Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Edgerton

Přiznám se že asi nebudu moc za patriota, ale kdybych měl na výběr, radši si pustim tenhle kýčovitej velkofilm než Tmavomodrý svět, u kterýho se prostě tak nějak víc nudim. Tohle je příjemnej popcorn s dobrou bitevní scénou, sympatickejma hercema...prostě sympatickej popcorn :). ()

Do_

Naprosto a bezkonkurenčně nejlepší film, který dokázal nejvíce upoutat mou pozornost. Zaujal mě již od začátku, a to díky hudbě. Hans Zimmer patří mezi mé nejoblíbenější skladatele a hned na začátku filmu, kde se rozezní skladba Tennessee upadám skoro do mdlob. Je to jedna z mála melodií,které ve mě vyvolávají neskutečné emoce. Chce se mi brečet u první scény, poté když Evelyn nasedne do letadla s Dannym a taktéž ve finální scéně. Michael Bay je úžasný režisér, kterému se povede téměř všechno a na Armageddon nemohl navázat lépe. Každý ve filmu najde něco. Najdete romantický příběh, najdete tvrdý boj, napětí, akci. Taky musím zmínit herce Bena Afflecka a Joshe Hartnetta, kteří se podle mě zhostili svých rolí famózně. A komu se líbil film, ten by si rozhodně měl přečíst knihu Pearl Harbor od Randalla Wallace, který poté napsal i scénář k tomuto filmu. Nemůžu ohodnotit jinak než pět hvězdiček a to hlavně díky tomu, že se režisér držel téměr na 100% knižní předlohy. ()

Scaevola

Extrémně přehnané ve všech směrech, ale na druhou stranu do poloviny zábavné. Ono pokračování o "nutném" americkém protiútoku totiž působí jako jiný film, který sráží hodnocení i náladu. (Mimochodem, do poloviny jsem fandil Japoncům.) ()

LeePriest

Z bitevního hlediska jasných 5 hvězd, válečná část je zpracována opravdu mistrovsky. Poněkud nešťastně se mi však jeví rozdělení snímku na výlučně romantiku v první části filmu a drsnou válku v druhé. Protichůdnější žánry tvůrci opravdu spojit nemohli. Jestliže patříte k většině, kterou zajímá ono slavné napadení Pearl Harboru a tento film si pustíte především kvůli oné bitvě, budete muset přežít hodinu a půl romantických řečí, což je celkem dlouhá doba. Pokud se však k druhé půli prokoušete, tak navzdory některým kritickým reakcím na názor Ameriky prezentující se zde způsobem, který se všem lidem nezamlouvá, samotný boj o Pearl Harbor opravdu stojí za to vidět. ()

vika.evil

Akční válečný film s romantikou???Vždit to je jak film Nepřítel před Bránamy no,ale co dá se na to kouknout,Obsazení je skvělé( Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, William Lee Scott,atd.).Efekty jsou na 85%.Soundtrack je perfektní,nejde si na něj stěžovat(There You'll Be od Faith Hill).No shrnuto-Válečný akční film s romantickou tématikou.Hodí se na romantické noci.Film na,který se dá koukat,každý rok,,.. ()

Kriklan49

Zajímaly by mě dvě věci. 1) Proč torpédoborce Arleigh Burke, které jsou vybavené pokročilými radary a raketovou výzbrojí, během útoku nečinně stály. A konečně: 2) Co v tom filmu třída Arleigh Burke dělá, když byla první loď této třídy nasazena v roce 1991?! Michael Bay si z vás akorát dělá prdel. Ten film je ubohá slátanina, kterou se Bay snažil napodobit úspěch Titanicu. ()

tetraedr

2 hvězdy jsou za grafické zpracování a rozházenej perlovej přístav. Ale co se příběhu týče... lehké nastínení: 2 letci a nejlepší přátelé. Jeden si najde holku, ale musí odletět. Tak poprosí kámoše jestli by mu jí nepohlídal a to se vším všudy. Potom přežije svou smrt díky tomu, že na ni myslel, což je tak ohraný klišé, že už se ho bojej dát i jako zápletku v ordinaci. Nicméně pak se vrátí a zjistí, že se kámoš postaral. To ho hrozně naštve, poperou se, ale pak se správně po americku spojej v boji proti nepříteli. Kdyby tam nebyla vedlejší zápletka s napadením USA, tak bych tipoval, že to napsala Rosamunde Pilcher. ()

PatrikP4

Neskutečná scéna kdy Japonci napadnou Pearl Harbor. Skvěle nafilmováno. Letadla, střelba, torpéda, potopené lodě, dva Američani co zvládnou jako jedniný odstartovat a kosí Japonce jako kdyby byly bezruký a ti nejsou schopní je trefit ani ve 3 nebo 4 - to to sráží jen na 4 hvězdy... Následný útok na Japonsko, kde zemře jeden z hlavních hrdinů. Pár dívek, žen, slečen asi uronilo pár slz... ()

LencaN

Chvíli jsem přemýšlela, jestli byl natočený dřív Pearl Harbor nebo Tmavomodrý svět, protože hlavní motiv je tu hodně podobný, milostný trojúhelník se silnou vazbou mezi oběma muži. Na pohled to vypadalo krásně, nádherné záběry krajiny, akční scény by byla asi kategorie sama pro sebe. Jen jsem měla pocit, že tu akci točil jeden člověk a zbytek někdo jiný. Občas to bylo strašně umělé, neuvěřitelné a děsně na sílu. Ale co já vím, doba musela být tehdy hodně zlá, lidi se mohli chovat jako blázni. Jen mi prostě neseděly hlavní pohnutky k tomu nechat se někde skoro se stoprocentní pravděpodobností dobrovolně zabít, když mám tolik co ztratit. Já být chlap, tak jsem v tomhle srab. Proto mi přišel ten závěrečný nálet na Tokio absolutně zbytečný, co se jednoho z hrdinů týče a taky už bych ho ani ve filmu vidět nemusela. Stačilo by mi to utnout tady před tou poslední půlhodinou a moje romantická duše by si na své přišla tak jako tak. Nicméně Kate Beckinsale byla trochu vyhublá, ale nádherná, Affleck mi byl klasicky nesympatický, tradičně kamenný a Hartnett se role věčně druhého ujal se ctí. ()

MrKrahujec

No, tohle teda byla úplná Pytlákova schovanka... uznávám, že možná druhé, snad i třetí generace, ale podstata zůstala celkem nedotčena. Ach, ty červená knihovno...! ()

HennessyVSOP

Dal bych tři, ale přítelkyně mě přemluvila, že si to zaslouží víc. Je to celkem dobrý jako klasicky patetickej romantickej film, po válečný stránce je to v podstatě o ničem, ale aspoň to neuráží. Efekty jsou pěkný, akce celkem taky když už tam je, takže vizuálně dobrý. ()

Hanz_knife

Je to hnus. Tak zaprvý. Nedokážu prostě fandit těm hlavním postavám. Zatímco jeden z nich střílí nácky z oblohy, jeho kamarád se mu na Havaji pěkně stará o mladou, fakt cool. Ta love story ne které to je postavené mě teda uplně minula, protože v tom teda romantiku nevidím, Denyho bych napálil a s tou ženskou už nepromluvil. Jo a vlastně je to jeho vina vlastně já zapomněl, neměl chtít lovit nácky aha! To dá rozum! Ale ne, nakonec přece jenom žije s ženskou která ho nemiluje a on to ví. Jo není nad to žít s někým jen z povinnosti. A ještě ty vedlejší postavy co neustále nabádají aby dělala něco co není uplně 100% košer. Fuj! Další věcí je to jak z amerického průseru dělají něco na co maj být američani hrdí a používají k tomu tolik nesmyslů že to ani není možný. Stíhací pilot co se nechá naverbovat do evropy, sestřelí tucet němců, nechá se sestřelit, vylovit, a stihne to ještě aby rozstřílel pár japončíků nad přístavem. a Japončíci pro jistotu místo potopení více lodí míří na nemocnici byť to měli výslovně zakázáno. Jo a pak hrdina přesedlá na bombardér a valí to na Tokio protože prostě proto. A tam jeho "kamarád" udělá z bombardéru zase stíhací letoun a pokropí japončíky. A on je pro změnu postřílí pistolí byť oni mají pušky. Jo tak nějak to mohlo být. Trochu by mne taky zajímalo jak dlouho a daleko se taky táhnul s mrtvolou denyho aby ho pak mohl vynášet z letadla. Nebo že by byla rakev prázdná? Třeba se pletu a je takový zvyk ale nebylo by logičtějsí mít prázdnou rakev až při pohřbu na území USA? Třeba mi to někdo osvětlí. ()

Ace.A.T.L.

Kdybych hodnotil film, co jsem viděl už tolikrát zpětně, v závislosti na filmech, co Bay natočil od tý doby, nebylo by to fér. Tak to zkusím tak, jak bych to hodnotil tenkrát. Je to dlouhý, je to romantika, je to akční, místy hodně akční a je to na super téma. Tenkrát jsem byl ohoromenej a bavilo mě to, tak to teď tak ohodnotím. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

meda2016

4* za zábavu i napinavě romantické sekvence. Co víc v tom mišungu, který zobrazil skutečné hrdiny jako ty filmové, chválit - Tora! Tora! Tora! ()

Luci.ye

Když jsem PH viděla kdysi poprvé, zůstala mi v paměti hlavně krásná Kate Beckinsale a Hartnett s Affleckem. Taky si pamatuju, jak jsem díky filmu cítila v tý době silný nesympatie k Japoncům. Ale nic není černobílý, a už mě přešel takovej ten názor, že tu máme hodnej Západ a zlej Východ. Válečný scény mě nikdy moc nebraly, a tady jsou fakt zdlouhavý. Příběh milostnýho trojúhelníku taky není bůhvíjak objevnej a propracovanej. Proto za mě průměrný velkofilm s pěkným songem od Faith Hill a ústřední trojicí, na kterou se hezky kouká. Stokrát radši si však pustím Tmavomodrý svět. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)