Banda - Série 2

(série)
Akční / Komedie / Krimi
USA, 2020, 8 h 14 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Jim Beaver, Aya Cash, Jessica Hecht, Claudia Doumit, Chris Mark, Jennifer Esposito, Colby Minifie, (více)

Epizody(8)

Trailer 2

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jízda plná řízné hudby, adrenalinu, černého humoru, laserových očí a krvavých orgií má zelenou. Jízlivé tematizování superhrdinů jako blyštivých celebrit s kontrasty bezohledných činů pokračuje. A Mirek Dušín má volno. Naše parta se skrývá v jedné díře a venku se neukazuje („Tyhle pelechy na sobě mají 31 příchutí spermatu. Budou se ti líbit.“). Zatímco konec první a start druhé série je zábavný a strhující, s přibývajícími díly to dře. Dál všemu vévodí udrsněný Butcher a skvostný sociopat Homelander (Antony Starr je dál kouzelně démonický), očekávaně se objevují nové postavy, především Stormfront, která rozhodně nemá zrovna učesaný slovník. Wow, v Sedmičce nikdy tři ženy nebyly. Další nosnou linií je zmizelá manželka Becca, která žije a Butcher získává přibližnou lokalitu, kde se ukrývá. Mnohé postavy nicméně ve velkém bilancují, přešlapují na místě, vylévají si srdíčka a slibují si, co bude až bude. Navíc dál platí, že větší polovina Sedmičky je nadále zoufale nezajímavá a nevyužitá. Neubráníme se zbytečným scénám, které jen zabíjejí čas, aby si tvůrci mohli šetřit na další sérii. Za mě nicméně nemá smysl dál pokračovat. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

ýherce minulé sezóny na poli seriálů je zpět a opět se jedná o největší seriálovou šlehu letošního roku, kterou nejspíš už nic nepřekoná. Druhá série je osudovější, vyhrocenější, emociónalnější, má plno ikonických scén a přibyde pár nových postav, kde nejvíc zaujme především Storm Front, což je taková ženská verze Homelandera, která nekompromisní racist bitch hraje naprosto dokonale. Trošku mi přišla otravná a né příliš zajímavá linie s Deepem, A Trainem a Queen Maeve. Black Noir opět minimum prostoru a působí zde lehce do počtu, jelikož veškerá pozornost se soustředí na Homelandera, Star Light a Storm Front. Třeba se dočkáme nových tváří v třetí sérii. Z klaďasů klasicky nejvíce baví Butcher a jeho proslulé Cunts už má podobnou váhu jako Samuel L. Jacksonovo Motherfucker. Mezi nejlepšími díly druhé série rozhodně patří 6, kde se podíváme do blázince a podivné experimenty superhrdinů a potom samozřejmě osudové finále, které je nabité emocemi i slušnou dávkou superhrdinské rvačky, kterou jsme všichni chtěli vidět. The Boys superhrdiny po Avengers evolvuje na další úroveň a tak nějak by to nejspíš vypadalo kdyby žili mezi námi. PS: Kdyby takhle gore vypadalo i v hororech, tak je mé hororové srdce štastnější. Příběh****, Akce****, Humor****, Násilí****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí****. 85%. ()

ditrue

| 90% | První série mě nadchla, ale ve výsledku jsem měl tak trochu pocit nevyužitého potenciálu. Avšak u druhé série se tenhle potenciál začíná naplňovat. Někdo možná očekával nonstop akční jízdu od začátku do konce, mě ale relativně pomalejší budování příběhových zápletek v první polovině série vůbec nevadilo. Hlavně, že je zvládli tvůrci na konci pořádně zužitkovat – a že se jim to povedlo bravurně! Spojení Nazi historie jedné z postav se současným nárůstem Neo-Nazi nálad za velkou louží – např. úvod 7. epizody, který paroduje extremizaci vlastní voličské základny americké pravice – je naprosto parádní! (Pro lidi co brečí, že je to až moc anti-pravicové.. vyhledejte si něco o "Kenosha shooter" nebo stovkám jemu podobných) Krom toho tady najdeme samozřejmě i komentáře k jiným trendům, které otřásají základy americké společnosti – woke propaganda, náboženství používané jako marketingový nástroj nebo témata zneužívání pravomocí lidmi, kteří by nás měli chránit - až mi u Homelanderova projevu běhal mráz po zádech, jak přesně se tvůrcům povedlo uhodit hřebíček na hlavičku “We are your heroes. We are here to serve and protect you.” Stačí hrdiny zaměnit za policisty a jsme doma! Navíc po posledním zvratu ve finální epizodě se už teď nemůžu dočkat, až se tvůrci pustí i do druhé politické partaje :)) Taktéž je super, že se vyřešila jedna z nejdůležitějších dějových linek prvních dvou sezón a od další série se do toho může Butcher konečně opřít opravdu naplno! ~ Krom toho si seriál drží vysokou kvalitativní laťku ve všech směrech, herecké výkony jsou na odpovídající úrovni a samozřejmě to pro mě opět táhnou Karl Urban a čím dál lepší Anthony Starr. Těch několik easter eggů, pomrkávající na fanoušky Supernatural, už jen stupňují moje nadšení pro s03, kdy se dočkáme v seriálu i Deana Winchestera :) Uzavřu to celé tím, že i velký mocný Marvel, by se měl pořádně koukat kam až to The Boys dotáhli, aby viděli jak “Girls do get it done!” ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Oproti komiksu je to pořád odvárek, ale v televizním prostředí jde pořád o silný nadstandard. Druhá řada je vážnější, osudovější a vyhrocenější... což je všechno v pořádku, ale ubrala na humoru. Vlastně zůstal jen sračkař Deep a jeho sekta. Homelander má spoustu památných scén. Starr exceluje. Nebýt několika vyloženě logických lapsů šel bych na plný počet. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

K mému překvapení pro mě začátek druhé řady nebyl takový nářez jako loni, ovšem celkově se jedná o takový ten top notch seriál dané platformy, v tomhle případě Amazonu. Trošku mě zamrzelo, že se tentokrát neobjevil Simon Pegg, nicméně obsazení je pořád parádní, k psychopatickému Anthonymu Starovi a démonickému Karlu Urbanovi (neuvěřitelnej démon!) přibyly postavy Giancarla Esposita (který je teď snad všude a vždy perfektní) a Stormfront, jež přeoperovali na ženu (a později jsme pochopili proč a udělali to skvěle) a zprvu jsem ji nenáviděl, ale vyprofilovala se ve skvělý přínos seriálu. Osobně jsem si taky v téhle sérii nejvíce oblíbil postavu M&M (tahle scéna nejvíc!). A to má do trojky ještě přifařit Jeffrey Dean Morgan, což by byla obrovská bomba a doufám, že to vyjde. Co vám budu povídat, je to stejně šílené jako minule, rozhodně jděte do toho...9/10 ()

• V epizodě je zmíněn PewDiePie, občanským jménem Felix Kjellberg, který byl v době uvedení epizody zřejmě nejpopulárnějším YouTuberem na světě. (NiWi)
  • Na začátku epizody hraje píseň „Sympathy For The Devil“ od The Rolling Stones a po ní hraje „Pressure“ od Billyho Joela. (Duoscop)