Banda - Série 1

(série)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (více)

Epizody(8)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

LUKICKK

Bral jsem to jako nějakou shit show, co Amazon cpe všude do reklam na Twitch, do té doby než 3 sérii začali všichni totálně hypovat a já si o tomhle zjistil více, nechápu, jak mi něco takového mohlo až do 3 série unikat a prý je ta 3 série nejlepší tak typičo po tom, co jsem viděl tuhle to mě zajímá co to bude ještě. ()

iXtr3m3

Objektívne by to malo byť tak na štyri hviezdy, lebo predsa len poznať, že rozpočet, ktorý sa zdal obrí z trailerov, predsa len bol osekaný a tak si veci z traileru rozdelili do ôsmych epizód, ale... ALE za odvahu, priniesť svet hrdinov novým pohľadom a to takým, ktorý sme tu ešte nemali, keď nerátam tohtoročný Brightburn, za toto musím dať plný počet. Veľmi veľmi originálny seriál, ktorý kombinuje prvky Watchmen s Justice League a ukazuje superhrdinský biznis, ktorý nemá zábrany, všetko sa točí okolo ťažkých peňazí a najmä veľkého ega hlavného kláďo-záporáka. Ale ani jedna z postáv nie je absolútne plochá, absolútne zlá, alebo absolútne dobrá. Ide o dokonalú demýtyzáciu superhrdinského syndrómu, kde sú hlavní kladní hrdinovia v podstate vrahovia, hlavní záporáci sú egoistickí maniaci, ktorí ale za to moc nemôžu, lebo len odrážajú to, čo dostali pri vyrastaní (viac neprezradím k pointe). POZOR SPOILERY: Polovica zámeru, kvôli ktorému sa antiklaďasi snažia zlikvidovať božskú Sedmičku je totálne obrátená naruby v poslednej časti a najmä posledných sekundách poslednej časti, takže obrovská nedočkavosť na druhú sériu bude fakt ťažká. Hughie sa z dobráka v určitej chvíli zmení na vraha, Butcher je najlepšia fuckujúca a drsná postava seriálu spolu s Homelanderom, ktorý je uberfucker, v podstate taký mix Supermana a Ultramana, nezničiteľný (ak sa dá veriť tomu, že na ňom skúšali každú zbraň na svete, na čo sa osobne teším, keď budú chcieť odhaliť slabinu, keďže aj tá jediná, ktorú si mysleli, že má, sa brutálne ale fakt že brutálne ukázala byť falošná). A-Train alias Flash je ťažký narkoman, Deep (len oblekom ako Aquaman) zoofilný emocionálne nestabilný jedinec, Maeve je Wonder Woman s nevinným detstvom, ale postupne vypestovanou ľahostajnosťou voči okoliu. Translucent sa vykľul z obyčajného Invisible Mana na mix medzi ním a Emmou Frost. Jediný, ktorý zostal doteraz tajomný, tak Black Noir, ktorý je v podstate drsnejšou variáciou na Snake Eyesa z G.I. Joe. Strašne som zvedavý na Kimiko, ktorá vyzerá ako Wolverine. Perfektné sú aj ďalšie postavy ako Frenchie a M.M. Avšak celý seriál si pre seba kradnú fakt Karl Urban, ktorý napriek tomu, že je na "kladnej" strane nemá žiadne zábrany a je schopný čohokoľvek a najmä fantastický ale fakt že fantastický Anthony Starr. Normálne mu verím každý jeho výraz v tvári. Za toto musí získať nejakú cenu, to inak nejde. Egoistický, ubersilný, nezničiteľný Superman/Homelander, dokonalý herec na kameru kvôli propagácii Voughtu, na strane druhej "rozmaznaný fracek", na strane tretej absolútne ale absolútne bez zábran a čo len štipku morálky fungujúci alfajedinec, z ktorého musí mať strach celá planéta a svoje "zistí" aj vedúca Voughtu, ktorej "osud" najmä kvôli tomu, čím je mimo práce, som teda nečakal ani v najmenšom. Seriál je kontroverzný, neberie si servítky a pritom nám ukázal len zlomok zo svojho sveta a ja budem hltať ďalší obsah ako nikdy. Neskutočne sa teším na ďalšiu sériu a už teraz som nešťastný pri pomyslení, že by náhodou nevznikli ďalšie, pretože toto je tak osviežujúca tvorba oproti klasickej hollywoodskej, že to až pekné nie je. KONIEC SPOILEROV. Dokonalé spracovanie marketingu okolo hrdinov, videá, sociálne siete, festivaly, skvelá mytológia, načrtnutý, ale zatiaľ absolútne len okrajovo odhalený origin, no nejde sa netešiť na tento brutálny a brutálne dobrý seriál. () (méně) (více)

Lachtaan

Jeden z nejpopulárnějších současných seriálů, co nevznikl pod hlavičkou Netflixu, mi uniká už dlouhá léta, v srpnu 2019 jsem zkusil jen pilot a pak nad pokračováním zanevřel. Teď zase přišla chvilková zkouška amazoňáckého streamingu a s tím tedy i druhá šance pro jeho vlajkového koně. A musím uznat, že jsem učinil fakt dobře. Na to, jak už mě přestaly bavit superhrdinské blockbustery a hlavně ryzí komedie, je tahle nekompromisně explicitně sprostá šaráda po většinu svého času fakt výborná. I ten cast je skoro bez chybičky, hlavně Anthony Starr a jeho démonický Homelander. [viděno na Prime Video] ()

Spiker01

Amazon Prime se konečně zvedá ze stínů jiných VoD služeb a servíruje nám zase jednou pořádnou pecku. Ačkoliv musím přiznat, že mne první díl příliš nechytl a dokonce jsem uvažoval i o tom, že tomu nakonec šanci nedám, jsem moc rád, že jsem názor přehodnotil a nyní se mohu pokusit nastínit, proč jsou the Boys taková pecka. Předně, kdo viděl trailer, je mu zřejmě jasné, co je hlavní silou komiksové předlohy, která si utahuje z nejrůznějších komiksových klišé. Konečně tu tak nejsou vzorňáci, co udělají pro dobro cokoliv. A cílovka to dokázala náležitě ocenit, vlastně to byla dost sázka na jistotu, stačila pořádná řádka krve, hlášek a nějaké té neokoukanosti...v prvním díle se mi to zdálo samoúčelné, potom mě chytl příběh a vychutnával jsem si jednotlivě všechny díly. A o to také jde, nestačí jen bezduchá řežba, musí to hlavně bavit. Máme tu tedy evil Supermana (ten jediný, co není nudný) v podání skvělého Antony Starra (Banshee rulezz), vyšeptalou Wonder Woman, zdrogovaného Flashe, totálně nemluvného Batmana nebo Aquamana ve své ryzí podobě, tedy naprosto zbytečného člena Justice League, kterého zajímají jenom oceány. Samozřejmě jsou změněna jména (na tom komiks stojí), paralely však musí pochopit úplně každý. A vůbec největší plus téhle pecky? Karl Urban nikdy neměl takhle krutopřísnou roli (kecám, měl jich dost, ale nikdy se neokouká) a jeho hutný plnovous se postará o každou prodanou scénu v jeho podání, a také odporný cliffhanger, ale o tom až příští rok. Sypte to sem! Času na dohnání je stále dostatek.. ()

Flavors

Jsem nadšená. Mám superhrdiny ráda.Sama dávám k lepšímu, že od zákroku na oční klinice mám superlaserový zrak. :) Ale tohle je banda špinavců. Ze sedmičky vám běhá mráz po zádech. A špína ze zákulisí mocenských machinací a korupce je naprosto reálná. Bavila mě čtveřice týpků, co se snaží svět zbavit těchto "dokonalých". Konec byl hodně překvapivý, tak se už těším na druhou řadu. ()

• Scéna, kdy se Billy Butcher (Karl Urban) po konfrontaci s Mesmerem (Haley Joel Osment) podívá do zrcadla a má krev na tváři, je velmi podobná scéně z filmu Doom (2005), kde si John Grimm (také Karl Urban) prohlíží sám sebe po injekci C24 a utírá si krev z tváře. (Ficik)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů