Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

Wally

Nebylo to úplně blbé...nejvíc se mi líbila trojka Budař - Daniel - Plodková. Ale opravdu je v dnešních pohádkách...a stále věřím, že se točí hlavně pro děti....poslouchat slova jako ´bordel´, ´pitomec´ apod... Pak se nesmíme divit nad výrazivem dnešní mládeže... Ona rádoby lidovost se nesmí plést s hulvátstvím... ()

Zagros

Jedna z mála nových pohádek, na kterou se dá podívat i opakovaně. Čertí brko mě bavilo i na podruhé, když jsem se díval se svoji dcerkou. Pravda, na krále v této oblasti, S čerty nejsou žerty, nemá ani zdaleka. Přesto se snaží a v některých pasážích jí to jde. Navíc když vidím konkurenci v posledních letech… je toho mraky, ale za moc to nestojí. I tady bych mohl vytýkat, možná zbytečné narážky na komunální politiku, lehkou stupiditu čertů, místy hloupý příběh, ale vzhledem ke slabé konkurenci nakonec rád nechám tři hvězdy. ()

Han22

Ze začátku jsem byl nadšený tím jak funguje peklo - jako jeden velký korporát, kde jsou pobočky, práce je jedna velká úředničina, výstroj se fasuje pomalu jak v komixu na "jímku" hříšníka a kde probíhají videokonference. Na konci už té moderny (čertí mobil) bylo moc a to že jsou čerti totálně neschopní bez výstroje mě taky nepotěšilo. Na straně lidí je to mnohem horší - křivácký starosta uplácející voliče buřty a pivem z obecní kasy, voliči jako tupé stádo, potenciální vůdce opozice úplatný hajzlík a budižkničemu, který se díky moc stává absolutním zmrdem. Na podobnou politickou satiru, která mě vytrhne z pohádkového snění zpátky do reality nejsem zvědavej. Sympatická holka, snesitelný hlavní hrdina a jedna povedená písnička Peklo (zbytek zoufalých). S opravdu velkým přimhouřením očí 3*. ()

Gogo333

Moderní pohádky už nemají takové kouzlo a většinou jde o blbosti. Čertí brko je relativně slušné a docela i koukatelné. Co se pohádek z poslední doby týče, patří mezi ty lepší. Vetchý opět fajn. Vynálezy trošku mimo, ale asi si to žádá dnešní doba, aby i čerti byli moderní. Po nějakým tom týdnu už ani nevím o co pořádně šlo a opáčko asi nehrozí. Zůstanu věrný osvědčené klasice, která nikdy nezklame (S čerty nejsou žerty). 60% ()

Hanys_

Tyhle Vánoce jsem viděl všeho všudy 2 novější pohádky. Zatímco Hodinářův učeň spíš zklamal, tohle bylo správně potrhlé, příjemné..se správným hrdinou i padouchem. Vlastně potěšilo. 6.5/10 ()

Harapes

Tvůrci si dali asi něco na pohodu, udělali si párty a přitom je napadlo že natočí něco jako pohádku, která ale není ani pohádkou, ale spíš karikaturou dětské tvorby. A takový pan herec Vetchý či dobrá herečka Bárdos to opravdu nezachrání. Aspoň že získali na film peníze z dotací.... Aspoň že byli hezké písničky. ()

cepice

Dobrý humor s narážkami na současnou politickou scénu. Děj 0*. Bylo to prokládané hroznými písněmi. Nestojí za zhlédnutí. ()

Prochy38

Ode mě naprosto neobjektivní 4*. Normálně bych dal 3*, ale rád vysvětlím proč ne. Totiž díky této pohádce, i když sama na to ještě nemá, věřím, že začíná přece jen svítat na lepší časy... Mínusy? Hloupé písničky! Fakt blbé. Aspoň, co se textů týče, to zaprvé, takže byly nelíbivé a topily v podstatě vše. Za druhé je fakt upřímně nechutné, aby holčina, jinak neskutečně šikovná, která se ale celý film pere s češtinou, na konci zazpívala luxusně, čistě a krásně česky závěrečnou píseň. Jako tohle mě úplně odrovnalo. A i ten závěrečný duet byl prostě nepříjemný. A druhý velký, ale asi fakt poslední významný zápor, bylo, jaké udělali z té čertí party idioty. Ale totální. Škoda. A klady? No všechno ostatní. Po hrozně dlouhé době sympatický "hrdina". Spousta povedených vtipů. Žádné ubohé, už pro české pohádky typické, pitvoření. Parta "záporáků" v čele s J. Budařem výborná! O. Vetchý jako Lucifer skvělý. Hodně se mi líbilo pojetí pekla i to brko a čertí výzbroj vs. civil. Spousta super nápadů převedená povedeně do reality. Po hrozně dlouhé době mi pohádka udělala radost. Chyběla možná jen, a to J. Bárdos fakt hodně můžu, slečna, co mluví česky. Malinké minus, protože si myslím, že máme spoustu mladých hezkých hereček, které by to zvládly. Ale to je taky můj pocit jen. Tleskám, ale zatím vsedě... :) ()

Asmodin

Co bych mohla na pohádce vyzdvihnout: masky čertů - byly parádní, originální a strašidelné + poučení, které přišlo slovně až na konci děje. Co příliš v pohádce nefungovalo: písničky, které byly málo chytlavé + trapná honička s vylepšenou bambitkou. Vím, že pohádky jsou pro děti, ale některé jsou koukatelné i pro dospělé. Taky vím, že na tento film se už NIKDY nepodívám. ()

cesky_hrac

Trapná pohádka s pěknou stylizací a s třemi ,, wtf'' momenty. A mimochodem koho zajímají čerti v roce 2019? Dávám 3/10!!! ()

mira007

Ikdyž už je hodně přečertováno, tak této pohádce nadsadím čtyři hvězdy, přestože to je na pomezí politické satiry pro dospělé, má několik pozitivních a zapamatovatelných věcí: 1) řemeslně nadprůměrná pohádka - výprava, vizuál pecka 2) obsazení a herecké výkony na jedničku 3) Ondra Vetchý jako lucifer, který má odpornou plastovou korunu, ale nepitvoří se a neblekotá, aby byla bžunda a celkově je jeho postava civilně milá 4) Marián Geišběrg v poslední roli, nedožil se ani premiéry 5) Judit Bardos jako šenkýřka v modrém byla prostě nádherná. Trochu mne překvapilo, jak moc měla problém s češtinou, to jí měli nechat hrát ve slovenštině, když jejího otce hrál beztak pan Geišberg. Celkový dojem je pozitivní, ikdyž některé pasáže trochu drhnou v tempu a má to pár hluchých míst, které diváka nevtáhnou. ()

ArthasKarfa

Pohádka, která odráží některé soudobé problémy v brilantním českém humoru a nadsázce nám tak vlastní, pokud jde o politické představitele malé vesnice nebo naší republiky. Velmi důležité je, že zde najdeme celou řadu dobrých herců, kteří pasážím dávají osobitý charakter. Za mě rozhodně jedna z nejpovedenějších pohádek posledních let. ()

filipvrbik

Koukatelné to sice je, ale jen kvůli Judit Bárdos - no dobře Ondřej Vetchý povýšil z hodnosti na samotného Lucifera, ale jinak třeba ta jejich výstroj, to bylo mimo..... Líbily se mi obstojné efekty a občasné vtípky, naopak naprosto chabý a převídatelný děj, umocněný otřesnými písničkami, to jako vůbec...40% ()

Gulde

Po Třech bratrech zase jedna nápaditá pohádka, která mne zaujala. Pěknej námět, a ačkoliv člověk jasně ví už od začátku, že to dopadne dobře, vůbec není jisté, jakým stylem se k tomu konci děj dopracuje, a to jsem u pohádky upřímně nečekal. Řada různých nápaditých drobností společně s dobrým humorem a jako obvykle perfektním Ondrou Vetchým - to vše napomohlo tomu, že tu vznikla další povedená pohádka. (Cinestar Liberec, 16.12.2018) ()

kumite odpad!

To bylo tak strašně nudné, že jsem u toho několikrát usnul. Děj se táhnul jak sopel z nosu od ničeho k ničemu. To se mi u pohádky už hodně dlouho nestalo. Dokonce ani u toho loňského tragického Žita. ()

Pawlisman

Podle mého názoru mezi moderními neoblíbenými pohádkami malým králem. Chytré, humor slušný a nevtíravý, prostě chytře provedeno i natočeno. Styl moderní pohádky, ale v rámci svého ranku skutečně silný nadprůměr. ()

husokachna

"To kvůli tobě je v tomhle zapadákově takovej bordel!?!" je pohádková hláška minimálně desetiletí. Moc fajn pohádka, která není hloupá a narozdíl od pecek, kterýma nás zásobuje (zásoboval) hnusák Troška a další bombeři, jsem se u Brka nestyděl. Bod navíc za čertovsky "irskou" odrhovačku a opět perfektně slizkýho Budaře. Čtyři Cíny. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky