Niekde som čítal, že tento seriál nie je dosť dobrý, pretože nemá dosť dobré kulisy. Odhliadnuc od toho, že ani megalomanské kulisy negarantujú kvalitu diela (o čom by iste mohla rozprávať Liz Taylor - stále nažive :-) i od toho, že "claudiovské" kulisy mi pripadajú celkom postačujúce, miestami dokonca špičkové (niekto si dal námahu a pozrel sa na to, aký štýl fresky volila Lívia Augusta pre svoju vidiecku vilu), povedal by som, že všetko mohlo byť pokojne nasnímané pred neutrálnym pozadím a výsledok by bol (takmer) rovnaký - režisér mal totiž dva úžasné tromfy: scenár (dnes je dôležitejší nápad než scenár) a hercov (dnes - keďže nápad je všemocný - naozaj dobrý herecký výkon je dokonale postrádateľný). Asi budem jediný, kto povie, že rovnaké uznanie ako Derek Jacobi a John Hurt si zaslúži i Sian Phillips v úlohe "praktickej" ženy. Jej postava nevyžadovala expresívne herectvo, potrebovala inteligentnú osobnosť, ktorá by nevytvorila stereotypne poňatú karikatúru niekoho, kto si založil súkromný cintorín. Naturalisticky povedané - úsporne a pritom nesmierne efektívne narába s repertoárom tvárových svalov. Kamenný výraz sa u nej nerovná emocionálna plochosť (napr. zbožný, pritom krajne rezervovaný pohľad, ktorý vrhne na inkriminované plody figovníka). Jej výrazne rytmická dikcia reči prezrádzajúca odchovanosť na klasickom divadle a recitácii anglickej poézie je očarujúca. Táto "Šán Filips" doviedla aristokratickú blazeovanosť k absolútnej hereckej dokonalosti. Je to velšský národný poklad (Richard Burton a Zeta-Jones láskavo prepáčia) a "Ja, Claudius" je britské "rodinné striebro". PS: Seriál spoľahlivo zodpovie otázku, prečo Ridley Scott na Johna Hurta tak naliehal, aby mu zahral postavu Kanea vo Votrelcovi, hoci vedel, že herec má voči sci-fi averziu.(17.2.2009)

Myslím si že lepší seriál neexistuje. Kam se za Claudiem hrabou všichni moji favorité! Neskutečně levný seriál co se týče kulis a výpravy a přitom tak poutavý , napínavý!! Co herecký výkon to perla a naprostá genialita. Kdo si počká na Johna Hurta v roly Caliguly tak tomu padne čelist:-) I Claudius = čirá genialita a nevýslovný zážitek...(30.11.2008)

Gravesova Kniha je geniální,dokonalá a má snad všechno co od knihy chci.Kdybych si ji ko-ko-ko-t přečetl až po seriálu (nebo aspon' ne hned před ním),nemusel bych se do něj potom tak nutit.Kromě příběhu (který sem tak samozřejmě znal už mnohem podrobněji) tohle už totiž nemá moc co nabídnout.Herci přehrávají jeden jak druhý i když to bylo ve ''starověku'' normální.Ale na co se mám pak dívat?Na interiéry,které vypadají velkolepě leda ve srovnání s ''Lars fon Depka čmárá křídou půdorysy na podlahu skladiště''?Naštěstí to pak nakopl Caligula a řekl bych,že i Jacobi čekal na Hurta,aby to konečně rozjel.Posledních několik dílů mi pak tu chybu jen potvrdilo,páč tu druhou knihu sem ještě nečetl a už sem se nutit nemusel.Dokonce mi bylo líto,že už je konec.Pokud člověka Řím (ono je to vlastně pokračování seriálu ŘÍM) nezajímá,nemá už dneska vůbec smysl tenhle seriál doporučovat.Knihu asi jo i bez toho zájmu.A abych si tu ještě trochu pohonil,tak Robert Harris napsal moc dobrou římskou trilogii o Ciceronovi.Caesar-Pompeius...-konec republiky,takže vlastně zas prequel k ŘÍMu.A když pak ještě nakráčí Sienkiewicz,tak je to pěkně komplet (no a před tím vším Spartacus).Samozřejmě je to všechno vycpáno (nebo skoro jen) tunama fikce,ale lepší než gladiem do oka.3 až 4(28.4.2012)

Za minulého režimu nesmírně oblíbený seriál, o kterém lidé mezi sebou vášnivě diskutovali, ať na pracovištích či na ulici. Skvělý scenář a mistrovské herecké výkony přebíjí laciné studiové zpracování. Herecké kreace Dereka Jacobiho coby Claudia a Johna Hurta, který hraje Caligulu, jsou nezapomenutelné. JÁ CLAUDIUS uspokojí i ty, kteří mají silnou averzi vůči seriálům.(15.2.2003)

Miluju ten seriál, jen mě tak napadá, jaký asi mohl být, kdyby tehdy ta úžasná parta lidí, co na tom dělala, neměla kulisy, které jako kdyby si tvůrci půjčili od autorů Nemocnice na kraji města, ale měla rozpočet a možnosti tvůrců seriálu Řím...dokážete si to představit? - Jinak ale není co vytknout. bezchybný Derek Jacobi, fantastický Hurtův Caligula, nesmírně příjemně mě překvapil Blessedův Augustus. S ženami je to horší, sice samé výborné herečky, ale proč jsou s výjimkou Messaliny tak ošklivé...? Sedmdesátá léta, nebo že by to bylo tím, že jsou Britky...? Ale to jsou detaily. Není mnoho seriálů, které by se dějem, zpracováním, postavami a hereckými výkony mohly Claudiovi rovnat.(19.7.2012)

• - Nad vchodom do senátu si môžete všimnúť vystavené slávne súsošie vlčice s Romulom a Rémom. Ide o historickú nepresnosť, keďže z rímskych čias pochádza iba vlčica a sošky chlapcov odliali až počas renesancie. (Theatis)

• - Plazící se had z úvodní znělky je parodován ve znělce na druhou sérii Černé zmije. (DaViD´82)

• - Roli Tiberia ztvárnil George Baker, který je však ve skutečnosti o tři roky starší než-li jeho seriálová matka Livia, kterou hrála Siân Phillipsová. (DaViD´82)