Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

harycek

Vcelku dobré zpracování knižní předlohy!! přidávám bodík ač ty předchozí byli výborní , ale tady byl humort!! ()

sharka.68

tyhle dva díly jsou asi nej,co o mušketýrech bylo natočeno..a jak nefandím krásné Fay (Milada Zimová) a žasnu nad zblblým mistrem Feltonem, tak jsme u jedné ze scén, kdy na La Rochel hodlají popravit Rocheforta a velitel popravčí čety říká - Zavažte mu oči a pomocník, co mu je má zavázat,přemýšlí a nastavuje šátek  a je v rozpacích,jak zavázat jednookému Rochefortovi vidoucí oko a ten mu sarkasticky říká - že bych ho snad zavřel? v tu chvíli se královsky bavím! ()

cimrman2.

Tak tohle žádná jízda nebyla! Chtěl jsem být v obraze a zhlédnout alespoň jedno filmové zpracování tohoto slavného literárního díla. Vybral jsem si podle recenzí nejlepší zpracování slavné předlohy. Vůbec mě nezaujalo samé šermířské (nudné) střety, žádná zápletka a žádné napětí. Prostředí (17. Století Francie) mě rovněž nezaujalo. Druhý díl si nepustím. Abych se dozvěděl jak třídílná klasika od Dumase pokračovala a dopadla využil jsem chat gpt. Bylo to mnohem rychlejší než se trápit dalších 100 minut s dílem číslo 2.. Jediné co se mi na filmu líbilo byla nádherná Raquel Welch. Možná budu překvapen a zaujme mě nové zpracování z roku 2023. ()

Marv

Zcela určitě nejlepší a nejzábavnější filmové zpracování Tří můšketýrů. Film na který se vždycky rád podívám. ()

Gwilwen

Moje oblíbené zpracování Tři mušketýrů. Filmu nic vytýkat nebudu - je zábavný, skvěle obsazený, nádherné kostýmy. Zaměřím se spíš na pana Dumase. Ten ve Třech mušketýrech stvořil dobrodružný příběh tak věrohodný, že někteří lidé bohužel zaměňují Dumasovy příběhy se skutečnou historií a to mě štve. A jako milovnici Francie a její historie mě to štve dvojnásob. Ludvík XIII. nebyl žádný neschopný panovník jak ho nastínil Dumas, ale spravedlivý král a skvělý válečník s velmi pohnutým životním osudem. Richelieu sice královnu rád neměl, proti králi však neintrikoval a byl mu spíše druhým otcem a se správou království mu významně pomáhal. Toť vše - chtěla jsem to uvést jen na pravou míru. ()

Chase

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Všechno je tu tak nějak vážně/nevážně až to člověka nutí neustále se usmívat, ale přitom to ani na moment nesklouzne ve frašku. Perfektní kostýmy, výprava, hudba Michela Legranda, casting, souboje, výstřih Constance, zákeřná Milady a moje nejoblíbenější filmová postava: Athos v podání Olivera Reeda s perfektním dabingem Jiřího Zahajského... Nikoho jsem předtím ani potom neviděl se na plátně rvát tak živelně jako právě Ollieho. A nejlepší na konec, ono úžasné dospělé přátelství mezi mušketýry, kteří se ale nezapomenou stále bavit jako děti, což je dle mého jediný možný způsob jak spokojeně žít a umřít. Nikdy si nic nedarují, ale za druhýho by zemřeli. Vysypal bych tu ještě A4 superlativ, ale budu se brzdit a fláknu sem už jen úžasnou balící větu, kterou se mi snad podaří někdy v životě použít, až mi bude chtít nějaká žínka prchnout z lože:-) "Nemůžete přeci jít ke dvoru se špinavýma nohama a já ženě nohy nikdy nemyl. Drhnul jsem koně, ale tam se začíná seshora." ()

Nut

Se zfilmovanými mušketýri je to potíž, málokterá verze mě uspokojila alespoň z poloviny tak jako kniha. Tahle sice patří k těm zdařilejším, ale nemohu jí prohlásit za nejlepší z jednoho prostého důvodu...Michael York je mi nehorázně protivný...přiznávám, že mé hodnocení ovlivnili osobní sympatie (spíše antipatie), takže nejsem dost objektivní. ()

schwejk

S odstupem času a po několika filmech říkám - NEJLEPŠÍ VERZE!!! Nejde ani tak o přesnost adaptace vynikajícího románu, ale o vystihnutí atmosféry - tady se to povedlo - obsazení vynikající, skvělé kostýmy a kamera - vznikla jedna z nejlepších komedií. ()

hlava4

Určitě nejlepší zpracování Dumasova románu. Výborní herci, nádherné kostýmy a výprava. Ale ta hlavní plus jsou ztvárnění života té doby. Všimněte si co všechno se děje na ulicích, skvělá scéna z tenisu, a další. A hlavně také krásné a přitom realistické souboje, žádný matrix. ()

BlackMesa

Tak jako většina fanoušků seriálu Doctor Who má svého Doktora, tak já mám svého d´Artagnana a tím je Michael York. Krásný, výpravný, hvězdně obsazený film, který neomrzí. ()

LeePriest

V době premiéry pro fanoušky knihy určitě povedené filmové zpracování. Nevím jestli je to tím, že film je nyní již přes 40 let starý, ale já se bohužel při sledování občas nudil. ()

zigy

Již nikdy nechci vidět jiné zpracování Dumasova románu. Je zbytečné se snažit o další a další adptace, protože tohle nemůže nic překonat. Co všechno lze chválit? Herecké výkony, choreografie bojových scén, hudbu (už jen úvodní titulková sekvence Vás dostane do té správné nálady), humor, skvělý dabing (životní výkon Petra Olivy v titulní úloze), režisérovy originální nápady (skok z okna na lešení, ponorka atd.). Zajímavost: skvělá hudba Michela Legranda, ale ve scéně, kdy mušketýři ujíždějí na koních do Anglie, je použit úryvek z Verdiho opery Aida. ()

vetinary

Asi nejlepší zpracování, jaké jsem viděl, knižní předlohy se drží mnohem přesněji než jiná zpracování (zvláště ta ohavné verze, kde hraje Orlando Bloom), ukazuje slabého a naivního Ludvíka XIII. i intrikánského a charizmatického kardinála Richelieu, bez kterého by se Francie rozpadla. Kostýmy, kulisy a velmi dobře udělaný šerm člověka dokonale vtáhnou do doby. Ale ve filmu je i několik scén co v knize není, ale přidávají do filmu skvělý humor. ()

Kozlowski8

Klasické zpracování klasického díla Alexandra Dumase staršího a Michael York ve své asi nejznámější a nejvýraznější roli. Příběh je natočen v humorně - naivním stylu, což mne až tak úplně neoslovilo. Dal bych přednost napínavé akční podívané s šermířskými souboji a krásnými ženami (obého bylo pomálu). 60%. ()

Stuart6

Tento skvost opravdu režíroval američan ? Tomu se mi ani nechce věřit. Povinný film pro všechny kluky (bejvávalo :-\) od 6 do 60 ! ()

MrKrahujec

Tenhle film jsem možná podhodnotil, ale když pan Lester k tomu přímo vybízí! Cokoliv kdy natočil, mělo docela dobrý základ, ideu, ale skoro vždy to "podělal" nějakou drobností, která se nakonec roztáhla na celkový dojem. V Perném dnu to byla například nesmyslná a zoufale nesympatická postava Paulova dědečka, tady je to zase chybné obsazení (jinak talentovaného) Olivera Reeda do role Athose, na kterou je jednoduše příliš tlustý a plebejský (to, jak oslnivě zahrál Urbaina Grandiera v Russellových "Ďáblech" se bohužel těžce nezopakovalo). Michael York jako d´Artagnan by nakonec byl vlastně dobrý, ale proč mu proboha ponechali jeho typicky anglosaskou vizáž, se kterou by se vlastně daleko víc hodil na roli vévody z Buckinghamu? Ve filmu je několikrát zdůrazněn jeho gaskoňský původ a přitom je to blonďák a navíc bez kníru! A to ještě navrch Franco Zeffirelli v Romeovi a Julii jasně prokázal, že i z tak typického Angličana, jakým je York, lze velice snadno udělat zcela typického Itala. Proč to nezkusil také Lester? Je to škoda, protože ostatní, i Raquel Welchová, i Faye Dunawayová a zvláště pak Richard Chamberlain jsou výborní, ale tohle jsou prostě dost podstatné kazy... ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch