Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Španělsko / USA / Panama / Velká Británie, 1973, 105 min

Pro mě jedno z nejlepších filmových zpracování Tří Mušketýrů. Pokaždé, když je dávají v TV nenechám si snímek ujít, tuším že jsem je viděla nejméně šestkrát a pořád se bavím. Pěkné zpracování oblíbené knihy a k tomu postavy co odpovídají mým představám z pubertálních let. Vtip, dobrodružství, milostné pletky a intriky, souboje, co si více přát?(25.10.2014)

Neviem, či originálna predloha bola až tak komická, ale pripadalo mi zvláštne, že sú všetky postavy nejako na hlavu s priblblým správaním. Keby bol taký iba priteplený kráľ, to by bola bežná klasika, ale z ničoho nič sa niekto začne šermovať a zabíjať, potom rovnako aj skončí, trochu to nemá hlavu ani pätu. Plus je zase krásna Constancia a celkovo dobré obsadenie.(27.10.2014)

Tuhle verzi Mušketýrů sem měl dycky nejrači, aspoň teda když sem byl malej. S odstupem času (dneska) sem zjistil, že se mi tato verze jednoho z nejslavnějších románů poměrně vzdálila. Největší problém mám s humornými vsuvkami, které mi bohužel, takle po letech, vtipný vůbec nepřijdou. Tenhle laciný druh humoru je mi v podstatě uplně cizí. Co se týče akčních scén, tak i tam mám menší problém, páč i do nich rejža rve ty "vtipný" pasáže a to mě celkem ubíjí. Jinak příběh je to klasický, dobrodružný a konec konců i ta láska se tady objeví. Herci mi celkem sympatičtí jsou, Konstance je skutečná kočka a kardinál "Rešelijé" a milejdy "de Vinter" jsou parádní záporáci, o tom žádná. No, ale jak říkám, kdyby se rejža odpoutal od těch džouků, tak bych si to teď užil mnohem víc...(12.11.2011)

Pro mě nesmrtelná klasika a nejlepčí zpracování mušketýrů, hlavně díky kompletně charismatickému hereckému obsazení, které nemělo chybu. Výborné jako celek, jak akční, tak komediální sekvence jsou na jedničku, má to prostě svoje kouzlo a to se nevytratilo ani po skoro 40 letech, což se nedá říct o zpracování z r .93, nebo té slátanině z 2011.(8.2.2012)

Pri čítaní hviezdnych mien obsadenia tohto legendárneho filmu sa musela zatočiť hlava aj Soderbergovi, keď robil casting na Dannyho parťákov. Rovnako, ako účasným americkým producentom pri pohľade na štýlový spôsob adaptácie francúzskeho klasického románu, aký oni nikdy nedokážu dosiahnuť ani so sebelepšími trikmi. Traja mušketieri je klasika ešte aj mojej generácie, na ktorú sme sa v rannej mladosti vždy tešili. Toto je film, ktorý sa skutočne môže pýšiť adjektívom rodinný, pretože bude baviť skutočne každého v ľubovoľnom veku.(13.1.2013)

• Michael York

• - Při šermovačce v prádelně vidíme při záběru blonďatého kluka, který má náhle v dalším záběru na hlavě klobouk. (Vercinix)

• - Herci Charlton Heston a Raquel Welch neměli společný volný čas a mnohdy se na place nesetkali. Některé scény jsou proto natáčeny s jejich dvojníky. (Terva)

• - Nejdříve se mělo natáčet v Maďarsku, ale režisérovi se nelíbila totalita panující v této zemi. Nakonec filmování probíhalo ve Španělsku. (Terva)