Hurikán

• Velká Británie Hurricane (více)

Hurricane: Squadron 303 je příběh skupiny odvážných Poláků, kteří v druhé světové válce bojovali v oblacích nad Anglií, a to nejen aby udrželi Velkou Británii svobodnou od nacistů, ale také aby udrželi při životě svoji představu o vlastní svobodné zemi, která existovala ve své moderní podobě již téměř dvacet let, než byla rozdrcena čelistmi Německa a Sovětského svazu. Vyzbrojeni stíhačkou Hurricane a pod bedlivým dozorem z počátku neochotného velení  RAF svádí svůj boj za svobodu... (KIT.HL)

woodsman

poliaci isli bomby taky slabsi vojnovy film a efekty niekedy horsie jak pocitacova hra ale pozrel som to do konca hlavne kvoli Stefanie Martini vau pekna baba ()

Foxhound#1

Polský pokus o Tmavomodrý svět či BoB, bohužel horší. Ne že by to byl vysloveně špatný film, oproti třeba Red Tails není zapnutá nesmrtelnost, byť ze Zumbacha udělali tak trochu super pilota a z Františka téměř kokota. Ne že by František nebyl opravdový rebel a neměl problém s disciplínou, no budiž malým plusem že tam jeho postava vůbec je. Raději bych ale viděl jeho smrt z únavy a ne že se kvůli palivu rozmázne o Doverské stěny. Co mi ale celkový dojem z filmu tězce sráží jsou efekty. CGI snad na horší úrovni než Letečtí stíhači v boji, kombinace hraného a digitálního světa dost bídná. Já vím, natáčení s reálnými Hurricany by bylo hodně drahý, ale prostě to vypadá blbě a když se mám koukat na film o válečných letcích, chci mít alespoň toto v richtiku. ()

mira007

Tak my za historii kinematografie máme dva filmy s tématem českých letců v Anglii a Poláci mají o svých pilotech hned dva filmy za rok 2018. Tento britský film je z hlediska kvality akce takové do očí bijící béčko ( zlatej Tmavomodrý svět ), ale dějově se mi to zdá o milimetr lepší než Dywizjon 303. Jednu hvězdu musím dát za Kryštofa Hádka, který zahrál Josefa Františka, který byl se 17 zásahy nejlepším spojeneckým pilotem. ()

Noddy

Slabota, slabota, slabota... Údajne podľa skutočnosti hm, tak prečo napr. čet. Josef František umiera nárazom do Bielych Doverských útesov...??? Ale inak vystihli Františka pomerne presne - bol to samorast, nedisciplinovaný, konfliktný a svojim prístupom veľakrát ohrozoval svojich druhov. Celkove som z filmu veľmi sklamaný. Letové zábery ako z War Thunder, alebo ako z filmov z konca 50. a začiatku 60. rokov. Kam sa to hrabe na, o 17(!) rokov starší Tmavomodrý svět... No nič, počkám na poľský Dywizjon 303... Dávam 2 hviezdičky - jednu Iwanovi Rheonovi hlavne za polštinu (aj keď mi pred očami stále visel sadistický obraz Ramsaya Boltona) a ďalšiu za nápad na nakrútenie filmu o Battle of Britain. ()

petikacka

Za mě je to totální vykrádačka "Nebeských jezdců" a "Tmavomodrého světa" a ještě navíc s naprosto nevěrohodnými leteckými souboji které jsou trapně počítačové...Vůbec nechápu zakomponování postavy Josefa Františka (Kryštof Hádek) který tam prakticky neměl žádnou úlohu ani důvod tam být...Co mě na tomhle filmu sralo, ale nejvíc, je hlavní postava v podání Iwana Rheona, který je tak nesympatický a tak naprosto se nehodící do kladné role až to bolí...A to, že ve "Hře o trůny" byl sqělý na tom vůbec nic nezmění...Za mě z přimhouřenýma oběma očima 60% ()

malenfant

Vydržel jsem to až do podvazku, což bylo velmi dlouho, asi 15 minut, jestliže se poté strhla nějaká zásadní filmařská či historická záležitost nevím, proto z úcty k pozůstalým nedávám odpad ani nic... Ale raději jsem se vožral... ()

Bozvav

Snímek má velmi hutnou atmosféru, velmi dobře udělaný začátek a celkově se na něj kouká. Jako hlavní zápor vidím nepřesnou historickou interpretaci .a místy je to docela nedotažené. I tak ovšem velmi dobrý film. Dávám 70%. ()

Warhorr

Před premíérou Masters of the Air jsem si udělal přehled válečných filmů z leteckého prostředí za WWII a musím prohlásit, že tohle je ten největší shit, který jsem ze všech těch filmů viděl. Že tu jsou všechny postavy nesympatický bych ještě tak nějak přežil ( no Hádek tomu fakt kraluje ), ale ty letecké souboje, tvl rok 2018 a ty letadla se tu pohybujou jak v nějaký zalagovaný hře a snad i ti herci jsou všude digitálně dosazeni. Že tohle má být pocta polským stíhačům v Británii ? Tohle je spíš jejich výsměch. Ubohý a trapný, jeden z nejhorších, celkově válečných snímků, který se mi dostal do ruky. Tohle vynechte a raději koukněte na Dywizjon 303, daleko kvalitnější podívaná. ()

BOURQUE

Priemerný II.WW-based film o medzinárodnej (ale hlavne tvorenými Poliakmi) skupine pilotov, ktorá pod vlajkou Anglicka sa pokúsi „oslabiť“ nemecké Luftwaffe. Boje vo vzduchu sú zachytené na úrovni TV filmu, takže veľkolepé akčné scény nečakajte. Charaktery jednotlivých postáv nie sú nejako rozobrané. Nepríjemne ma prekvapili fakty, ktoré sú prezentované na konci filmu – čo sa stalo s hrdinami po skončení vojne a ako s nimi zaobchádzali (nielen v UK ale aj v Poľsku). Je to veľmi smutné. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

MickeyStuma

Zatímco český koprodukční snímek ´Tmavomodrý svět´ (2001) pojednává o osudu československých letců v RAF, tento snímek pro změnu pojednává o osudu letců v RAF polských, i když samotný název spíše láká na slavné válečné stíhačky, než na jejich piloty. A jak se z daného příběhu dozvíme, převážně poválečný osud Poláků není zase až tak moc odlišný od těch československých. Byli prostě zavrženi. Oba snímky mají společné další věci. Jako například ne zrovna reálné historické souvislosti, což diváci kritizují nejvíce. Ale to už u takovýchto velkolepých snímků prostě bývá. Nás Čechy zaujme účast Kryštofa Hádka. Když už se objevil v obou filmech o RAF, bude ještě třetí? Ne nadarmo se říká: Do třetice všeho dobrého. Nutno uznat, že byť tu nemá zrovna velkou roli, svého drsňáka a frajírka v jedné osobě zahrál prostě dokonale. A že mají oba snímky stejnou atmosféru je snad už zmínka zbytečná. Jen se u Poláků zase až tak moc netlačí na pilu u romantické vložky, která samozřejmě, snad i očekávaně, vynechána nebyla. Letecké bitvy jsou ztvárněné dobře. Při současných technických možnostech, jaké Jan Svěrák ve své době neměl, mohly být dané scény o nějaký kus přeci jen lepší. Specialisté na CGI efekty ještě zřejmě v tomto moc zkušenosti neměli. Co se týče scénáře, o realitě je už zmínka výše. Děj jako takový je plně srozumitelný, vcelku poutavý a hlavně bez vyloženě nudících chvilek. Poněkud hořký konec vynechán být nemohl. Poláci byli pro klid Stalina v zájmu poválečného politického jednání vyloučeni z oslav poválečného vítězství. Hněv Poláků po všech těch bitvách a obětí je tak zcela na místě. Historikové však vědí, že největší ironií je, že původně Británie, s Francií, šla do války s Německem především z důvodu, aby bránili Polsko. Historie je plná takových podivností. Politika je prostě ohledně hrdinů svinstvo. Co se týče děje, nejedná se tedy o historický film vyprávějící skutečné události, ale ryze o film popcornový, který svůj účel splňuje. Vedle našeho Tmavomodrého světa se bude určitě vyjímat. ()

JBMAVERICK

Příběh Zumbachovo třistatřetí rozhodně má bejt zfilmovanej a nechápu, že to trvalo tak dlouho! Jenomže... Tohle? Člověk vizuálně a zvukově namlsanej Dunkerkem tohle vzít prostě nemůže. O jednotlivých osudech se tu moc nedozvíme a ta akce.. "vizuální efekty"... tohle snese průměrná počítačová hra, nebo levnej televizní film, ale to co tu tvůrci předvědli je strašná ostuda! Opět žasnu nad tim, s jakými prostředky dokázal Svěrák natočit Tmavomodrý svět a jakej je Nolan génius když poctil piloty spitfirů a hurricanů 1000krát víc, v pár minutách. Jsem na tuhle tématiku asi náročnější divák, ale víc hvězd prostě dát nemůžu. Obří zklamání. Když chci natočit film, kterej se točí okolo leteckejch bitev, tak musim mít nekonečně peněz jako Michael Bay, nebo musim bejt génius jako Svěrák a nebo obojí jako Nolan. Jinak se do toho vubec nepouštět!!! ()

Lucas87

Film věnovaný polákům, takže postava čechoslováka je jen taková dopňující, i když je to dost vedlejší role je fajn vidět Kryštofa Hádka v akci. ()

Inozuka

Ach jo, mohla to být bomba kdyby ... scénář psal někdo, kdo tomu rozumí a nechá si to supervizovat od poradců z oboru (Jan Zumbach neuletěl z Francie na školním dvouplošníku a Josef František se nezabil po návratu z letu za kanál). A kdyby triky dělal někdo, kdo tomu rozumí a nechal si to supervizovat od poradců z oboru (v Bitvě o Británii létalo na straně Luftwaffe více typů než jen Bf 109 a DO 17 a ani jeden z nich po jedné dávce z palubních zbraní určitě pokaždé neexplodoval jako benzínová cisterna). A kdyby tvůrci našli odvahu jít víc do hloubky a do nitra vojáka, ne jen klouzat po povrchu - učit by se mohli třeba v sekvenci pilota Spitfire v Dunkirku, která o téhle "práci" dokáže říci víc, než tento film za 107 min své délky. Na druhou stranu musím pochválit, že všechny národnosti mluví svými rodnými jazyky a že někdo v Británii našel odvahu natočit film o polské stíhací peruti z druhé světové války. Takže mhouřím oko a dávám tři hvězdy ... ()

rublik05

Hurricane jako válečný film mě velmi zklamal. Příběhově je vcelku nudný a nezajímavý. Čekal jsem větší rozbor jednotlivých postav, a také nějaký postupný vývoj či změnu charakterů. Dostal jsem pouze rutinní filmařské béčkové řemeslo, bez nějakého většího nápadu či potenciálu. Leteckých soubojů je zde sice požehnaně, přesto díky nekvalitním CGI efektům vypadají dost uměle a nepřirozeně. Nízký rozpočet jde však ve filmu vidět každým záběrem, ať už se jedná o dialogy, herecké výkony či absenci atmosféry, která je pro válečný snímek klíčová. Nicméně i tak jsem rád, že tímto stylem vzdávají filmaři poctu statečným polským letcům, ale i ostatním, kteří bojovali proti nacistickému Německu během letecké bitvy o Británii. 4/10. ()

milwaukee

Nebylo to zase tak špatný, ale na Bitvu o Británii a nebo na Nebeské jezdce to nemělo ani omylem. Filmy s leteckou tématikou mám zmáknuté, ale tady bylo třeba ještě hodně zapracovat. ()

papilon395

Dívala jsem se s velikým očekáváním kvůli zobrazení Josefa Františka. Můj otec ho v dětských letech znal, pocházíme ze stejné obce, tím pádem je slavný rodák ikona. V tomto směru mně minirole Kryštofa Hádka zklamala. Ale jak už tady vícekrát zaznělo, film je o polské peruti, natočili a financovali ho Britové a to samo o sobě je v dnešní době záslužný počin. ()

ervina

Abych byla spravedlivá, tak jsem to dokoukala do konce. Ale strašně mě to nebavilo. Hrozně zdlouhavé, nezáživné dialogy a asi to nemělo moc velký rozpočet. ()

Hemlock

Není to vyloženě zlé, ale těch historických faulů je tam prostě až moc… Polští piloti ve službách RAF by si zasloužili poctu ve velkofilmu nesrovnatelně jiných kvalit - alespoň takových, jako je tuzemský Tmavomodrý svět. Tento snímek je však vykradačka s nepříliš dobrými efekty, hereckými výkony a u filmu jež je založen na skutečných událostech bych očekával vyvarovaní se chyb - servírované fakta zřejmě uspokojí nezaujatého diváka, ale u diváka znalého dochází k poruchám zraku - 40% ()

harycek

Jsou tam letadla tak proč ne!!!!!! P.S. před tímto jsem si pustil Bitvu o Británii!Ale tam nebylo naše největší eso František!!!!!!!!!!!!!!!! ()

VanillaIce

Smutné, když musím říct, že lépe je natočená 50 let stará Bitva o Británii. Letecké souboje jsou asi největším utrpením filmu. A to zdvořile pomíjím, že jsou celé animované a ještě ne dobře. A Josef František je tam vyobrazen jako největší hňup v okolí :-( Mizerný scénář a téměř amatérské herecké výkony. ()