Tři mušketýři 2

• Česko Čtyři mušketýři (více)

Uplynula krátká doba od jmenování d’Artagnana královským mušketýrem. Královna Anna nezapomněla na služby, které jí prokázal, ale ani na kardinálovy agenty Rocheforta, a Milady de Winter neopustila nenávist a touha po pomstě za překažené plány. Spolu se svými přáteli, Athosem, Porthosem a Aramisem bojuje d’Artagnan v armádě Ludvíka XIII. u pevnosti La Rochelle proti vzbouřeným hugenotům. A cesty všech hrdinů se opět propletou, aby uzavřely osud svůj či osud toho druhého. (Česká televize)

filmmovier

O chlup lepší, než první část. Víc akce, víc vtipu, víc všeho. D'Artagnanův útěk před kardinálovými muži je nezapomenutelný. Takhle má vypadat čistokrevé dobrodružství. (Téměř) prvotřídní mix akce, humoru, napětí, krásných žen a ďábelských záporáků (trojice Richelieu - Rochefort - Mylady je fakt bezkonkurenční). Navíc je to velmi věrné předloze a to, co je navíc, nebo naopak chybí, rozhodně není na škodu, ale navíc to filmu ještě prospívá. Prostě výtečná podívaná a navíc s fantastickým obsazením. Potěcha. 85%. ()

Autogram

V podstate ani tu nie je čo filmársky alebo herecky vytknúť. Jedine to, že príbeh nie je príliš zaujímavý, nie som na takéto historické filmy, kde sa jedná iba o vtip a nejaká hlbšia myšlienka chýba. Preto je to u mňa iba priemer, myslím, že pred mnohými rokmi by som to vedel považovať za prvotriednu zábavu, dnes už nie. ()

Molir

Prvni film mam sice o neco malilinko radsi, asi proto, ze mi prijde odlehcenejsi, ale na druhou stranu ma tento druhy v sobe vice vtipku, ovem ponekud, obzvlaste ke konci, ponurejsi atmosferu. A jako plus je take to, ze zde samozrejme dostava vice mista Faye Dunaway, a ze si ho zaslouzi :-) Jinak původně se točil jen jeden film, a až na základě toho, že by to bylo moc dlouhé, se přistoupilo k rozdělení na dva - ovšem byly z toho tahanice s herci (aby ne, když dostali zaplaceno jen za jeden film) a výsledkem je, že od té doby obsahují herecké smlouvy tzv. Salkindovu klauzuli (podle producenta), ve které je uvedeno, kolik filmů z natáčení bude :) ()

Sdoom

Jubilejní 1000. komentář patří ještě lepšímu pokračování mého oblíbeného filmu z dětství. Druhá část je celkově o něco svižnější, zábavnější a taky už se tu konečně začíná umírat, což dodá i na vážnosti. Hodně silné 4 hvězdičky. (HD, dabing) ()

Han22

Někde v půlce sedmdesátých let se pomalu začínala rozjíždět mánie pokračování úspěšných filmů a mnohodílných sérií, což bylo do té doby výsadou jen béčkových hororů. Takže jsem rok 1974 nastartoval druhým dílem Mušketýrů dokud mám jedničku v paměti. Je to tedy spíše druhá část románu než sequel, kde nechybí nic a nikdo z originálu. Zlá trojice intrikuje, do popředí se dostává opravdu odpudivá Milady de Winter. Trošku ubylo soubojů a přibylo nablblého humoru - chůdy, souboj na ledě... no a anglická ponorka to je už opravdu moc. Na druhou stranu finále u kláštera a především závěrečný souboj jsou opravdu strhující. A režisér měl koule držet se románu skoro do konce včetně nečekaných úmrtí SPOILER Constance! SPOILER. Každopádně jsem spokojený, ač tyhle "šermovačky" uměli Francouzi či Italové lépe a i přes pár výtek se mi tohle zpracování moc líbilo. Historický film roku 1974. ()

LEATHERFAC

Trochu lepší než první díl, ale taky žádná sláva. Mušketýři samotní jsou tu pořád docela paka a zbytek postav se chová často neméně idiotsky.Zápletka pořád víceméně trapná, král teplouš a z krásné královny úplná pipka, která nemá skoro žádný prostor. Tu bizár scénu na ledu uprostřed léta jsem nějak nepochopil. Bez přeskakování bych nedal celý ani tento díl. Možná ve třinácti bych byl asi nadšenější, ale dnes už ne. Ve srovnání s novějšími dobrodružnými taškařicemi např. Piráti z karibiku a podobně, je tohle zcela mimo mísu. ()

Paity

Pro mne osobně hodně překvapivě si udržela dvojka vysokou kvalitu jedničky. Možná je to proto, že se to natáčelo rok po jedničce. Opět si můžeme užít skvělých herců, úžasných lokací a ještě neuvěřitelnějších kostýmů. Od první do poslední minuty navíc napětí jen stoupá. ()

Prochy38

Pro mě jasně nejlepší filmové zpracování románu. Velesympatické obsazení. S románem to drží hodně dobře. Vtipné, akční, prostě dobré! Tady se marně hledají chyby, i když od knihy jsou jasné určité odchylky. Velmi vtipné pojetí, akční, bojovné a s "dobrým" koncem. Na tuto verzi nikdy nedám dopustit! ()

Rozjimatel

3,5  Platí v zásade to, čo som písal pri prvej časti, až na pár malých rozdielov. Šermiarske súboje už boli spravené o niečo lepšie, boli poňaté serióznejšie. Vlastne celý film bol vážnejší, nie taký groteskný ako prvá časť. Faye Dunaway postupne herecky rastie a ku koncu je už dokonalá Milady. Vizuálnu krásu významne kazí zimná scéna, kde je zreteľne vidieť umelosť snehu a ľadu a ten preborený polystyrén je už vyslovene nevkusný (pri inak skvelej výprave je to ako tŕň v oku). Vadia mi ešte niektoré nelogickosti, ktoré scenár dosť odflákol. Je reálne, aby Atos nespoznal Milady a ani ona jeho (napr. na tom dvore), keď spolu kedysi žili ako manželia? A to, že Constance nespoznala Milady, keď ju prišla zabiť prezlečená za mníšku, je asi najväčší nezmysel. Veď ju videla niekoľko krát (napr. pri ich dlhom súboji) a Milady predsa nijako nemala zakrytú tvár. S rozhodovaním o hodnotení oboch časti mám dosť problém, je to presne na rozhraní 3 a 4. ()

mira007

O milimetr slabší než jednotka, ale s fantastickou mrazivou mylady de Winter v podání Faye Dunaway. Za mne tyhle dva filmy jsou nejlepším zpracováním tohoto Dumasova románu. ()

IsaacNewton

Druhý díl jen potvrdil to, co první výrazně naznačil- krása! Skvělé filmy se tak špatně komentují... Byla jsem zvědavá, jaký bude přechod mezi "lehkovážným" chováním mušketýrů a následných tvrdých bojů a nakonec i smrtí krásné Constance. Okolnosti její smrti jsou sice jiné, než v jiných verzích a knize samotné, ale vůbec to nevadí- velice dojemná a smutná chvíle, po které následuje neuvěřitelný d' Artagnanův hněv a poté úžasný souboj Rocheforta a zoufalého Gaskoňce v klášterním kostele.. Sám konec je laděn trochu více optimisticky, než třeba v knize, kde se mušketýři vyloženě odloučí. Lesterovy mušketýři rozhodně nejsou parodií- ale skvělým příběhem s nadsázkou, plným vtipu, napětí a skvělé atmosféry doby, kdy ještě byli mušketýři! ()

JK-Stinger

Stejné hodnocení jako v případě prvního dílu. Kvalita naprosto stejná, kdyby se oba díly spojily do jednoho, nedal by se ani poznat rozdíl. ()