poster

Doktor Martin: Záhada v Beskydech

 • Slovensko

  Doktor Martin: Záhada v Beskydách

Komedie / Krimi

Česko / Slovensko, 2018, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Musím říct, že seriál se mě líbil víc. Může to mít několik důvodů. Za ten nejzásadnější považuji fakt, že strážmistr Topinka dostává víc prostoru než Doktor Martin (asi příprava na další sérii, kterou bude mít tentorát Topinka). Problém je totiž v tom, že Topinkova postava je přepalená, ostatní postavy v seriálu jsou sice svébytný, ale realitivně civilní, na rozdíl do Topinky, který působí jak kdyby přiběh spíše ze seriálu Policejní akademie. Mirek Donutil je prostě jen jeden a právě trable kolem jeho postavy mě na seriálu bavili nejvíc . Kriminální zápletka je naštěstí v komedii, takže nebudu řešit spousta otazníků i vykřičníku co mě připluli do palice během dění na plátně. Dá se to ukoukat v pohodě i když tipuju, že tady to nebude mít valné hodnocení, já osobně to rozhodně nespláchnu, výtky už jsem vypísmenkoval, tak ještě hodím do placu pozitiva. Určitě když dostane prostor Martin třeba u vztahovýho psychologa, tak co slovo, to perla. Působí to odhlehčeně a během oslav konzumu (vánočních svátků) si u podobnýho bijáku prostě odfrkneš. Zaujala mě i Elizaveta Maximová jednak to bylo jako kdybych koukal na Elizabeth Hurley a jednak má skvělý hlasový projev, určitě bych si na ní chtěl v příštím roce zajít do divadla a tady si projedu její filmošku.(5.12.2018)

 • Marigold
  *

  Petr Zahrádka zasadil do romantického prostředí Beskyd pronikavou, bezmála antropologickou sondu do života mentálně zaostalých vesničanů. Aspergerovská postava doktora Martina je pak odvážným komentářem maskulinity, která v kontaktu s majestátem hor i čvančar prochází silnou identitární krizí. Druhá polovina filmu vymění psychologickou vrstevnatost za symbolický, místy téměř kusturicovský komentář zlomené národní identity. Metaforicky demonstruje, že je to právě historie, která táhne Čechy a Slováky k zemi. Je třeba ji nekompromisně odhodit, abychom se osvobodili od jha předků a konečně se dotkli svého mužného, plodivého já. Velmi se těším, kam nejambicióznější české multiverzum tato zkoumání posune v očekávaném spin-offu Strážmistr Topinka.(6.12.2018)

 • Filmmaniak
  *

  Ve všech produkčních aspektech veskrze televizní a dojmem seriálové epizody natažené na celovečerní délku působící rozlučka s postavou Doktora Martina v bizarním kriminálním příběhu o nálezu trpasličí kostry a pátrání po pokladu, v němž nechybí indiáni, nacisté, estébáci a dobový cirkus. Zatímco věčně nabručený venkovský lékař řeší se svou manželkou banální a uměle vyhrocenou partnerskou krizi, otěže hlavního hrdiny za něj chvílemi přebírá strážmistr Topinka alias největší idiot z celého filmu, jemuž nelze věrohodně uvěřit ani ty nejzákladnější policejní schopnosti. Většinu postav tvoří zdegenerované panoptikum stereotypních figurek a pitvořivých karikatur, herci jsou v řadě případů vedeni ke šklebení a nepřirozenému přehrávání, příběh často zdlouhavě přešlapuje na místě s viditelným pokrokem tak jednou za dvacet minut, pokusy o akční či seriózně dramatické scény vyznívají směšně a parodicky, stejně jako mnohé dialogy, a korunu tomu nasazuje závěrečné vyvrcholení bohaté na krkolomné absurdní zvraty. Chtěný humor je na úrovni speciální školy a vůbec nefunguje, místy se dá naopak dobře zasmát v momentech, kde film zřejmě vtipný být neměl. Plně uspokojit by to mohlo snad jedině ty televizní diváky, kteří se skutečně neironicky těší na připravovaný seriálový spin-off se strážmistrem Topinkou, pokud jim tedy zápletka filmu nebude připadat až příliš výstřední.(9.12.2018)

 • aliki78
  **

  Tento film jsem včera shlédla v kině. Za mě dávám pouze 2* víc prostě ne. Pár scén u kterých se zasmějete, ale defakto se tam mihne 2x sestřička Irena 1x starej Brázda.. jinak je tam jen Topinka, Martin a Lída a 2x jeho teta. Tím je výčet známých osob hotov. Pokud se těšíte na to co bylo v seriálu, tak rychle zapomeňte. Řekla bych, že to se seriálem nemá nic poslečného a myslím, že kdo seriál neviděl, tak to nevadí, protože to nenavazuje nijak. Za mě bych na to opět do kina nešla a kdybych to věděla, tak ani nejdu a počkám si až na tv.(9.12.2018)

 • xxmartinxx
  odpad!

  Film, který svůj smysl odhalí až posledními pár vteřinami v titulcích, kdy se objeví logo doposud neexistujícího díla Detektiv Topinka - najednou začne být jasné, proč v Doktoru Martinovi nebyl žádný prostor pro postavu doktora Martina a místo toho se řešila retardovaná detektivní zápletka - Donutil zkrátka dostal pár hodně korun, aby se ještě jednou obtěžoval, a mohl se rozjet spin-off. Že tenhle smrtící žánrový koktejl křičí impotencí a zoufalstvím je smutný výsledek. Jinak velkou pozornost si zaslouží kameraman, který se rozhodl svou neochotou odstoupit od otylé Donutilovy tváře na víc než půl kroku dopřát filmový zážitek na rovině návštěvy obludária. Jinak samozřejmě typický případ clashe sobeckých, zlých a hloupých lidí, kteří se pitvoří za svými nesmyslnými cíli a jediné vtipné na tom je pokusit se po zhlédnutí tu demenci rozklíčovat a opakovat nesmysly, které si štáb, zjevně absolutně bez zájmu o cokoliv, troufnul do filmu dát. Že technicky je to na úrovni nepovedeného cvičení z Písku (ani ne FAMU) je už jen třešínka. Rád bych dodal, že seriálu jsem po pár dílech dal v záchvatu velkorysosti tři hvězdy - s tím, že mě absolutně nemá co říct a dát, ale dokážu se nějak napojit na lidi, kteří to považují za hodné času. Tohle je ještě další liga.(8.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace