poster

Život je krásný

 • Itálie

  La vita è bella

 • Slovensko

  Život je krásny

 • Velká Británie

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

 • novoten
  ***

  Italská zručně natočená oscariáda, kterou ale nikdy nedocením. Na začátku jsem totiž dostal romantickou komedii a nepřipraven, co mám očekávat, jsem se v klidu usadil v předzvěsti "mírných komplikací". Ale nikdy bych nečekal takový zásah do nastolené atmosféry. Přijal bych naprostou změnu stylu vyprávění a proměnu do válečného dramatu, ale pokus o zlehčení pozdějších mrazivých chvil mě ve většině případů spíš znervózňoval a to pak i nejslavnější scéna celého snímku ztrácí na síle. Benigni objektivně vzato umí, ale já se jako jeho publikum necítím.(4.2.2006)

 • Vodnářka
  ****

  I kdybych vynechala komentáře k výbornému zpracování, samotný příběh si zaslouží obrovské uznání. Je těžké natočit příběh lidí odvezených do koncentračního tábora bez upadání k všeobecným klišé, umělému vyvolávání slz nebo nevěrohodnému happy-endu. Benignimu se to ale podařílo nejen po režisérské stránce, ale i v roli hlavního hrdiny, úžasně vtipného Guida. Ten dělá vše pro to, aby jeho syn koncentrační tábor přežil a zároveň neprožíval ta hrůzná traumata, která mnohé provází i spousty let po konci války. Doteď ale pořád váhám, jestli příběh vlastně skončil dobře, nebo tragicky...(18.7.2010)

 • Vitex
  ***

  Tak jako nemám rád americký patos v konverzaci, tak mi občas vadí italský polopatystycký humor... Ale kvality tohoto filmu nakonec převážily jeho mouchy a mušky, přestože jde hodně vidět, že Benigni není režisér od přírody... Zajímavý pohled na holocaust, ...jak se říká : Sranda mosí byt, aj dyby tatu věšali...(14.4.2005)

 • larelay
  *

  Nie, nie a este raz nie. Vsetko to, co za tym vidia ludia, ktori dali tomuto filmu viac ako 3 hviezdy som ja nenasla a ani hladat nemienim. Mala som velky problem film vobec dopozerat, pretoze nieco tak absurdne, nelogicke a zosmiesnujuce som uz davno nevidela. Nikdy viac a aj napriek tomu, ze budem za ignoranta, ktory toto dielo nepochopil, tak svoj nazor nezmenim a myslim si, ze film je nezasluzene medzi Top 100 najlepsich filmov historie. Mne sa to proste tak sialene nepacilo, ze aj keby som chcela, nemozem dat viac.(29.8.2009)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Neskutečně vtipná talijánská love story, kterou Roberto Benigni bravurně zasadil a sladil s dobou tmy 20. století. Alfa a omega celého snímku je už zmíněný režisér, scénárista a představitel hlavní role v jedné osobě, který namíchal ten nejsladší hořký koktejl, jaký jsem kdy okusil. Tohle nemohu jinak než doporučit opravdu každému se smyslem pro humor a špetkou citu. Film jsem si vychutnal (hned dvakrát) v anglickém znění se skvělým lámaným italským přízvukem, jenž dělá z angličtiny jazyk tak srozumitelný, že jsem se úplně s přehledem obešel bez titulků. Bomba!(28.8.2013)

 • - Tank, který se objevil v závěru filmu, je americký Sherman M4. (Listeroman)

 • - Před usnutím si Guido a Ferruccio vyprávějí několik vtipů o německém filozofovi Arturu Schopenhauerovi. To byl oblíbenec Adolfa Hitlera. (Kulmon)

 • - V čase 1:32:48 Guido (Roberto Benigni) obsluhuje německé důstojníky na večírku, přičemž hraje hudba ze starého gramofonu. Když deska dohraje, Guido pustí novou z italské opery. Gramofon pootočí směrem na tu část koncentračního tábora, kde se nachází jeho žena. Následuje scéna, kde kamera ukazuje na Guidovu manželku, která melodii poznala. Při detailním záběru, když kamera zachytává Doru (Nicoletta Braschi), lze vidět kameru spolu s kabelem. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace