V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

Makky

Nekompromisné headshoty hoc aj z desiatich centimetrov (pretože čím bližšie, tým lepšie) sa môžu oficiálne stať trademarkom Johna Wicka, je to šialenstvo čo vidíme v tunajších akčných scénach. Pri čírom akčnom filme na deji nikdy nezáleží, je však fajn, ak akčné scény zlepí dohromady nejaká zmysluplná šablóna čo sa myslím aspoň z časti podarilo. Najviac zaujme rozvinutie univerza zabijakov a ich hotela. Dvojka obsahuje všetko, čo sa od nej očakáva - viac vedľajších postáv, viac akcie, viac mŕtvych. Reeves prakticky nemá čo hrať, ale koho to zaujíma? Akčné scény sú prehľadné, dobre zostrihané, bitky razantné (s Commonom úžas), headshoty brutálne a to je to, kvôli čomu divák do tohto filmu ide. Dávam tomu dva roky a máme tu trojku. Pome do nej! ()

gogos

John Wick pokračuje přesně tam, kde skončil minule. A to nejen dějově, ale i kvalitativně. Zběsilé temp, parádní akční scény, brutalita, choreo, myšlenka a nápaditost akce je opět na vynikající úrovni a tak všichni, kteří chrochtali blahem u jedničky, si můžou porochnit i u dvojky. ()

ben666

Takhle ma vypadat akcnak!!! Diky treninku Reeves vi kam sahnout a je radost se divat jak pracuje. Zabery na oko, pro nas, aby sme videli co se naucil me hrozne bavili a uplne me odrovnal, jak si ke konci prebil pistolku a jednou rukou si zkontroloval naboj v komore. John Wick je zpět a ještě víc nasranej než minule. Pochybuju, že tohle letos překoná nějaký jiný akční film. ()

italka63

Nemůžu si pomoci, jednička se mi o chloupek líbila víc, ale i tak, parádní akčňák s výborným Keanem a tak se těším na trojku. ()

topi

Oproti prvnímu dílu mnohem větší řezničina! Takže, když se střílí do hlav, tak je to sakra vidět a krví se rozhodně nešetří. Takhle má vypadat pořádná mafiánská akční řezačka, kde zbraně hrají hlavní roli. Sice ty palby a střílečky kolikrát připomínají nějakou počítačovou hru, ale tady to rozhodně nevadí. V DTS zvuku ve spojení s parádním soundtrackem je to našlapaná nekompromisní jízda! Další obrovské plus vidím ve vizuální stránce - ty nádherný hry a kombinace barev kolikrát připomenou italská gialla mistra Argenta. Tohle je fakt pecka!! A humor, víceméně hodně černý tomu dává přesnou fazónu. Konec Druhé kapitoly jasně naznačuje, že by se brzy mohla otevřít Kapitola Třetí a doufám, že tomu tak i bude. Johnattane, jdi to toho!!! ()

Kaluž

Mě na tydlencty akční vylomeniny moc neužije. Jednak proto, že těch skutečně koukatelných je jako šafránu a také proto, že doba, kdy jsme s tátou obráželi místní videopůjčovny a vyzobávali kdejakou akční hovadinu, je už navěky zapečetěna v 90. letech. Ale jestli mi okamžitě nedodají Johna Wicka 3, tak si pro něj dojdu osobně! ()

stration

Ten umí to a ten zas tohle, aneb tady umí všichni střílet, mlátit, rozmlátit kde co a tvářit se kůl. Natočené je to pěkně, ale je to hrozně tupé, neuvěřitelné, bez jakékoli psychologie, motivace a empatie. Keanu dobrej. Celkově za tři. Lepší průměr na jedno podívání. ()

AffectedFace

A tohle je totální skvost! Ten Adrenalin, který film nabírá od cca čtvrtky filmu je až do konce neuvěřitelnej. Velké uznání režisérovi a Keanu Reevesovi za snahu, trénink, "gun-play" a přenádherné krvavé přestřelky, kterých je tam požehnaně + furt měnící se lokace. Těším se na Chapter 3, kterej určitě bude... Viděno v kině (Plzeň) - 22.2 (Předpremiéra 2D) a 24.2 (4DX) - 4DX = Luxusní zážitek. Ten, kdo dá míň, jak 4 hvězdy není fanoušek akčních filmů. ()

CageDepp

Čekal jsem akční jízdu a to se dostalo. Ještě jsem si přál nějaký vtip a toho jsem se taky dočkal. Dokonalé. A dvakrát jsem se hustě leknul. A to jsem nečekal, že se mi tady stane. ()

Hamaradža

Po openingu s autami som mu neveril. Ale i tak ma druhý John Wick dostal. Minimálne o triedu vyššie ako jednotka, jej klady znásobuje, buduje originálny a precízny mikrosvet nájomných vrahov s presne určenými pravidlami a v tejto originálnej hre prekvapuje každou scénou plnou vizuálnych lahôdok (zrkadlá) či akčných scén kde každý výstrel je fyzicky hmatateľný (hoci samozrejme stále trochu videoherne efektný). Absurdne umiernené dialógy v kontraste s prestrelkami, vznikajúce vďaka tomuto svetu sú geniálne. Ak bude tretí diel rovnaký upgrade dvojky akým bol tento jednotke, pôjde o päťhviezdičkovú klasiku žánru. Už tu na ňu bolo dosť výrazne našlápnuté. ()

AlistairMir

Jednička se mi velmi líbila, takže jsem se na pokračování hodně těšil a zároveň se bál, aby nešla kvalita dolů. No a ono krásné překvápko a kvalita šla ještě více nahoru. John Wick 2 navazuje krásně plynule na první díl, až má člověk pocit, že sleduje druhou polovinu jednoho dlouhého filmu. Akce je nadupaná, přehledná, bojové techniky na vysoké úrovni a hlavně dva souboje Reevese s černošským nájemným zabijákem jsou hooodně povedené. Film mi utekl neskutečně rychle, celou dobu jsem se bavil a už teď se klepu na trojku. John Wick je chlap kterého by v reálném životě člověk opravdu nechtěl za nic na světě naštvat. ()

salalala

"Kapitola dvě" je de facto úplně stejná jako ta první. Stahelski je pořád stejně nekompromisní a servíruje opravdu brutální akci s množstvím headshotů, což už se dnes nevidí a film tím pádem v dobrém připomíná to nejlepší z devadesátých let. Velmi dobrá je také atmosféra a vůbec celková mytologie vytvořená kolem tajemného společenství zabijáků, kteří se scházejí v hotelu, kde platí vlastní pravidla - to vše zadělává na potenciálně zajímavý seriál nebo komiks a to, jak s tím Stahelski pracuje, je obdivuhodné. Podobně vynikající je i finále v zrcadlovém labyrintu, které má spád, nápad a hlavně vynikající choreografii, která udělá radost všem milovníkům akce. Reeves v titulní roli nezklame a vlastně toho nemusí moc dělat, protože jeho zvláštní charisma bohatě stačí, radost udělají i malá role Petera Stormara a charismatický Ian McShane. Nejzásadnější chyba spočívá ve stopáži, která je zbytečně přetažená a dvě hodiny jsou zkrátka moc, protože takhle jednoduchý příběh, byť v atraktivních kulisách a s precizní akcí, je zkrátka neutáhne a zejména mezi vynikající úvodní scénou a "naháněnou" v Římě se objeví mnoho hluchých míst. Film by také zasloužil lepšího záporáka, protože tento je nevýrazný a jen minimálně charismatický. Oceňuji ale samotný závěr, který hodně láká na trojku, která by mohla být epická, což je přesně to, co oběma dílům zatím schází. Dvojku tedy hodnotím úplně stejně jako jedničku, čili 70%. ()

gegina31

Určitě né tak dobrý, jako jednička, ale stejně jsem se dobře bavila. Párkrát jsem sice zakroutila očima. Například když v přestřelce v katakombách měli včichni útočníci baterky, očividně proto, aby se do nich John mohl lépe trefovat. Ale samozřejmě budu doufat v pokračování. ()

Blackhand47

První díl Johna Wicka byla příjemná chuťovka, která ukázala, že v žánru akčních filmů se dá ještě něco slušného předvést. Dvojka je sice o chlup slabší, ale stále je zábavná a krásně nám rozvíjí mytologii kolem zabijáckého cechu. Kde měl Neo svého Morfea má Wick nyní Krále žebráků a Reeves si tak s Fishburnem zahráli opět bok po boku. Akční scény jsou pořád fajn, ale občas už u nich člověk musí kroutit hlavou, jako například nad rádoby nenápadnou přestřelkou v metru. Co mě na takových filmech vždycky potěší, jsou scény, kdy si jdou hlavní hrdinové pro vybavení a Wick to v Říme zvládl perfektně. S čistým svědomím tak filmu dávám 80% ()

higuain

Tell them, whoever comes, I'll kill them. I'll kill them all. John Wick znovu v akci a tentokráte i se svojí legendární tužkou. První díl jsem viděl teprve nedávno a i když se mi hodně líbil, s očekáváním ohledně dvojky jsem se radši snažil držet při zemi. Ono natočit pokračování takhle přímočarý jednohubky, která je hlavně a především o akci a natočit to tak, aby to pokračování mělo smysl i kvalitu a nebyla to jen zbytečná nastavovaná kaše, to není žádná prdel a já jsem přesvědčen, že by si na tom řada daleko zkušenějších režisérů dokázala vylámat zuby. Stahelski nicméně opětovně prokázal, že v něm dřímá potenciál. Příběh je najednou mezinárodní, takže už to nemá ten punc komorního akčňáku (těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně) a té fyzické kontaktní akce (která je opět fantasticky natočená) je ještě víc než posledně. Dost často se stává, že růst kvantity jde ruku v ruce s poklesem kvality. Tohle naštěstí není ten případ. John Wick 2 není ve srovnání s jedničkou lepší, ale ani horší. Je rozmáchlejší a od toho se odvíjejí jeho přidané plusy a mínusy. ()

TominoLa

Jednička fajn. Dvojka to samé jen mnohem více akce. Rvačka v metru, střílení na ulici a lidi tam jsou jen jako kulisa. Zklamání. Při pohledu na hodnocení asi jen můj problém. Raději než Wicka, Jason Bourne. 4/10 ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)