Tři mušketýři 2

• Česko Čtyři mušketýři (více)

Uplynula krátká doba od jmenování d’Artagnana královským mušketýrem. Královna Anna nezapomněla na služby, které jí prokázal, ale ani na kardinálovy agenty Rocheforta, a Milady de Winter neopustila nenávist a touha po pomstě za překažené plány. Spolu se svými přáteli, Athosem, Porthosem a Aramisem bojuje d’Artagnan v armádě Ludvíka XIII. u pevnosti La Rochelle proti vzbouřeným hugenotům. A cesty všech hrdinů se opět propletou, aby uzavřely osud svůj či osud toho druhého. (Česká televize)

Pete

Druhý díl s tím prvním tvoří jednotný celek. Ostatně v dnešní době by se tento spektákl dělit asi nemusel, protože 3 hodiny jsou bohužel už zcela běžné. Mně osobně bavila druhá část trochu víc, pokud bych se musel rozhodnout. Faye Dunaway je tu geniální mrcha proradná. A dále tedy jen ještě poznámka pod čarou - trochu mne překvapilo, jak moc jsou 3M o nevěře, které se tehdy zjevně přikládala ještě mnohem menší váha, než dnes. Celá zápletka se točí kolem zakázané lásky francouzské královny Anny s anglickým vévodou, kterému to však nezabrání v záletu s Milady. Švadlena královny Constance zase podvádí svého starého manžela s D'Artagnanem, ten posléze také podlehne půvabům té zrádné Milady, která je tak nevěrná svému milenci Rochefortovi, a čtvrtý mušketýr nakonec neodolá ani nabídce rychlého sexu od její služebné Kitty. Třech mušketýrů se to naštěstí příliš netýká, jejich milostným avantýrám se (až na tu romantickou konexi Athose) pro lepší přehlednost film raději nevěnuje. Tedy tak nějak v posteli všichni pro všechny, a ne jen pro jednoho. ()

Gig

Tři mušketýři dle mého gusta. Mají vtip i šarm a ovčem i šerm. Sice když mi někdo připomene onoho gaskoňce, nebo pokud si čtu listy pana Dumase, tak D'Artagnan je u mě mladý kluk s knírkem a bradkou. Ale York mě přesvědčil, že je správnou volbou. Dvojka se mi líbí ještě víc než jednička. Možna to je tou hudbou, možná tím monologem Athose o muži, jež miloval jednu dívku, možná těmi emocemi, které nahnali nenávist do očí d'Artagnanovi, když zjistí, že jeho milovaná je mrtvá.... Výborný film! Jen do dnes uvažuju, proč byly vystřiženy záverečná scény s popravou milady de Winter v původním českém výborném dabingu. Nedávno jsem viděl v České televizi reprízu a zajímalo mě, zda chybějící scény doplní. Doplnili. Ale jen pohled na kata se sekerou. Ale část, kdy Athos zadrží DArtagnana, chybí... ()

calculus

Nestárnoucí a zdaleka i nejlepší filmová adaptace slavného Dumasova románu. Knihu jsem kdysi se zaujetím četl možná třikrát, ale tento film dal postavám takovou tvář, jak si je vybavuji dnes. Michael York v roli d´Artagnana je nezapomenutelný, nádherná Raquel Welch jako paní Bonacieux rovněž. Hraběte Rocheforta určitě ještě nikdo nezahrál lépe než Christopher Lee. Dále Olivier Reed, Richard Chamberlain, Faye Dunaway, Charlton Heston a další. Skvostná záležitost. ()

Pajislav

Pro čtenáře hrůza a zklamání. S filmem je to jak s filmem Vinnetou. Zustal jen název a víceméně osoby. Jediný klad je nahraný humor. Dumasova genialita nezachycena... škoda. Za mne zbytečný paskvil, udělali z toho grotesku, bez příběhu, který by člověka vtáhl. ()

Chase

Druhému dílu už trochu chyběl tah a nějaká silná dějová linka (v prvním díle náhrdelník) a nějak už mi tam chyběla lehkost. Celou dobu se jen k něčemu nevyhnutelně schyluje a z tohoto na psychiku náročného zchylování sem tam vyskočí parádní scéna (snídaně na hradbách). Navíc chybí hudba Michela Legranda. Na druhou stranu dostává zásadnější roli v příběhu můj oblíbenec Athos v podání Olivera Reeda. Závěr přinese potřebné emoce a Athosovy klidným hlasem pronášené osudové repliky se zaryjí do hlavy. Co mě zarazilo bylo, když jsem kdysi v televizi ve verzi s novým dabingem narazil v závěru filmu na scénu, která v původním filmu který jsem znal z vhs nazpaměť chyběla. Netuším jestli tehdy neprošla cenzurou, či co k úpravám vedlo, každopádně musím přiznat, že bez oné scény bych se obešel a původní verze se mi líbila víc. SPOILER!!! V původní české verzi chybí scéna popravy Milady. Naposledy se Milady objeví v klášteře, kdy na ní namíří Athos a řekne jí "Varoval jsem vás...Na tuto cestu nebudete potřebovat koně." Pak už se neobjeví a člověk si může snadno domyslet co se asi přihodilo. ()

E.T.Martin

Nejlepší filmové zpracování tří mušketýrů, kteří jsou vlastně čtyři. Vtipné, dobrodružné, plné nápadů a dobrých herců, u kterého si cením nejvíce toho, že ačkoliv v tom měl prsty Hollywood, jsou historické reálie poměrně přesné. ()

zigy

O trochu slabší než první díl, ale řekněme si na rovinu, mohlo dokonalý první díl ještě něco překonat? NEEE. I zde jsou skvělé nápady, jako např. snídaně na hradbách, anebo York ukrývající se ve vaně plné vody, když tu velitel gardistů odkopně vztekle uzávěr....:) a závěrečná šermovačka v hořícím klášteře = dokonalé zakončení. Zajímavost: scéna s popravou mylady nebyla původně u nás vysílána. Na vyznění závěru to však nemělo žádný vliv, takže jsem si toho při sledování původní verze ani nevšiml. ()

p.a.douch

Pro mě důstojné pokračování. Více prostoru pro Simona Warda a Faye Dunawayovou + výkon Michaela Gotharda to je pro mě plus. Jinak barvitější, výpravnější a jak jsem již psal velmi důstojné pokračování. Taky je potřeba zmínit dobrý hudební doprovod stvořený Lalo Schifrinem. ()

Kozlowski8

Oproti prvnímu dílu horší scénář se slabou dějovou zápletkou a s množstvím - ne vtipných, ale jen rádoby vtipných - momentů a scénicky nepovedenou pasáží na zamrzlé řece (či rybníku), která byla naprosto samoúčelná a mimo. Palec dolů. 45 %. ()

PTuranyi

Štyria mušketieri pokračujú v príbehu troch mušketierov v rovnakom štýle ako predchádzajúci film ba možno s ešte väčšou mierou paródie. Veď čo môže byť viac ako vidieť Lorda Buckinghama priplávať na ponorke, prípadne vidieť hrať organistu na pojazdnom futuristickom organe ako vystrihnutého zo show Eltona Johna. Môžeme tak sledovať ako štyria priatelia dokonajú svoje dobrodružstva sprevádzané množstvom fórikov a za neustáleho pomrkávania tvorcov. ()

zurivymlok

Výborné herecké výkony - výborná atmosféra - dynamický děj - vynikajicí vtip - Heston ztvárňující kardinála s obrovským charismatem. Co více si přát. Zcela jasně nejlepší podání Tří mušketýrů. ()

chosan

Druhý díl svojí značnou kvalitou jednoznačně pokračuje ve stopách prvního zde tvůrci odvedli neskutečný díl práce. I dvojka si zaslouží svých 85%. ()

leon66

Ze všech čtyř mi nejvíce přirostl k srdci Athos Olivera Reeda. Ty jeho rvačky, to je něco! Kord, pěsti, židle, mokré prádlo, kopance...nádhera. Už v dětství se mi líbil nejvíc. ()

MayB2

Najdou se chyby - zimní souboj, směšný útěk Constance - ale všechno přebije úžasně silný závěr v klášteře, kdy jdou všechny žerty stranou. ()