Ranč U Zelené sedmy

• Slovensko Ranč Pri zelenej sedme
všechny plakáty
TV spot 13
Komedie / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (více)

Série(3) / Epizody(42)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

Crawler-D

Možná trochu nadhodnocené, ale pro mě jeden z nejlepších českých seriálů. Už kvůli Janě Štěpánové v roli úštěpačné babičky, která mi připomíná Takovou normální rodinku. ()

Zbyisek

Vtipný a potrhlý český komediální seriál, který osobně považuji za jakýsi ekvivalent k anglickým a americkým populárním sitcomům. Takže i my máme takovýto zábavný seriál - a myslím, že docela povedený. ()

C0r0ner

Nevím, proč museli do ústřední role obsadit Slováka (nic proti Nogovi) a předabovat ho Petrem Rychlým. Mně by třeba nevadilo, kdyby mluvil normálně slovensky (předělat scénář by trvalo asi tak hodinu). To je jako když šel Vladimír Vůjtek trénovat slovenský hokejový nároďák. To snad nemají vlastní trenéry? Celkově byl seriál dost bídný, i když v dnešní době Vinařů a dalších mrdek je to pořád extratřída. 30% ()

Matrinx

Snad nejlepší český seriál. Vždycky jsem ho měl dost rád. Kam se na něj hrabou takový ostudy české kinematografie jako je Ordinace v růžové zahradě, Ulice... Ranč nejsou jenom pohybující se obrázky pro důchodkyně, ale má v sobě kouzlo, sílu ;) ()

pakobylka

Seriál se na mě marně snažil zapůsobit stejným stylem humoru jako kdysi moje oblíbená "Taková normální rodinka". Leč tady mi veselé dialogy a scény připadaly v potu tváře vykonstruované, velice přehnané a nadmíru trapné - a opravdu nebyly ze života. Je mi líto. ()

gabin(a)

Jeden z mála seriálů, kromě detektivních, na které se můžu koukat. Asi je to proto, že tam neřeší, kdo s kým.... ()

honz

Milý a humorný seriál o městské rodince, která se přestěhuje na venkov a sžívá se s novým prostředím i lidmi. Výborná Jana Štěpánková a Lubomír Kostelka. ()

jack.hnut

Ranč U Zelené sedmy se letos dočkal již třetího série jejich dobrodružství. Kudrnovi nic neslevili ze své potrhlosti. Bohužel musím konstatovat, že se mi to už vůbec nelíbí. První dvě řady byly srandovní,vycházely hlavně z odlišného života na venkově a ve městě. Teď se jedná jen o vaření z vody s naprosto uhozenými zápletkami. Z původně milé maminky se stala regulérní otravná pipka, kterou bych nejraději umlátil fialkama. Seriál má však jednu silnou zbraň a to v podání Jany Štěpánkové hrající babičku.Je to typický rodinný seriál, ze kterého jsem byl kdysi opravdu nadšený. ()

sskrblik

Ranč byl pro mě symbol té rodinné idylky u televize v době, kdy jsem měl jiné zájmy, takže jsem raději prchal pryč. Vyloženě špatný to není, jen to není nic pro mě. ()