Doktor Martin: Záhada v Beskydech

Doktor Martin: Záhada v Beskydách

Komedie / Krimi

Česko / Slovensko, 2018, 90 min (Televizní verze: 98 min)

• ostravak30

Seriál Doktor Martin jsem ještě kvitoval díky nádherné přírodě a občas i docela vtipným příběhům, zkrátka celý námět je na českou krajinu vcelku originální, ale film se totálně nepovedl. Už samotný případ je příšerně zamotaný a ač v počátku zajímavý, postupně se stává nudným a divák se v něm přestává orientovat. To nemluvím o docela chabém scénáři. Bohužel nefungují ani jednotlivé souvislosti. Postavy se chovají nelogicky. Zvláště pak doktor Martin sám poučuje J. Čvančarovou o zodpovědnosti, ale sám se v průběhu chová nezodpovědně a naprosto jinak než během celého seriálu. A například některé postavy ze seriálu chybí úplně. Nevím, jak někoho napadlo přidat k lékařskému seriálu detektivní zápletku, snad to měl být úvod k chystanému seriálu o strážmistru Topinkovi, nicméně nefunguje to. Závěr je už silně komický, ale jinak - trapně komický. Protože to, co předvádějí postavy se opravdu neslučuje s žádnou logikou ani s normálním chováním postav. Nazval bych to úletem. Snad připravovaný seriál se strážmistrem Topinkou nebude stejný propadák.(6.1.2019)

• Psycho.R

Film trpí svoji televizností. Neměl bych s tím problém, ale pokud je uváděn v kině, pak očekávám větší kvalitu. Většina postav ze seriálu se pouze mihne, aby se neřeklo a nemají téměř žádný význam. Největším mínusem je pak strážmistr Topinka, který funguje jako vedlejší postava seriálu, ale tady přebírá druhou hlavní roli, což je, samozřejmě, z důvodu, že se blíží jeho navazující seriál. Dost to zamrzí, protože ta role Donutilo i seděla, ovšem tímto směrem ne.(7.1.2019)

• Cocacolix

Pamatujete na Pelíšky? To měl být původně televizní film. A tohle? To je špatnej film i pro televizi a přesto měl v ČT někdo pocit, že bude dobrej nápad nasadit to do kina. To málo, co měl člověk rád na seriálu, tady chybí. Dochází zde spíš k předání žezla pro spin-off s policajtem - ňoumou a představení nových podpůrných rolí. Jako absolventský film by to bylo jakž takž, ale odpustit tenhle příběh a zpracování profesionálnímu štábu z ČT prostě nejde...(5.1.2019)

Pohádková odpočinková komedie o trpaslíkovi a jeho dávno ztraceném pokladu. Takže i trochu toho tajemna ala záhada hlavolamu....Pokud chcete nějaké psychologické detektivní drama, nechápu, proč na to koukáte. Zpracování mohlo být ale lepší, vždyť většina dílů seriálu je lepší! Ale já přesto času rozhodně nelituju.(7.1.2019)

• mira007

Podle recenzí jsem čekal katastrofu, ale ono to bylo jako průměrný díl toho seriálu - proč na to chodit do kina, když diváci měli to samé dvakrát týdně v televizi. Pravda, pomyslné žezlo tímto doktor předával strážmistrovi Topinkovi a celkově do změnilo žánr do grotesky a já bych dal klidně i tři slabší hvězdy, ale mám sto chutí dát odpad za tu glorifikaci agenta STB z 50. let ( jaký to byl gentleman a uděláme mu pamětní desku v muzeu ) - co bude příště? životopisný film o hrdinském Aloisi Grebeníčkovi? To musel vymyslet naprostý kokot. Od odpadu mne odradilo jen to, že musím dát jednu hvězdu za paní Štěpánkovou, pro kterou je to poslední role a tím tento zbytečný film zapsala do filmové historie.tímto smutným prvkem.(5.1.2019)