Život je krásný

Život je krásny

Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

Jak debilne a zle Life is Beautiful začal, tak krásne skončil. Málo kto by povedal, ako sa dá z takto maximálne nevydarenej komédie prejsť na až tak dobrú drámu.Roberto zvolil zaujímavú kombináciu, no škoda prvých 30 minút........ 70%(18.2.2012)

Tak tohle patří mezi ty nejkrásnější filmy na světě !!!! Opravdu nádherný film !!! nemám slov. To se musí vidět, jinak nepochopíte !! FILM, u kterého pláčou i muži .......(19.11.2007)

Italská zručně natočená oscariáda, kterou ale nikdy nedocením. Na začátku jsem totiž dostal romantickou komedii a nepřipraven, co mám očekávat, jsem se v klidu usadil v předzvěsti "mírných komplikací". Ale nikdy bych nečekal takový zásah do nastolené atmosféry. Přijal bych naprostou změnu stylu vyprávění a proměnu do válečného dramatu, ale pokus o zlehčení pozdějších mrazivých chvil mě ve většině případů spíš znervózňoval a to pak i nejslavnější scéna celého snímku ztrácí na síle. Benigni objektivně vzato umí, ale já se jako jeho publikum necítím.(4.2.2006)

Roberto Benigni - (Guido Orefice) +++ Nicoletta Braschi - (Dora) +++ Giorgio Cantarini - (Giosué Orefice) +++ Giustino Durano - (Eliseo Orefice) +++ Horst Buchholz - (doktor Lessing) +++ Hudba: Nicola Piovani +++(25.7.2007)

Možná až přehnaná počáteční klauniáda má po příjezdu do lágru smysl. V tu chvíli chápete, že hlavní hrdina to prostě nevzdá a dokáže najít humor téměř v každé situaci. Dostala mě scéna, kdy má konečně příležitost promluvit si s doktorem a ten na něj vybalí další hádanku. Moc se mi to líbilo, i když to chvílemi bylo velice naivní a po koncentráku tam běhal, jak na exkurzi. Halekání z tlampačů by mu fakt neprošlo.(9.11.2016)

• - Podruhé v historii získal Ital Oscara za nejlepší výkon v hlavní roli. Poprvé to byla Sophia Loren v Horalce (1960). (Kulmon)

• - Herec Horst Buchholz, předastavitel doktora Lessinga, žil během 2. světové války v Československu. (sury)

• - Natáčení probíhalo ve městě Arezzo na náměstí Piazza Grande v Toskánsku. (M.B)