Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 5

Recenze (75)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Ústřední dvojka je sice fajn, ale film jako takový je docela nepovedený...Celou dobu se žánrově hledá a nenachází- chvíli tu máme typický animák se spoustou vtípků, narážek a gagů, chvíli chabý pokus o sci-fi, potom zas hororová atmosféra a řecká mytologie, prostě naprostý mišmaš. A přesto, že se pořád něco děje, je to celkem nuda a zápletka je ohraná až to bolí- padouch, hrdinové, superhrdinové - a na konci zničení padoucha. Ne, nebude to patřit k povedeným animákům letošního roku a vlastně nevadí, že to nejde v kinech, ale docela mě to mrzí, protože jsem měl celkem vysoká očekávání a těšil jsem se...40% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $24,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,933,063Tržby za predaj DVD v USA $9,842,025║ Prvý 20 minút ešte v pohode ale potom to prepne na inú notu a ide to úplne do kelu. Strašne preplácané, mimózne, mimo misu, zívačka. /40%/ ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

První minuty dávají naději ve starého dobrého Scooby Doo a jeho partu se stejnými charakteristikami postav, kvůli kterým je máme tak rádi, a stejně založenou pointou odhalování padouchů. V průběhu se to ale změní v příběh, který má s původním Scoobym pramálo společného a vůbec mě už nezajímal. V polovině jsem to vypl, 2 hvězdy za přijatelný vizuál a vtipný rozjezd... ()

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele

Scooby-Doo je součástí mého života prakticky od narození a mezi dlouhým seznamem animáků, kvůli nimž jsem každý víkend usedal před šestou ráno k televizi, hituje vrchní příčky v oblíbenosti, možná až samotný vrchol. Snad každý rok vyjde nějaký Scooby televizní film v klasickém 2D formátu, pár jsem jich viděl, nejsou špatné, ale už několik let produkci dalších a dalších takových jednohubek prostě nestíhám. Proto když vyšla zpráva o novém Scoobyho animáku, jenž by se měl zařadit do programu našich biografů, začalo mě to velmi zajímat, jelikož Scoobyho popularita od mých předškolních let smutně poklesla a je proto milé vidět, že se s tou značkou pořád počítá. Jak víme, tak globální okolnosti chtěly tomu, aby se Scooby přece do kina nepodíval, rovnou ho šoupli na VOD platformy a... ono je to možná i dobře, jelikož se bohužel o nějakou pecku nejedná. Snímek je jeden z těch, co kvalitou kopírují konturu horské dráhy, jednou je to strop, o okamžik později dno. To bude pravděpodobně tím, že se tvůrci snaží zavděčit všem, což trošku nabouralo soudružnost humorné popřípadě atmosférické složky, tedy pomyslné základy pro Scoobyho příběhy tak typické. Například vtípky o prdění pro nejmenší, z nich náhlý přechod na too much meta narážky na náš svět, poté dochází k pofidérnímu bourání čtvrté zdi, několik neškodně lechtivých pomrknutí k dospělejšímu publiku, když nejmenovaná postava tam zandá dab a mnoho dalších… Některé z nich byly i dobré, ale když Velma jen tak mimoděk najednou prohlásí něco o toxické maskulinitě, tak můj majáček na detekci nechtěné SJW výchovy začal hlásit hrozbu. Cíl se odlišit schytal i příběh, místo poctivého Scoobovského dobrodružství, kdy by parta pátrala po strašidlech v tajemných hradech, se vsadilo na rádoby velkolepou akční „superhrdinskou“ podívanou, z čehož je zase vidět, jak se autoři chtějí svést na vlně populárních vlivů, tomu odpovídá i hudba založena na konzumních rapových beatech. Za pozitivní stránku beru animaci, Scooby se vydal po výtvarných stopách našich milovaných lovců divočáků z malebné Armoriky a poprvé po 50. letech existence nasadil 3D kabátek, jenž mu náramně padne a dovedu si v takovém provedení představit případné pokračování, jež bych i přes ne moc valnou kvalitu tohoto snímku i tak uvítal, protože ty postavy stále miluju a tady je naštěstí pojali velmi dobře. Zbytečně rozjuchaná nekonzistentní paráda, jež by při výrazném zásahu dramaturga a jednolitějšímu uchopení tvůrců mohla být výrazně lepší. 4,5/10. P.S. Zasazení jiných postav kresleného WB katalogu, reference na původní Scoobovský seriál a kompletní vizuální předělávka klasické Where are you? znělky beru za skvělé (a vlastně jediné) nápady. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Scoob!“ zachytáva začiatok celého známeho príbehu – ako sa spoznali Shaggy a Scoob a ako vznikla a dala sa dokopy známa partia – a to všetko v moderných šiat. Príbeh samotného celovečerného animáku je akýsi „Crossover“ (z každého berieme niečo), kde sa objaví niekoľko postáv, známejších z iných seriálov (napr. Dick Dastardly). Centrom pozornosti je priateľstvo a zdôraznenie dôležitosti tejto veci – nato duo Shaggy/Scooby sú veľmi dobrým príkladom. Zvolený koncept by mohol byť aj kreatívnejším – ani v danej forme neboli využité všetky možnosti na dosiahnutie lepšieho výsledku. Každopádne drobné vtipné momenty a odkazy na moderné veci/osoby, ako aj odkazy na veci zo seriálu Scooby, tvoria celkom vydarený mix a nebudú vás nudiť. Vizuálna stránka je na mňa už trošku príliš moderná a umelá, ale mladším pozorovateľom to pravdepodobne vadiť nebude. Suma k sumáru – „Scoob!“ bude slušným moderným doplnkom v univerze príbehov o Scooby a jeho priateľov, no v žiadnom prípade to nejako nerozšíri (ani obsahovo, ani vizuálne). Predpokladám však, že to tvorcovia ani nemali v plánu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Galerie (66)

Zajímavosti (14)

  • Vůbec poprvé můžeme slyšet Scoobyho vyslovovat „R“. (Jirka.J)

Reklama

Reklama