Dark - Season 3

(série)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2020, 8 h 28 min (Minutáž: 57–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Carlotta von Falkenhayn, Claude Albert Heinrich, Karoline Eichhorn, Hermann Beyer, Peter Benedict, Nils Brunkhorst, Barbara Nüsse, Natascha Paulick (více)

Epizody(8)

Zběsilé cestování v čase spěje k vyvrcholení. V podivném novém světě jsou některé věci povědomé, ale jiné znepokojivě neznámé. (Netflix)

UhLee

Třetí a zárověn poslední série - (9/10) : Seriál, kterého je pro tento svět až škoda.. Dovoluji si tvrdit, protože třetí série překonala veškerá moje očekávání a já měl v létě Vánoce..Všechno bylo krásně vyšperkované, promyšlené a hlavně všechno dává smysl i když to v průběhu seriálu vůbec smysl nedává. Tohle je prostě nadčasové dílo. Německý skvost. Masterpiece. Nejlepší epizoda: Život a smrt (S03E05) . ()

Lachtaan

Používat u Darku slovo "konec" může být poněkud zavádějící, ve skutečném slova smyslu se ale dostavil a nám právě skončil nejspíše nejpropracovanější a nejpoutavější seriál posledních 10 let. Tam, kde člověk nechápal a tápal, byl zároveň fascinován a pokud se ponořil hlouběji do příběhu, tak se místo keců, že to vzdává, že je to pro něj příliš složité a že raději bude po internetu cpát mezi nejlepší seriály chujoviny jako Přátelé, dočkal směsice tak nepředstavitelně geniálních hrátek s časem, že ještě dlouho žádný filmový či televizní tvůrce nesesadí Dark z trůnu v tomto subžánru. Byla to jízda, na kterou se nikdy nezapomíná! [viděno na Netflixu] ()

BROKEN_

Ačkoliv to tvůrci v závěrečné řadě možná více domotali a já sám jsem se v tom ztrácel, a bylo mi vlastně celkem jedno, jak to dopadne, tak příběh a samotné finále je naprostá pecka a já nemám slov. Oni opravdu naservírovali smysluplné finále v které jsem skoro ani nedoufal. Jelikož to co si rozehráli v celém seriálu bylo fakt něco a nevěřil jsem do poslední chvíle, že to dokáží zakončit tak, aby to dávalo smysl. A ono to dává! 9/10 ()

fabecc1222

Závěrečné vyústění seriálu není až tak šokující, a ani tak originální, jak by třeba mnozí očekávali, ale i tak se jedná o velmi epické vyvrcholení celého děje. Nových otázek už zde logicky tolik není, ale pochopit všechny odpovědi na první dobrou prostě nelze. Většinu času tak budete stále zírat na obrazovku, co se to tam vlastně děje, a mozek vám bude pracovat na 200%, aby se snažil pobrat aspoň polovinu toho, co právě vidí. ()

vyfuk

Dá se to vůbec popsat? Já myslím, že ne. Těžko se to popisuje. Seriál totiž nikdy nebyl jednoduchý. A s každou sérií to bylo jen a jen horší. Teď to není výjimka. Poslední série je těžká. Velmi. Už jenom z principu, že ani já nechápu asi ani 30 % z toho, co bych měl. Dokonce i když se dívám na dvaceti minutové video, která má vše vysvětlit, chápu asi jen 40 nebo 50. Moc jsem si nepolepšil. Lidé se mohou ptát, proč tedy tak pozitivní hodnocení. Jednoduše a subjektivně. Pocit. Pro ten pocit jasné kalkulace příběhu a směru. Přesné vědění tvůrců seriálu, kteří věděli, že seriál bude mít nějaké přibližné tři sezóny, že seriál se bude ubírat nějakým směrem... prostě jednoduché. Ale vlastně velmi složité. Přeci jen seriál si servítky nebere. A což o to, je nutno to celé vidět od začátku do konce třeba dvakrát, abychom mohli říct, že nějak víme a tušíme. Normálně by to bylo odsouzeníhodné a nepřijatelné. Ale tady na vás dýchá promyšlenost. Kvalitní filmařina především. Vymazlení obrazového detailu, který vytváří silný celek. V celku chápu silnou kritiku, ale poté záleží na svědomí, kdy tito lidé hodnotili různé bludy, které i ke kvalitě zpracování měli daleko asi jako Babiš k pravdě. ()

Kienast

... bál jsem se, že to skončí způsobem, že se to Jonasovi všechno jen zdálo a on se na konci probudí .... Bál jsem se zbytečně jelikož tohle je scenáristické mistrovské dílo se skvěle napsanými postavami. Vřelé díky do Deutchlandu, za tento úžasně propletený příběh s miliónem postav. V životě jsem neviděl nic obdobného. Danke! 10/10 ()

klukluka

Nevydržel jsem tomu už věnovat tu počáteční pozornost, vytratila se snaha tomu rozumět, jenom to už pro mě jen jaksi plynulo a další a další uplakané postavy pronášely svoje hlubokomyslné existenciální repliky. Těšil jsem se na povinný happy end, protože takový nánosy bahna, špíny, mlhy a všeobecného zmaru se na mě z televize v takových kvantech ještě nikdy nevalily. Bylo to odvážné, chytré, promyšlené, ale už nechci ani jedinou další minutu, mám toho až takhle... Děkuji, ale do prdele s tím. ()

HonzysKISS

Nejspíš jeden ze všech seriálů s nejlepším zakončením. Velká škoda, že poslední dva díly nenatáhly ještě o tu jednu sérii víc. Až moc se k tomu přímo vybízí. Takhle je to bohužel strašně urychlené a pár menších otázek stále nezodpovězené. Ale naštěstí to nejdůležitější víme a jak už Dark známe, dává to naprostý smysl. Něco podobného se asi zase dlouho nenatočí. 96/100 ()

Hanys_

Asi je fain, že se to podařilo nějak rozumně ukončit, protože už jsem se v těch světech (a kdo je čí teta nebo babička) docela ztrácel. Je to pořád chytlavé, ale ta zdánlivá "jednoduchost" z první série už je dávno pryč. 7.5/10 ()

qxkamo

Sklamanie z dovodu, ze scenaristi sa zacali az prilis zamotavat a potlacali uzasnost prvej a scasti aj druhej serie. Mal som pocit, akoby nevedeli kam z konopi a jednotlive casti poslednej serie boli de facto o tom istom, motanice, cestovanie v case horedole bez zmyslu. No vdaka uvarenemu mozgu kvoli sledovaniu casovych linii som dokazal dat 3 hviezdicky. ()

simply

Dark jako celek byla moje srdcová záležitost. První série mě nadchla, druhá byla trošku slabší, ale stále plná skvělých zvratů a atmosféry. Nicméně u třetí série jsem se přistihla, že dosledovávám spíše z povinnosti. Moc mě nenadchla myšlenka paralelních světů, kdy jsem první díl vyloženě protrpěla... Na druhou stranu některé nápady byli dobře udělané a celkem se mi líbilo, jak autoři pojali celý konec seriálu. ()

petikacka

Abych byla upřímná, tak jsem ráda, že už to konečně skončilo :-)) Bylo to sice velkolepé, bylo to úžasné, byla tam sqělá hudba, mělo to geniální scénář a stejně geniální režii a střih, ALE...Myslela jsem během této série několikrát, že se prostě zblázním. Kolikrát už mi to hlava nechtěla pobírat a zrovna teď když píšu tento koment, tak mě příšerně bolí hlava z toho všeho. BYLO TO KRÁSNÉ, ALE BYLO TOHO DOST...Za mě 88% ()

majec4

Od zaciatku serie som si hovoril, ze ak toto zvladnem, tak ma v zivote filmoveho/ serialoveho fanusika uz nic neprekvapi. Sice som to zvladol, ale mozocek sa musel velmi obracat. Od nejakej stvrtej casti som uz vyslovene tuzil po konci. Tato seria je fakt najslabsia, lebo je suverejne najtazsia na pochopenie. Som rad, ze serial je ukonceny, ze sa tam nemotali v dalsich seriach. Takto to mozem oznacit za jeden z najzaujimavejsich serialov ake som videl. Viac o tom napisat neviem, treba si to odsrat na vlastnej kozi. ()

gonga

Tento seriál a 3. série zejména je totální mindfuck přesně ve stylu známé scénky, kterou ovšem násobně překonává: Karla: "Ta záhadná postava tam dole v zahradě, to jsem byla já, Tomáši.” Tomáš: "Ty, Karlo? Myslel jsem, že to byla Hedvika.” Karla: "Kdepak, Tomáši. V té době Hedvika právě rodila tvé dítě.” Tomáš: "Mé dítě? Myslel jsem, že je to Karlovo dítě.” Karla: "Karel Hedviku vůbec neznal.” Tomáš: "Ale jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Karlo, jsi...” Karla: "Ano, Tomáši. Jsem tvá sestra.” Tomáš: "To není možné!” (Na scénu vejde Tomášův otec, Tomášova matka, švagr a teta.) Otec: "Má pravdu, Tomáši.” Tomáš: "Nemohu tomu uvěřit, vždyť tys mi, švagře, říkal..." Švagr: "Nejsem tvůj švagr.” Tomáš: "Ne?" Švagr: "Jsem tvůj bratranec.” Tomáš: "To ovšem mění celou situaci.” Teta: "Ne tak docela. Já totiž nejsem tvá teta." Tomáš: "Ty nejsi má teta, tetičko?" Teta: "Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha.” Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” Jinými slovy, třetí série je příšerná a úplně zbytečná. On nakonec ani celý seriál nedává v moha ohledech žádný smysl. a ačkoliv se tváří hrozně vědecky a chytře, je samotné cestování časem podloženo neuvěřitelně stupidně. Jasně, jde o fikci, ale měla by být alespoň částečně v souladu s elementární logikou a současným vědeckým poznáním. Ne tak zde, zde se prostoročasem cestuje za použití prapodivných mechanických (!) přístrojů a stacionární průchod se otevře ,přesně v souladu se současnou německou hysterií, v souvislosti s děním v jaderné elektrárně. Seriál krásně ilustruje vztah Němců k jaderné energii - je to fuj , dějou se u toho nekalé věci a nakonec to způsobí apokalypsu. ()

hEROic

Jasně jen nám naložte! :) Už tak to bylo extrémně zamotané a oni přidají alternativní vesmír se všemi postavami a časovými rovinami z předešlých řad a ještě něčím navíc. Zde jsem už veškeré pokusy o sledování všech linek vzdal, protože to je nadlidský výkon. Člověk se jen nechává unášet k nějakému vyvrcholení, které naštěstí vše uzavře a dává smysl, byť tím zároveň odsuzuje všechny předešlé pokusy o rozpletení do záhuby. 80% ()

misbos

Jak Schrodingerova Kočka běhala po Mobiově Listu - aneb - Hrdinové vláčení marnou touhou skrze bolest.... FOR EVER. Jako oni si to dám všechno znova, protože... stejně bych teď nemohl koukat na nic jinýho. ()

Dave Lister

Seriál Dark rozjel své velké a nezastavitelné finále a to třetí a také poslední sezónou. Po zhlédnutí první série před pár lety, jsem tušil že sleduji naprosto výjimečný počin. Proto jsem netrpělivě čekal na druhou a poté i na třetí řadu, tohoto německého zázraku. S napětím a velkým očekáváním jsem sledoval završení příběhu obyvatel městečka Winden. Milovníci kvantové fyziky a teorie relativity, si přišli rozhodně na své a je zde také spojení se Schrödingerovou kočkou, které má v určité části příběhu své opodstatnění. Tvůrci tohoto dílka byli opravdu geniální, protože i přes mnoho nevysvětelného a zdánlivě nelogického, zde má vše svůj smysl a vše se děje z nějakého důvodu. Seriál podtrhuje neskutečná atmosféra, doprovázena úžasnou hudbou a to během celého seriálu. Už při ústřední znělce víte, že co nastane bude něco jiného, než jste kdy viděli. Naprosto vynikající casting ústředních hrdinů byl také velmi šťastnou volbou. Co říci na závěr? Je radost sledovat toto dokonalé dílo s přáním, aby tvůrci konec nějakým způsobem nepokazili. Zde to dopadlo nad má veškerá očekávání a za mě je seriál Dark, to nejlepší co jsem kdy viděl. ()