Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

Olík

Pohádka, která se nestane klasikou, ale pří té bídě posledních let díky Luciferovy za ni. Standardní schéma tuzemské rozprávky (dobro, zlo, království, peklo), které nese na ramenou Jan Cina….ať si říká kdo chce, co chce, tak Honza je velký sympaťák a hlavně talentu pobral za celou Ordinaci v Růžové zahradě. Bavil mne Cina, bavil mne Budař, bavila mne Plodková s Danielem. Já vím, dneska je trendem po sociálních sítích si stýskat po starých časech a ano, S čerty nejsou žerty to opravdu nejsou, ale může být (a už mnohokrát bylo) mnohem hůř. ()

bery71

Kornatí mi mozek. Viděl jsem právě hranou českou novou pohádku a přišla mi snesitelná, možná ty vole i snad dobrá. ()

DAPDO

Zase pohádka o čertech, říkal jsem si. To už neumíme točit nic jinýho ? Po zkouknutí jsem byl ale příjemně překvapenej, čerti nešišlali a nedělali ze sebe za každou cenu blbce jak v posledních natočenejch pohádkách. Dokonce i těch pár písniček, co tu bylo, se dalo poslouchat a rýmovaly se. Nemám moc rád v pohádkách vizuální efekty, tady jich bylo celkem dost, ale daly se v pohodě skousnout. Herecký propojení známejch herců s těma pro mě neznámejma bylo taky v pohodě. Tak proč dávám dvě hvězdy ? Pro mě to mělo jednu vadu na kráse a to Lucifer. Každou pohádku o čertech hodnotím podle Lucifera a podle toho, jak moc se ten dotyčný přiblíží k Heřmánkovi, jehož Kníže pekel byl top. Neříkám, že ho Ondra Vetchý hrál špatně, ale hrůza z něj nešla ani náhodou a korunu všemu nasadilo, že se nechal napálit od ševce, zavřít do šatlavy a ještě skoro popravit (!). Tři hvězdy jsou 50%, já dávám 49%. ()

Ozzy2 odpad!

Po prvních dvaceti minutách mohu říct-pohádka úplně na prd. Ano, toto slovo tam padlo už pětkrát.Ty výkony, ta mluva, ty ubohé triky....Za vše vypovídá fan klub této slátaniny.Všechny účty falešné ()

tranquill

"Pokud čert koná dobro, je to hřích a stejně skončí v pekle!" Pokud jde o humor, tak tahle pohádka byla jistě vtipnější, jen příběh mohl být lepší, aby více zaujala, jak ta štědrovečerní. ()

feryk

Písničky naprosto zbytečné, jediný Vetchý zahrál dobře, zbytek je defacto plejáda komiků jedné party, která své vtípky a chování přenesla i do této pohádky a bohužel z toho dělají spíše parodii, která nebaví a ani nedrží moc pohromadě. Spousta logických nesmyslů i na pohádku, které jsou fakt šité horkou jehlou... sled gagů prostě nestačí. ()

chrispe

Jako na houpačce... začátek nic moc, pak mě to zaujalo, nakonec jsem koukala spíš do mobilu než na pohádku. Líbilo se mi obsazení, ale Jan Cina mi nějak nesedl, byl nemastný neslaný. Hodně mě překvapilo, jak mě dojal kousíček závěrečné písničky, který zpíval pan Vetchý. Já ho mám prostě asi ráda nebo co. ()

anitae

Obec Pytlov a její problémy s komunální politikou, Cina jako čert elév a jeho problémy chápající hlavní čert Vetchý, mamonář Budař a Bárdos mi jako princezna moc nesedla ... děti to moc nebralo a já to přežila bez vážnějších následků:) ()

helraiser

Na ty příšernosti co se u nás točí to je hodně dobrá a především zábavná podívaná. Tak trochu jiní čerti a celkově hodně vtipná záležitost. Vetchý opět perfektní jako vždy. ()

Karp

Čertí brko patří k těm lepším pohádkám posledních let. Přidává několik nových prvků, kvalitního záporáka, ale je jakási jalová ohledně hlavního hrdiny. Také potenciál O. Vetchého zůstal spíše nevyužit. Škoda některých rozvláčností, kterými jsou dnešní pohádky často zapleveleny. Děj nikam neposouvají a humorné či zábavné vyznění se často nedostavuje. Určitě by bylo možné zhruba 15 minut zcela vyškrtnout a nic by se nestalo. Písničky oscilují mezi průměrností a občasnou chytlavostí, která se týká především songu povedených čertů. Duet hlavních postav je ovšem bohužel průměrný a nedosahuje kvalit ústřední melodie klasiky s Čerty nejsou žerty, kterou se možná nechala pohádka vzdáleně inspirovat. Jinak si však Čertí brko připisuje kladné body a osobně jsem váhal nad čtyřmi hvězdičkami. Spravedlivých by bylo tak 70%. *Po dvou letech připojuji dodatek. Na startu jsem pohádce přisoudil 70% a nyní bych váhal dokonce nad 70-75%, což značí přehodnocení počtu hvězdiček na čtyři. Jediným záporem, který bych této pohádce ponechal, je to, že není v některých ohledech příliš pro děti. Za to jsem si oblíbil postavu Marka Daniela, který svého svědomitého a vděčného občana hraje s chutí. Politickou satiru, zprvu pro mě rušivou, obrousil čas a nyní mi v konceptu pohádky nevadí. Přestože jak říkám, tento motiv pro děti nejspíš zrovna přitažlivý není. V každém případě lze litoval hodnocení na ČSFD, protože aktuálních 60% je na tak pěkně udělanou pohádku ve srovnání s jinými "skvosty" málo. ()

Trixinka

Já vám nějak nevím, podle mého by se politika do pohádek tahat neměla. Vetchý jako Lucifer dobrý, jinak mě trochu vadilo vykreslení čertů - to jako fakt bez té výstroje neumějí čarovat? A nechali by se oběsit? Celkově takový pohádkový průměr, bohužel máme i horší pohádky. ()

rublik05

Trailer lákal na celkem povedenou českou pohádku, která bude konečně koukatelná. Kéžby. Zas taková blbá směsice nekvalitního scénáře, trapných vtipů a ještě debilnějších dialogů. Hlavní herec naprosto selhal, filmu je spíš na škodu. Ostatní postavy extrémně nesympatické a velmi těžko stravitelné. Fakt bylo utrpení tohle dílo dokoukat do konce. Naprosté zklamání, jediný světlý moment na celém filmu byl pan Vetchý, jinak naprostý propadák. 1/10. ()

M_A_I_A_

Zklamání.. Až moc z toho cákala politika,až smutně bezmocný Lucifer,ten zpěv si mohli odpustit úplně a děvčica se sice možná tak narodila,ale tady nejsme v Londýně, šikla by se rovnátka.. Ale občas to bylo vtipný.. ()

tančísvlky

Možno by si tento produkt zaslúžil viac od všetkých ľudí ako má v tomto priestore hviezdičiek,ale je to ďalší skutočne pekný film na pozeranie. Je veľmi podivné sledovanie sa na produkciu dnešných výrobcov filmu, ale tento výsledok sa skutočne podaril a špeciálne Vianoce si to tento film obrovsky zaslúžia...Posledný film paradného slovenského speváka Mariána Geišberga v úlohe hostinského .... ()

quixote

Pohádka se mi líbila, je vtipná a dobře se na ni dívá. Jedinou výtku mám k čertům. Ačkoli je to tam vysvětleno, nemělo by to s nimi, nadpřirozenými bytostmi, dojít tak daleko, aby se dali jen tak lapit a dokonce málem nechat pověsit. Songy jsou pěkné, ale asi ne na první dobrou. Čeština Bárodos je naprosto v pohodě, chválím, že nebyla dabována.Resumé: fajn pohádka, která se dá vidět víckrát, při prvním zhlédnutí se snad ani nedají postřehnout všechny detaily a fórky. ()

E lan

Ale jo, trochu moc moderní pohádka, originální, jdoucí s dobou a tolik nectící tradice. Dobré herecké výkony, pěkné kulisy a sem tam příjemné písničky. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky