Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

obivan568

Začíná to jako aktivistická sračka a skončí to jako aktivistická sračka. Mezitím pár dobrých i špatných scén, herci kromě Pratta na zabití, hudba absolutně tragická. Hollywood zničil další skvělou sérii. Bravo, čůraci. ()

Fox85

Jak jsem psal v komentáři k předchozímu filmu, byla to "slušná pdívaná". Tady to je taky docela slušné, ale nějak to ztratilo to kouzlo, které se snažila navodit jednička. ()

zsn

Dokonalost. Jen dement může tento snímek nízko hodnotit. Nejlepší ze všech dílů JP. Děj, akce, emoce, dokonalý nápad i zpracování. Vsuvka zurčící sopky neměla chybu. O grafice již ani nemluvím. Lámala mi srdce scéna, jak opouštěli ostrov. Jak dinosauři ničili to nádherné panství. Těžké to dilema nechat je udusit nebo jít. Dát život, a pak jej i vzít. Dokonalé. Vyrostla jsem v době prvního dílu. Byla to pro mne modla. Být ale dítětem této doby, nesu si s sebou životem vzpomínky na tento film. Jednička mu nesahá ani po paty. I přesto pro mou generaci měla váhu tak stejnou jako Cesta do pravěku z 55 roku. Vidět dinosaury takto žít bude vždy centrem zhmotněného světa fantazie malého dítěte. ()

jefff

Strašně hloupé. Děj je přiblblý a postavy v něm se chovají přinejmenším zvláštně. Vyústění scén je podivné a dinosauři naprosto nevyužití. Filmu chybí vtip, napětí a scénář. Tohle je ten nejtypičtější případ tupého blockbusteru sériové výroby. ()

Ne__Ty

Více mi sedlo předchozí odlehčenější pojetí spojené s očividnou sebereflexí. Tyto aspekty jsou zde v pozadí a temnější uchopení zůstalo sotva na půl cesty a přineslo mi jedinou děsivou scénu. Při plot twistu jsem sice byl pořádně zaražený, ale bojím se, že si série ukousla příliš velké sousto, jelikož vždy primárně kladla důraz na velkolepost a myšlenky na zamyšlení zůstávaly na vedlejší koleji jako takové popíchnutí. To se teď mění a jsem zvědavý, jestli na to tvůrci příště radši nezapomenou. Jinak ohlédnutí za minulostí s Jeffem Goldblumem bylo skvělé, ale trvalo trestuhodně málo a radši bych naslouchal jemu než se koukal na pokračování v tomto stylu. ()

Melios

Príjemný letný blockbuster ,ktorý splnil moje očakávania na výbornú. Je síce horší ako predchádzajúci diel ,zato akčnejší, prefíkanejší a hlavne vážnejší. Film by nemal priniesť pre skalných fanúšikov série skoro nič nové (ale aj to niečo stojí za zmienku) ,ale pre nových fanúšikov hotová pastva pre oči. Od sequelu som čakal to ,čo každý -dobrý film. A splnil to ? Jasné že áno. Som veľským fanúšikom Jurského Parku aj Sveta a som rád ,že sa aj po druhýkrát podarilo super pokračovanie. Ale kliatba dvojek stále ostáva - prekonať jednotku sa jej nepodarilo. 85% ()

MartinS96

Chápu, že 3D verze s dabingem v malém kině, je asi tou nejhorší možnou volbou, ale od záporů této varianty se úplně odprostím. Začnu pozitivně, digitální zvířátka jsou OK a některé akční sekvence s nimi jsou dokonce super, to je ale asi spolu s přítomností sympatického hereckého dua a deseti vteřinami původní Williamsovy hudby všechno. Zbytek je úplně špatně. Vše začíná u hloupého, předvídatelného, neoriginálního děje a pokračuje nepředstavitelně otravnou hudbou (kromě zmíněných deseti vteřin). Dvě hlavní postavy neprochází naprosto žádným vývojem a postavy vedlejší jsou totálně nezajímavé. Vrcholem všeho je neustálé žití ze slávy Spielbergova veledíla. Jeff Goldblum se ve filmu objeví asi na trojnásobek času co v traileru a nehne se od stolku s mikrofonem. Nesnesitelné je také neustálé omílaní postavy Johna Hammonda a dohadování se o jeho původní vizi. Zkrátka jak už jsem někde psal, s dinosaury se mělo skončit po roce 93, kvalitám filmu, který v tomto roce vznikl se totiž žádný další ani zdaleka nepřiblížil. 4/10 ()

LexBarker

Kdeže loňské sněhy jsou... Původní okouzlení říší dinosaurů je to tam, po pětadvaceti letech půjdete už jen na průměrný hollywoodský biják, kde pro nadbytek efektů nezbylo místo pro zajímavý příběh a vlastně ani herce. Je jedno co kdo říká a je celkem i jedno co kdo ve filmu dělá. Po celkem slušném začátku z ostrova s vybuchující sopkou, se děj přesune do rozlehlého miliardářova sídla a začíná lekačka a schovka lidé vs dinosauři. Nečekejte ovšem nic objevného, nebo nervy drásajícího. Mně bylo časem úplně jedno, kdo a jak bude zkonzumován. Spíše mě začínala bolet krční páteř od pohybujících se sedaček v Cinema City 4DX... ()

Maynard.

No, doprdele, tohle byla teda volovina. Člověk je namlsanej z "jedničky", očekává, že když v tom budou hrát stejný herci, tak se to nemůžu vymknout z rukou. A hle, režisér to totálně zazdil jo a společně se scénáristou. Brutálně inteligentní dinosaur, kterej leze po střechách do baráku? Ten konec mi připomínal Sám doma 1, akorát, že to je proti týhle srágoře parádní film. Dějově naprostá katastrofa. Jediný, co se mi jakž takž líbilo, tak výbuch ostrova a ještě před tím úprk všech tvorů. Ale jakmile se film přesunul kamsi jinam, tak to stálo za starou bačkoru. Chápu, že Pratt a Howard sou ještě mlaďáci, který potřebujou "každou" roli. Ale co je moc, to je moc. Tohle přece když si přečteš dopředu scénář, musí ti bejt jasný, že to s jedničkou nebudu mít vůbec nic společnýho. Pro mě zatím průser roku. A to sem na to skooooro šel i do kina, uf. ()

herr_carter

Hm.....nebýt klasického prznění filmu zařazením zbytečných rádoby asistentů kteří melou od rána do noci sračky, bylo by to Ok plus..takhle je to zase popcorn pro všechny, ale chápu, nejsem už z generace kvůli které se toto točí.................. moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

kenkaku

Film mě doslova vytočil a to ULTRA debilním závěrem... To si jako vážně mohl někdo myslet, že tohle bude fungovat? Ten ale bohužel jen přidal poslední hřebíček do rakve. Asi nejvíc mě uráží, že když už si autoři nacpu film CGI efekty, tak rovnou i vypnou mozek. Borec uteče pyroklastické vlně a vůbec nic se mu nestane... (Pompeje nic?). Pipka sedne do náklaďáku a ODRAZÍ se skokem z rovného mola vzhůru (prostě zapérovala za jízdy na kolech a hop). Scénář na sebe lepí zápletky jednu za druhou, že vlastně zůstává jen jediná: jak může boháč vydělat sta-miliony. Prakticky to co mě sralo v prvním JW, v tom druhém vesele pokračuje a je ještě doplněno o pár dalších... Skutečně nejlepším filmem o pra-ještěrkách zůstává Jurský park 3. ()

remy

No žádná sláva. Vidím to na lepší průměr, ale na rozdíl od jedničky jsou tyhle dvě hodiny spíše úmorné než zábavné. Jasně, velké plátno tomu sluší, obzvlášť celý útěk z ostrova je sakra epickou podívanou, snad i Chris Pratt je pořád sympaťák, ale síla dobrodružství a totální natěšenost po závěrečných titulkách na cokoli z tohohle světa, jsou bohužel už fuč. ()

Lukoboss

Předchozí díl byl určitě lepší, tady hraje prim animace, ale tomu se v dnešní době snad nemůže nikdo ani divit. Příběhově je to slabší, občas si zaklepete na čelo nebo zakoulíte očima, protože jsou tam kraviny, a to je vlastně největším kamenem úrazu. Fyzika z předchozích dílů je pryč - dinosaurus byl vždycky velkej a silnej, tady jsou třeba schopní dva chlapi udržet takovou potvoru rukama na lanech nebo např. zavřít obrovskýho T-Rexe do klece a naložit ho na auto. AHA!??! A vrcholem všeho je pak závěr filmu, kdy ten nejzlejší dinouš dokonce vyleze na střechu baráku, následně chodí i po prosklené střeše a jako pohodička. Tak to jsem se chytal za hlavu no. Hororovej režisér tomu dává chvílema trochu jinej rozměr (hra se světlem / tmou), ale jinak obecně bych řekl, že se to až tak nepovedlo. Uvidíme, co nás čeká dál. ()

Soweek

Film hodně překvapuje tím, že je vlastně celý o spánku, nikoliv o dinosaurech. Režisér si totiž četl scénář, který psal ospalý scénárista, až z toho usnul na své režisérské stoličce. Nikdo tedy nekontroloval kameramana, který si také párkrát dáchnul. To zapůsobilo i na herce, kteří ale věděli, že spát nesmí. Nicméně, když okolo Vás všichni spí, tak to na Vás má vliv, začnete zývat a hrajete taky trochu ospale. V kině si pak jako divák zaplatíte klidně dvakrát, protože tak skvělý spánek jste už dlouho nezažili ani ve své vlastní posteli. Koneckonců i u televize usnete dřív než chodíte normálně spát a ráno jste super vyspaní, protože ty 2 hodiny spánku navíc jsou prostě super. Víc takových filmů, které podporují zdravý spánek civilizace! ()

BMAJTZ

Čistě průměrný flák bez špetky nějaké inovace. Všechno už tu bylo a tohle jenom recykluje. Zabaví, ale to je to nejlepší co o tom jde říct. ()

sedm.1

Já si nemohu prostě pomoct, ale toto pokračování na mě působilo už jen jako nastavovačka na entou. Ono je to vlastně v této sérii pořád to samé dokola už od prvního dílu. Jedni to s prehistorickými tvory myslí dobře, jiní na nich chtějí vydělat, načež při vzájemné konfrontaci dojde k narušení dinosauřího klidu, nastane naháněčka s happyendovým koncem a jde se počítat výdělek. A protože především děti přerostlá a vyhynulá zvířátka milují, kasička se úspěšně plní, ovšem výsledný dojem je přinejmenším vlažný a vlastně už ani ne moc zábavný. Samozřejmě, efekty jsou na maximální úrovni a kdyby jsem film hodnotil jen dle jejich kvality, lupnul bych „pětku“ a hotovo, ale na to by musel být ten film těmi efekty napěchovaný od začátku až do konce a pak bych nějakou tu omletou, naivní, či nevýraznou zápletku v klidu ignoroval, to ovšem právě není případ Zániku říše, neboť tady se žvaní a řeší až nemile dost a navíc ani tempo snímku nelze považovat za kdovíjak odzbrojující, takže krom efektů zde hraje prim ještě nudná vata v podobě nezbytných rodinných a vztahových, milionkrát omletých, infantilních problémů, které jako ve správném hollywoodském bijáku pak vyřeší nefalšovaná americká čest, smysl pro spravedlnost a v tomto případě vypomůže opět i nějaká ta hodná masožravá ještěrka. Mě tohle zkrátka už moc nebavilo, chybělo mi tu prostě něco výraznějšího, zajímavějšího, originálnějšího, nápaditějšího a nejspíš i dospělejšího, Zánik říše postrádá pořádný koule, spád, zábavnost, strhující momenty, dech vyrážející monstrózní efektní scény, na mě to zkrátka zapůsobilo jako již notně unavený materiál, který je sice možná líbivě natočený, nicméně jeho funkčnost už poměrně zásadě pokulhává. ()

Sdoom

Mám univerzum Jurského světa opravdu rád, ale tohle je o několik parníků nejhorší díl. Fakt bídnej a předvídatelnej film plnej šablonovitejch postav, těch nejhorších klišé a nejstupidnějších dialogů. Už by celou sérii měl někdo natvrdo ukončit, protože timhle tempem bude další díl odpad. (HD, orig.) ()

Rudinsky

Hmmm...Po sklamaných komentároch som čakal totálne vykalkulované bahno, ale ono je to možno ešte lepšie ako jednotka. Mne osobne nevadila ani zatracovaná dvojka Jurského parku, ktorú JW2 scenáristicky lenivo vykráda (Goldblum, ostrov bez kontroly, presviedčanie hlavného mača aby sa vrátil na ostrov bez kontroly, návrat na ostrov, lov dinosaurov, legionári, Julianne Bryce Moore Dallas, liečenie zraneného dinosaura, návrat z ostrova...). Keby to mal v rukách Trevorrow, bola by to nudná sračka s trojmetrovým Spinosaurom v uliciach L.A. na záver a miliardovou tržbou. Lenže od pompézneho výbuchu sopky dá Bayona pápá ostrovu, zbytočným a nudným kecom, povinným komerčným schémam a zrejme aj producentom (dodnes nepochopím tento risk) a od dražby tomu začne šéfovať naplno. Komorné horrorové finále väčšina divákov, odchovaná na gangbangu z prvej časti, zrejme nevstrebe, no práve vďaka nemu je Fallen Kingdom oveľa pomalšie vyšumiteľný. Záverečnú myšlienku treba využiť na vychránenie nedojedeného popcornu a ignorovať. ()

Kienast

Dinosauři jsou boží s čím se počítalo, některé scény jsou vymazlené a skvělé. První půlka filmu na ostrově hezky svižná, epická i dojemná s druhou polovinou se ovšem tempo zpomalí. Takové dva filmy v jednom. Bohužel je to celé tak moc hloupé , postavy jak podle šablon s žádným přesahem a spíš otravné až na Chrise Pratta - sympaťák. Sice blockbustery jsou hloupé, ale nesmí být tak moc jak JS: Zánik říše. Silné 3 hvězdy nebo slabší 4 hvězdy je to na Vás. Vzhledem k lásce k dinosaurům. Dávám 4 hvězdy. ()

iXtr3m3

Prepálim to o jednu hviezdu, lebo to má príliš nízke hodnotenie. Keď pozriem remeselnú stránku, tak tak fantastické skĺbenie CGI a animatroniky som dlho nevidel. Spracovanie fakt hodné daného rozpočtu aj danej kategórie megablockbusterov. Pritiahnutie za vlasy ohľadom genetických pokusov, nielen tých, ktoré sme očakávali, neriešim, je to zaujímavý posun v príbehu a aj nádej na fakt nečakané pokračovanie. Herci ako vždy fajn, na čele s Chrisom, ktorý však kvôli ďaleko temnejšiemu spracovaniu dostáva menej vtipných scénok ako pri prvej časti novej trilógie. Inak je to skvelý upgrade prvej trilógie. Každá z prvých dvoch častí prešla podobným upgradom a ten sa mi ľúbi. Len aby posledná časť stála za to, keďže prvé teórie vedúce od bežných pokusov a rozšíreniu hybridov a dinosaurov po celom svete, prípadne genetických klonov ako bolo jedno z prekvapení až po podobné spracovanie ako Vojna o planétu opíc. To by som zniesol a rád pozrel postapo takéhoto formátu. Mohlo by to pekne viesť k ďalšej trilógii ála Planéta opíc. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá