poster

Tři mušketýři

 • USA

  The Three Musketeers

 • Slovensko

  Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Španělsko / USA / Panama / Velká Británie, 1973, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klúčik
  ****

  Mňe sa páčilo spracovanie z rokov 60tych. Ale toto spracovanie a hlavne herecké obsadenie ma nadchlo. Podla mňa je to najlepšie obsadený film o mušketieroch. Každú postavu hrá výborný herec, samozrejme že aj ženské postavy sú obsadené fantasticky. Tieto filmy mám moc rád aj vďaka výbornému českému dabingu. Ja ho hodnotím 90%.(17.9.2006)

 • nascendi
  ***

  Naozaj je ťažké pri jednom z početných remakeov slávneho Dumasovho diela nájsť niečo nové a prekvapujúce. Tak som musel byť vďačný za humornejšiu verziu a množstvo slávnych a dobrých hercov, štandardne dobré šermiarske súboje a nie najlepší dabing. Žiadne väčšie prekvapenie sa nekonalo, okrem toho hlavného, že spojenie Michaela Yorka s d´Artagnanom by som nikdy nepredpokladal.(6.1.2013)

 • Vercinix
  *****

  Naprosto nepřekonatelná filmová verze naprosto nepřekonatelné knižní verze! Michael York je prostě nej D´artagnan a nikdy lepšího nebude!!! Ale i Athos, Porthos a Aramis, dokonce i ti bídáci Rochefort a kardinál byli prostě skvělí! S ženami už to bylo trochu horší, ale celkové zpracování a atmosféra filmu jsou naprosto jedinečné! A závěrečná bitva druhého dílu s hořícím klášterem to je prostě :-* muc!:)(25.4.2009)

 • sud
  *****

  Již delší dobu se nemohu rozhodnout, která verze mušketýrů je lepší. Tahle, nebo ta Bordierova? No, nejspíš se rozmýšlím marně, protože obě jsou stejně výborné, díky tomu, že jsou absolutně jiné a nemají spolu (tedy krom takové maločkosti jako je předloha a postavy :-)) pranic společného. Zatímco Bordierova verze voní po Francii a rozverné zábavě, Lesterova verze dává mnohem větší důraz na psychologii postav, honičky a souboje. Už dlouho pozoruji, že Richard Lester nedokáže natočit zcela normální film. A i jeho "Tři mušketýři" mají v sobě spousty ujetých nápadů a scén (vana plná krve, ve které si pan Rochefort chladí své zranění, královské šachy, ponorka !). Mylady de Winter Faye Dunawayové je smyslnější, zákeřnější a proradnější, než ta od Demongeotové. A Oliver Reed, Richard Chamberlain a Frank Finlay jsou ti nejlepší představitelé tří mušketýrů.(23.2.2005)

 • Pink.Panther
  *****

  To snad žabožroutům udělali ti Britové naschvál, že přišli s touto neortodoxní adaptací Dumasova románu právě oni. Je to paradox, ale je to tak - domovská francouzská spíše konzervativní verze z roku 1961 tomuto šlape na paty, ale nemá tu poetiku Lesterova filmu. Britové dodali této adaptaci „něco“ čemu říkáme X-faktor a to se pak překonává velmi těžko. S ohledem na dnešní filmařské trendy bych se nebál označit tento film „navěky nejlepší“. Produkce: Alexander, Michael and Ilya Salkind Productions (7.4.2018)

 • - Přestože by měl mít d´Artagnan (Michael York) na konci filmu několikahodinový náskok před svými přáteli a sluhou, jeho sluha je na radnici, kde se koná ples, dokonce dříve než on a jeho přátelé jen o chvíli později. (tzv)

 • - Nejdříve se mělo natáčet v Maďarsku, ale režisérovi se nelíbila totalita panující v této zemi. Nakonec filmování probíhalo ve Španělsku. (Terva)

 • - Christopher Lee se ve filmu i v jeho pokračování Čtyři mušketýři 2 (1974) o všechny bojové scénky s kordem postaral sám, neboť je vynikající šermíř. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace