Ta nízká hodnocení jsem schopný akceptovat, opravdu se nejedná o žádný skvost, ale mě se Sopka prostě líbí a nemám, proč bych podhodnocoval. Celou dobu jsem byl příjemně napnutý a nenudil jsem se, ač jsem samozřejmě věděl, že s realitou to moc společného nemá. Dnes už by to samozřejmě neuspělo, ale v době vzniku dost slušný počin. 75%(20.10.2016)

Celkem zábavný pohled na boj se sopkou, nad kterým člověk nesmí raději přemýšlet, jelikož některé scény jsou opravdu velmi úsměvné. Jinak je film celkem vydařený, neměl jsem pocit, že by mi na něm něco vyloženě vadilo. Obsazení se určitě povedlo a tak celkově lze říct jen tolik, že jsem se celkem bavil, ale podobně jako u filmu Rozpoutané peklo je i tento nutné brát s velkou nadsázkou.(5.1.2015)

• -bad-mad-wolf-

Na přelomu tisíciletí spolu často soupeřily tematicky spřízněné blockbustery/katastrofické filmy. Roku 2000 se kolonizoval Mars (Mise na Mars, Rudá planeta), roku 1998 nás ničily obří asteroidy (Armageddon, Drtivý dopad) a roku 1997... no jo, vybuchovaly sopky. Tohle období si docela živě vybavuju, jelikož jsme jako puberťáci na zmíněné filmy netrpělivě čekali a následně se zuřivě dohadovali, co že je jako lepší. Sopka má každopádně smůlu - její zálibu v klišé a patetických zpomalovačkách suverénně převálcoval civilnější a sugestivnější Dante's Peak (Rozpoutané peklo).(25.3.2018)

• Pepinec

To máte tak, když se režisérem stane člověk, který vyrostl na McGyverovi a Walkerovi, koupelnu má vytapetovanou plakáty Rolanda Emmericha, věří v Armageddon a za každou cenu chce světu dokázat, že nejen Bruce Willis nemohl hrát v Titanicu, protože by pokazil pointu a všechny zachránil. Tomík Jones tu proti chrlící se lávě chrlí jeden super nápad za druhým a prdel jakoby mu přitom strážilo samo Město Andělů... Mohlo by se zdát, že se mně to líbilo, ale nebojte. Ještě rozeznám film od rozteklého sajrajtu.(27.10.2012)

• Turiec

Trápne frázy, pobehovanie, učené vety, zopár hlupákov a to všetko zasadené do overenej štruktúry. K tomu niekoľko drsných scén a heroických výkonov. Ešte treba pridať nejaký potlesk na otvorenej scéne, množstvo výbuchov. Celé to zamiešať a podávať. Najzaujímavejšia veta z filmu bola o tom, ako ľudia zvíťazili nad prírodou. Podobné vety počúvame aj v čase záplav z našich televízií. Je to víťazstvo nad prírodou, keď oheň (voda, vzduch - tornádo, zemetrasenie...) prerušia desiatky ľudských životov, zničia stovky príbytkov a tisíce akrov zeme? Ja tvrdím, že nie. Ničivé živly sa môžu zastaviť len samé, alebo pomocou prírodných zákonov. Dá sa nad prírodou vyhrať? NIE! S prírodou sa dá žiť len v harmónii. Všetko ostatné je totálna PREHRA!(20.9.2004)

• - Do role Amy Barnes byla zvažována Gillian Anderson. (Cheeker)

• - Pro natáčení byl v Los Angeles postaven obří model části Wilshire bulváru v 70% velikosti. (warner)

• - Láva byla vytvořena převážně z methylcelulózy. Tato látka se používá například jako zahušťovadlo do koktejlů ve fast-foodech. (Cheeker)