Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)
Trailer

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

Trailer

daEmoNickY

Koktejl. Humor, akce a romantika ... v jednom. ______ ODKAZY ______ Kniha, podle které byli napsány - Paměti Pana z Artagne http://www.archive.org/stream/pt1memoirsofmons00couruoft (anglicky). ______ CO SE DEJE V POZADI JE NAJEDNOU VELICE ZAJIMAVE ______ Jojo. Všechny ty drobnosti, posměšky sluhů, trhání zubů a vyhazování splašků na ulici ... _____ DOPORUCENO _____ Podobně namixovaný film (je to horror) http://www.csfd.cz/film/77083-chinese-ghost-story-a-sinnui-yauman/ . Další podobně nabouchané filmy http://www.csfd.cz/film/134187-kung-fu-hustle-kung-fu/ , http://www.csfd.cz/film/36516-chinese-odyssey-a-xi-you-ji-di-yi-bai-ling-yi-hui-zhi-yue-guang-bao-he/ ... ()

anli

Sedmdesátá léta přinesla mimo jiné tohle zpracování "Tří mušketýrů",kde se jako mladý d'Artagnan blýskl Michael York.Výprava je velkolepá,stejně jako mezinárodní herecký tým,který si to velmi užíval.A já si užíval zejména Raquel Welch,Richarda Chamberlaina,Christophera Lee a půvabnou Faye Dunaway.Režisér Lester se románu drží jen v základních obrysech a natočen je řemeslně velmi zručně.Nepostrádá dobrodružství,vtip,romantiku a nadhled,který se sem místy moc nehodí.Takže o nějaké důstojné zpracování se moc nejedná,důraz je dáván na výpravu,herecké obsazení a šermiřské souboje.A to vše se velmi povedlo.Pro mnohé je tohle zpracování to nejoblíbenější.Já osobně si to dobrodružství užil, s několika ale.Trochu mě vadilo vcelku velké množství parodujících prvků a humoru,který místy dost shazuje onu originální a důstojně-dobrodružnou atmosféru. a moc mi neseděl Michael York.Porovnám -li to s verzí z r.1953,tak každá má něco do sebe a něco svého a tahle celkově vychází o malinko lépe.Takže dávám 70% a čtyři jsou víc než tři. ()

Sdoom

Tohle je prostě srdcovka a nostalgie. Ani nevím, kolikát jsem v mládí tenhle film viděl na VHSce, ale určitě víc než 5x. No a k mému milému překapení to stále docela funguje i po 15 nebo 20 letech. Geniální herecké obsazení, výpravná hudba, humor a nadsázka a já tomu s chutí odpustím jednoduchý děj a nepřehlédnutelně zastaralé souboje a efekty. Michael York jako nešika s velkým srdcem - d'Artagnan - už nemůže být nikdy překonán. (HD, dabing) ()

xaver

Slušné herecké obsazení, zejména Faye Dunaway v roli Milady, ale Michael York mi nikdy neseděl v roli d’Artagnana. Možná i proto, že ho budu vždy srovnávat s asi nejlepší verzi Tří mušketýrů s Gérardem Barrayem v hlavní roli. Každopádně, zřejmě je to nějaké prokletí amerických režisérů, kdy ho ani tak nezajímá předloha a historické souvislosti, ale jde především o kostýmy, pompéznost a akční scény za každou cenu. Takové podbízení se mi prostě nelíbí. Myslím, že 2* stačí. ()

igi B.

Filmařsky řemeslně určitě nejzdařilejší adaptace slavné předlohy, naplněná dobrodružtvím, akcí a romantikou i lehkou nadsázkou a humorem ve vzácně vyrovnaném poměru, přesto však paradoxně díky svému modernímu pojetí poněkud postrádající onu atmosféru Borderierova filmu z roku 1961, který dle mého ze všech filmových zpracování Dumasova románu vystihl jeho poetiku příběhu z doby Ludvíka XIII. nejvíce. ()

• Nejdříve se mělo natáčet v Maďarsku, ale režisérovi se nelíbila totalita panující v této zemi. Nakonec filmování probíhalo ve Španělsku. (Terva)
  • Původně byl tento film a jeho pokračovaní Tři mušketýři 2 (1974) točeno jako jeden film a i smlouvy s tvůrci byly uzavřeny jen na jeden film. Vzhledem k tomu že bylo natočeno mnoho materiálu a film by jako jednodílný působil nepřehledně, vznikly nakonec filmy dva. Tvůrci vystupující v obou dílech se poté domáhali zvýšení honoráře soudně. Jako důsledek tohoto sporu obsahují smlouvy tvůrců organizujících se v SAG tzv. „Salkindovu klauzuli“, kde se uvádí kolik dílů bude natočeno. (p.a.douch)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (více)