Černá zmije

• Velká Británie Blackadder
Velká Británie, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Scénář:

Richard Curtis, William Shakespeare (divadelní hra), Rowan Atkinson (více)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (více)

Série(4) / Epizody(24)

Recenze uživatele Gastovski k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Jednoznačně nejhorší série ze všech. Ani jeden díl není napěchován vtipem, ale bohapustou trapností. Všichni (vyjma krále) se tu jen pitvoří, pronáší trapné vtipy i bonmoty - hrůza. Štěstí, že jsem nejdříve shlédl 4. sérii, protože po tomto zážitku bych se zdráhal pustit si další série, což bych udělal velkou chybu. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Melchett: Vidím Černá zmije, že už sis začal mluvit sám pro sebe. - Ano, jen tak jsem si jist inteligentní konverzací. 1. Zvony: Nejslabší díl série a zároveň nejnudnější 4/10 2. Hlava: Nejlepší díl série, záměna s pytlem na hlavě v mučírně je nezapomenutelná 10/10 3. Brambora: Spousta vtipných hlášek a kapitán Rum v akci 9/10 4. Peníze: Kvalitu této epizody, kdy Edmundovi teče do bot trochu kalí trapárničky královny 8/10 5. Pivo: Dva mejdany - o to více vtipu 8/10 6. Okovy: Černá zmije je unesen, vtipu poskrovnu, převažuje nuda 6/10 Celkové hodnocení: 4* S první sérií se to nedá vůbec srovnávat - Atkinsonovi to s bradkou sekne, ostatní přestali trapně chřepčit a příval hlášek je opravdu vydatný. Jen tak dál. ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Takže, jak jsem vyrozuměl, Napoleon je v severní Africe a Nelson zaujal postavení v... - Na Aljašce, Vaše výsosti, to kdyby nás chtěl starý Bony oblafnout a přijít přes severní pól. 1. díl: 6/10 2. díl: 8/10 3. díl: 8/10 4. díl: 8/10 5. díl: 8/10 6. díl: 10/10 Celkové hodnocení: 4* Kvalitativně srovnatelné s druhou sérií. Černá zmije pořád něco vtipně komentuje, Baldrick má jako vždy v záloze nějaký ten vychytralý plán a Hugh Laurie v roli imbecilního prince taky válí. ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

... co třeba ta mbodská roklina pane? - Ano, to bylo dost nechutné. Deset tisíc tucijský bojovníků po zuby ozbrojených jen kiwi a půlkami kiwana. A místo toho abychom brali zajatce jsme udělali ovocný salát. Nejlepší a zároveň moje nejoblíbenější série s Černou zmijí. Všechny epizody (až na druhou) hodnotím všechny kolem 90 až 100% + dojemný závěr alá Butch Cassidy a Sundance Kid. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz