Reklama

Reklama

The Son

(seriál)
Drama / Historický / Western
USA, (2017–2019), 14 h 31 min (Minutáž: 42–49 min)

Předloha:

Philipp Meyer (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Hrají:

Zahn McClarnon, Tatanka Means, Paola Nuñez, Pierce Brosnan, Henry Garrett, Jess Weixler, Electra Avellán, Sydney Lucas (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Recenze (10)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pírs je nejen pravověrný sanavatexas, ale i řádný sanavabič. Docela mile a záživně tu zakládá dynastii Džejárů, tančí s Komanči a získává budoucí grunty pro Jirku W. Křovího vybíjením mexických cigošů na jejich vlastním území, směroplatně spravedlivě anektovaném militantními texaskými burany. Příjemně odsejpající a hezky zdramatizovaný seroš, po kterém doufám, že někdo brzo narazí na ropu i u nás v Přívoze a taky vypráská všechny Mižigarovy až za Rio Ostravice. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Sice to není taková pecka jako Hatfields & McCoys nebo Godless, ale pořád se jedná o parádní westernovou záležitost. Seděl mi příběh o dvou rovinách Ta první se odehrává někdy v polovině 19. století a zabývá se hlavním hrdinou coby chlapcem, který po únosu vyrůstá mezi Komanči. Ta druhá posunuje děj do let I.světové války. S chlapce se stal respektovaný rančer, kterému sice záleží na rodině, ale vůči ostatním se chová jako pěkný bastard, který se neštítí ničeho. Vedle klasických třenic mezi bělochy a Indiány dostává prostor i napětí mezi texaskými vidláky a mexickou komunitou, na své si přijdou i milovníci rodinných dramat a samozřejmě dojde na nějakou tu lásku. Herecky funguje všechno tak jak má a Brosnanovi sedí role jak ulitá, ale problém jsem měl s jeho mladším já. Lofland působí jako strašné ucho a jeho přerod v indiánského válečníka jsem mu prostě nevěřil. Doufám, že v druhé sérii vyroste do jiného herce. 80% ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Najskôr pochválim. Prvá epizóda je dosť chytľavá. Zaujímavý príbeh, sakramentsky charizmatický James Bond Pierce Brosnan a skvelý nápad miešať príbeh jednej postavy v jej začiatkoch a na sklonku života. Pre mňa bola táto doba pomaly najzaujímavejšia. Keď sa človek narodil v dobe indiánov a dožíval svoj život už v "modernej" dobe, kedy sa začínali objavovať prvé automobily. Ale k veci. Príbeh malého (alebo mladého) indiána je zaujímavý len v prvotných epizódach, potom by ste ho pomaly mali chuť zabiť. Čo sa týka príbehu novšej doby, ten je zase príliš rozvetvený a sú tam akoby zbytočné nudné príbehy. Na western dosť nudné strieľania a súboje. O hviezdičku som dal naviac za poslednú epizódu. Záver bol celkom dobre spracovaný a zaujímavý. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Se seriálem The Son jsem po jeho dvou sezónách velice spokojen. Kdyby vznikl v padesátých letech minulého století, stal by se zřejmě představitelem Eliho McCullougha John Wayne, který by následně, jako velitel texaských rangerů, hrdinně pobíjel odporné a zákeřné rudochy pro blaho všech bohabojných a spravedlivých Američanů. Místo podobné katastrofy vznikla záležitost, která ukazuje situaci v poněkud jiném světle a já jsem si to užíval. ()

Torpid 

všechny recenze uživatele

Po třech dílech končím. Brosnan má charisma a role mu sedí a Texas na začátku 20. století je zajímavý a celkem neprofláklý seriálový prostředí. Jenže už v prvních dílech to několik partnerskomileneckých dvojic celkem hutně zasmradilo pachem telenovely a herec, který hrál mladíka mezi indiány mě, nevím proč, totálně iritoval. ()

Galerie (493)

Reklama

Reklama