• lamps
  ***

  90. léta byla v hollywoodské kinematografii mimo jiné érou stupidních katastrofických "trháků", které v kině fungovaly stejně samozřejmě jako dnes filmy od Marvelu. A právě Sopka je jedním z těch nejroztomileji natvrdlých blockbusterů s vyprávěním, které by jinde neprošlo, ale ve své době a se svými finančními možnostmi představuje asi nejzábavněji natočenou snůšku klišé ever. Nostalgie jak prase...(3.3.2012)

 • keddy79
  **

  První polovina filmu byla zajímavá, vařící se jezírko uprostřed Los Angeles se ve filmu tak často nevidí, herci si vedli dobře, jenže druhá polovina se strašně vlekla. SPOILERY: Druhá polovina je plná otřepaných katastrofických kýčů a to vše zakončeno neuvěřitelným happy endem. Opravdu si scénáristi mysleli, že divák nepozastaví na tím, že na hlavního hrdinu spadne 20-ti metrová budova a on se vyhrabe z trosek nejen živý ale dokonce nezraněn?(13.1.2014)

 • MM_Ramone
  **

  Jeden z najnepodarenejších hollywoodských katastrofických filmov z konca minulého storočia. Nezmyselný námet o výbuchu sopky priamo v centre Los Angeles sa Mickovi Jacksonovi podarilo ešte viacej znemožniť jeho planou réžiou. Tommy Lee Jones tam tiež len pobehuje ako pajác a snaží sa vypadať akčne. Všetci sa náramne snažili, ale nejak sa im to nepodarilo. **(10.2.2008)

 • Gilmour93
  **

  Je jasné, že když někdo dokáže zkrotit vaskulárního chirurga Kimblea, tak zastavit sopečnou lávu pro něj bude už jen brnkačka doprovázená znuděným zíváním. Začne-li však vulkán strategicky umístěný pod město andělů chrlit tuny šedivého klišé, ocitne se i Tommy Lee Jones v těch místech, z kterých vylézá s bytovými podmínkami nespokojená tasemnice..(27.2.2012)

 • dobytek
  **

  Někdy uprostřed 90. let se v Hollywoodu snad roztrhnul pytel s katastrofickejma (velko)filmama. Je úplně jedno, jestli je to o sopce, o godzile, o asteroidu nebo třeba o zemětřesení, protože všechny tyhle filmy maj jakejsi univerzální scénář, kde se mění jenom pár drobností. Mam pocit, že ty scénáře tenkrát psaly snad i hajzlbáby ve filmovym studiu. Vypisovat tady všechny chyby a nesmysly, který tvůrci ve filmu nasekali, snad ani nemá cenu. Já už jen čekal, kdy někdo pronese onu slavnou hlášku skrčit se a přikrýt jako v Městečku South Park (epizoda Volcano). Kuriozní je, že režisér Mick Jackson dokázal o 13 let dřív natočit s minimálnim rozpočtem téměř dokonalej katastrofickej film - Threads (Vlákna). Sopka se mu teda zrovna moc nepovedla.(12.4.2007)

 • - Pro natáčení byl v Los Angeles postaven obří model části Wilshire bulváru v 70% velikosti. (warner)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Los Angeles. (Terva)

 • - Nabídku na hlavní roli dostal i Ed Harris a Bill Pullman. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace