Reklama

Reklama

Tři mušketýři

  • Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (263)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nic proti kvalitním literárním předlohám a nic proti proslulé trojici mušketýřů, kteří byli ve skutečnosti čtyři, ale pokud je tohle nejlepší přepis legendárního románu, nedivím se, že pozdější adaptace si z předlohy vypůjčili jen některé pasáže a s předlohou pracovali velmi volně. Předně mně nesedí samotné obsazení většiny rolí a nezlobte se na mě, tihle mušketýři to byli klauni z manéže než nějací představitelé, kterým mám věřit jejich udatnost. Nesympatičtí a to jsem s nima měl trávit téměř dvě hodiny. Ani představitelé záporáků to u mě nevytáhli nikam vysoko a ve svých rolích nezaujali. Co na tom, že se film poměrně věrně drží své předlohy, když je oproti ní docela nudný, v šermířských soubojích to nestrhne, hudba na dvě věci a režisér? Dovolte, abych se zmínil o tom, jak je Mark Lester dneska brán za neschopa, ačkoliv kdysi, ano před třiceti lety, natočil snímky poměrně divácky atraktivní. Tenhle se k nim z mého pohledu spolehlivě nezařadí. Jeho režisérský styl je naprosto bez štávy a jiných potřebných ingrediencí. Mně se to nelíbilo. 40% ()

anli 

všechny recenze uživatele

Sedmdesátá léta přinesla mimo jiné tohle zpracování "Tří mušketýrů",kde se jako mladý d'Artagnan blýskl Michael York.Výprava je velkolepá,stejně jako mezinárodní herecký tým,který si to velmi užíval.A já si užíval zejména Raquel Welch,Richarda Chamberlaina,Christophera Lee a půvabnou Faye Dunaway.Režisér Lester se románu drží jen v základních obrysech a natočen je řemeslně velmi zručně.Nepostrádá dobrodružství,vtip,romantiku a nadhled,který se sem místy moc nehodí.Takže o nějaké důstojné zpracování se moc nejedná,důraz je dáván na výpravu,herecké obsazení a šermiřské souboje.A to vše se velmi povedlo.Pro mnohé je tohle zpracování to nejoblíbenější.Já osobně si to dobrodružství užil, s několika ale.Trochu mě vadilo vcelku velké množství parodujících prvků a humoru,který místy dost shazuje onu originální a důstojně-dobrodružnou atmosféru. a moc mi neseděl Michael York.Porovnám -li to s verzí z r.1953,tak každá má něco do sebe a něco svého a tahle celkově vychází o malinko lépe.Takže dávám 70% a čtyři jsou víc než tři. ()

Reklama

Sdoom 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě srdcovka a nostalgie. Ani nevím, kolikát jsem v mládí tenhle film viděl na VHSce, ale určitě víc než 5x. No a k mému milému překapení to stále docela funguje i po 15 nebo 20 letech. Geniální herecké obsazení, výpravná hudba, humor a nadsázka a já tomu s chutí odpustím jednoduchý děj a nepřehlédnutelně zastaralé souboje a efekty. Michael York jako nešika s velkým srdcem - d'Artagnan - už nemůže být nikdy překonán. (HD, dabing) ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Tohle jsem viděla jako dítě v kině a čuměla jsem! A bavila jsem se. Jako velká jsem to pak viděla v televizi, už jsem tolik nečuměla, nešikovná Constance v podání Raquel Welchové mě dokonce dost iritovala, ale bavila jsem se opět. Dobrodružná komedie. Ovšem pokud jde o Tři mušketýry, nejradši mám ty čtyři s Les Charlots (mimochodem tam taky hraje jedna Chaplinová, tuším Josephine?) ()

daEmoNickY 

všechny recenze uživatele

Koktejl. Humor, akce a romantika ... v jednom. ______ ODKAZY ______ Kniha, podle které byli napsány - Paměti Pana z Artagne http://www.archive.org/stream/pt1memoirsofmons00couruoft (anglicky). ______ CO SE DEJE V POZADI JE NAJEDNOU VELICE ZAJIMAVE ______ Jojo. Všechny ty drobnosti, posměšky sluhů, trhání zubů a vyhazování splašků na ulici ... _____ DOPORUCENO _____ Podobně namixovaný film (je to horror) http://www.csfd.cz/film/77083-chinese-ghost-story-a-sinnui-yauman/ . Další podobně nabouchané filmy http://www.csfd.cz/film/134187-kung-fu-hustle-kung-fu/ , http://www.csfd.cz/film/36516-chinese-odyssey-a-xi-you-ji-di-yi-bai-ling-yi-hui-zhi-yue-guang-bao-he/ ... ()

Galerie (51)

Zajímavosti (16)

  • Při šermovačce v prádelně vidíme při záběru blonďatého kluka, který má náhle v dalším záběru na hlavě klobouk. (Vercinix)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (více)

Reklama

Reklama