• Turiec
  **

  Trápne frázy, pobehovanie, učené vety, zopár hlupákov a to všetko zasadené do overenej štruktúry. K tomu niekoľko drsných scén a heroických výkonov. Ešte treba pridať nejaký potlesk na otvorenej scéne, množstvo výbuchov. Celé to zamiešať a podávať. Najzaujímavejšia veta z filmu bola o tom, ako ľudia zvíťazili nad prírodou. Podobné vety počúvame aj v čase záplav z našich televízií. Je to víťazstvo nad prírodou, keď oheň (voda, vzduch - tornádo, zemetrasenie...) prerušia desiatky ľudských životov, zničia stovky príbytkov a tisíce akrov zeme? Ja tvrdím, že nie. Ničivé živly sa môžu zastaviť len samé, alebo pomocou prírodných zákonov. Dá sa nad prírodou vyhrať? NIE! S prírodou sa dá žiť len v harmónii. Všetko ostatné je totálna PREHRA!(20.9.2004)

 • otík
  ***

  Katastrofický film o sopce, která se probudila pod Los Angeles a která začne tímto městem protékat, přičemž se je strážce Tommy Lee Jones snaží všemožně nad ní vyzrát. Z počátku slušně dramaticky stavěná podívaná se ke konci blíží spíše úsměvným televizním snímkům, ve kterých člověk vyzrává nad přírodou.(2.2.2006)

 • gudaulin
  *

  Sopka patří k tomu druhu katastrofických filmů, které zcela rezignovaly na jakoukoli snahu zasadit své "drama" do byť jen minimálně hodnověrného rámce. Tvůrci předpokládají, že diváci sopečnou činnost nikdy neviděli a především o ní nic neví, případně je jim to jedno, pokud obdrží obvyklou dávku žánrových klišé a několik hereckých hvězd k tomu. Režie je řemeslně zručná, ale co naplat, krystalickou blbost scénáře nedokážu zkousnout. Podobným laciným béčkovým projektům čas od času dávám druhou hvězdičku za nechtěný humor, ale, proboha, biják s rozpočtem blížícím se 100 miliónům dolarů, s takovým štábem a hereckým obsazením by měl vypadat jinak...Celkový dojem 25 %.(20.1.2008)

 • castor
  ***

  Každý katastrofický film má dva své hrdiny: toho lidského (tady šéf městských záchranářů) a toho přírodního (tady nekonečný proud hořící lávy). Další příspěvek k seismologickým katastrofickým kouskům natočil tvůrce Osobního strážce, velmi limonádovým způsobem ukázal, jak je Los Angeles připravené čelit smrtící pohromě a jak prověří schopnost Kaliforňanů přežít. Některé triky jsou hodně průměrně (i průhledné), u dalších jakoby se sešla úplně jiná skupina trikařů, kteří přišli se solidním nápadem. Tommy Lee Jones tradičně slušný. Na tři hvězdy se to drápe stěží, ale dám je.(28.1.2016)

 • Madison
  ****

  70%. Keby som sa mala vŕtať v logických chybách v scenári, možno by si Sopka spravodlivo zaslúžila tak 2*. Lenže ja som mala v prvom rade chuť na napínavý katastrofický film, ktorý ani chvíľu nenudí, má dramatické okamihy a aj technické veci sú veľmi dobre zvládnuté. Navyše Tommy Lee Jones je sám o sebe za jednu hviezdu :-)(4.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace