Šílený Max

Ve zpustošené zemi blízké budoucnosti vládne silnicím divoký motorkářský gang. Řádí v ulicích, terorizuje nevinné civilisty a strážcům zákona se jen směje do očí. Jednoho policistu ale podcení. Když motorkáři brutálně napadnou nejlepšího přítele a rodinu Maxe Rockatanskyho (Mel Gibson), změní se Max v běsnícího šílence, který žije jen pro jediné - pro pomstu. (Magic Box)

pankreminek

První Mad Max je levný, skoro až brakový film. Je to tragédie, jak po scénáristické, tak technické stránce, dokonce ani Gibson tu za moc nestojí. Do postapa to má daleko, narozdíl od skvělého Bojovníka silnic. ()

Doldus

Letmé záblesky geniality v čele s moto-fetišem a výstředními charaktery (na obou stranách barikády) bohužel nespasí jinak docela nezáživný film, který je prapodivně dávkovaný, tedy vyloženě disproporční. Ztotožňuji se se zdejší kritikou v tom, že v podstatě skoro celou stopáž sledujeme okolnosti, které teprve vedou k ústřední cestě za pomstou, ačkoli to měl být výchozí bod snímku. Kult bombastické postapo jízdy nastolí až druhý díl, který těží z většího rozpočtu, a nabízí tak dotaženou a neředěnou tvůrčí vizi. ()

tom88

Čakal som väčšiu klasiku. Z detských čias som si pamätal zopár dobrých záberov, ale po terajšom zhliadnutí mi film neprišiel až taký výnimočný. Originalita? Áno, je to celkovo zaujímavé a celkovo zručne natočené. Gibson je fajn, dej bol dostačujúci, ale nie nadpriemerný. Vadila mi trocha hudba, ktorá nebola zrovna najlepšie zvolená. Akčnejšie scénky boli na daný rok dosť dobré, naháňačky na austrálskych cestách ma celkom chytili. 70% ()

okkac

Ano, je to velký kult. Ale působí to na mne nedodělaně a i přes celkem zajímavé honičky ještě trochu amatérsky, což je dané hlavně rozpočtem a tím, že se jedná o debut. Svět ještě není v apokalypse, ale úpadek je už zde vidět. Proto jsem zvědav na zajímavější druhý díl, kde už je svět zdevastovaný a probíhají boje o poslední zdroje. ()

zombkiler

Film zdobí designově rozkošná auta, především V-8 Pursuit Special, trhané ale v celku vydařené akční scény, ale proboha ten scénář, to snad psalo desetileté dítě. Skoro v každé scéně se kromě Maxe a jeho ženy Jessie chovají všechny postavy nenormálně, nelogicky. ()

tomeek

Hezká kamera, ale jinak to klidně označím za ztrátu času. Stupidní postavy, parta homo-motorkářů, naprosto komická úmrtí a dementní gradace děje. Staré nestaré, stojí to za prd. Béčko jak prase. Pustil jsem si to jenom kvůli humbuku, co způsobila letošní (2015) předělávka. ()

Radiq

Night rider super, ale ostatní záporáci docela směšní. Ale jinak dobrej futuristickej film o motorkách a našlapanejch autech. Založilo to úplně novej žánr, jak to tak vypadá... a Melu Gibsonovi to tak trochu nastartovalo kariéru. Bohužel to často šlape vedle v ději, má to blbé dialogy a i ty silniční akce jsou docela poznamenané nedostatečným rozpočtem... nebo něčím, co docela przní kvalitu. Samozřejmě se tam ale najdou i silnější momenty, které z tohoto filmu udělaly pro někoho docela kult. Z mé strany docela spokojenost, ale ne nadšení. ()

Decker

Slusne becko s mladickym Gibsonem, ktere odstartovalo postapokalyptickou trilogii z ktere je nejlepsi prave az sequel prvni dilu. Pro zajimavost tento film (respektive druhy dily) poslouzil jako velika inspirace pro tvurce legendarniho pocitacoveho postapokalyptickeho rpg Fallout, ktere je dodnes alespon pro mnohe povazovano za jednu nejlepsich her vsech dob. ()

eye candy

hned ze startu vas zatluce do kanape paradni ctvrthodinova honicka ktera vyusti krasnym ohnostrojem. Jednicka teto nezapomenutelne serie se prekvapive odehrava z80% na dloouhych pustych rovnych nehostinnych rozpalenych asfaltovych silnicich ktere jsou domovem mnohych pochybnych existenci. K tem se postupne prida i nas milovany max cimz se stane jednim z nejzurivejsich silnicnich silencu filmove historie :)) Az na hlavniho zaporaka od ktereho jsem teda cekal trochu vic iniciativy v zaverecnem uctovani nemam k filmu zadne vytky proste je to supr klasika ()

