poster

Život je krásný

 • Itálie

  La vita è bella

 • Slovensko

  Život je krásny

 • Velká Británie

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

 • Boogeyman
  *****

  Díky tomu, že film je celkově laděn jako komedie vyzní prostředí kde se odehrává mnohem tragičtěji, než kdyby to bylo od začátku srdceryvné jako například Šedá zóna. S postavami se člověk mnohem lépe sblíží a jejich tragický osud na něj tak dopadne velmi silně. Roberto benigni dokázal natočit úžasné lidské dílo, které nemá a nebude mít v jeho tvorbě konkurenci. Tragikomedie přímo ukázková.(23.5.2006)

 • swamp
  *****

  "Buon giorno, Principessa!" Roberto Benigni rozjíždí komedii, která postupně přerůstá v drama. Drama natolik odlehčené, že se vám to celé nechce věřit. Ta velká spousta nadsázky dokázala udělat z tak silného tématu života v koncentračním táboře vtipnou frašku. Ovšem v tomto případě to rozhodně neuráží, naopak se jedná o příjemnou podívanou. :)(11.9.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Robert Benigni je podstatně lepší režisér než-li herec. Zatímco z pozice režiséra se mu podařilo snímku vtisknout velmi pozitivní a "lidskou" náladu, tak z pozice herce selhává a to tak, že je sice jediným, ale zato pořádným záporem filmu. Jeho Guido má být sympaticky upovídaný optimistický snílek, ale ve výsledku je zabití hodný kecálista, který mele a mele a mele. Vše ostatní se vydařilo na výbornou od scénáře, přes technickou stránku až po herce ve vedlejších rolích... a mele a mele.(30.1.2007)

 • Dudek
  ****

  Já nemám rád Benigniho a jeho humor už vůbec ne, možná bych spíše mohl napsat nesnáším, nenávidím, jsem na něj alergický, ale to by mi přišlo moc přehnané. I přesto je však jeho snímek Život je krásný takovým roztomilým neviňátkem v jeho tvorbě. První polovina filmu vypráví Guido Oreficeovi, což je číšník, jehož život by se dal nazvat vtipem. Překypuje smyslem pro humor a dostává se z jedné nezáviděníhodné situace do druhé, jednoho dne mu však spadne do náruče půvabná Dora, kterou nazývá až do té doby, než si ji vezme a zplodí s ní syna, princezno. Jenže přijdou nacisti a jelikož je Guido žid, je i se svým synem (v té době již pětiletým) odvezen do koncentračního tábora. Tam se však bohužel dostane i jeho žena nežidovského původu, a to jen protože nechce svou rodinu v žádném případě rozdělit. Guido však tají svému synovi pravdu a vypráví mu o tom, že tento výlet má jako dárek k narozeninám, prý se jedná o hru, v níž může vyhrát opravdový tank, to je věc, po které Giosué (syn) velice touží... Pokud by ten film byl jen takovýhle a popisoval by život v koncentračním táboře, jako komickou situaci, rozhodně by se mi nelíbil a rozhořčil by i hodně lidí, kteří jej zažili. Jenže tak to vůbec není, režisér nám dává možnost nahlédnou do otcova nitra, vidíme jak už by pomalu vzdal život, sledujeme jeho utrpení a víme, že žije jen pro svého syna, proto se film stává nádherným válečným dramatem, které si zaslouží jak přízeň diváků, tak ocenění...(1.1.2006)

 • larelay
  *

  Nie, nie a este raz nie. Vsetko to, co za tym vidia ludia, ktori dali tomuto filmu viac ako 3 hviezdy som ja nenasla a ani hladat nemienim. Mala som velky problem film vobec dopozerat, pretoze nieco tak absurdne, nelogicke a zosmiesnujuce som uz davno nevidela. Nikdy viac a aj napriek tomu, ze budem za ignoranta, ktory toto dielo nepochopil, tak svoj nazor nezmenim a myslim si, ze film je nezasluzene medzi Top 100 najlepsich filmov historie. Mne sa to proste tak sialene nepacilo, ze aj keby som chcela, nemozem dat viac.(29.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace