Doktor Martin: Záhada v Beskydech

Doktor Martin: Záhada v Beskydách

Komedie / Krimi

Česko / Slovensko, 2018, 90 min (Televizní verze: 98 min)

Jako standartní prodloužený (čti nudnější) díl s detektivní, ale poněkud nezajímavou zápletkou. Není to ani nějak vyloženě špatné, ani nějak vyloženě dobré, prostě průměr..Určitě potěšila postava Elizavety Maximové (která se jmenovala Volná :-) ), naopak Jiří Bartoška se tu prakticky nezjevuje..Nápad s letadlem byl fajn...50%(5.1.2019)

Letní a vlastně i vánoční pohodová komedie, která všem, kterým se líbil seriál Doktor Martin, naservíruje stravitelný a milý příběh v době, kdy Martin má skoro dvouroční dítě, žije "spokojeně" s Lídou Klasnovou, má zcela novou ordinaci a díky strážmistrovi Topinkovi se zaplete do detektivního případu. Příběh sám o sobě není ničím výtečným, ale je to slušný příběh, zamrzí ovšem totální absence Tomáše Měcháčka jako mladého Brázdy, škoda jen okrajové role Gabriely Marcinkové jako sestřičky Ireny a dalších oblíbených postav. Naopak do popředí se dostal strážmistr Topinka (pro mě v pohodě, je to ten správný ochránce pořádku) a zcela nové postavy slovenského policisty a policejní studentky. Film rozhodně má na to, aby pobavil a jako pilotní díl k novému seriálu Strážmistr Topinka určitě obstojí. A také jako nesmělé loučení Donutila s dr. Martinem to ujde.(6.1.2019)

• Psycho.R

Film trpí svoji televizností. Neměl bych s tím problém, ale pokud je uváděn v kině, pak očekávám větší kvalitu. Většina postav ze seriálu se pouze mihne, aby se neřeklo a nemají téměř žádný význam. Největším mínusem je pak strážmistr Topinka, který funguje jako vedlejší postava seriálu, ale tady přebírá druhou hlavní roli, což je, samozřejmě, z důvodu, že se blíží jeho navazující seriál. Dost to zamrzí, protože ta role Donutilo i seděla, ovšem tímto směrem ne.(7.1.2019)

• Marigold

Petr Zahrádka zasadil do romantického prostředí Beskyd pronikavou, bezmála antropologickou sondu do života mentálně zaostalých vesničanů. Aspergerovská postava doktora Martina je pak odvážným komentářem maskulinity, která v kontaktu s majestátem hor i čvančar prochází silnou identitární krizí. Druhá polovina filmu vymění psychologickou vrstevnatost za symbolický, místy téměř kusturicovský komentář zlomené národní identity. Metaforicky demonstruje, že je to právě historie, která táhne Čechy a Slováky k zemi. Je třeba ji nekompromisně odhodit, abychom se osvobodili od jha předků a konečně se dotkli svého mužného, plodivého já. Velmi se těším, kam nejambicióznější české multiverzum tato zkoumání posune v očekávaném spin-offu Strážmistr Topinka.(6.12.2018)

• bourec

Na dvě série Doktora Martina sem nekoukal,a ani sem neměl nikdy v úmyslu,navíc většinou tyhle předělaný úspěšný seriály mě nechávaj ledové klidnym.U celovečerního filmu sem ale udělal vyjímku.Běželo to v kinech,šla na to jen kritika,a vlastně se to poměrně brzo dostalo na televizní obrazovku.Přiznám se,že sem to i přes děsnou kvalitu dokoukal do konce.A jestli někdo chtěl za tejden sledovat Topinku v jeho vlastnim seriálu,tak ho tohle muselo vyléčit.Je to totiž hrozně idiotská postava.A film.Hovadina se spoustou až parodickejch,ale trapnejch scén,která padá opravdu hodně do černý barvy,a jen moje shovívavost tomu nepošle odpad.10%.(4.1.2019)

• - Služební vůz Volkswagen Tiguan, se kterým jezdí slovenský policista Lubomír Ostrý (Marek Geišberg), má poznávací značku BA-496YZ. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)

• - Na konci seriálu Doktor Martin (Miroslav Donutil) miminku říkali Honzík, ve filmu je to Ondrášek. (hermiona)