V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

Anderton

Niečo pre fanúšikov Sorentinovej Veľkej nádhery, len s "trochu väčším" počtom akčných scén. Krásne kompozície, suchý humor, veľká kadencia slovíčka YEAH a viacero celkom potešujúcich a nevyrušujúcich popkultúrnych odkazov. Trochu viac záživné, ako jednotka, pretože tá mi prišla trochu jednotvárna. Tu sa menia lokácie ako v samotných mestách, tak na kontinentoch a osobne ma niekedy viac zaujímala mizanscéna, ako samotná opakujúca sa akcia. Potešil depresívny záver, ktorý otvára najlepšie možne vierka pre ďalší diel. ()

Frajer42

John Wick už se chystal na svoji zasluženou penzi, pro kterou prolil tolik krve, ale závazky a temná minulost mu prostě nedopřejí odpočinek, maximálně tak ten věčný. Celkem jsem se těšil na utkání s nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. Místo toho jsem viděl jen partičku naprostých nezajímavých nýmandů. Věčná škoda! Příběh pro mě byl maximálně otravná záležitost. Naštěstí vzduchem během stopáže prosvištělo mnoho kulek a na to se koukat rozhodně dalo. Tři hvězdy tedy dávám čistě za povedenou akci. Pokud do vás nějaká svině nalila větší objem alkoholu, tak by tento snímek mohl být ideální volbou. Po akční stránce nelze mít výhrady. Opravdu mi chybělo jenom více zajímavých postav a alespoň lehce atraktivní děj. ()

Kothy

John Wick se po třech letech opět vrací na scénu. Pořád nemá konkurenci a zabije každého, kdo se mu postaví do cesty. Těchhle akčních filmů už se dnes moc netočí. Děj navazuje na události minulého dílu. John dokončil svou pomstu a chce se svou prací navždy seknout. Slet událostí ho ale vrací zpět do hry a vydává se do Říma. Pak už následuje jen návrat domů a závěrečná akce. Příběh je o něco propracovanější než minule a akční scény taky. Je tu i líp ukázáno, jak funguje podzemní svět zabijáků. Vrací se staré postavy a objevují se i nové. Třeba Laurence Fishburne tu má jen malou roli. Škoda, že Ruby Rose nedostala víc prostoru. Konec je trochu otevřený, takže je prostor pro další díl. Docela mě tu zaujala práce s kamerou. Uvidíme, kam nás děj zavede příště. Pokud nějaké bude... "Jdu na degustaci." :D ()

MikeCool

Skvělý a nezastavitelný John Wick podruhé a opět dokonalý! Srovnatelné s prvním dílem. Jak po akční stránce, tak po té "scenáristické." ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice) ()

boshke

Komentář obsahuje převyprávění celého "děje": Ahoj Johne - Ahoj Santino - Musíš pro mne něco udělat, protože já jsem pro tebe v minulosti taky něco udělal - Ne - Ne? Ale tady je placička jako důkaz toho, že musíš - Ne - OK, tak ti zapálím barák - (...) - Winstone, proč mi zapálil barák? - Protože podle pravidel placičky mu musíš pomoci a ty jsi to odmítnul - Aha, to jsem nevěděl, tak já mu pomůžu (...) Co pro tebe mám udělat, Santino? - Zabij moji sestru - Dobře, zabiju tvoji sestru a asi tisíc dalších lidí (...) Hotovo - Díky, teď ale já musím zabít tebe - Ne, já zabiju tebe a asi tisíc dalších lidí - Konec... 40% ()

DwayneJohnson

Jsem totálně a bezmezně nadšen. Víc to už snad ani nejde. Čekal jsem spíš jen zlehka průměrnou akci, jak to povětšinou u dvojek bývá, ale dočkal jsem se pravého opaku. Tahle je po všech směrech lepší, našláplejší a přímočařejší. Prostě akční jízda v tom nejlepším slova smyslu, ve která je scéna z podzemky naprostý vrchol. Keanu se tímhle filmem vymanil definitivně ze spárů Nia a určitě to není jen jeho ostře řezanou, uhrančivou tváří. A pokud bude ( prostě musí) být trojka stejně dobrá, tak už teď píšu Pomovi ať to tady raději zvedne na šest bodů. ()

Okara

I prasata se víc brání, když jdou na porážku. Ale což, když je to zábava. Hvězda navíc za (dost možná) vizuálně nejvydařenější filmovou sebevraždu. 70 % ()

predators

Miláčku, jídlo máš na stole a čekám na tebe nahoře v postýlce...Jak moc?! A nedají si říct a nedají! A to je JW několikrát varuje..."Nechte mě na pokoji! Já končím!" A oni ne, musí jej prostě nasrat! Už podruhé a ještě víc. Copak neví, že mají co do činění s profíkem pro boj z blízka?! A pistoli taky nedrží poprvé! No, dobré na tom všem je to, že nakonec nasral on je a tak se máme za pár let zase na co těšit! 75% ()

Eawy

"How was he? He was a good dog,"Tak ako i psík i John Wick bol dobrý. Popravde, chýbal mi takýto dobrý akčný a strhujúci film. Okrem toho, že podobne ako pri prvej časti je soundtrack neuveriteľný, všetky akčné scény a kamera prekonávajú naše očakávania. Príbeh je v podstate jednoduchý, ale pokiaľ chce divák vidieť poriadne choreografie guliek, tak to v podstate nepotrebuje. Ten drsný a účinný kontaktný boj je pastvou pre oči. Film pravdaže obsahuje niekoľko vtipných vsuviek, odkazov, ktoré si pravdaže užije hlavne fanúšik Keanu Reevsa. V tejto časti Wick rozpráva trošku viac, ale hlavne vidíme myšlienku celej organizácie, ktorá je premyslená naozaj dokonale. Možno by bolo zaujímavé, v nejakom spin-offe, možno i bez Wicka, túto organizáciu preskúmať a troška sa v nej pošprtať. Bavila som sa . 100% ()

silentname

Tak ako naposledy, aj tentokrát je "John Wick: Chapter Two" ukážka, ako správne filmovať akciu a Keanu Reeves je pán a dokáže zlikvidovať tonu zabijakov, ktorí po ňom idú. Skvele sa na to pozerá, má to vynikajúceho hlavného hrdinu, máme tu Ruby Rose ako nemého zabijaka, ktorá sa vďačne dostala do lepšej role po Resident Evil: The Final Chapter. A tu je podľa mňa vynikajúca. Skvele dáva svoju posavu a najmä v záverečnom dialógu (ak sa to tak dá nazvať) s Johnom Wickom si ju proste užívam plným prúdom. Príbeh je solídne napísaný, dozvieme sa viac z tohto gangsterského sveta a je to opäť paľba, ako naposledy. Problémom filmu však je jeho emocionálna stránka, ktorá tu podľa mňa úplne nefunguje. V prvom filme sme totiž mohli prežiť všetko s Johnom. Videli sme ako mu boli veci veľmi vzácne odobraté z jeho života a preto to bolo pre neho osobné a dokázali sme sa s tým viac stotožniť. Tentokrát je skôr do toho všetkého dotlačený a musím povedať, že zloduch tohto filmu nie je podľa mňa veľmi zaujímavý. A akosi ma nebavilo ho nejako výrazne sledovať. A hoci ako som povedal je tento svet zabijakov skvelý, mám pocit, že tu z neho ukázali trošku moc. A možno sme nemuseli mať tých scénok až toľko. Každopádne, ak ste fanúšikom akčných filmov, tak toto je niečo, čo je treba vidieť. Vynikajúco nafilmovaná akcia, výborné momentky a skvelý hlavný hrdina sú zárukou. Čeknite si film určite. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Johne Wicku je hezké že ses vrátil zpět, cože Johne ? Si ještě víc nasranější než před tím ? Je to vůbec možné, že existuje ještě větší hajzl, než rodina Tarasovů ? Takže asi takhle představte si jedničku na deseti redbullech, tak to je dvojka. Film se posunul v mnoha ohledech, ubylo zbytečných komentářů, zbytečných scén a zbytečného chvástání záporáků a následného vyhrožovaní ze strany pana Wicka. O to víc přibilo akce, ta taky stoupla o několik levelů výše, víc střílení a víc bitek, a jenom dvě honičky. Netrpí tím příběh ? No být to artová záležitost, tak by tomhle ohledu film propadl, ale příběh je o pomstě a o tom, jak že je ten svět nebezpečný. Protože takhle děsivě otevřený konec, to se jen tak nevidí. Konec si vyloženě prosí o pokračovaní a snad ho dostane. Ale film uspokojí jak fanoušky Arnoldovek, tak i fanoušky stříleček, akce je rychlá hlavně v bitkách to vynikne. Kamera výborně snímá a působí realisticky, střih je minimální a tvůrci se tomuhle vyloženě snažili vyhnout. Od akčních scén si nebudete stačit oddychnout, je to jedna velká akční nálož. Je hrozně fajn, že na sobě Keanu Reeves, máknul bitky mu jdou lépe, lépe střílí ze zbraní, lépe je drží, lépe dobijí. A teď k tomu jaké ty bitky sou. Bitky zde nejsou tak rychlé, jako u Raidu, nejsou zde tak efektivní jako u HK filmů a ani nejsou takové cool jako je dělají Korejci. Keanu ví že mu neni dvacet, takže si ty akční scény musel trochu, zpomalit, ale Keanova postava tím nijak netrpí, jelikož hraje zabijáka, který je v důchodu. Takže přestože akční scény, nejsou takové jaké by si někteří představovali (co přesně jste si představovali ?) tak je si třeba uvědomit, že Wick nemá ve filmu moc času, furt po něm někdo jde, takže musí furt v pohybu. Tím pádem, nejsou akční scény, hlavně bitky, takové, jako z Raidu, Wick prostě jde a zabijí, zabije všechny kdo se mu postaví do cesty, mnohdy musí improvizovat. Takže od bitek hlavně neočekávejte něco, co v nich neni a ani nemůže být. K příběhu ještě dodám, že Wick je fakt v pořádném průseru, tohle má našlápnuto na status kultovní. U Matrixu se to povedlo, u Jack Reacher je to napůl, tady to zavání jistotou. ()

Ratemus

Když to fungovalo napoprvé s náznakem originality, tak proč bychom tam toho nestrčili ještě desetkrát tolik a každou scénu prodloužíme na hranici snesitelnosti. Ne vážně, jako bojové scény jsou asi super, pěkně provedené choreograficky a tak, ale jsou tak nesnesitelně dlouhé, až mě přestaly zajímat jako vlastně celý film, který mě v půlce opravdu přestal bavit. Je to prostě středně pomalé až ukrutně pomalé a nudné, táhlé a monotónní....tak jsem to na sílu dokoukal, bylo to velmi dlouhé a nudné a i přes celkem pěkný konec se prostě na třetí díl netěším....vidět znovu tuhle nudnou a monotónní věc s ještě větší intenzitou bude utrpení ()

PetrPan

Trojka bude za pět. Nevěřil jsem, že se z Reevese někdy stane akční hrdina a dělal jsem dobře. Nestal a nestane, a to i kdyby se nechal rozkrájet, rozstřílet a nebo si našel chlapa. Ale jako neuvěřitelně zábavná taškařice s komiksovým kabátkem to už tentokrát funguje na jedna mínus. Čtyřhvězdím Johna Wicka určitě nenaseru. ()

Happens

Pohádková klišé zahnaná až za okraj otřepanosti. Lze snad kladně hodnotit akční scény, charisma svého druhu u Keanu Reevese. Místy jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo plakat. Celý film vlastně připomíná akční PC hru. A pasáž s Morfeusem - A.K.A. zavzpomínání na Matrix ve stylu Expendables - poslední netaktní třešnička na dortu srandy. ()

Arsenal83

Nepáčila sa mi jednotka a nepresvedčila ma ani dvojka. Podobne ako v prvom vydaní som viac držal palce záporákovi než Reevesovi, ktorý na mňa pôsobil šialeným dojmom. Ako herca ho mám napriek tomu rád, ale táto rola neúnavného zabijaka s mastnými vlasmi nie je niečo, v čom si ho predstavujem. A hlavne je dosť trápne nesmrteľný, neexistuje nástroj, ktorý by ho ohrozil. Všade naokolo len smrť a krv na úkor sofistikovanejšieho scenára. ()

eLeR

Ak hľadáte poctivý akčný film, smelo do toho, akcie je tam dostatok. Jonathan je síce trošku ťarbavejší, ale zato nesmrteľný. A v tom čiernom roláku je ohromný fešák .. a to sa cení. Metropolitné múzeum moderného umenia svoju rolu zohralo tiež parádne, dobre sa na to pozeralo. Jednotka bola ale lepšia .. pche. ()

Larrysbride

První John Wick byl, k mému naprostému nepochopení, první pořádný hit Keanu Reevese v této dekádě. A dvojka se nejen poučuje z vlastních chyb, ale přidává na všem, co dělalo originál výjimečným - v režii bývalého kaskadéra Chada Stahelskiho se tak dočkáme nejen více akce a krve, ale i stylu, místy až elegance. Ano, John Wick je (konečně) sexy. Chapter 2 je jednoduše non-stop jízda, která ztělesňuje vše, po čem jen mohou fanoušci akčních snímků toužit. Je to droga, která ve vás probudí extázi od prvního doteku a na konci zanechá jen jeden jediný chtíč - víc! ()

Chrustyn

Vše co se nám líbilo na prvním díle máme zde, v mnohem větší a kvalitnější míře. Akční scény jsou bezkonkurenční a jedná se o to nejlepší v akčním žánru co jsem za posledních x let viděl. Ale možná by neškodilo film trochu prostříhat a úvod jsem také čekal efektivnější. ()

SeBig odpad!

Konečně jsem se k tomu dokopal a já věděl, že si to nemám pouštet! Já to věděl, že to bude bída! Jak mě jednička bavila, tak dvojka mi přišla už jako naprosto odpudivej, natáhlej a nezábavnej shit. Na konci jak tam Wick zdrhá s tim psem, to asi zdrhal před tim filmem, ale to se mu zřejmě nepovedlo.. ona se už natočila trojka. Hudba se možná dobře poslouchala, po dlouhé době se Neo potkal s Morfeusem... jinak.. pffff. Tady máš odpad, čus. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)