Proč? 13x proto - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 12 h 38 min (Minutáž: 55–70 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Alisha Boe, Kate Walsh, Brandon Flynn, Christian Navarro, Michele Selene Ang, Ross Butler, Devin Druid, Tommy Dorfman, Ajiona Alexus, Amy Hargreaves, Miles Heizer, Brian d'Arcy James, Justin Prentice, Derek Luke, Steven Weber, Sosie Bacon, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Timothy Granaderos, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Mark Pellegrino, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Cindy Cheung, Robert Gant, Andrea Roth, Steven Silver, Josh Hamilton, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Jesus N. Jimenez, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Nina Cheek, Brandon Larracuente, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Vanessa Ross, Steven Wiig, Sally Pressman, Karen Kahn, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Megan Stack, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson, Jake Hanson, Brett Baker, Michael Sadler, Brandon Black, Hank Greenspan, Alexander Gomez

Komentáře uživatelů k sérii (69)

Patřím mezi ty diváky, kterým bohatě stačila první série, ale zvědavost mi opět nedala a musela jsem si pustit, co se bude dít dál. A jsem ráda, že mám tuhle vlastnost. Druhá série se mi líbila asi stejně jako první, ale opět jsem musela počkat několik epizod, abych kvalitu docenila. Jsem ráda, že se celou dobu drží formát, co díl, to jedna osoba. Nyní ne z pásky, ale na lavici svědků. Veškerý vývoj postav, kdy se dozvídáte trochu víc, než jen pohled ze strany Hannah je skvělý a prostě musíte sympatizovat úplně se všemi, tedy až na násilníka, že? U mě má největší sympatie Alex!! Celkově příběh zabývající se docela aktuálním problémem na amerických školách a snaha tvůrců seriálem pomoc, mi prostě není cizí. Takže nebudu lhát, další řada zase přitáhne moji zvědavost :o)(7.6.2018)

Druhá série je minimálně dobrá v tom, jak reflektuje dvě velká témata, které hýbou současnými Spojenými státy, a hlavně jdou i nad rámec teen problémů. Zatímco první série po celou dobu skrytě budovala paralelu k tomu, co se stalo s Hannou, ve druhé je "vedlejší" linka se zbraněmi dávána na odiv a celou dobu k ní vše spěje. Otisk reality nácházíme i v jakési přehnané toleranci ke zbraním, coby součásti americké "kultury. Je to otevřeně velmi liberální seriál, který nebudou mít republíkáni příliš v lásce (a vtípek o republíkánských senátorech tomu zrovna nepomáhá). I styl vyprávění má něco do sebe, kdy se jede přesně podle stanovené šablony - jedna epizoda, jeden vypovídající (s vyjímkou dvou epizod se dvěmi vypovídajícími). To otevírá možnost pro nelineární vyprávění, kdy každý říká pouze věci, o kterých ví, a tudíž není možné se příliš orientovat v časových pořádcích. Narace navíc používá díky výpovědím i nespolehlivého vypravěče, tudíž není vždy jasné, co je pravda a co lež. Není s tím ale pracováno příliš chytře, jelikož je lživá informace vždy ještě během stejné epizody divákovi odhalena a je nahrazena skutečností. Tím se boří divákova pozornost, ale v časových pořádcích a souvislostech to nijak nepomáhá. Skrze postavu Claye pak je pak divák konfrontován s nejasnostmi a je vidět, že je tu snaha vytvořit i v hlavě diváka pochybnosti, stejně jako u Claye. Bohužel, znovu, na vytváření hypotéz není místo. Nepomáhá ani fakt, že Bryce, coby hlavní nebo druhý hlavní padouch je největší sympaťák, a ačkoliv to může znít hnusně, tak jste mu z pozice diváka schopni odpustit (nebo jen já). Vlastně mám pocit, že se snažili Bryce posunout do trochu jiné pozice a ukázat, že sexuální predátor může být i ten nejmilejší kluk od vedle a je jen na nás, jak se k tomu postavíme. Pro všechny tyhle důvody shledávám druhou sérii do jisté míry inspirativní i důležitou, ale až příliš teatrální a kostrbatě vyprávěnou. Navíc, kdyby tam z ničeho nic začal zabíjet Red Devil, tak je to pomalu svojí povrchností jen potemnělá verze Scream Queens, a to s takto důležitými tématy nejde příliš dohromady. Ale pokud bude třetí série, zase budu u toho.(20.5.2018)

Nejvíce tomu ubližují flashbacky, které sice rozšiřují druhou řadou další příběhy Hannah, ovšem silně podkopávají první sérii, která byla dokonalá jako taková uzavřená minisérie. Ovšem podobně jako u Sedmilhářek jsem si po oznámení druhé řady řekl, že se do tohoto světa rád vrátím. A ačkoliv to ze začátku několik dílů trvalo, nakonec jsem do toho dostal a děj druhé série mě pohltil. V závěrečném díle bylo vidět, že tvůrci mohli dupnout ještě víc na plyn, ale to by se pak posunulo zřejmě někam úplně jinam. Za mě kvalitativně nevidím zhoršení od první série, poměrně značně ale pošramotili dojem, jaký jsme měli v první sérii o Clayovi a Hanně. Třetí řada už bude bez rodiny Bakerových, tak snad tvůrci přijdou opět s něčím novým a zajímavým.(8.6.2018)

• pepo

V polke piatej casti som to zabalil, pretoze by som asi spachal seppuku. Ohromna nuda a zbytocnost. 2/10(16.5.2019)

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že posledná epizóda druhej série mala nadväzovať na poslednú epizódu tej prvej, a tých dvanásť častí medzi bola len vata. Malým plusom pre tvorcov je, že sa viacmenej vyhli klasickému problému zbytočných seriálových sequelov: obsadzovaniu nových, nezmyselných postáv. Zopár ich tu síce je, ale nijak vážne deju neškodia. Škodia mu staré postavy a zlý, zlý nápad meniť príbeh originálu. Že mala Hannah nejaký vzťah s niektorým športovcom... ok a čo, dej to i tak neposúva a prerod onej postavy by sa udial aj bez toho. Samotná postava Hannah a jej “duch” dej neposúvajú, práve naopak a za 13 hodín dostane význam (opodstatnenie, či aspoň logiku) asi v dvoch scénach. Hrabanie sa v jej minulosti má význam presne v nula scénach. Herci a hlavné postavy predovšetkým, pravdepodobne už všetko ukázali v prvej sérii a miestami si nevedia dať rady jak s emóciami, tak s charaktermi ako takými, čo napr u Claya dopadlo opakovaním dvoch a troch rôznych smutných výrazov, na zahranie všetkého. Malým ospravedlnením nech preňho bude, že všetky emócie a zvraty druhej série sú len opakovaním prvej. Také to násilné dojenie. Nemalo to vzniknúť. Nielen, že to vzniklo zbytočne, ono to miestami vynikajúcemu originálu ešte ubližuje. Ak v tých trinástich epizódach mal niekto čo povedať, tak asi len Bryce, a nakoniec sa z nich ukázal ako najlepší herec. Soundtrack (možno repetitívny) stále pecka.(7.1.2019)