Hafran

Amatérkský post-apokalyptický akčňák s mizerným příběhem, vystajlovaným osmdesátkovým prostředím, příšernou kamerou a vynikajícím stylem. Čistá úlitba žánru a výborný a v té době netradiční akční hrdina. Něco mezi Waterworldem s Costnerem a starými komediemi s Budem Spancerem. Protože pro mě je apokalyptický komix srdcová záležitost dávám 50% pro mnohé bude ale tenhle film velkým zklamáním. ()

LeoH

Film, který není ničím z toho, co se o něm říká. Post-apo bez apokalypsy, sci-fi bez náznaku sci-fi kulis nebo aspoň rekvizit, revenge movie, ve kterém si na pomstu počkáme skoro až do konce a pak nám jen tak profrčí před očima. A jak si tak naštvaný (spíš než šílený) Max po anarchisticku nezapadá do žádné škatulky a za pomoci často docela obratných filmových postupů (práce s detaily, obrazové metafory) a těžce přepáleného dunivého patosu hudby Briana Maye (shoda jmen s kytaristou z Queenů čistě náhodná) se snaží prošlapat si vlastní cestičku ze sedmdesátek ke komiksově cynické násilné zábavě typické pro 80. léta, cítím k němu lehce shovívavou sympatii, asi jako k odbarvenému pramenu vlasů nad čelem hlavního padoucha, u kterého už dneska asi málokoho napadne, že měl nejspíš na dobové publikum působit cize, divoce a nebezpečně. Když ještě připočtu bizarní australské přízvuky, které jsou k slyšení v původním znění (než film pro USA pro jistotu předabovali), ze slabosti pro podivnost lehce nadsadím na ****. ()

filmmovier

Béčko jako řemen, ale velice zábavné a skvěle natočené. V porovnání s druhým dílem mu ten první nesahá ani po kotníky, ale mám-li hodnotit samostatně, můžu o jedničce říct jenom to, že byla dobrá. Mel Gibson byl parádní, závěrečná půlhodina byla našlapaná skvělou akcí, aůe toho hodinového úvodu je docela škoda, stejně jako toho, že to ještě prakticky vůbec není postapo. Zas ale ten svět je vykreslen velice zajímavě. délka je sympatická a já se u toho velmi dobře bavil. Zasloužených 70%. ()

Motinski

Beriem to ako reklamu na druhý diel. Prvý Mad Max je veľká slabota, bez výraznej akcie či post-apo vizuálu, no proste nič z toho čo som čakal tu nebolo. Televízne béčka nevyzerajú inak a jedine čo tento diel do sveta priniesol bola prvý výraznejšia rola pre Mela Gibsona. ()

pytlák

Zas tak moc se mě to nelíbilo asi jsem to viděl ve špatném věku. Musím se dokopat k tomu abych si to pustil ještě jednou. ()

Jizni Tlapa

Maxík má styl jako blázen. Než se z něj stane šílený, trvá to sice takřka celou stopáž,ale z každého záběru je cítit styl a cosi, čemu se říka "koule". Perfektní retro a Gibson v roli absolutního ucha...škoda pramálo akce...Na druhou stanu když na ni dojde,nelze ji označit za ošizenou.. ()

Honzíno

Wtf? Chaos, amatérismus, nuda. Navíc gradace a napětí 0. Za poslední půlhodinku, některé nechutnosti a s libostí natočené zvrhlosti se u mě celkový náhled na film zvedá z bahna. První část tohohle kultu mě minula parabolickým obloukem a já se nacházel mimo ohnisko. ()

dzira

Vzhledem k tomu, že v osmdesátých letech mne VHS s tímto "skvostem" z nějakého záhadného důvodu minula a později už na to nebyl čas, necítím k němu žádnou nostalgii.... Myslím, že dvě hvězdy jsou tak akorát.... ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)

Pattinson je tak trochu Šílený Max

Pattinson je tak trochu Šílený Max

27.07.2012

Možná šílí i kvůli bulvárem propírané nevěře Kristen Stewart s režisérem Sněhurky a lovce Rupertem Sandersem, ale to nechme stranou. Filmy nás pořád zajímají víc než drby. Robert dělá všechno pro to,… (více)