Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

Chundys

Mám takovej pocit, že se mi to líbilo! Vtipu nebylo moc, ale zas to bylo poučné :-), jde o to co si z toho kdo vezme ()

mh.mail

50% - Marná sláva, je tu k vidění eufemisticky řečeno silná inspirace filmem S čerty nejsou žerty, a to nejen v Ondřeji Vetchém, ale i v některých dalších detailech - váha hříchů, čert popleta apod. Ovšem zatímco ze zmíněného filmu si bez problémů vybavím "Petře, Petříčku, chlapče rozmilý...", zdejší písničky si nepamatuji už pár minut poté, co dozněly. I vlastní příběh je ve starším filmu trochu více soudržný, smysluplnější a pohádkovější. Politická satira, proč ne, ale bylo to až příliš křečovité. Téměř všechny postavy byly karikatury, a které ne, tak byly spíš do počtu. No nic, byly k vidění horší počiny, ale tato pohádka se nejspíš zařadí spíše k těm zapomenutelnějším. ()

tyna97

Za mě jeden velký guláš, nemělo to ani hlavu, ani patu, koukat se na to dalo, místy i pobavilo, ale celé mi to přišlo hrozně zamotané. ()

Rehooo

První půlka pohádky je úchvatná, skvělá a báječná. Už, už jsem se radoval, že je tu po delší době pěkná pohádka. Jenomže... pak přišla druhá půlka a bylo po všem. Nebo spíš bylo toho až až. Stejně jako, když pejsek s kočičkou pekli dort. Už tam chyběl jen Spiderman, Avatar a němá groteska. Kdyby se drželi, že méně znamená více, mohlo to dopadnout o mnoho lépe. ()

zdeny99

Čertí brko se vzdáleně podobá naší nejznámější čertovské pohádce S ČERTY NEJSOU ŽERTY, na kterou také v Čertím brku nalezneme odkaz díky Dorotě Máchalové. Podobá se postavou Bonifáce, mladého nezkušeného čerta. Je to ještě takový vykuk, přímo trdlo. Ještě větší trdlo než Janek z Bočanovy kultovní pohádky, kterého mimo jiné hrál Vetchý, jenž si tu zahrál Lucifera. Janek ještě vypadal jako čert. Bonifác je takovou klouček s malými růžky, který nemá rád čertovská kouzla a radši furt něco vynalézá. Na své cestě do světa, kam se vydal na zkušenou se z něj stane dokonce zpívající, zamilovaný čert. Ale především se mi do jisté míry nelíbilo, jakým to byl trdlem. Na čerta to bylo až moc. Ale pořád lepší než ti naši klasičtí lehce mentálně retardovaní čerti, kteří jen šišlají. Tímto se Bonifác opravdu odlišuje od ostatních. Ostatní čerti se tu zase chovají jak opilí rozdovádění fotbaloví fanoušci, a to především když si v hospodě zpívají. I tím mi přišlo, že Čertí brko chvílemi ani neví, zda chce být pohádkou či pohádkovým muzikálem. Rozhodně co se ale povedlo, tak vyčůraný rychtář neboli hlavoun, kterého hrál ten hamižný pantáta z Komerční banky, pardon z tradiční banky reklamy na Air Bank. Budař coby další vyčůraný parchant byl také super. Vetchý docela také obstál, ačkoliv na Heřmánka rozhodně nemá. Velice ale zaujala Judit Bárdos, podle mne je to její druhá nejlepší role hned po FAIR PLAY. Výprava také nebyla chudá a vzhledově se to také povedlo. Mě hodně zaujala ta tříkopcová hora. [5943. hodnocení, 327. komentář, 59%] ()

inachisio odpad!

Zvrácená touha udělat ze všeho muzikál se rozhodně nevyplatila. Herecké výkony byly opravdu hrozné, nevím, co se stalo, a nápad taky. Ještě mi někdo říkejte, že Lucifer je takový hodný dědula! ()

Lukin413

Nikdo se tam nepitvoří a najde se i pár povedených vtípků pro dospělé. Neuvěřitelné, jak nízko nasadil Troška laťku pro české pohádky, tahle určitě patří k povedenějším kouskům. ()

theSaint

Masky čertů jak z BDSM salonu, hudební vložky naprosto zbytečné až trapné, pohádková Plodková opět k nesnesení. Jediné pozitivum klasicky spolehliví Vetchý s Budařem. ()

Bozvav

Výborný Vetchy ve velmi hezky zorganizovaném pekle, roztomilý Cina, neblblá a nelibozvučná ústřední písnička. Dosti křečovitý humor, jehož politický podtext je sice pro dospělého diváka evidentní, ale pro děti zcela nevhodný. Pár vtipných momentů by se našlo, ale nebylo jich dostatek. Za mne jako celek slabší průměr. ()

Majkak

Jednoznačně nejvýraznější postavou je bývalý krejčí a nynější hledač pokladů jako záporák, o kterém je možné přemýšlet. Škoda, že zůstal odbytý ten borec, co práskl vlastní manželku a přivedl ji na šibenici. Není to úplně špatné, nepitvoří se, snaží se o nějaký příběh, ale scénář je slabý. Obehraná zápletka nevadí, to k pohádkám patří, ale spíš jsou hodně odbyté momenty, které mohly být silnější. Hlavně zpočátku fajn, pak je to proložené chaotickou akcí, kdy jedno dítko v kině vykřiklo. „Ať už to skončí!“ Teda ukázalo se, že se mu hodně chtělo na záchod. Ke konci hodí zákrutu k sympatické filozofické debatě, a je jen škoda, že těchto dialogů nebylo víc. ()

Kolssteyn

Nejslabší rolí (postavou) byl Lucifer, spousta věcí by se dala vypilovat k lepším zážitkům, ale jinak je to pohádka hodna do zařazení klenotů českého pohádkového dědictví. Beztak z toho podezřívám otisky Punk Filmu. Tak snad to je jen začátek! ()

burton

Anděla Páně nepočítám, páč ten je vysoko vysokoooooóóóó na nebeském piedestalu mých oblýbených pohádek.. Ale tak mi vychází, že tohle je nejlepší pohádka evr za posledních asi tak 24 let. Měřím české pohádky podle míry trapnosti. Tahle není trapná vůbec. Všechny postavy jsou vtipné, nápadité, krásné (dcera hostinského) a bubeník je báječný idiot. Čertí služební vybavení je luxusní a - pozor bojler - musíte se podívat, páč na konci uvidíte Bonifácův poslední a nejnovější vynález. Kdo ho neuvidí, musí si to pustit znováááá :D. Hříchu zmar!.....a veličenstvo, jak ste nás našel? Řvali ste jak na lesy!..........a škoda, že láska neni hřích...... ()

Evander

Nazývat tuto, s prominutím, "sračku" pohádkou, je urážkou všech pohádek. Naprosto nechápu důvod vzniku takové ubohé patlaniny... ()

Luk Skywalker

Neskutečná nuda, jen z úcty k Vánocům (pohádka k Vánocům patří) jsem stěží dokoukal. Tak tohle nevyšlo. Ono to tak bývá, že jedna vánoční pohádka je dobrá a druhá sračka. Vysledoval jsem jisté nejspíš náhodné odkazy na starší pohádky o čertech (např. S čerty nejsou žerty). Čerti vůbec nevynikli a byli naprosto k ničemu, že přišli o "pobočku" jim bylo úplně jedno a tento koncept se dále nevyužil. Nemastné, neslané, nudné, nebavilo. ()

gumbo

Tohle je spíš veselohra než pohádka. Kdyby se to trochu dopilovalo, mohl to být skvost. Takhle je to spíš jen zábavná jednohubka. 65% ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky