Reklama

Reklama

Babylon Berlín - Série 3

(série)
Německo, 2020, 9 h 45 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Hrají:

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Benno Fürmann, Hannah Herzsprung, Mišel Matičević, Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Jens Harzer (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Tato řada seriálu se odehrává v Berlíně na podzim roku 1929, během bouřlivých týdnů před Černým pátkem a krachem na burze. Inspektor Gereon Rath a Charlotte Ritterová jsou pověřeni vyšetřením násilné smrti herečky Betty Winterové, k níž došlo ve filmových ateliérech. Zatímco se Gereon snaží vypořádat s drogovou závislostí a přivyknout novému rodinnému životu, Charlotte bojuje za uznání v policejním oddělení, kde mají výraznou převahu muži. Někteří se v této těžké době neváhají chopit zajímavých příležitostí. Zatímco velká plátna dobývá zvukový film a mnozí se rázem ocitnou na vedlejší koleji, pochybný Armén zkouší své štěstí jako filmový producent. Záhy však zjistí, že je filmový průmysl stejně prohnilý jako kriminální podsvětí. Jiní usilují o politickou moc – "černá říšská armáda" znovu shromažďuje síly v dalším pokusu o svržení demokracie a pohřeb zavražděného nechvalně proslulého nacisty skýtá dokonalou příležitost k vyprovokování dalších střetů s komunisty. Ale v noci je tohle všechno zdánlivě zapomenuto a celé město stále tančí na okraji vulkánu, jako by žádná budoucnost neexistovala. (HBO Europe)

(více)

Recenze (28)

Topco 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

3.sérii rozhodne nepomohlo predĺženie o štyri epizódy. Príbeh v nejednej časti stagnoval a videli sme dookola tie isté známe veci (tancovačky, popíjanie). Stále prevažuje spokojnosť a séria priniesla zopár pamätihodných scén (vraždiaci fantóm, rituál a lá Eyes Wide Shut, akcia v daždi, scéna Du bist alles). Nemôžem si však pomôcť, že trojka bola obsahovo viac naťahovaná a menej formálne nápaditá ako prvá dvojséria. Climax a jeho twist mal tiež hodne ďaleko od dvojky... 3,5* ()

ibeh 

všechny recenze uživatele

Pouze můj skromný komentář. Třetí série byla zbytečně natahovaná, některé osobní linky až nudily. Neustále se zjevující podivný psychoanalytik taky nic moc. Ústřední dvojka to stále táhla, ale překvapivý závěr typu vrahem je zahradník mě opravdu neuchvátil. Škoda, první dvě série byly sice až moc plné politiky, ale měly větší švih a originalitu. Velmi pestrý a dekadentní rok 1929 v Berlíně. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí sérii Babylonu Berlin vnímám jako zatím tu nejslabší. Celá řada trpěla určitou nevyrovnaností, jednu chvíli mi všechno připadalo téměř perfektní, aby hned potom následovala pořádná facka a propad (to v momentech, kdy se tvůrci vykašlali na jakoukoli logiku). Abych řekl pravdu, celá zápletka s vrahem hereček mi přišla vyloženě rušivá, tady se jasně projevila snaha naplnit nějakým dějem navýšený počet epizod. Pokud se tvůrci soustředili na politiku, finance a dobovou atmosféru, byla to paráda. P. S. Tohle už je mimo hodnocení, třetí sezónu jsem viděl s českým dabingem a nechápu, který inteligent přišel s termínem Arménec. To musel být řádný Mongolec. 4*- ()

kinderman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Četl jsem všechny dosud v češtině vydané romány Volkera Kutschera. Jsou to procedurální retro kriminálky s noir atmosférou, která houstne tím víc, čím větší prostor dostávají v Německu nacisté. První dvě seriálové řady, které jsou ve skutečnosti řadou jednou, vycházejí z kostry první knihy (Mokrá ryba), na niž nabalují další linie (bombový atentát) a atraktivní (v závěru přepálené) akční scény. Řada třetí si z předlohy (Tichý zabiják- zatím asi nejslabší díl) vzala jediný motiv (herečka zavražděná uvolněným reflektorem), zbytek je bezbřehá fantazie scenáristů a snaha navázat na dějové linky z předchozí série. Řemeslně je to pořád perfektní, ale příběhově rozpadlost a místy naprostá demence. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že obsahově trochu roztříštěná třetí řada jinak vynikajícího německého seriálu Babylon Berlín mě poněkud zklamala. Navnaděná do detailu propracovaným příběhem z první a druhé série jsem asi měla příliš velká očekávání. Když pominu banálnější detektivní zápletku, tak mě ještě zamrzelo, že milenecké jiskření mezi Gereonem Rathem a Charlotte Ritterovou náhle jako by ani neexistovalo, v tomto směru se tedy taky nedalo nic moc rozvíjet. Dokonce i po hudební stránce to tentokrát bylo slabší. Ještěže aspoň zůstala zachována působivá dobová atmosféra a vše nakonec patřičně vygradovalo v zlověstné poslední epizodě. (65%) ()

Galerie (115)

Zajímavosti (1)

  • Díky tomuto dílu lze poznat, že Katelbach (Karl Markovics) pochází z Rakouska z oblasti Wachau, která je vyhlášená vinařská oblast a současně se zde pěstují meruňky pro likér, který s Gereonem Rathem (Volker Bruch) pijí. Nicméně likér samotný není vázaný jenom na oblast Wachau. (Cheeter)

Reklama

Reklama