• Nach

Zajímavý film, co se zpracování lávy týče a zajímavě natočených požárů. Zároveň i film, kde se dozvíte, jak vypadá americká vlajka za sopečné erupce. Jak Amerika zdolává sílu přírody. Jak tatínek má rád svou dceru. Jak dcera tatínka má starost o malého chlapce. Jak tváře od popela bělochů jsou stejné jako u černochů. Jak se policisté smilují nad zatčeným černochem, který se následně promění ve statečného Herkula. Jak práce vulkanologa předčí v dobrodružnosti Indiana Jonese i co propojuje tento vědní obor s demolicí betonových staveb. Prostě už nemusím snad dodávat to slůvko: "blbina". Co jsem výše napsal docela přesně vystihuje to, co uvidíte. Pokud chcete katastrofický film na téma sopečného výbuchu, sáhněte raději po Rozpoutaném peklu. Neb ten má v sobě kvality dvojnásobně překonávající Sopku i s Tommy Lee Jonesem. 55%(27.7.2014)

• JohnMiller

Ako decko som to videl pár krát v tv a vtedy sa mi to celkom páčilo, ale od vtedy už prešlo véééľa rokov a teraz mi to prišlo, po cca 10 rokoch, tak lacné, hlúpe plus ten dabing a tupé dialógy, že proste ani syndróm nostalgie nedokáže zapracovať a musím sa tomu akurát tak zasmiať. Nič viac mi to tentoraz nedalo. Ale čo už, od televízie, ktoré rada dáva takého tuposti ani nič iné neočakávam.(16.8.2015)

70%. Keby som sa mala vŕtať v logických chybách v scenári, možno by si Sopka spravodlivo zaslúžila tak 2*. Lenže ja som mala v prvom rade chuť na napínavý katastrofický film, ktorý ani chvíľu nenudí, má dramatické okamihy a aj technické veci sú veľmi dobre zvládnuté. Navyše Tommy Lee Jones je sám o sebe za jednu hviezdu :-)(4.1.2011)

Katastrofický film o sopce, která se probudila pod Los Angeles a která začne tímto městem protékat, přičemž se je strážce Tommy Lee Jones snaží všemožně nad ní vyzrát. Z počátku slušně dramaticky stavěná podívaná se ke konci blíží spíše úsměvným televizním snímkům, ve kterých člověk vyzrává nad přírodou.(2.2.2006)

Tohle je asi ten nejpopkornovější příklad katastrofického filmu, navíc s mou oblíbenou tematikou. Pekelný živel je zde mnohem ničivější než v Rozpoutaném pekle a navíc herecké výkony hlavných představitelů jsou velmi přesvědčivé. Tommy Lee Jones celou tuhle klasiku táhne na výbornou a ostatní mu zde statně sekundují. Scénář je vynálezavý, i když nemuselo by být toho finálního hrdinského běhu, ale to k tomu asi patří. Kdybych ten film viděl poprvé dnes, asi by na mě tak nezapůsobil, ale byl to pro mě hit, když jsem byl malej, a proto se stále přikláním k velmi dobrému hodnocení.(23.4.2012)