Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (CinemArt)

Maximilianus

Kto bol skôr? Sherlock Holmes alebo Hercule Poirot? Sherlock bol prvý a Hercule (aspoň v tomto filme) mi pripadal, ako keby sa na Sherlocka chcel zahrať. Uznávam, že dedukciu mal nadpriemernú, no inak iba obviňoval každého v Orient Expresse a hádal. Nakoniec nejakou náhodou prišiel na to, kto bol vrah a na záver sa snažil mať úžasne filozofický príhovor, no nič v tomto filme nefungovalo. Postavy boli úplne ploché a nezaujímavé, zápletka slabá, rozuzlenie bolo skôr vyslobodením z útrpnosti z tohto filmu a nie nejakým veľkým vyvrcholením. Slabý film. 5,6/10. ()

LordMysti

Hned na začátku - nečetl jsem knižní detektivky a byl jsem hodně zvědavej, navíc velice navnazenej trailerem. A ejhle, obrovské zklamání, film který mi vůbec nesedl a jsem až s podivem, kolik lidí hodnotilo vysokým hodnocením. Ano výprava úžasná, ale vše ostatní hrozný. Celý příběh je odmluvený bez emocí, neskutečná nuda bez napětí. Vůbec mě nechytl příběh který nahodile skákal z postavy na postavu, vytvářel sice zajímavý ale nesmyslný příběh a konec to již nezachránil. Musím se přiznat že bylo mnoho pasáží u kterých jsem se kousal nudou a měl nutkání film posouvat. Ne tohle v mých očích nedopadlo jak se zprvu rýsovalo... škoda :( ()

Franc1s

Púvodní kousek jsem neviděl, knihu jsem nečetl a tak jen řeknu, že povedené krimi-drama v kulisách jednoho dlouhého vlaku. Úvod v Jeruzalému byl podle mě zbytečnost, knírek detektiva mě iritoval už od začátku, ale to i u staršího Poirota :) Odkrývání skutečných identit a minulosti všech postav bylo zábavné a u toho jsem se nenudil. Na jedno odpoledne cajk 7/10 ()

Likan7

Branagh mi hodně sedí. Líbí se mi jeho styl vyprávění, jeho neobvyklý kamerový úhly s dlouhými záběry. A dá se vlastně říct, že mi chutnala celá Vražda v Orient expresu a i když tam jsou vidět neodstatky, řekl bych "dobrá práce". Film b si ale hlavně zasloužil tak o půl hodiny delší stopáž. Celá úvodní scéna v Jeruzalému je sice fajn (a pro neznalé diváky pana Poirota celkem důležité seznámení z postavou), pak ale trpí celá hlavní zápletka a to je hodně škoda. Tam bych si opravdu dokázal představit 30 minut s postavami, s vyšetřováním obecně, protože by mi to pak hodně pomohlo se s postavami vžít. Takhle na konci, když dochází z rozřešení, sotva stačím vnímat kdo je vlastně kdo a dokážu si představit lidi, který to celý nepoberou. Největší předností filmu jsou samozřejmě ale herci. Branagh je super a o hercích jako Cruz, Depp nebo Dench nemusím ani mluvit. Podtrženo sečteno jsem hodně spokojený a dlouho jsem přemýšlel nad plnou palbou. Tu bych si ale rád nechal pro nějaký další případ, který by Keneth Branagh řešil. ()

BigBang

Další adaptace, krátce následující po té s p. Suchetem. Zrychlená verze pro nedočkavé. Poirotovi nejde o víru, ale jen o styl. Vražda v O.E. je už mýtus, všichni ji známe, snese různá přepracování. ()

ktL

Horší než klasika s Ustinovem, přesto je jí nový Poirot v lecčems podobný. Na nejnovější zpracování se Suchetem (a skvělou Jessicou Chastain) se Branagh vyloženě nechytá. 60 % ()

Zevon

Nevím, čím začít, asi bych strašně rád poděkoval paní Christie za Poirota, ačkoliv mne její knihy kdysi strašně nudily a proto jsem je četl nejrychleji, jak to jen šlo. Její detektiv byl lidský, pochopitelný a krásně pitoreskní, proto byl pro mne odjakživa zábavný. Ouvej, tak tento film je přesný opak. Pan Poirot se zbláznil. Trpí neustálými záchvaty žvanivosti přiožralého Hamleta, které nelze překonat jinak než přespáváním úseků, kdy jej tento amok popadne. Myslím to vážně, hoďte si šlofíka, o nic nepřijdete. Svůj knír zavrhl a vypěstoval si nestvůrný jezevčí ohon na každou stranu ksichtu a poté jej rozdělil do dvou pramenů, jejichž konce vydatně napatlal nějakým slizem. Nevypadá ani jak kurdský nájezdník, ani jako rýbrcoul. Kdyby si pěšinku uprostřed hlavy odbarvil, připomínal by nasraného tchoře. Nevím, kde pobral inspiraci, nejspíše na sjezdu vousáčů v Mnichově, kde by mohl aspirovat na jednu z hlavních cen. Všechno ví, všude byl, v hlavně nosí naučný Ottův slovník, z rukávu vysype bez problémů názvy hlubinných ryb, stejně jako výčet členů kmenu bantujských černochů. Jeden by neřek, že to dnes nedá celá výpočetní jednotka NASA, ale co pan Poirot! To není vše! Pan Poirot je výborný při souboji tělo na tělo, také skvělý atlet! Běhá za jízdy po střechách vagónů, svou hůlkou zajistí protivníkovy zubní protézy stejně snadno, jako s ní vylamuje dveřní zámky s kováním. Máme štěstí, Chuck Norris už jaksi vyčpěl, pan Poirot převezme žezlo nekorunovaného krále kung fu. Ví o sobě a nikterak se tím netají, že je nejlepším detektivem na světě. I na tom posledním nádraží v Brodě jej najde poslíček, aby mu předal depeši, že nějaký uzenáč natáhl brka a spadl do Nilu, což neznamená nic jiného, než změnu prostředí. Na Nilu jsou už všichni celí žhaví chcípnout na nudu z nekončících keců žvanivého slimejše, zvláště po zjištění, že to předtím celý vlak vzdal a vyklidil raději pole a nechal toho blba jančit, aby se při troše štěstí prokecal až do hrobu. Nestalo se, takže se dočkáme dalšího dílu, kde nám opět vytře zrak kýčovitý exteriér, přehlídka nudících se hereckých es a parádní scénář jak jinak než s potřebnou dávkou podprahového multikulti. ()

Demonic189

Až na ten záverečný twist naprosto totálna nuda. Herecký ansámbel neuveriteľný, avšak tažko nevyužitý. Atmosféra nikde a ten jediný kontaktný súboj ťažko neprehľadný. Nie, nikdy viac! ()

E lan

Slušné, tradiční a natočené v překrásné scenérii. Jinak ale nic nového pod sluncem. Prostě jen důstojné zpracování. ()

waska

Herecky myslím perfektní, ale tempo filmu je až zbytečně rychlé. Není čas se zamyslet, Poirot pořád mluví a mluví a mluví... Ale je to hezky barevné, atmosféra cestujících ve stísněném uvězněném vlaku také obstojná, pointu asi všichni známe. Uvidíme jaká bude vražda na Nilu. ()

bearmeedek

Zpracování se tváří barvitě, kamera slušná, ale nemělo to ten náboj, který se od klasiky očekával. Poirot byl jiný, než na jakého jsme zvyklí, což by nemuselo být zrovna na škodu, ale tak nějak nenadchnul. ()

Psycho.R

Moc pěkně natočené. Názor Mirky Spáčilový opět zcela mimo, nevím, proč nepíše kritiky k módním přehlídkám nebo čemukoli jinému, protože filmům nerozumí. Branagh si našel vlastní pozici slavného detektiva a to tak, aby nekopíroval pana Sucheta, který je s rolí spojen navždy. Velká plejáda výborných herců. Příjemná výprava. A jelikož jsem tento, snad neznámější, příběh z pera A. Christie neznal, tak mě překvapilo jeho rozuzlení. Když se v detektivce ukáže komplikovanější rozuzlení, tak je to moc milé. ()

Inozuka

Nejsem nijaký fanoušek Hercula Poirota a asi i právě proto mě tenhle film absolutně minul. Branagh se podle mého na roli belgického výstředníka typově nehodí a působil na mě hodně uměle. Dokonce i styl vypravování a dialogy mi přišly tak nějak nepatřičné. Na druhou stranu musím uznat dokonalé herecké obsazení a herecky poctivě odvedenou práci a líbil se mi i (ač notně digitální) vizuál filmu. Ale to je holt pořád málo ... další šance nebude. ()

Klajondr

Zajímavý námět a celá myšlenka filmu, ale velice chaoticky podáno. Konec byl sice neobvyklý a rozhodně ne špatný, i přesto ovšem nechápu moc zbytek snímku. Jakoby v danou chvíli nevíte, co se to vlastně děje a hlavně proč se to děje. Na druhou stranu, jak jsem již zmiňoval, film asi dokáže zachránit poslední část, která je přinejmenším k zamyšlení. Jinak bych dal pouze dvě hvězdy. Rozhodně to mohlo být lepší. ()

Dolby.130

Po zhliadnutí som si nebol istý či sa smiať alebo plakať. Čo to urobili s Poirotom. Od kedy sa z neho stal bitkár kaskadér. Veď on mal na to svojich ľudí. Tento film sa drží originálu len málo a to iba hlavným príbehom a to vraždou, postavami a rozuzlením ale inač si tam už dosť išli po svojom. Poirot by nikdy na nikoho nevzal zbraň alebo povedal, že zabite ma lebo vás prezradím. Ale ak to beriem ako samostatný film tak to ušlo. Ale to sa moc nedá tak to vezmem pol na pol a dám tomu 3*. Film mal super hviezdne obsadenie len Poirot s tou metlou na tvári mi nesedí. Ale Orient Express vykreslili super pekný vláčik a na tak malom prostredí urobili celkom dobrý film len to trochu viac prekombinovali a podľa môjho názoru sa to až trochu pokazilo ale bolo to pozerateľné. Uvidíme ako si poradia so Smrťou na Níle. ()

TheRay97

Film ubíhal rychle, má dobré přechody a děj snadno udrží divákovu pozornost. Vraždu v Orient Expressu jsem měla už vyspoilerovanou z knihy, ale je stejně úžasné si porovnat obrazy ve své fantazii a filmové zpracování, tedy tak, jak to vidí ostatní. Agatha Christie nikdy nezklame a to platí jak pro její knihy, tak pro filmovou inspiraci. I přesto, že preferuji starší verze, Orient Express 2k17 ujíždí na plné kotle vpřed. Aspoň do té doby, než se bůh rozhodne seslat lavinu. ()

Oonika

Wow :) po dlouhé době jsme si pustili večer film a tohle byla fakt dobrá volba. Svižné, vtipné, skvěle zahrané a obsazené. Tleskám :-) ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)