Doktor Martin: Záhada v Beskydech

Doktor Martin: Záhada v Beskydách

Komedie / Krimi

Česko / Slovensko, 2018, 90 min (Televizní verze: 98 min)

• Pierre

Naprostá šíllenost mimo jakoukoli realitu se scénářem, jak od žáků pomocné školy. (dle očekávání.) Ovšem, ani zvlášností a bizárnosti nedokáže pobavit. To už je pak průšvih! I seriál byl lepší. Film na něj ani nenavazuje, je hlavně o příšerném Topinkovi, takže navíc podvod na diváky. Chtít za tohle peníze, v kině je nechutné. Dál se mi ani nechce nic psát, protože by to bylo nošení dříví do lesa. Další kritiku zajistí určitě ostatní, už se těsím. A že je něco takového blbost nejvyššího stupně pozná snad každy. Krom pana Záhradky a Končinského, ale o těch se radši nebavme. Akorát litujme, že se paní Štěpánková rozloučila v něčem takovém. Odpad jsem nedal, jenom díky tomu, jak ho dávám nerad.(4.1.2019)

Pohádková odpočinková komedie o trpaslíkovi a jeho dávno ztraceném pokladu. Takže i trochu toho tajemna ala záhada hlavolamu....Pokud chcete nějaké psychologické detektivní drama, nechápu, proč na to koukáte. Zpracování mohlo být ale lepší, vždyť většina dílů seriálu je lepší! Ale já přesto času rozhodně nelituju.(7.1.2019)

• Martyjoker

Dovedu si ten námět představit zpracovaný jako regulérní kriminálku s prostřihy ve stylu "Odložené případy". Se slušným scénáristou, režisérem a s kvalitním hereckým obsazením by z to mohla být i kriminálka prvotřídní. V Prostějově s Topinkou a Martinem to však byla tragikomická a hodně nepovedená groteska...pod dohledem Bartošky a Taclíka asi v jejich nejstrašnějších životních rolích!!(4.1.2019)

Tenhle film rozhodne patri do TV, v kine by to asi byla nuda. Ona to byla nuda i v TV, ale tam tomu dokazete neco odpustit. Kupa nelogicnosti, toporni epizodni herci Taclik a Bartoska. U serialu se mnohokrat smeju, tady asi jednou za hodinu. Doktor Martin serial mel filmem zacit, ale rozhodne ne skoncit, kdyz uz je to tema opotrebovane.To by k tomu musel sednout skutecne dobry scenarista, coz se nestalo.(10.1.2019)

• Filmmaniak

Ve všech produkčních aspektech veskrze televizní a dojmem seriálové epizody natažené na celovečerní délku působící rozlučka s postavou Doktora Martina v bizarním kriminálním příběhu o nálezu trpasličí kostry a pátrání po pokladu, v němž nechybí indiáni, nacisté, estébáci a dobový cirkus. Zatímco věčně nabručený venkovský lékař řeší se svou manželkou banální a uměle vyhrocenou partnerskou krizi, otěže hlavního hrdiny za něj chvílemi přebírá strážmistr Topinka alias největší idiot z celého filmu, jemuž nelze věrohodně uvěřit ani ty nejzákladnější policejní schopnosti. Většinu postav tvoří zdegenerované panoptikum stereotypních figurek a pitvořivých karikatur, herci jsou v řadě případů vedeni ke šklebení a nepřirozenému přehrávání, příběh často zdlouhavě přešlapuje na místě s viditelným pokrokem tak jednou za dvacet minut, pokusy o akční či seriózně dramatické scény vyznívají směšně a parodicky, stejně jako mnohé dialogy, a korunu tomu nasazuje závěrečné vyvrcholení bohaté na krkolomné absurdní zvraty. Chtěný humor je na úrovni speciální školy a vůbec nefunguje, místy se dá naopak dobře zasmát v momentech, kde film zřejmě vtipný být neměl. Plně uspokojit by to mohlo snad jedině ty televizní diváky, kteří se skutečně neironicky těší na připravovaný seriálový spin-off se strážmistrem Topinkou, pokud jim tedy zápletka filmu nebude připadat až příliš výstřední.(9.12.2018)

• - Na konci seriálu Doktor Martin (Miroslav Donutil) miminku říkali Honzík, ve filmu je to Ondrášek. (hermiona)

• - Služební vůz Volkswagen Tiguan, se kterým jezdí slovenský policista Lubomír Ostrý (Marek Geišberg), má poznávací značku BA-496YZ. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)