Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

depony

Aspoň jsem se zasmál Daně Morávkové, jejíž excelentní angličtina mi v komparaci s Kate Beckinsale přišla jako žvatlání dítěte:) a upírský filmy mám rád..je to moje slabost:) ()

mis-ko

Na rovinu: Van Helsing ja vtákovina a to riadna. V záplave digitálnych efektov (neveľmi presvedčivých), heroických vyjadrení a najrozmanitejších monštier sa nejako pozabudlo na dej. Sommersove filmy ma bavia čím ďalej, tým menej a ak všetky ostatné budú mať tak neuveriteľne gýčovitý koniec ako tento, tak naozaj neviem. ()

Zayl

Již černobílý úvod filmu byl dobrým vstupem a tento status si Van Helsing dokáže udržet až do konce. Celá plejáda monster, extravagantní příběh a brilantní přehlídka digitálních triků s burácející hudbou, dělají z tohoto středověkého Jamese Bonda skvělou podkreslenou akci, o které není potřeba moc přemýšlet, ale hlavně si ji užít. Herecké obsazení je také špička, Kate Beckinsale to neuvěřitelně sluší a je důstojným sekundantem Hughovi Jackmanovi. Van Helsing zkrátka překypuje akcí a elegantní vložení tolika slavných postav z něj dělají i přes zdánlivou nelogičnost děje hodnotnou porci zábavy. ()

SaNcHeZ_cz

Sommers natočil pravděpodobně nejhorší film svojí kariéry. Stupidní děj, nicneříkající vizuály a nedůsledného záporáka nezachrání ani Beckinsale s Jackmanem. Praha alias Budapešť je jen třešnička na dortu. ()

Z0oMb3E

Som Helsing, Van Helsing. Mocná paleozbraň v rukách jeho Svätosti s povolením zabíjať nepohodlné monsterky. Mám vlastného Q, ktorý ma zásobuje špeciálnymi vychytávkami a po boku Helsinggirl v upgradeovanom "rumunskom" kroji, ktorá sa nebojí zašpiniť si ruky bojujem so súdobým Blofeldom. A nebyť grafiky tak sa na mňa neoplatí kukať. ()

Tayen

Myslím, že to co Sommers natočil byl jen pokus o jakýsi ohromující trhák s našími nejoblíbenějšími příšerami (vlkodlaci, upíři), ale charaktery postrádají jakoukoliv hloubku, a tím nemyslím jen Dráculu, který Garymu Oldmanovi ve stejnojmeném snímku z roku 1992 nesahal ani po paty. Postavy jsou černobílé a jako vystřižené z jednoduché dětské knížky. Konec, kdy Kate Beckinsale zemře je jen chabým a vyumělkovaným pokusem, jak diváka dojmout. ()

Praxis

já nevím, mě tenhle film docela pobavil. Teď ovšem nevim, jestli je to dobře nebo ne. Lítající upíry a šílený cosi na uvolnění doporučuji všem:-) ()

Terter

Takový povedenější příbuzný Underworldu a Ligy výjimečných. Na rozdíl od nich si totiž nehraje na nijak vážné dílo (což zejména v případě LXG, které na záda dýchá skvělá komiksová předloha, působí až směšně) a divák je tedy snázeji schopen přistoupit na tuto hru a dobře se u toho pobavit (pokud mozek pošle do teplých krajin) a lépe ustojí ten nápor klišé, nelogičností a přehnaných póz. Na druhou stranu ale má film spád a nenudí, pomůže zapomenout na nedostatky a užít si ho. Prostě film, u kterého se v pohodě dá "vypnout". ()

ArsenalEagle

Hlavní obsazení Jackman-Beckinsale přinášíš spoustu očekávání. Temně se tvářící film, který toho příliš mnoho nenabídl, bohužel. Tedy nabídl, ale pokud si vezmu potenciál a neskutečné finanční možnosti, kterými tvůrci disponovali, jde vesměs o zklamání. Oceňuji český komparz, kterého je ve filmu požehnaně. ()

Ellmariachi

Šel jsem do toho po druhé a musel jsem to dát na 3x. Prostě mě to nedokázalo udržet u obrazovky. Upíři vlkodlaci apod. mě nebaví, ale i tak kdyby film měl něco do sebe myslím, že to dákážu najít. Zde mě drželi jen Hugh a Kate. 49 procent za zvláštní slátaninu. ()

sta

Van Helshit, to by sedělo víc. Ale úvodní černobílá pasáž a závěrečné titulky jsou relativně dobré. ()

JJ.Gibson

Ze začátku to vypadá na velmi slibnou podívanou. Ale pak se film stáčí do průměrného snímku. Ačkoliv závěrečná bitva Upír VS Vlkodlak byla docela impozantní... ()

Popluh

Avengers s Universal monsters v klasicky Sommersovsky béčkovém zpracování, jak to mám rád. Sommers potvrzuje, že je nejlepším režisérem dobrodružných výplachů, který vždy přesně ví, do jaké míry si může dovolit být nesoudný. Ve Van Helsingovi to sice nedotáhl tak daleko jako později v GI Joe, ale Hugh Jackman jako cool vybíječ všemožné havěti pořádně provětral sklady Universalu. 75 % a tu rychlopalnou kuši chci taky ()

GodComplex

Jaky ma smysl vrazit tolik energie, kreativity a $160 mil. do tvorby podobne preplacane parodie? Pritom by stacilo malo, jen trosku pozmenit smer a rezisera, ktery by cely projekt vzal zodpovedne tzn. ne jako infantilni party a mohl to byt skvely film, protoze prostredky to ma, tema to ma, Jackman na hlavni roli ma, hezci a vhodnejsi girl na podobnou roli, nez Kate by se taky hledala tezko, ok Silvestriho hudba.. Je zde tedy solidni podklad pro vyborny film, ktery je ale v tehle podobe naprosto zazden snad ve vsech smerech a definitivne potopen posledni typicky nudne chaotickou tretinou a naprosto prisernym Draculou. 3/10 ()

PKD

Ty 2* jsou jen a pouze za tu nádhernou čb poctu klasice (dodnes nepřekonané) od Jamese Whalea. Zbytek je zbytečné komentovat. Snad jen, že tohle byl první film, u kterého jsem se v kině nudil. Tož tak. Jo a ještě snad ta nedostavěná Eifelovka. Potenciál velký. Jeho využití.... téměř nulové. ()

Redlum

Tak na tohle jsem asi uz moc starej. Jestli se nekdy bude podepisovat petice na zakaz CGI ve filmech, Van Helsing bude nejpadnejsim argumentem pro tento krok. A ja se tak tesil! Sommers se mel vykaslat na hi-tech styl a natocit to po staru - takhle je to jen mismas radoby cool monster a radoby cool upirobijce. Navic velmi nudny mismas, coz vzhledem k tomu, ze se na platne porad neco deje, zamrzi o to vic. ()

buldock

Velmi dobrá popcornová zábava , podpořená excelentním hudebním doprovodem , skvělou dvojící Hugh Jackman - Kate Beckinsale , slušnými a místy až výbornými triky , která není určená pro intelektuální publikum , ale někteří to prostě nepochopili. ;-) Film: 72% , OST: Alan Silvestri - 90% ()

Vojcl

Van Helsing byl pro mě velikým zklamáním!! Takhle přeefektovaný a trapný velkofilm jsem už dlouho neviděl. Všichni herci nechutně přehrávají, až na Hugha Jackmana, který je naopak jako hlavní hrdina dost nevýrazný. Film se snaží být zatraceně stylový, akčních scén je tady požehnaně, ale nemají hlavu ani patu. Hrdinové vstávají po pádu ze stometrové výšky a nemají ani škrábanec. Možná to byl záměr, ale mě se to prostě nějak nedotýká. Stephen Sommers je velmi špatný režisér a Van Helsing velmi špatný film. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)