Nepopírám, že i druhá série je dobře natočená a výborně zahraná (všechny palce nahoru pro talentované mladé herce!!!), ale proč proboha Netflix tak moc ničí to zásadní vyznění příběhu! Po zhlédnutí první série jsem si přečetla předlohu a ta mě o to víc utvrdila, že jde koneckonců o to trefně poukázat na to, že oběti šikany či znásilnění mají naději na překonání těchto hrozných zkušeností a že se nemají bát požádat o pomoc (plus samozřejmě že i druhá strana se má snažit o pochopení a empatii vůči nim). Kniha podává jasný, čistý a především uzavřený příběh a právě v tom tkví jeho síla. Seriál se ovšem vydal cestou natahovaného příběhu, kde se oběti a postavy nedokážou ze všech těch srač*k vyhrabat a vším tím donekonečna trpí. A já se ptám, kde je ta "naděje", která je pro příběh tak důležitá? První sérii jsem ještě odpustila otevřený konec, protože nebyl otevřený natolik, aby si divák nebyl schopný představit, že by tohle všechno mohlo nakonec dopadnout dobře (tedy že Bryce bude nakonec při soudním řízení potrestán a ostatní postavy se postupně srovnají s minulostí a se životem na střední škole). Jenže druhá série to všechno rozryla do neúnosných mezí a nejenom že přidala spoustu událostí z minulosti postav, které se nám nově odkrývají, ale už nezapadají dobře do celkového obrazu (spíš někdy i škodí obrazu, jaký jsme si o postavě vytvořili), ale především všechno spěje do neuspokojivého a opět otevřeného konce, který většinu postav zanechává buď ve stejných nebo ještě větších srač*ách, než ve kterých byli předtím. Tak moc jsem si přála, aby druhá série minimálně uzavřela linku s Brycem a aby byl řádně odsouzen za to, co provedl. Jenže ono ne. A do toho přihodíme ještě spoustu dalších problémů a bolestivých věcí, které zaručí materiál do další série! Vypadá to pak, že i když se oběť brání, sebere odvahu vypovídat a postavit se čelem jak svému trýzniteli, tak třeba i soudnímu systému, tak zkrátka nemůže vyhrát! A to mi přijde jako hodně špatné a necitlivé vyznění, které reálným obětem sdělí tak akorát to, že svět je hrozný a nespravedlivý. Zkrátka nulová katarze. Tohle mě opravdu zklamalo. Myslím, že druhou sérií už to mohli opravdu ukončit a dopřát divákům onu katarzi. Neříkám, že nově nakouslá tématika držení zbraně a s tím spojeným násilím není zajímavá. Ostatně spoustu z těch nových věcí v seriálu jsou svým způsobem zajímavé, má to i hrozně moc skvělých momentů a scén, i spoustu světlých míst (konkrétně celý 9.díl vidím jako ten nejpovedenější), jenže ten konec to prostě zabíjí. Stačilo to jen směřovat jinam a minimálně uzavřít pár věcí v dobrém a byl by z toho maximálně povedený seriál. Takže v kostce musím říct, že jsem sice spokojená s kvalitou seriálu, ale mrzí mě ono vyznění. Zdá se, že postavy donekonečna opakují stejné chyby a jsou nepoučitelné. To si nezaslouží ani ony ani příběh, kerý už je tak jako tak bolestný až nad hlavu. Vidím v tom jen ambice vyhrotit příběh natolik, aby diváci s napětím čekali na další sérii, ze které bude možné vytřískat další peníze. Možná to u některých seriálů funguje, ale tomuhle příběhu to nesedí. Měla by se ctít hlavní myšlenka díla, která má vyznít na maximum a ne ji neukončeným děním a nově nastolenými problémy zašlapat do země. ~(4,2)~(21.2.2019)

Myslím si, že moja manželka to veľmi trefne povedala, že druhá séria vôbec nebola nutná. A je to skôr pokračovanie keďže prvá séria bola úspešná. A kompletne s tým súhlasím. A hoci sú kritické ohlasy viac negatívne než pozitívne, tak mám pocit, že 13 Reasons Why - season 2" opäť má čo v ponuke. A najviac práve v oblasti postáv. Kým prvá séria nám postavy opísala tak, ako ich vnímala Hannah a mohli pôsobiť viac negatívne než pozitívne, práve druhá séria nám postavy ukazuje viac tak, akí v skutočnosti sú. A niektorí vedia skutočne prekvapiť. Či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. A tým, že dostávajú viac priestor, tak to nie je všetko iba o Clayovi a Hannah. Ale venujeme sa viac Jessice, Alexovi, Justinovi, Zachovi a všetci sa ukazujú ako zaujímavé postavy. So svojimi vlastnými príbehmi, ktoré sme ešte nevedeli, vlastnými problémami, vlastnými emóciami a vedia veľmi dobre ukázať, že vo všetkom je viac. Lebo v prvej sérii sme mali možnosť vidieť pravdu len jednými očami. Kevin Porter je podľa mňa v tejto sérii absolútne vynikajúci. A niektoré jeho slová a scénky sa človeku zaryjú pod kožu. Záver série opäť skvelý. Záleží síce od toho, aký máte vzťah k postavám, no pokiaľ ich máte radi tak ako ja, verím, že vás to uspokojí a nadchne. Za mňa hovorím áno. Možno by sme sa mohli o niektorých dozvedieť trošku viac, no na druhú stranu mám pocit, že sa sústredia na tých, na ktorých je potrebné sa sústrediť. A nepreháňajú to nejako moc a dávajú každému dostatok priestoru. Ak ste chceli vidieť pokračovanie série, myslím si, že budete spokojní. Dokonca by som si vedel predstaviť aj tretiu sériu. Koniec koncov, stále sa to má kam posunúť. A otvára to zaujímavé témy. Nie tak silné a devastujúce ako bola prvá séria, ale stále dobrým seriálom, na ktorý som sa rád pozeral Hodnotenie: A-(27.5.2018)

To, co dělalo seriál tak dobrým je naprosto fuč. Zůstalo je natahování a moralizování. Příběhově to akorát mírně rozvíjí děj první série, místy ho šíleně překrucuje a přidává další za vlasy přitažené dějové linky, které spíše rozbíjejí kompaktní prvotní dojem. Nelze tomu upřít, že to má opět řadu dobrých scén. Režijně i herecky je to pořád solidně zmáknuté, ale absence nosné předlohy a nějaké tvůrčí vize ten seriál táhne ke dnu. Seriál už jednoduše nemá pořádně o čem vyprávět. Místo mysteriozního děje divák dostává moralizující agitku přiživující se na všem, co je momentálně v murice nejdiskutovanější. Některé scény navíc působí, jakoby se tvůrci omlouvali kritice, která se na seriál po první sérii snesla (viz např. dialog o "popularizaci" sebevražd). Kde je sakra ta nekompromisně a bez příkras zobrazovaná realita, kterou předvedla první série? Inu, za mě zklamání. Druhá série 13 Reasons Why je zářným příkladem, že dojení značky za každou cenu je někdy spíše ke škodě. Samo o sobě to není špatné, ale po takřka dokonalé první sérii jsem čekal trochu něco jiného. Finální scénu raději rozebírat nebudu. To už bruslilo na hraně sebeparodie. 2,5*(14.6.2018)

• erased

Zbytečné pokračování roku. Takhle roztěkané a od prvního dílu naprosto předvídatelné "zkoumání" rape culture a school shootings si klidně mohlo vystačit s krátkými speciály, a ani ty by s ohledem na málem perfektní první řadu nefungovaly kdovíjak světově. Nedík za zkažení příjemných vzpomínek. Malé dík za duet verzi The Day We Met.(19.7.2018)

Po skvele prvni serii je tohle propad o uroven niz. Pripomelo mi to USA prislovi o mlaceni mrtveho kone, protoze to je presne co druha serie dela. Pryc je unikatni narativni koncept tapes a navic tentokrat i bez tech 80's soundtrack pecicek. Nicmene si clovek zvykne na ty charaktery a stejne se rad podiva jak jim v druhe rade dupou kralici. 5/10(28.3.2020)

Největší problém je, že se seriál neposunul ani o píď, startovací čára je totiž přesně tam, kde byla po první sérii. Už ta totiž ukázala, že se nepodařilo vše bezproblémově vyřešit, že se naopak chystá další tragédie, a taky nakousla nedůvěryhodnost výpovědí Hannah. Technická zručnost zůstala, ale přišla o nejvýraznější aspekt, kterým byly prostřihy mezi dvěma časovými rovinami. Zůstávají tak jenom postavy, které naštěstí stále působí jako lidi. A taky se tedy občas objeví scény, které dokáží emočně zasáhnout nebo šokovat. 3,5* (Netflix)(26.8.2018)

Tato série se mi líbí více než první, i když má o něco nižší hodnocení. Bohužel byla místy nudná a celkově to bylo smutné a nechtělo se mi na to někdy koukat. Prostřednictvím soudního líčení "lidí z kazet" se dozvídáme souvislosti o tom, jaká Hannah opravdu byla. Mnozí zjistí, že si ji zidelizovali, a že byla prostě jenom člověk. Tahle část už se tak nezaměřuje na šikanu jakou takovou, ale speciálně na znasilnění. Poselství série mi přijde jako: "Nezabíjejte se, ublížíte hlavně lidem kolem sebe", je to na zamyšlení. Přesto doporučuji.(11.10.2018)

Co se týče kvality, je srovnatelná s první sérií. Oproti jejímu sladkému mysteriu se zde setkáváme s postavami více do hloubky a spíš než Hannu, zde řešíme je. Což je velice příjemná změna. Jen kdyby to chvílemi nebylo až tak moc dramaticky přemrštěné a vám nějaký hlásek vzadu v hlavě neříkal "Tohle už je trošku blbost..". Každopádně se mi více než hlavní příběh se soudem, líbila spousta vedlejších linek - Tyler a Cyrus, Alexův příběh a další. Přestože poslední díl je tu hodnocen jako jeden z nejslabších, pro mě je naopak velice silný. Scéna na záchodě a její následky by mohly slibovat mnohem lepší a vzrušující podívanou, i když bez dalšího pokračování už bych se obešla.(4.6.2018)

První polovina série je nuda. Samé mluvení o tom a o tomhle, nenávistné pohledy, přízraky Hannah ale jinak je to o ničem. Seriál se rozjíždí až od takového 8.dílu, kdy už to napětí ohledně soudu začíná stoupat, objevují se rvačky, více polaroidů a opět to je stejný psycho jako z první série. Za mně nejlepší díly byly 12 a 13, tedy dva poslední, kdy jsem na to koukala s otevřenou pusou, měla jsem husí kůži a opět depresivní stavy, hlavně kvůli Tylerovi, jenomže na 1.sérii to prostě nemá.(9.6.2018)

Mnohem lepší než první série. Zakončení nic moc, ale jinak super.(15.2.2019)

2. série, ač jsem na ní čekala s rozpaky nedopadla až tak hrozně. Sice tam, kde mě dokázala první řada nalákat svým rozjezdem, mě druhá řada spíše ze setrvačnosti nutila pokračovat dál ve sledování. Postupem epizod se tento faktor ale začal vytrácet a já se do příběhu dokázala více ponořit. Je sice škoda, že Hannina minulost se musela znovu otevřít a my se tak dozvídáme úplně nové útržky z jejího života, o kterých se v první řadě ani nespekulovalo. Nějaký rozvoj to ale prostě mít muselo a tak se na úkor Hanniny dobré pověsti vydáváme k soudu, kde se opět ukazuje pravá tvář každé z postav. Postavy se vyvíjí nejen u soudu, ale i v soukromí a já opět zjišťuju, že Jessica mě trochu štve svou afektovaností, stejně tak Clay a Skye. Na druhé straně je tu skvělý vývoj sympatického Zacha, Alexe a Justina. Jak jsem již zmínila, začátek pro mě byl trochu slabší, nicméně asi tak od druhé poloviny jsem každý díl doslova hltala a nemohla se dočkat finále, které je však pro mě tentokrát zklamáním a nervózním nájezdem na potencionální třetí řadu, která by snad prý už měla být bez Hanny, což mi příjde vzhledem k faktu, že jsem přistoupila už na řadu druhou, docela nemyslitelné a mělo se to prostě zahrát do outu. Protože už u první série jsem si říkala, že tento seriál nepotřebuje víc řad.(25.6.2018)

Kecy, kecy, kecy, zbytečné drama.... důležité pohledy, vyděšené pohledy... pořád dokola. Hannah na každém rohu a také blbě kecá.... A pořád se řěší, kdo za co může a kdo komu ublížil. Nevím, ty dialogy mi často přišly hodně trapné. Omlouvám se všem fans. Pro mě jen poslední 2 díly byly zajímavé. Ach jo, kéž by zůstali jen u 1. řady.(13.1.2019)

• dragon94

OBSAHUJE SPOILERY: Po třetí epizodě jsem si myslel, že toho po první sérii měli nechat. Že tohle analyzování problému víc do hloubky možná přinese na celou problematiku nějaké odlišné pohledy, ale ten příběh na tom podle mě hodně ztratí. No k mému překvapení jsem byl celkem daleko od pravdy. Je to totiž ještě horší než jsem si myslel. Neberte mě zle pořád se na to kouká celkem hezky a příjemně a děje se tam pár zajímavých a mysteriózních věcí, občas se tam najde pár zajímavých myšlenek nebo hlodů, která člověka přinutí se zamyslet, ale ty stejně v posledních dvou epizodách vyšumí jak pára nad hrncem. Za celou sérii se tu nestalo vůbec nic překvapujícího nebo šokujícího. Celý soudní proces je jedna velká fraška. Je pouze tak zajímavý jako člověk co zrovna vypovídá a těch zajímavých bylo skutečně málo. Navíc všem dopředu musí být jasný verdikt, protože to co tam řeší jsou absolutní nesmysli. Když se ohlídnu za těmi 13ti epizodami tak si vzpomenu pouze na jednu epizodu, která mě opravdu bavila. Bohužel zrovna tato epizoda popírá a odporuje všemu co jsme viděli v první sérii a to je epizoda se Zachem. Takovýchto věcí, které vůbec nepasují do příběhu se tu ukáže víc. Kdyby to aspoň mělo nějaký smysl, ale ve finále to celé vůbec k ničemu nevede. Co mě však skutečně sere je, že Bryce se z toho dostal. Policie měla k dispozici svědectví, Haniny kazety, jeho doznání, minimálně dvě holky co byli znásilněny a dají mu 3 měsíce podmínku. To je skvělý příklad pro lidi, pro které byl seriál točen. A sice lidi, kteří mají podobné problémi se šikanou a dalšími věcmi na střední škole, že se nemají bát a mají vyjít s pravdou ven. Takže proč neukázat všem, že jim to stejně všechno projde a je vlastně zbytečné bojovat. Clayovo vidění Hanina ducha sice seriálu dalo určitý zajímavý pohled na probírané události, ale je to totální volovina od začátku, až do konce. Navíc se s ní baví jak, kdyby okolo nebyli lidé a neposlouchali je. Několikrát byl přichycen a nikomu nepřišlo divný, proč si povídá sám se sebou. Ten pohřeb v poslední epizodě už byl taky moc. Zaprvé to trvalo více jak půl roku než se ji dostal obřad? Za druhé těch patetických a sluníčkářských keců tu už bylo strašně moc. Každý si musel popovídat s každým o tom jak je teď jeho život lepší. Bylo toho už zkrátka příliš. A nakonec se vyjádřím k tomu co se stalo na konci. Tak zaprve Jessica a její vyspání se s Justinem... to jako vážně? Kde v tu chvíli byl Alex (btw ten je nejlepší postavou druhé série)? Za druhé celé to, že teď když všichni spojí síly můžou Tylera zachránit... Taková skvělá práce rychlé roty. Blíží se sem střelec s několika zbraněma, ale ne nebudeme volat policii, ani všechny nevarujem a neutečem pryč, postavíme se mu. A ke všemu mu ještě zařídíme odvoz co nejdál od policie, která k místu činu houkala skoro 5 minut. A nakonec ho odveze Tony, který tu celou dobu říká jak je v podmínce, a že ho nesmí vidět, ani s fěťákem? :D Jako nezlobte se na mě, ale mě poslední dvě epizody skutečně urazily, tím nejstupidnějším způsobem. A absolutně netuším o čem chtějí dělat třetí sérii, protože dělat ji jen o Tylerovi a jeho ozbrojené chůzi po chodníku je absolutní nesmysl.(18.6.2018)

• Avathar

Má to svoje momenty, ale pachuť zbytočnosti ostáva. Miestami strašne predramatizované až teatrálne. Určené výhradne hardcore fans prvej série. Pokiaľ ste si k postavám dokázali vypestovať nejaký vzťah, tak by ste mali byť spokojní. Ostatní nech nestrácajú čas. Tretiu sériu ale už prosím nie...(20.5.2018)

první řada byla a je pro mě jedním ze seriálů loňského roku.Nebyl ak důvod se netěšit na druhou řadu.Bohužel zhruba do osmého dílu jsem si říkal,že tohle prostě vzniknout nemuselo.Naštěstí posledních cca 5 dílu už se slušně rozjede a daří se jí reflektovat hodně aktuální témata.en to zakončení mohlo být lepší...70%(9.6.2018)

<< předchozí 1 2 3 4