Doktor Martin: Záhada v Beskydech

Doktor Martin: Záhada v Beskydách

Komedie / Krimi

Česko / Slovensko, 2018, 90 min (Televizní verze: 98 min)

Letní a vlastně i vánoční pohodová komedie, která všem, kterým se líbil seriál Doktor Martin, naservíruje stravitelný a milý příběh v době, kdy Martin má skoro dvouroční dítě, žije "spokojeně" s Lídou Klasnovou, má zcela novou ordinaci a díky strážmistrovi Topinkovi se zaplete do detektivního případu. Příběh sám o sobě není ničím výtečným, ale je to slušný příběh, zamrzí ovšem totální absence Tomáše Měcháčka jako mladého Brázdy, škoda jen okrajové role Gabriely Marcinkové jako sestřičky Ireny a dalších oblíbených postav. Naopak do popředí se dostal strážmistr Topinka (pro mě v pohodě, je to ten správný ochránce pořádku) a zcela nové postavy slovenského policisty a policejní studentky. Film rozhodně má na to, aby pobavil a jako pilotní díl k novému seriálu Strážmistr Topinka určitě obstojí. A také jako nesmělé loučení Donutila s dr. Martinem to ujde.(6.1.2019)

• Rosalinda

Á "ablaflazablafla"!!! Aneb konec doktorů Martinů v Čechách, potažmo v Beskydech. Z původního seriálu nezbyl kámen na kameni... Teď přichází Topinka. A to teprv bude skáza!!!! Zlatý seriál o nejprotivnějším pánu doktorovi ve střední Evropě. Tak bylo alespoň možno se sem tam i zasmát. Od této chvíle KONEC!(5.1.2019)

Musím říct, že seriál se mě líbil víc. Může to mít několik důvodů. Za ten nejzásadnější považuji fakt, že strážmistr Topinka dostává víc prostoru než Doktor Martin (asi příprava na další sérii, kterou bude mít tentorát Topinka). Problém je totiž v tom, že Topinkova postava je přepalená, ostatní postavy v seriálu jsou sice svébytný, ale realitivně civilní, na rozdíl do Topinky, který působí jak kdyby přiběh spíše ze seriálu Policejní akademie. Mirek Donutil je prostě jen jeden a právě trable kolem jeho postavy mě na seriálu bavili nejvíc . Kriminální zápletka je naštěstí v komedii, takže nebudu řešit spousta otazníků i vykřičníku co mě připluli do palice během dění na plátně. Dá se to ukoukat v pohodě i když tipuju, že tady to nebude mít valné hodnocení, já osobně to rozhodně nespláchnu, výtky už jsem vypísmenkoval, tak ještě hodím do placu pozitiva. Určitě když dostane prostor Martin třeba u vztahovýho psychologa, tak co slovo, to perla. Působí to odhlehčeně a během oslav konzumu (vánočních svátků) si u podobnýho bijáku prostě odfrkneš. Zaujala mě i Elizaveta Maximová jednak to bylo jako kdybych koukal na Elizabeth Hurley a jednak má skvělý hlasový projev, určitě bych si na ní chtěl v příštím roce zajít do divadla a tady si projedu její filmošku.(5.12.2018)

Faktem je, že za rok musely figury dr. Martina i str. Topinky projít ohromným vývojem (který jsme bohužel neviděli), jelikož toho prvního zajímají policistovy šílené teorie a ten druhý dokáže vyšetřit i něco složitějšího, než je překročení rychlosti. Takže se chvílema nudíte, občas zasmějete, pak už máte dost Donutilovy kožené tváře i WTF zvratů (Fričova praprapravnučka!?) a říkáte si, že ten seroš o Topčovi, bude jako náš produkt, nemaje oporu v zahraničním originálu, asi dost průser. Aspoň, že se na Elizavetu Maximovou dost dobře dívá. 50%.(7.1.2019)

• Cocacolix

Pamatujete na Pelíšky? To měl být původně televizní film. A tohle? To je špatnej film i pro televizi a přesto měl v ČT někdo pocit, že bude dobrej nápad nasadit to do kina. To málo, co měl člověk rád na seriálu, tady chybí. Dochází zde spíš k předání žezla pro spin-off s policajtem - ňoumou a představení nových podpůrných rolí. Jako absolventský film by to bylo jakž takž, ale odpustit tenhle příběh a zpracování profesionálnímu štábu z ČT prostě nejde...(5.1.2019)