• keddy79

První polovina filmu byla zajímavá, vařící se jezírko uprostřed Los Angeles se ve filmu tak často nevidí, herci si vedli dobře, jenže druhá polovina se strašně vlekla. SPOILERY: Druhá polovina je plná otřepaných katastrofických kýčů a to vše zakončeno neuvěřitelným happy endem. Opravdu si scénáristi mysleli, že divák nepozastaví na tím, že na hlavního hrdinu spadne 20-ti metrová budova a on se vyhrabe z trosek nejen živý ale dokonce nezraněn?(13.1.2014)

• Nach

Zajímavý film, co se zpracování lávy týče a zajímavě natočených požárů. Zároveň i film, kde se dozvíte, jak vypadá americká vlajka za sopečné erupce. Jak Amerika zdolává sílu přírody. Jak tatínek má rád svou dceru. Jak dcera tatínka má starost o malého chlapce. Jak tváře od popela bělochů jsou stejné jako u černochů. Jak se policisté smilují nad zatčeným černochem, který se následně promění ve statečného Herkula. Jak práce vulkanologa předčí v dobrodružnosti Indiana Jonese i co propojuje tento vědní obor s demolicí betonových staveb. Prostě už nemusím snad dodávat to slůvko: "blbina". Co jsem výše napsal docela přesně vystihuje to, co uvidíte. Pokud chcete katastrofický film na téma sopečného výbuchu, sáhněte raději po Rozpoutaném peklu. Neb ten má v sobě kvality dvojnásobně překonávající Sopku i s Tommy Lee Jonesem. 55%(27.7.2014)

Otvorene. Bol by pre vás zaujímavý film, pri ktorom by niekde na vidieku alebo v chatovej oblasti hrozilo vybuchnutie sopky a boli by ohrozené dve rodiny a kurín sliepok? S extrageniálnym scenárom a excelentnými hercami možno. Myslím, že zasadenie do atraktívneho prostredia sa cení a lepšie zvládnutie si predstaviť neviem. T.L.Jones je v každom filme môj tajný favorit a práve týmto filmom si moje sympatie získal. 80%.(14.5.2007)

Tento film mám celkom rád a rád na neho občas mrknem v TV. Katastrofické filmy si hocikedy veľmi rád pozriem a platí to aj o tomto filme. Tie špeciálne efekty tu neboli vôbec zle urobené na tú dobu. Tiež herecké obsadenie je tu pomerne dosť kvalitné. Tommy Lee Jones svojim výborným hereckým výkonom samozrejme nesklamal a dosť sa mi tu tiež páčila Gaby Hoffmann. Jeden z tých lepších katastrofických filmov, ktorému celkom dobre konkuruje film s Pierceom Brasnanom z toho istého roku - Dante's Peak (1997).(20.1.2015)

Ja mám slabosť na katastrofické filmy a tento patrí určiťe medzi tie lepšie. Naozaj som váhal nad štyrmi hviezdičkami...ale scénár je kapku ohraný. Ono vôbec veškeré filmy tohoto druhu ktoré, vznikali od polovice 90-tých rokov majú dosť podobný priebeh, len katastrofa a herci sa menia. Skrátka originality by sa človek nedorezal.(31.5.2005)

• - Špeciálne efekty zabezpečovali spoločnosti VIFX, Digital Magic Company a Light Matters Inc. (Greenpeacak)

• - Na výrobě speciálních efektů se podílelo na 300 techniků. (Terva)

• - Nabídku na hlavní roli dostal i Ed Harris a Bill Pullman. (Cheeker)