poster

Život je krásný

 • Itálie

  La vita è bella

 • Slovensko

  Život je krásny

 • Velká Británie

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

 • Kryšpín
  *****

  První film, který jsem s Benignim viděl a potom už jsem se sním jen vozil s kopce. Příběh, který je tak šíleně smutný, ale přesto se musíte smát. Takového člověk bych chtěl poznat. Člověk, pro kterýho žádná situace není trapná, nevyřešitelná. Vše bere s humorem i když jde vážně o život. První polovinu filmu se jen čllověk směje situační komedii s prvky romantiky, ale potom když jsou odvedeni do koncetračního tábora, je zde drama, ale i zde je plno scének, kterých se musí člověk smát. A vezme te si z tohoto filmu jediné poučení, které dokážu vyjádřit třemi slovy: ŽIVOT JE KRÁSNÝ. Pro italy: La Vita è bella.(12.6.2004)

 • Allien.9
  *****

  Nemám slov. Kouzelné, originální, vtipné, slzy produkující a vzhledem k tomu, že se klidně mohlo jednat o reálný příběh, také šílené. Obrat z romantické pohádky na drsné drama z prostředí koncentračního tábora je až nečekaně silný, stejně tak onen hořko-sladký závěr. Benigni je génius, kterého už nikdy nepřestanu obdivovat, a to ani jako herce, ani jako scénáristu nebo režiséra. A co se tématu týče, pro mě absolutní top... 100% je málo.(3.10.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Robert Benigni je podstatně lepší režisér než-li herec. Zatímco z pozice režiséra se mu podařilo snímku vtisknout velmi pozitivní a "lidskou" náladu, tak z pozice herce selhává a to tak, že je sice jediným, ale zato pořádným záporem filmu. Jeho Guido má být sympaticky upovídaný optimistický snílek, ale ve výsledku je zabití hodný kecálista, který mele a mele a mele. Vše ostatní se vydařilo na výbornou od scénáře, přes technickou stránku až po herce ve vedlejších rolích... a mele a mele.(30.1.2007)

 • swamp
  *****

  "Buon giorno, Principessa!" Roberto Benigni rozjíždí komedii, která postupně přerůstá v drama. Drama natolik odlehčené, že se vám to celé nechce věřit. Ta velká spousta nadsázky dokázala udělat z tak silného tématu života v koncentračním táboře vtipnou frašku. Ovšem v tomto případě to rozhodně neuráží, naopak se jedná o příjemnou podívanou. :)(11.9.2006)

 • Vitex
  ***

  Tak jako nemám rád americký patos v konverzaci, tak mi občas vadí italský polopatystycký humor... Ale kvality tohoto filmu nakonec převážily jeho mouchy a mušky, přestože jde hodně vidět, že Benigni není režisér od přírody... Zajímavý pohled na holocaust, ...jak se říká : Sranda mosí byt, aj dyby tatu věšali...(14.4.2005)

 • - Oscar pro Benigniho za nejlepší výkon v hlavní roli je teprve podruhé v historii, kdy herec obdržel Oscara ve filmu, který zároveň režíroval. Poprvé to byl Laurence Olivier v Hamletovi roku 1948. (Kulmon)

 • - Herec Horst Buchholz, předastavitel doktora Lessinga, žil během 2. světové války v Československu. (sury)

 • - Horst Buchholz se sám nadaboval pro anglickou a německou verzi. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace