Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (CinemArt)

Folky

Nečetl jsem předlohu (i když znám její obsah) a neviděl jiné adaptace. Možná díky tomu jsem si to tolik užil. Všechno na filmu je v pořádku - herci, scénář, režie, a i když z toho nebude kult a není to nic extra zapamatovatelného, dobrá detektivka to je určitě. ()

Olík

Určitě nejsem kdovíjaký fanoušek oldshoolových vyšetřovatelů. Nečtu Agathu Christie ani doma nemám soukromou motlitebničku s fotkami Davida Sucheta. Každopádně poslední adaptace nesmrtelného detektivního románu pro mne mělo jisté kouzlo. Moderní starožitnost, plná barev, vybroušených dialogů a nadstandardního hereckého obsazení. Léty ověřená zápletka funguje, shakespearovský Poirot vyšetřuje, vedlejší postavy hýbou dějem a všechno do sebe zapadá. Pokud se do díla nepustí nějaký filmový Pat s Matem, tak tahle ši ši hůůůůů story bude fungovat i v dalších dekádách. ()

merigieren

tak sem si uprostřed tipnul, že vrazi sou všichni a ona to byla pravda :-) no nenapadá mě kriminálka který bych 5* dal, tak to jednou bude poprvé... ()

helloween93

Nikdy jsem nečetl ani neviděl žádnou z verzí této klasiky od Agathy Christie, tudíž jsem ani neznal ten příběh, takže jsem do poslední chcíle čekal, jaká je pointa a byl jsem mile překvapen, protože se mi líbil jak film samotný, tak to jakým způsobem se toho Branagh na režisérské židli zhostil. Navíc dlouho nepamatuji film, kde by kompletní hvězdný casting, čítající kolem 7-8 osob byl v jednom záběru, zde to bylo několikrát. Foxové si po úspěchu sequelu Kingsmanů připsali druhý podzimní hit roku 2017 a v podstatě asi i předposlední (pak už byl jen Greatest Showman). 4* ()

panvasik

Dobře, měl jsem vysoká očekávání, ale jaksi mě to nezasáhlo a musím říct, (na to jak mám rád detektivky) že jsem zklamaný a že jsem se nudil. Lidí strašně chválí a říkají, jak je dvojka oproti jedničce slabá a že se to nemůže vůbec jedničce vyrovnat, ale já mám pocit, že si lidi pletou filmy. Herecké obsazení a herecké výkony jsou bez debat fantastické a že je málo filmů, kde vidíte tolik hvězdiček z Hollywoodu v jednom filmu, ale co z toho když je film nudný a částečně i průměrný, když se film rozuzlí a zjistí se kdo je vrah a jak byla oběť zabita, je to k smíchu, ale abych nebyl, jenom  kritický, tak řeknu že jsem byl s prostředím vlaku spokojen a dodává to na atmosféře vlaku, jakýsi pocit úzkosti, ale jinak bohužel, lepší průměr 6/10 ()

FeriusParfax

Už jsem se začala radovat, když ke konci očernili z vraždy jediného černouška. Že by? Tak nakonec to dopadlo samozřejmě úplně jinak. Konec mě neskonale dojal. Ukáplo dokonce pár slz… To je samozřejmě vtip. Konečný happyend byl opět šablonovitě a trapně přeslazený. Bohužel mě nějak snímek nedokázal vtáhnout, proto mi bylo i celkem jedno, kdo nakonec chudáka Deppa zabil. Navíc jsem se ani jednou u snímku nezasmála. Ani by mi to nevadilo, kdybych tam náznaky jakéhosi rádoby humoru neviděla. Takový ten styl – teď se máš smát.  Naopak se mi velmi líbilo celé prostředí, kde se vražda vyšetřovala. Dostala jsem chuť se vydat na nějakou cestu vlakem. Samozřejmě bez takových snobských cestujících. Dále byla příjemná Poirotova vyhlášená preciznost a hlavně herecké obsazení. Film neurazil, ale ani mě nijak zvlášť nenadchnul. ()

strikeman

Vizuálně načančaná bezkrevná nuda s absolutně nevyužitým hvězdným obsazením a naprosto překombinovanou zápletkou... 50% ()

Bystrozraký

Pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Nádherně natočený, hodně solidní herecké obsazení, na které bylo radost pohledět a Branaghanův Poirot mě celý film bavil, i přesto, že se své knižní předloze vyhýbá obloukem. Hraní si s kamerou bylo výborné, například se mi hodně líbila ptačí perspektiva u nalezení těla a ohledání místa činu. Celková atmosféra a stylizace se mi hodně zamlouvali. Osobně mi film nepřišel zdlouhavý, všechny scény pro mě do filmu zapadaly a žádný nevyčnívaly. A závěrečné rozuzlení a morální pointa na mě hodně zapůsobili. Rozhodně se někdy na film podívám znovu a rád. Na závěr bych jenom zmínil, že o Poirotovu kníru by snil každý hipster, včetně mě. ()

Stíba

Fajn retro kriminálka i když Poirotova žvatlání tu bylo až trochu moc a větší prostor jednotlivým postavám by asi taky neuškodil. (Cinema City Chodov - 23. 11. 2017) ()

katmandzoo

Film Vražda v Orient Exprese je mysteriózny thriller z pera jednej z najlepších autoriek detektívnych románov - Agathy Christie. Priznám sa, knižnú predlohu som nečítal, ale ak je minimálne taká dobrá ako film, mám sa veru na čo tešiť. Čakal som, kto sa ako prvý odhodlá natočiť novodobé celovečerné filmové spracovanie niektorého z jej diel a musím uznať, Branaghovi sa to podarilo na výbornú, a to tak po režisérskej, ako aj hereckej stránke. Napätá a podmanivá atmosféra, zasnežené prostredie Balkánu, skvelé herecké obsadenie (Johnny Depp po rokoch konečne v zaujímavej role, potešila aj Penelope Cruz, no najviac jednoznačne exceloval Hercule Poirot v podaní Kennetha Branagha), vynikajúca zápletka umocnená postupnou gradáciou deja a zimomriavky vyvolávajúca hudba, vytvárajú z tohto filmu jeden z najlepších skvostov v rámci svojho žánru. Do posledného momentu divák netuší, kto je skutočným vrahom, takže napäto sleduje dej, aby mu neunikol žiaden detail. Tých 120 minút teda naozaj zbehne ako voda. Pre mňa, jeden z najlepších počinov tohto roku. Ďakujem Branaghovi a teším sa, že podpísal kontrakt na sfilmovanie ďalšej svetoznámej knihy od Agathy Christie - Smrť na Níle. ()

HenryIvan

Slušná detektívka, no mňa zaskočilo, že som si občas pripadal, ako keby som sledoval komédiu. Nebudem sa tváriť, že mi to teatrálne vyjadrovanie sa nevadilo, spolu s faktom, že sa dej odohráva v rozprávkovej krajine, kde sa každý chová absolútne výstredne, nelogicky a príbeh, hoci na koľko je napínavý ( mal som to šťastie, že som koniec nepoznal ), má viac dier ako mucholapka. Musím však oceniť prácu Kennetha Branagha, ktorý stvárnil postavu Hercula Poirota na jednotku. Čo sa týka ďalšieho osadenstva vlaku, tak mi prišli výkony hercov ako priemerné, nijak nezaujímavé. Je jasné, že sa film ako tak drží námetu od Agathy Christie, no mne sa ten koniec príliš nepozdával. Nemyslím teraz tak povediac akčnú scénu pred koncom vo vlaku, tá bola ale neuveriteľne vykonštruovaná, ale ten rezultát. Zakončenie vyšetrovania sa mi nepáčilo, no keď sa pozrieme, že sa to takto ( asi ) skončilo aj v knižnej predlohe, tak s tým veľa nenarobíme. Nie som tu od toho, aby som kritizoval knihu, predsa len, je to môj subjektívny názor. 60 %. ()

PEZ

Nemôžem si pomôcť, táto verzia mi nesadla. Objektívne je to na 3*, pretože výprava je kvalitná, farby sú pekné, Kenneth Branagh zahral Poirota s chuťou a aj obsadenie je hviezdne. Dokonca prvý akt sa mi aj páčil. No následne prišla strašná nuda. Možno je to iba subjektívny dojem, no fakt som sa od tretiny do konca neskutočne nudil a zaspával. Nepáčili sa mi ani kvázi-akčné vsuvky, ktoré sa snažili urobiť z Poirota-vyšetrovateľa Poirota-akčného-hrdinu. Navyše záver mi prišiel totálne nedotiahnutý, resp. urobený strašne nasilu (už aj tá štylizácia do "Poslednej večere" bola imho nadprácou). Nie, po pozretí TV verzie s Davidom Suchetom som ešte viac kritickejší a preto iba 2* - nebavilo. ()

tomik99

Svěží film s hvězdným obsazením a skvělou zápletkou. Nikdo zde příliš nevyčnívá, nikdo příliš nikoho nezastiňuje, každá postava dostane svůj patřičný prostor a úlohu. Film je zábavný a hlavně poutavý, lze se do něj lehce ponořit a samotné vyšetřování vás baví. Ten, kdo neví, jak to dopadne, určitě měl hned několik tipů, kdo je samotným vrahem. A samozřejmě se tipy v průběhu filmu měnily, protože ne vše je takové, jak na začátku vypadá. Kenneth Branagh natočil skvělý film, sehnal zvučné jména a sám si střihl hlavní roli, která mu neskutečně sedla. Znovu ukázal, jaký je mistr všech možných přízvuků. ()

Torpid

Kenneth Branagh to vlastně zfilmoval originálně a asi nejlíp jak to šlo. Hercule Poirot je tentokrát 100% hetero s lehkými znaky aspergerova syndromu. Herci samá extraliga. Dvě hvězdy dolu ryze subjektivně, protože Agathu Christie a A.C.Doyla prostě nemusím. Ta divadelní expozice velkého množství podezřelých, ty její šablony charakterů, užvaněnost, neuvěřitelné ale slavné wow rozuzlení za každou cenu - mě to nudí a nebaví. Vlastně je to zajímavý, protože radu Vacátka, Maigreta nebo svět Jane Austenové mám rád. ()

DAPDO

Všechno je to podle mě o tom, jak vám sedne Branagh jako představitel Poirota. Je to, jak kdyby místo Atkinsona hrál Mr.Beana jinej komik, prostě v roli Poirota mají asi všichni zafixovanýho Sucheta. Mě Branagh absolutně nevadil, spíš naopak, Poirot konečně ztratil svou věčnou slušnost a nálepku cukrouška.I ostatní postavy a obsazení byly v pohodě. Samotnej příběh asi každej zná, pochybuju, že někdo neviděl předcházející natočený filmy o vraždě v "nej" vlaku, nebo nezná rozuzlení, jestli někdo takovej je, tak mu závidím, že si ten konec může užít. Nejnovější Vražda v Orient expresu se mě prostě líbila a nebudu mít problém, když budu moct zkouknout Branagha ještě v nějákým dalším Poirotovským případu. ()

FanKalEl

Kenneth Branagh je tu úplne skvelý a pre danú rolu sa hodí, takže Poirota by sme mali, no ale ten príbeh a rozuzlenie k motivácie k vražde by potrebovalo citlivejšiu réžiu..presne tu už Branagh pokulháva. Celkovo ináč príjemné prekvapenie. (80%) ()

dakarin

Film začíná jako rozverná barevná fraška. Pěkná "malovaná" kamera v Jeruzalémě i v Istanbulu. Ale posléze se posouváme, co posouváme, my přímo jedeme, do naprosto jiného prostředí, však především jiného žánru. Co začínalo vcelku s veselou nadsázkou pozvolna přechází v opravdové bolestné drama. Konec je pojat velmi originálně a je skutečným vrcholem filmu. Ve snímku nabitém hvězdami mě překvapivě nejvíce zaujal Kenneth Branagh, představitel hlavní role (ale i režisér v jedné osobě). Zase trochu jiný Hercule Poirot byl zajímavě pojatý a výkon Kennetha film zceloval a pozvedal. Svižný děj, žádné prostoje ... a když se divák může naladit na danou vlnu, tak potom i filmový zážitek. ()

Torgal

Hmm, sklamanie, ktoré ide do značnej miery na vrub toho, že len deň pred zhliadnutím filmu som dočítal skvelú predlohu. Film mi potom pripadal strašne uponáhľaný a skratkovitý. Všetko sa deje príliš rýchlo a divák má problém vôbec zorientovať sa v tom kto je kto, nieto ešte dumať na identitou vraha. Namiesto analyzovania postupne sa vŕšiacich stôp a výpovedí svedkov je veľa času obetovaného zbytočnému úvodu v Jeruzaleme a akčným vložkám, ktoré tu nemajú čo hľadať. Jednoznačne ale palec hore za zmenený záver, ktorý je oproti knihe omnoho zaujímavejší a osobnejší. 6/10 ()

Kingjiri

Knížní předlohu ani jiný kinematografický zpracování neznám, takže pro mě šlo o uplně "novou" záležitost. Chválit tak vedle hereckýho obsazení (byť měl Johnny Depp k mýmu zklamání jen jedno větší cameo) a hudebního doprovodu můžu i námět nebo pointu. Naopak mě moc nenadchlo pomalejší tempo vyprávění, spoustu konverzačních scén nebo zasazení příběhu do dob dávno minulejch (vzhledem k předloze však samozřejmě irelevantní námitka). Výsledkem je slavnej detektivní příběh zabalenej do slušivýho kabátku, kterýmu ale z mýho pohledu chyběl větší spád, napětí a víc zajímavejch scén (nudil jsem se až příliš často). Detektivky holt asi nikdy nebudou mym oblíbenm žánrem, tři hodně slabý hvězdy. ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)