Reklama

Reklama

Scoob!

  • USA Scoob! (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (68)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Scoobyho jsem měl vždycky rád, staré hrané filmy jsem viděl několikrát a když jsem ráno zachytil seriál, pochopitelně jsem sledoval. Nový vysokoprofilový reboot (ačkoliv animace se s tou od Pixaru nedá porovnávat) je pochopitelně (a bohužel) zábava čistě pro nejmenší a já se u něj celkem dost nudil. Nicméně za dojímavý, lež jednoduchý závěr 6/10. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Tak už aj Scooby Doo sa zapredal súčasnému trendu rozšírených univerz. Navonok sympatický nápad, no autorom zrejme nedošlo, že týmto rozhodnutím sa z filmovej verzie úplne vytratí esencia pôvodného seriálu. A to je už vzhľadom k zvolenému názvu prinajmenšom zvláštne. Nezmyselne vystavaná zápletka navyše pôsobí ako by bola podriadená výhradne spojeniu známych postavičiek štúdia Hanna-Barbera a po príjemne nostalgickom úvode veľmi rýchlo upadne do generických vôd. Obstojná počítačová animácia, zopár vydarených hlášok, či dabing veterána Franka Welkera - to je všetko, čo Scoob ponúka a mne osobne to príde naozaj málo. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Scooby-Doo poprvé vyrazil do světa "stříbrného digitálního plátna" a u Warnerů se zřejmě rozhodli využít tohoto svého dodnes úspěšného hrdiny (a jeho party, samozřejmě...) k umetení cesty pro pravděpodobné oživení svých jiných, u nás troufám si říct zcela neznámých, a jinde po desetiletí mrtvých, značek. Vytvořili proto crossover s hrdiny, které si mlhavě vybavuji z nějakých pořadů z půlky devatesátých let, kdy u nás kabelová televize nabízela Cartoon Network - proto si tu hlavního záporáka střihne Dick Dastardly a hlavního hybatele zápletky superhrdina Blue Falcon s DynoMuttem. Plus je tu Kapitán Caveman, Falcon je syn originálního Falcona a má hustou pobočnici, protože je rok 2020 a bez toho by to nešlo, ehm... Nicméně - po technické stránce je film velmi zdařilý, byť jsem nepochopil míchání vícero stylů animace, které je místy rušivé. A když je řeč o rušivosti - samozřejmě že nic není věčné, ale když už musí Scoobyho dabovat někdo nový, mohl by se alespoň lokalizační tým zamyslet nad Scoobyho zkresleným mluvením (kdyby tak jen mohl Frank Welker do téhle záležitosti mluvit tak jako některé superhvězdy mohou ovlivnit svůj dabing v různých zemích...), protože jeho ignorováním vzniklo pár nehezkých nesmyslů. A díky tomu jak skvělý dabér je Martin Stránský, tak DynoMutt Scoobyho zcela zastiňuje. Jinak nemám moc co vytýkat, film je prošpikovaný vtipy pro děti i dospělé (Ruth Bader Ginsburg a Zmijozel :D ), výpravu už jsem zmínil, a hudba je taky vynikající. Takže vše se láme na jediném zádrhelu - už to není Scooby-Doo a pátrání po strašidlech, ale dobrodružná podívaná, ve které by mohla figurovat jakákoliv, klidně i zcela nová, partička hrdinů. Těžko se mi odhaduje, jestli krok na novou "platformu" měl být i signálem, že Záhady s.r.o., kde se jela nacistická sci-fi jako z Wolfensteina, nebyly náhoda, a původní látka už se vyčerpala, tudíž je čas začít celého Scoobyho vést jinou cestou, anebo to je jen čistá snaha rejžovat z oživeného univerza po vzoru Marvelu. Takže dám "jistých" 70%, protože jisté je to, že na poli rodinné zábavy si tohle dílo červenou barvu zaslouží. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

5/10. Fajn animák. Ale ne úplně dobrej Scoobyho film. Tvůrci sice dělají fanouškům radost odkazy a narážkami na starší projekty (ať už vizuálně, scénami, tak třeba zvukovými efekty), ale zároveň se snaží nový příběh posunout kupředu. A je to ke škodě. Záhady s.r.o. tu jsou jen z počátku a fakt, že je parta z velké porce scénáře rozdělena... prostě bolí. Stejně jako skutečnost, že se nový film snaží svést na vlně superhrdinů a nadpřirozených jevů. Tahle modernizace původní detektivní látce příliš nesedí. Škoda, neboť jinak je to slušná práce. Více: https://www.youtube.com/watch?v=h1iZg4H6mXQ ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $24,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,933,063Tržby za predaj DVD v USA $9,842,025║ Prvý 20 minút ešte v pohode ale potom to prepne na inú notu a ide to úplne do kelu. Strašne preplácané, mimózne, mimo misu, zívačka. /40%/ ()

Galerie (66)

Zajímavosti (13)

  • Jedná se vůbec poprvé o film se Scoobym, který je ve 3D. Ve filmu bylo použito jenom CGI. (Jirka.J)
  • Vůbec poprvé můžeme slyšet Scoobyho vyslovovat „R“. (Jirka.J)

Reklama

Reklama