poster

Život je krásný

 • Itálie

  La vita è bella

 • Slovensko

  Život je krásny

 • Velká Británie

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

 • DaViD´82
  ****

  Robert Benigni je podstatně lepší režisér než-li herec. Zatímco z pozice režiséra se mu podařilo snímku vtisknout velmi pozitivní a "lidskou" náladu, tak z pozice herce selhává a to tak, že je sice jediným, ale zato pořádným záporem filmu. Jeho Guido má být sympaticky upovídaný optimistický snílek, ale ve výsledku je zabití hodný kecálista, který mele a mele a mele. Vše ostatní se vydařilo na výbornou od scénáře, přes technickou stránku až po herce ve vedlejších rolích... a mele a mele.(30.1.2007)

 • boshke
  ****

  I první půlka filmu je vskutku krásná. Navíc jsem si film sehnal v italštině, čímž pro mne měl ještě větší kouzlo. Guido je úžasný člověk; pro lidi jako je on opravdu život nemůže být jiný než krásný. I začátek koncentráku je moc pěkný - takhle přesně přeložit brunátného esesáka bych ani já nezvládl. Po čase mi však začalo to Guidovo věčné žvatlání jít na nervy (DaViD´82 - a mele a mele), zároveň chod koncentráku je přinejmenším diskutabilní, kdy si každý v podstatě dělá co chce a vypadá to jako jeden velký holubník. Škoda toho, jinak by to bylo určitě za plný počet... 90%(13.1.2012)

 • Legas
  ***

  Tento film se mi moc nelíbí. Problém tkví v Robertu Benignim. Jeho herecký/komický styl mi příliš nesedí. Alespoň v tomto filmu je příliš ukecaný. Ale abych byl objektivní, tak musím ocenit několik momentů, kdy jsem se docela dobře bavil (např. pudl na podnose) a filmovou výpravu, která se mi také moc líbila.(3.7.2003)

 • petaspur
  ***

  Ztvárnění závažného tématu s poťouchlým úsměvem ode mne vždy dopředu získá nějaké body k dobru, ale tentokrát na mne uvedený princip nějak nezafungoval. Těch opravdu úsměvných scén mi totiž nabídl jenom nezbytné minimum a mezitím na mne zkoušel něco zavánějícího citovým vydíráním. Možná jsem jenom měl vysoká očekávání, ale ono mne už označení žánru (Komedie / Romantický / Drama / Válečný) mělo varovat, že takového kočkopsa zřejmě s nadšením nepozřu.(30.11.2008)

 • novoten
  ***

  Italská zručně natočená oscariáda, kterou ale nikdy nedocením. Na začátku jsem totiž dostal romantickou komedii a nepřipraven, co mám očekávat, jsem se v klidu usadil v předzvěsti "mírných komplikací". Ale nikdy bych nečekal takový zásah do nastolené atmosféry. Přijal bych naprostou změnu stylu vyprávění a proměnu do válečného dramatu, ale pokus o zlehčení pozdějších mrazivých chvil mě ve většině případů spíš znervózňoval a to pak i nejslavnější scéna celého snímku ztrácí na síle. Benigni objektivně vzato umí, ale já se jako jeho publikum necítím.(4.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace