Akta Pentagon: Skrytá válka

Scénář:

Josh Singer, Liz Hannah

Hudba:

John Williams

Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts, Bradley Whitford, Bruce Greenwood, Matthew Rhys, Alison Brie, Carrie Coon, Jesse Plemons (více)

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagon Papers. (Vertical Entertainment)

Likan7

Když si pouštíte Spielberga, tak nějak víte, že to bude dobrá filmařina. Záleží pak jen na tématu, jestli Vás strhne nebo ne. Tenhle film mě totiž nestrhl vůbec. Meryl Streep je dobrá, Hanks taky, jenže když nebudu počítat poslední půl hodiny, jejíž tempo a drive měl mít celý film, jedná se o zoufalou nudu, která mi většinou nic neřekla, dost sem se v ní ztrácel a nebavila. Historicky je to možná velká aféra, jenže filmově to Steven pojal tak, že to člověka spíš zabije, než strhne. ()

Psycho.R

Novinářská dramata mám rád i když na ně nemám zrovna vždy náladu. Ať jsou to Prezidentovi muži, Noviny nebo Spotlight. Ovšem pokud navíc za kamerou stojí režisér ze všech největší, tak dokáže přidat ještě další hodnoty samotnému příběhu. Spielberg, tradičně, dbá na drobnosti v pozadí stejně důsledně jako na hlavní dějovou linku. Williamsova hudba je, jako vždy, dokonalá. Hanks a Streep neumějí hrát špatně. Za mě je to top v daném žánru a neuškodilo by, kdyby i u nás někdo podtrhl svobodu tisku u soudu, aby si jistí politikové nemohli otvírat huby. Ps. (MALEJ SPOILER) Úplný závěr opět dokazuje, že Steven dokáže. Po poslední scéně Vám dojde, že film je vlastně neoficiální prequel právě Všech prezidentových mužů. ()

ER

Kvalitní filmařina to je,ale není tu nic,co by aspoň trochu "bralo dech" . Tady jde o sledování interních konfliktů v rámci Washington Post a boj mezi státem a deníkem je upozaděn,což je na škodu. Snaha strhávat pozornost na M.Streep se částečně nevyplatila, její průchod kordonem lidí při vycházení ze soudní síně působil příliš okatě a to se dá říct v podstatě o celé její roli. Jako by měla za úkol nahradit to,co by v ději působilo výbušněji-vyhlášení bezprecedentní války o zveřejnění tajné vládní zprávy,jak se píše v popisku filmu. Ona válka se totiž odbyla jedním telefonem z ministerstva a sekundovými výstupy v soudní síni. Asi nejvíce mně pobavila závěrečná scéna,kterou jsem však čekal,když už to bylo za vlády Nixona. Nu což, Spielberg je už moc rutinní, ale budiž,protože se pořád na jeho filmy dobře dívá. Takže takové tři silné hvězdičky. ()

LordMysti

Dlouho jsem se rozmýšlel nad 4*, protože je tato událost velice hezky natočená. A i díky podobným filmům i běžný člověk u nás může vidět zákulisí velkých událostí. A donutil mě najít si i jiné informace o celé aféře. O hereckém obsazení netřeba diskutovat, Steven to pojal také precizně. Nakonec jsem sice zůstal u 3*, ale je to solidních 70%. ()

E lan

Většinu filmu bohužel velká nuda, dramatické množství nevýrazných postav a celkově tak nějak ztracený záměr. Na konci se to pořádně rozjede, ale i tak nechápu tak skvělé hodnocení, které tento film má. Mě to prostě nezaujalo. ()

bearmeedek

Úvod logicky z Vietnamu a dobrý. Následné novinářské "honičky" také logické, ale na tu délku filmu ne až tak záživné. Na druhou stranu bych nevěřil, že běžící starý tiskařský stroj může vyvolat takové napětí nebo vzrušení. Natočeno určitě dobře, ale jen do výše 70%. ()

gemi

Je to skvěle natočená a výborně zahraná ukecaná nuda. První hodinu jsem nevěděl, co se sebou. Jestli si hrát s mobilem, nebo si číst... V poslední třetině se to výborně rozjede, ta je za čtyři, ale než se k ní člověk dostane, tak dvakrát usne. Jako, pokud někoho baví zákulisní tahy v novinách, tak z toho bude odvařený, já ale ne. ()

neo93

Skvělé. Nakonec velmi napínavý a povedený snímek od Stevena Spielberga. Ale nebylo to jednoduché. Prvních přibližně čtyřicet minut filmu, po velmi zajímavém intru přímo ve válečném Vietnamu, je docela náročných na pochopení. Není snadné proniknout do příběhu, jenž se točí kolem odtajnění tajných dokumentů, týkajících se války ve Vietnamu. Právě v první polovině snímku dostáváme spoustu informací, sledujeme několik linek s různými postavami a přesně nevíme, jak která postava souvisí s daným problémem, ke které straně patří, jakou roli zastává, zvláště pokud vůbec neznáme souvislosti ohledně tohoto tématu. Ovšem stačí určitým způsobem přečkat tuto část a poté, si již užijete napínavou a dramatickou jízdu, která se už nezastaví až do konce snímku, ve kterém jde hlavním aktérům, tedy zejména společnosti The Washington Post a jejím veškerým společníkům, o všechno. O prestiž, odkaz a značku firmy, samotnou firmu i práci jako takovou, tak i o nezávislost tisku. V ruku v ruce s napětím jde také výtečná hudba, což se nemůžeme divit, když je pod ní podepsán slavný skladatel John Williams. K tomu si rovněž přidejte Spielbergova dvorního kameramana Janusze Kamińskiho a můžete si být jisti, že o zábavu je postaráno. Veškeré toto dění nám zprostředkovávají, jak jinak než výborní, Tom Hanks jako šéfredaktor Ben Bradlee a Meryl Streep v roli majitelky novin Kate Graham. Nebýt onoho úvodního, trochu nezáživnějšího úseku, šel bych do plného hodnocení. ()

Khamsin

Na jednu stranu chválím, že film s historickými reáliemi je poměrně seriózně zpracován. Ovšem z druhého pohledu, tedy z pohledu filmového diváka, který není fascinovaný novinařinou, to byla prostě nuda. Ve filmu nebyl jediný otazník, jediný zvrat, jediný nečekaný okamžik. Zkrátka divák nemohl být ničím ani trochu překvapen. A přestože herecké obsazení bylo jednoduše famózní, jednotlivé postavy z mého pohledu nebyly zas tak moc zajímavé. A tak i z výše uvedených důvodů by mi přišlo užitečnější udělat dvacetiminutový dokument, než dvouhodinové drama. Svoji kvalitu však tento snímek nepochybně má. >| ()

Lenart

Silná téma, výborní herci, dokonalá kamera ale najmä parádna ukážka filmu, ktorý má skúsený režisér pevne v rukách. Detaily na ručné sádzanie novín pre každého typografa a grafika ako pekný bonus.          85 % ()

-tHESWINe-

Tom Hanks tentokrát nejede válčit do Vietnamu, místo toho si nechává narůst pupek a bere práci novináře. Řemeslně poctivě zpracovaný, ale diváka velmi neuchvacující film. Bylo mi vlastně jedno, co se s postavami stane, jak to dopadne jsem čekal, nebo možná věděl. Žádné nové fakta mi to nedalo. Spotlight byl mnohem lepší, člověk byl celou dobu napjatý jak to dopadne, a to i bez hvězdného obsazení. Příběh se asi nedá vytýkat, když to je podle skutečné události, ale zkrátka to není dobře naservírované. Viděno v Century Cinemas 16. ()

Shaqual

Na Spielberga netypicky statický film bez větších zvratů nebo epických sekvencí, ale za to typicky bezchybně natočený a uhlazený standard, na který jsme si u mistra za ta léta navykli. Nějaké té pořádné investigativní novinařiny jako ve Spotlight se sice nedočkáme, ale i tak The Post žurnalistice a honbě za pravdou vzdává hold tak, jak to jen Hollywood ve své nejlepší formě dokáže. Hvězdné dvojici v hlavních rolích přirozeně není co vyčíst a další kolaborace režiséra s Johnem Williamsem je vítaným bonusem, i když se musím přiznat, že až do závěru jsem si soundtracku pořádně ani nevšiml. ()

RAFT

Režisér Steven Spielberg a jeho dvorní herec Tom Hanks a ještě do toho Streep .Spielbergovi tyhle filmy jdou uplně na míru,vážně umí natočit dobré filmy aby diváka bavili .Příběh ,který je založen podle skutečných událostí o válce ve Vietnamu.A pak nás čeká válka mezi novináři a vládou.Tom Hanks a Meryl Streep tohle byl jejich první společný film ,zahráli to skvěle ,mohly by něco spolu natočit.Kdybych si měl vybrat který ,film je lepší jestli Spotlight nebo The Post ,tak sem určitě přikloním k filmu The Post ,který mě bavil daleko víc .Uvidíme jak si letos povede film na oscarech .Za mě 80% ()

hazdrova

Zdá sa to iba mne, alebo sa v druhej polovici filmu snažia vytvoriť napätie stále z tej istej situácie? Dilema s vydaním novín sa akoby stále krúti dookola. Chýba tomu nejaký druhý ťahač. Alebo to mohli o pol hodinu skrátiť. Keby tam nehrali Hanks a Streepová, nemá to ani na tri hviezdy. 3* ()

hero_bk

Podobně zbytečný a bezobsažný film jako Spotlight, přeci jen ale víc soudržné a aspoň trochu zahrané. Hanks ani Streepová však nemají moc prostoru předvést cokoliv ze svého herectví, protože je to tak čistá konverzačka, že kdyby se z toho udělalo scénické čtení, tak vlastně o nic nepřijdete. Pro Američany možná (ale jen možná) důležitý zvrat v politickém vývoji, pro Moraváka obšírný popis naprosto nezajímavých událostí. ()

Kukolar

Téma, o ktorej film pojednáva je jednoznačne zaujímavá. Spracovanie filmu však už vôbec nie. 2 hodiny dialógov, žiaľ nuda. Druhá polovica filmu mierne lepšia ako tá prvá. ()

hamir0

Skvělé drama ze zákulisí investigativní novinařiny, které se zejména do českých kin nemohlo dostat ve vhodnější dobu. Pravda a láska... ()

Michal.Jezek

Velmi zajímavě působící snímek, který staví na zažitých standardech 60. a 70. let v USA. Spousty informací, které jsou ve filmu použity nejsou pro laika v tomto oboru asi moc poutavé a spíše ho mohou začít nudit. Takové pocity jsem prožíval v první třetině filmu, kdy jsem se ztrácel v dějinných kontextech. Pak však děj filmu přešel k tomu podstatnému, o čem teto film má být, čímž byla nastolena příjemná a napínavá podívaná, jak to nakonec s novinami a svobodou slova dopadne. Meryl Streepová je paní herečka, která dokáže předvést v jakékoliv roli svůj osobitý charakter a slovní něhu. Tom Hanks v trošku ráznější roli, avšak na míru ušité. Kolem a kolem velmi příjemný snímek a nepříjemnou tématikou. Spielberg na to pořád má. ()

Scraffy

Film, ktorý nám moc hovoriť nebude, kedže sa jedná o čistú americkú históriu, ale je natočený celkom slušne bez jedinej chybičky. Spielberg si vždy ide svoje. V poslednej dobe mu ide karta s týmito historickými filmami podľa skutočnej udalosti. Konkrétne do tohto filmu si vybral špičkové obsadenie, vrátane Toma Hanksa a Meryl Streep. Meryl Streep bola dokonca nominovaná na Oscara za jej úlohu, čo je podľa mňa dosť zbytočné, kedže sa v tejto snímke nejako extra nepredviedla. Kamera je tu skvelá a pekne si ide ruka v ruke s dobovými kulisami. Hudba od Johna Williamsa klasicky parádna. No aj tak mi niečo na plný počet chýba. Môže za to také veľké množstvo dialógov o veciach, ktoré nemám ako poznať, kedže v Amerike nežijem a konkrétne o tejto veci s novinami som počul prvý krát až v tomto filme. Hlavne začiatok tu je zbytočne až moc zdĺhavý a miestami až nudný. Ale posledná polhodinka je tu zato dosť vygradovaná, čo len umocnilo napätie vyobrazené zo súdneho procesu. U mňa nadpriemer. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

PF 2018

PF 2018