bude jediný komediální seriál, na který se kdy podívám, ale i tak je to velký úspěch. Tenhle seriál - a to mám zatím dokoukanou jen první sérii - je úžasný. Skvělé herecké výkony, úžasná hudba, výborný příběh a newyorská atmosféra, kdo by si přál víc? Vůbec se nedivím, že tento seriál sklízí tolik úspěchů, je také proč! ()

Galerie (844)

Zajímavosti (16)

  • Během konverzace, při které jsou Midge (Rachel Brosnahan) a Susie (Alex Borstein) v baru, Midge přidržuje dopitou skleničku s kořalkou na stole. Když se ale střídají záběry, v některých z nich ji už nedrží. (Katka189)
  • Tato epizoda byla jednou z nejúspěšnějších videí na Amazon Video, dosáhla diváckého hodnocení 4,9 hvezdiček. (mrtynbaca)

Související novinky

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama