V Los Angeles je zemětřesení běžná věc, a proto je zde úřad krizového řízení, jehož vedoucím je Mike Roark. Roark má právě dovolenou a má u sebe na prázdninách dceru Kelly, když přijde další zemětřesení a on musí do práce. Doktorka Amy Barnesová ze seismologického ústavu oznámí, že šlo jen o mírné zemětřesení, ale sleduje Asfaltové jezírko, v němž stoupla teplota, a je tím znepokojená... Záhy nato zemřou kvůli extrémnímu žáru pracovníci v kanálu pod MacArthurovým parkem. Mike Roark vleze do tunelu ještě se svým pomocníkem a nechápe, kde se tam mohl takový žár vzít. Do parku přijede i Amy Barnesová a chce kanál prozkoumat, ale park je hlídán policií a Roark ji nechce do kanálu pustit. Amy mu začne vysvětlovat, že se možná jedná o sopečnou činnost, ale aby mohla varovat obyvatele, musí mít důkaz. A ten může nalézt jen v podzemí. Roark ji tam stejně nepustí, ale Amy s kolegyní Rachel do kanálu vlezou tajně před úsvitem. Jenže v tu chvíli dojde k dalšímu zemětřesení  a Rachel zahyne... Amy měla pravdu o sopečné aktivitě. To uzná i Roark, který se nedostane do úřadu krizového centra, protože z Asfaltového jezírka začala tryskat láva. Roark pošle svou dceru Kelly se zraněnými a lékařkou Jaye Calderovou do nemocnice a zůstává, aby mohl řídit záchranné akce. Amy se k němu připojí... Amy řekne Roarkovi, že je potřeba lidi evakuovat, lávu není možné zastavit, jen zpomalit. A to sopečná činnost ještě neukázala vše. Roark nechá postavit  železobetonové zábrany, o něž se láva na chvíli zastaví a hasiči na ni podle rady Amy stříkají hektolitry vody. Láva vytvoří škraloup, nepřelije se přes zábrany a všichni se radují. Jenže Amy je přesvědčená, že láva teče i pod městem, v tunelu metra. Jeden vlak tam uvízl, takže to chce jít prověřit. Zavolá Roarka, který se sám přesvědčí a zjistí, že láva se řítí na čtvrť, kde je nemocnice, kam Roark všechny posílal do bezpečí – včetně své dcery... (TV Prima)

Pollini

Stará dobrá poctivá práce. Triky na vysoké úrovni, dobrý otec, jeho opravdu hloupá dcera (láva se valí a ona se neběží schovat), na rozdíl od typických amerických velkofilmů zde cítíme mnohem méně patosu a přehnaného vlastenectví. Asi jsem viděla až moc katastrofických filmů, protože tohle mi nepřipadá jako úplná katastrofa. ()

Marta.Adamko

Jako tenhle film je fakt pecka, kdykoliv ho skouknu, žádná nuda, Tommyho zbožňuju, líbí se mi ta jeho vážná tvář,i když se směje ()

Darthorias

Sopka uprostred L.A. prečo nie ? Námet celkom slušný , herecké obsadenie dobré , CGI slušné ale celkový výsledok za vela nestojí . Ak hladáte B-čkový katastrofický film tak sa dá pozerať ale ak chceťe niečo poriadne tak sa rovno otočte a vypadnite radšej von za priatelmi na pol deci . Hodnotenie na 45% to myslím hovorí za všetko ()

rass

Tak jsme se zase jednou pořádně nasmáli, celá rodina. Nechápu, proč je tento film veden jako katastrofický thriller, nebo dokonce drama, když je to jasná parodie. A už vůbec nechápu to celkem vysoké hodnocení. Jako zábavné to je, to zase jo a legrace pěkně graduje do velkolepého finále, kdy po odpálení dvacetipatrové budovy se začnou hromady sutin pomalu hýbat a z nich se začnou zvolna vyhrabávat ústřední hrdina, jeho dcera a malý roztomilý chlapeček...prakticky nezraněni. Úplně jako krteček, scházela jen lopatička! To jsme se fakt řehtali už hodně nahlas - ale to asi tvůrci takhle nezamýšleli. Jako utratit skoro 100 milionů dolarů za takovouhle nehoráznou blbost, to mi hlava nebere, zrovna tak jako nemilé zjištění, že se natáčení této voloviny zúčastnil i jinak velmi dobrý herec T.Lee Jones. ()

Jirkacek

Snímek Sopka jsem poprvé viděl nedlouho po jeho natočení v roce 1997 a pamatuji si, že se se mi tenkrát hodně líbil. Stejně jako podobný film Rozpoutané peklo s Pierrem Brosnanem, který ode mne získal dokonce stejné hodnocení, ale nepředbíhejme. Sopka každopádně patří podle mne mezi lepší katastrofické filmy se slušným scénářem, několika známými herci a ucházejícími efekty, proto mne docela překvapilo poměrně nízké hodnocení zde na ČSFD. Už když jsem jej viděl poprvé, hodně mně Sopka bavila a i při druhém sledování po několika letech bylo doma o zábavu postaráno. Pravda je, že začátek byl poněkud utahaný, ale stejné to bylo již u mnoha jiných filmů, které jsem viděl. Všechno začalo docela nenápadným zemětřesením v americkém Los Angeles, o které v tomto kraji nikdy nebyla nouze a proto tu měl sídlo úřad krizového řízení pro případ seismologické činnosti, které vedl Mike Roark. Tuto hlavní postavu celého filmu si zahrál Tommy Lee Jones, který v tomto období byl na vrcholu svých sil a natočil své nejlepší filmy. Mike Roark zrovna čerpal zaslouženou dovolenou, kterou jako rozvedený muž trávil se svou dcerou Kelly alias Gaby Hoffmann, která ve městě andělů trávila prázdniny. Brzy přišlo druhé zemětřesení a tak do města dorazila doktorka Amy Barnesová v podání rozkošné Anne Heche ze seismologického ústavu, která se přijela na celou událost se svou kolegyní podívat. Pořád se nic vážného nedělo, jenže zanedlouho zahynuli dva pracovníci technických služeb v kanálu vedoucím pod městem vlivem velkého žáru. Nikdo nechápal co takový žár mohlo způsobit, pouze doktorka Barnesová si mezitím dala dvě a dvě dohromady, jelikož spolu s výskytem prvního zemětřesení začala pozorovat nápadný růst teploty v Asfaltovém jezírku. Když za dvanáct hodin vystoupala teplota o šest stupňů, pojala podezření, že by mohlo jít o sopečnou činnost, ale aby mohla obyvatele města varovat a nařídit evakuaci, musela mít důkaz. Proto se se svou kolegyní vydala do podzemí pod městem, i když ji tam Roark tam odmítl pustit. Amy s kolegyní Rachel tedy vlezli do tunelů tajně, jenže bohužel v tu chvíli došlo k dalšímu zemětřesení a brýlatá kolegyně zahynula. Vzápětí došlo k výbuchu sopky, která proměnila jezírko ve žhnoucí vulkán a tak se konečně celý děj pořádně rozjel. Hlavní hrdina Roark zrovna projížděl se svou dcerou kolem nového vulkánu, když z něj začaly vylétat sopečné bomby, které zničily okolní domy a auta. Větší problém byl ovšem s vytékající lávou, které se líně pohybovala ulicí města dle fyzikálních zákonů a zapalovala všechno, čeho se jen dotkla. Lehce popálena byla i Kelly, které se naštěstí ujala doktorka Jaye Calderová alias Jacqueline Kim z místní nemocnice, kam obě holky s raněnými lidmi z ulice odjeli. V této nemocnici se pak odvíjela jedna z větví celého filmu, druhou nám nabídl režisér Mick Jackson do tunelů metra, kde uvízl jeden z vlaků a cestující z něj se vydal zachránit tým z dispečinku MHD. Hlavní události se ovšem odehrávaly na zmíněné ulici, kterou se hrnula láva a bylo potřeba ji zastavit. Záchranné akce se samozřejmě ujal jako velící důstojník Roark, který za pomoci hasičů, policie i obyčejných lidí. Všem se podařilo na jedné z křižovatek postavit dostatečně vysokou zábranu z betonu a aut, takže se proud lávy zastavil a když horkou hmotu hasiči pořádně zkropili, magma začalo tuhnout a zdálo se, že je město zachráněno. Jenže doktorka Barnesová záhy zjistila, že láva pronikla i do tunelů metra pod městem a právě teď se řítila na čtvrť, kde stála nemocnice, kam poslali všechny do bezpečí, včetně Kelly. Začala tedy druhá záchranná akce pod vedením Roarka a já jsem byl pochopitelně zvědav, jak to celé dopadne. Po uplynutí 100 minut jsem to se to dozvěděl, ale rozhodně detaily neprozradím, abych vás nepřipravil o napínavé okamžiky před obrazovkou. Každopádně se Sopka i při druhém sledování líbila a tak jsem její hodnocení nemusel nijak měnit. Suma sumárum, snímek Sopka z roku 1997 ode mne získala čtyři sopečné hvězdy ****. () (méně) (více)

iggy_pop

Priemerné "sopečné" dobrodružstvo, ktoré s pribúdajúcimi minútami začne trochu nudiť a divák už dopredu vie, ako to celé skončí. Tommy Lee Jones a Anne Hechce nenadchnú, ale ani neurazia. ()

CSGoddess

Průměrný katastrofický film o mém oblíbeném elementu a to lávě. Už jen vidět to na vlastní voči by byl extra zážitek a co teprv tam naházet všechny pablby co mě serou. Jen tu ohyzdnou lesbu Heč si mohli odpustit. Fuj! Jinak na jedno zkouknutí člověka nezabije. ()

megacik

Po veľmi dlhom čase znova zhliadnuté.... na "počesť", herečky, ktorá to nezvládla s drogami a alkoholom, a pred pár dňami zomrela na následky havárie - Anne Heche.  Americké cesty a aj obyvatelia si určite vydýchli, že je od jedného nadrogovaného a opitého cestného piráta menej. Nech je jej zem ľahká, nemala to ani ona v živote ľahké. Herecký výkon je veľmi fajn, efekty fajn, ale réžia slabota....obetovali logiku za akciu.  Chudák Tommy Lee(a nielen on),  musí svoju dcéru nechať v aute uprostred besniaceho živla, len aby išiel nikoho "nezachrániť", a keď už sa konečne dostane z auta, tak sa obaja musia najskôr prizerať, ako sa láva valí na nich, a až potom vezmú nohy na plecia.  V reálnom živote by to bolo určite inak. Ale režisér chcel napätie, tak tu musia byť aj blbosti. ()

Hodnotim

V momente, keď začali diskutovať o tom, či evakuovať mesto, pod ktorým práve vybuchla sopka, mi bolo jasné, že toto už nič nezachráni. A nie, zastavenie lávotoku autobusom a zátarasami to nezlepšilo. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche